Aankoop boerderij 't Claeverenblad door gezamenlijke kerken gaat niet door Begeleidingscommissie Woon wagencentrum sprak over voorlichting Donderdag en vrijdag expositie structuurplan Drie fracties nog niet helemaal door de bocht Overdracht sportaccommodaties op agenda raadsvergadering T leusdep krant Vergadering werkgroep verkeer vervalt Vraagpunten structuurplan in cie. R.O. Extra vergadering over VVT Hogere kosten verbetering haakse bocht besproken in raadscommissie „Financiën" Commissie O.W. en R.O. donderdag bijeen Leusder Krant DINSDAG 17 JUN11980 plaatselijk nieuws kte LEUSDEN - Vorige week Is beslo ten dat de aankoop van 't Claeveren blad door de Hervormde Gemeente en de Gereformeerde Kerk niet door gaat. Er waren plannen het gebouw na restauratie te bestemmen voor de Stichting Jeugdraad en de Hervormd Gereformeerde Jeugdraad die er een onderkomen zouden kunnen vinden. Vorige week werden de leden van beide jeugdraden schriftelijk door de j gezamenlijke kerkbesturen op de hoogte gesteld van het niet doorgaan van de koop Als voornaamste reden werd gegeven de hoogte van de kosten van aankoop en restauratie van het pand De leden van beide jeugdraden die graag hadden gezien dat 't Claever enblad voor hun aktiviteiten aange- kocht en geschikt gemaakt zou worden waren in een eerste reaktie zeer teleur- gesteld Nog deze week vinden er afzonderlij- ke vergaderingen plaats van de Stich- 1 ting Jeugdraad en de Hervormd Gere formeerde Jeugdraad om te beraadsla gen over eventuele nieuwe voorstellen. Wie ook de kapitein van de huweh/ksboot zal zijn, de trouwkaarten bestelt u natuurlijk bij de Leusder Krant 't Claeverenblad krijgt geen bestemming als jeugdcentrum nu de aankoop door de gezamenlijke kerken niet door gaat. 'el. LEUSDEN Vorige week vrijdag ochtend vergaderden de leden van de Begeleidingscommissie Woonwa gencentrum. Deze commissie heeft •en Informatieve taak, zij zal onder andere een aantal voorlichtingsbij eenkomsten gaan organiseren waar op de Leusdense bevolking Informa tie geboden wordt over de woonwa genbewoners. Het Is de bedoeling dit najaar te starten met die voorlich tingsbijeenkomsten. Vorige week vrijdag bogen de le den van de commissie zich over een hoeveelheid audio-visueel materiaal- dat eventueel kan worden gebruikt tijdens de voorlichtingsavonden. Een kleine groep uit de commissie gaat zich nu intensief bezig houden met de voorbereiding en verdere uitwer king van de plannen voor de voorlich ting. waarmee men wil bewerkstelli gen dat de bevolking en woonwagen bewoners straks wat minder vreemd tegenover elkaar zullen komen te staan In de Begeleidingscommissie Woonwagencentrum hebben zitting: pastoor B. J. ter Bekke; de heer F. W. R. Braakman, hoofd van de school voor kinderen van woonwa genbewoners; de heer F Hollé van de Maatschappelijke Dienstverlening Eemland; mevrouw D. van Kaam, lid van de werkgroep Welzijn van het C.M.L de heer N C. Rozendaal, lid van het C.M.L. Coórdinatieteam; de heer T. J. Peters van het Regionaal Woonwagenschap, de raadsleden Evelien Blom en Corri Verduin; de heer Upperman voor Ruimtelijke Or dening en Henneke Bijsterveld voor de afdeling Welzijn van de gemeente. Met de I komt u niet tussen de wal en het schip terecht. LEUSDEN Deleden van de com missie Openbare Werken en Ruimte lijke Ordening vergaderen aanstaan de donderdag In het gemeentelijk voorlichtingscentrum aan de Zwarte- weg. Aanvang van de vergadering is om 20.00 uur. De agenda voor deze avond luidt 1 Opening. 2. Inventarisatie van de vragenstel lers. 3 Verslagen van de vergaderingen van 15 mei en 17 april van dit jaar, 4. Mededelingen inzake het bouw rijp maken van het gedeelte W7 en het woonrijp maken van Langen- beek, 5 Grondverkoop aan Woningstich ting Leusden ten bate van de bouw van 55 wooneenheden W7, 6. Ontwerp-vraagpuntennota struc tuurplan LEUSDEN - De gemeenteraad heeft eind vorig jaar besloten een nieuw structuurplan op te stellen. In een structuurplan zet het gemeente bestuur uiteen hoe het over de toe komstige ontwikkeling van een be paald gebied denkt, in dit geval de ontwikkeling van Leusden-centrum na 1985, het jaar waarin volgens de huidige planning de woningbouw in de 2e fase zal zijn voltooid. Het gemeentebestuur wil daarbij de inwoners van Leusden vanaf de start de gelegenheid geven over die ontwikke ling mee te denken Een eerste aanzet voor het nieuwe structuurplan wordt gevormd door de onlangs verschenen nota ..Verkenning van vraagpunten", waarin een overzicht wordt gegeven van mogelijke vragen, waarop het structuurplan een antwoord zal moeten geven De genoemde nota is een voor ontwerp: er bestaat nog alle gelegen heid deze te wijzigen en/of aan te vul len. Wie nader geïnformeerd wil worden over de inhoud van het voor-ontwerp van de vraagpuntennota of daarover vragen of opmerkingen heeft, kan op donderdag 19 en vrijdag 20 juni terecht in de gemeentelijke expositieruimte. Zwarteweg 16A, waar aan de hand van een groot aantal kaarten de onderwer pen uit de nota worden toegelicht. De expositie is op donderdag geopend van 14.00 uur tot 17.00 uur en van 19.30 uur tot 21.30 uur en op vnjdag van 14 00 tot 17 00 uur LEUSDEN De voor vanavond geplande vergadering van de werk groep Verkeersaangelegenheden gaat niet door. Reden hiertoe is dat de diverse agendapunten nog niet voldoende uitgewerkt waren en de overige pun ten onvoldoende gewicht hadden om de leden in vergadering bijeen te roepen YOO' Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Bert Vos, Marnix Kreijns en Peter van Meenen Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur. Redaktie en administratie: Kan toor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-centrum. Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12 00 uur en van 13.30 tot 17 00 uur. Abonnementsgeld: 40.- per jaar. 20.50 per half jaar. 10.50 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (dins dag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur bezor ging. overdag 03420-16141toestel 19 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbe taling van 5 - per exemplaar (for maat 13x18 cm) op giro: 871441 t n v de BDU b.v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, pa gina waarop de foto werd geplaatst U kunt ook kontant betalen op ons kantoor. Rozendaallaan 9. Leus den/centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis DE LEUSDER KRANT is een uit gave van de BDU-krantenkom- binatie te Barneveld. Een aantal leden van de Begeleidingscommissie Woonwagencentrum tijdens de vergadering van vorige week vrijdag. Op de achtergrond kijkt wet houder G. van Woudenberg toe. Hij maakt zelf geen deel uit van de commis sie, maar volgt wel de vergaderingen. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Aanstaande donder dag (19 juni) vergadert de raadscom missie Ruimtelijke Ordening. Op de agenda voor deze bijeenkomst, die om 20 uur aanvangt In het gemeente lijk voorlichtingscentrum, Zwarte weg 14, staat het volgende: 1 Opening 2. Inventarisatie vragenstellers. 3. Verslagen 13-5 en 17-4-1980 4. Mededelingen inzake bouwrijpmaken gedeelte W7 woonrijpmaken Langenbeek 5. Grondverkoop aan Woningstich ting Leusden t b v. 55 wooneen heden W7 6. Ontwerp-vraagpunten nota struc tuurplan. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Aanstaande vrijdag (20 Juni) wordt er een extra vergade ring gehouden van de raadscommis sie Algemene Bestuurszaken (ABZ). Het enige punt op de agenda van deze bijeenkomst, waarvoor naast de commissieleden ook de overige raadsleden zijn uitgenodigd, is een door burgemeester en wethouders opgestelde notitie inzake verkoop- regulerende bepalingen en de Vijf Vinger Theorie (VVT). Die notitie moet dezer dagen verschijnen. De extra-vergadering wordt ge houden in de raadszaal van het ge meentehuis. Hamersveldseweg 2, en begint om 20.00 uur. De bijeenkomst is openbaar. Zeist. Slotlaan 122 Culamborg. Markt 20 's-Harioganbosch, Hinthamerstraat 42 Ermalo, Stationsstraat 110 Barnevald.J v SchaMelaarstraat 14 Amersfoort, Utrechtsestraat 15 Veenendaal. Hoofdstraat 75 Wageningen, Hoogstraat 48 Ede. Grotestraat 29 Tiel, Waterstraat 6 (passage) Nijkerk, Singel 14 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Alleen de fracties van VVD en SGP/GPV hebben afgelopen donderdagavond laten weten geen problemen te hebben met het feit dat verbetering van de haakse bocht In de Helllgenbergerweg ƒ22.500,— meer gaat kosten dan het bedrag dat de raad hiervoor vorig jaar uittrok. De overige drie fracties (CDA), Progres sief Leusden en Gemeentebelangen) wilden zich In de vergadering van de raadscommissie „Financiële en Economische Zaken" nog niet defini tief uitlaten over het collegevoorstel om genoemd bedrag aan te vullen op het vorige jaar reed9 gevoteerde be drag van 130.000,—In de raadsver gadering van deze maand zullen de drie fracties laten blijken of zij inmid dels „door de bocht zijn", zoals com missievoorzitter Jan Mandemaker (wethouder, PL) het uitdrukte. De commissieleden gingen don derdagavond uitvoerig in op de vraag, wat er zou gebeuren als de raad zou besluiten om het gevraagde aanvullende bedrag niet te voteren. Zoals bekend wordt er in wijde kring getwijfeld aan de noodzaak van de verbetering van de haakse bocht in de Heiligenbergerweg. Niettemin be sloot de raad in zijn vergadering van 26 april vorig jaar over te gaan tot verbetering van de bocht, waarmee een bedrag van/ 130 000.—gemoeid zou zijn. Gedeputeerde Staten van Utrecht keuren het raadsbesluit niet meteen goed. De gemeente ontving een brief van de Gedeputeerden, waarin werd gevraagd de hele zaak nog eens goed te overwegen. De dienst Gemeentewerken motiveerde daarop nog eens uitgebreid, waarom de bocht verbeterd zou moeten wor den, en op 3 oktober jongstleden gaf het provinciaal college alsnog zijn fiat aan het raadsbesluit. KOSTENSTIJGING In dat jaargetijde was het echter niet meer mogelijk om de werkzaam heden nog uit te voeren. In verband met de toen naderende winterperio de besloot de dienst Gemeentewer ken de uitvoering van de werkzaam heden uit te stellen tot het voorjaar Ten gevolge van de ondertussen voortschrijdende kosten van asfalt en lonen is nu het genoemde aanvullen de krediet van 22.500,— nodig In teite was donderdagavond dan ook niet inhoudelijk de vraag naar wenselijkheid van verbetering van de bocht aan de orde Daarover heeft de raad zich in april vorig jaar al in positieve zin uitgesproken En hoe wel wethouder Mandemaker die dis cussie dan ook nadrukkelijk niet op nieuw wilde laten plaatsvinden, kon hij niet verhinderen dat sommige raadsleden er toch op in gingen Rinze Bloemhof (Progressief Lèus- den) liet bijvoorbeeld weten dat wat hem betreft die bocht toch wel gela ten kon worden zoals deze nu is. Kennelijk wordt ook in CDA-kringen getwijfeld of de bochtverbetering nog wel door moet gaan. want woordvoerder Ad Wisman wilde pre cies weten, wat er zou gebeuren als het aanvullende krediet niet gevo teerd gaat worden. Daarop ant woordde wethouder Mandemaker met assistentie van zijn ambtelijk me dewerkers Slagter en Van Gooi dat er dan in principe twee mogelijkheden zijn. Of het college probeert zonder het aanvullend krediet het raadsbe sluit met behulp van het eerder gevo teerde bedrag toch uit te voeren, al was niet geheel duidelijk hoe dat dan wel zou moeten Of het college moet vaststellen dat het raadsbesluit niet uitgevoerd kan worden en dan zal de raad zijn besluit van april vorig jaar moeten terugdraaien Het regele- ment van orde geeft aan hoe dat zou moeten gebeuren. De woordvoerders van CDA, Pro gressief Leusden en Gemeentebe langen lieten weten zich daar dan toch eerst nog eens met hun fracties over te willen beraden. Ad Wisman (CDA): „Wat gebeurt er als we geen aanvullend krediet vote ren?" LEUSDEN/CENTRUM In okto ber 1977 werd een eerste aanzet ge daan tot een gewijzigde opzet te komen voor de berekening van de gebrulksvergoedlng voor gemeente lijke sportaccommodaties. Burge meester en wethouders telden, dat getracht moest worden om de bij de gemeente In eigendom zijnde opstal len op de verschillende sportparken zoveel mogelijk over te dragen aan de daarvan gebruik makende verenigin gen, waarna de exploitatiekosten door de clubs moeten worden opge bracht. Op het tijdstip van de over dracht dienen de gebouwen zich in een goede staat te bevinden. Achter stallig onderhoud komt nog voor re kening van de gemeente en eventu eel maar dan wel op uitdrukkelijke wens van de desbetreffende vereni ging kan het daartoe benodigde bedrag ter beschikking worden ge steld. Dat achterstallig onderhoud zal betrekking moeten hebben op zowel het club- als het kleedgedeelte, omdat het gehele gebouw bij de ge meente in onderhoud Is. De eigendomsoverdracht van een aantal daarvoor in aanmerking ko mende sportvoorzieningen en het bijbehorende recht van opstal zijn een agendapunt van de eerstvolgen de gemeenteraadsvergadering Er wordt onderscheid gemaakt tussen al geruime tijd bestaande en nieuw gebouwde accommodaties. Tot de eerste categorie behoren het tennis- paviljoen van de LTV Lockhorst en de eveneens op het Burgemeester Bui- ningpark staande kantineen kleedlo kalen, die in (gedeeltelijk gemeen schappelijk) gebruik zijn bij de korf balclub Antilopen, de tafelter^msclub Leusden, de schaakvereniging Leus den en de voetbalclub Roda '46 Het Lockhorst-bestuur heeft tegen de eigendomsoverdracht geen be zwaar en gaat ook accoord met de op 18 000,— (incl. BTW) geraamde kosten van achterstallig onderhoud Met de verenigingen, die gebruik ma ken van de tweede gemeentelijke accommodatie op het sportpark aan de Bavoortseweg zijn diverse ge sprekken gevoerd. Daarbij bleek, dat overdracht van het complex op finan ciële en praktische bezwaren bij de gebruikende verenigingen stuitte B. en W. hebben daarom besloten dit gebouw te verhuren tegen een huur prijs van 50% van de exploitatiekos ten Er bestaat nog een mogelijkheid, dat de bij Roda in gebruik zijnde kleedlokalen alsnog door de voetbal club worden overgenomen Daarover wordt nog onderhandeld. NIEUWE ACCOMMODATIES Van de nieuw gebouwde voorzie ningen in gebruik bij de hockey club Leusden resp. de LTV De Eeme- laar te Achterveld werden de stich- tingskosten van het was- en kleedge deelte door de gemeente gefinan cierd. Het kantinedeel kwam voor rekening van de verenigingen Zowel de hockeyclub als de Achterveldse tennisvereniging hebben geen be zwaar tegen de voorgestelde eigend omsoverdracht van het natte" ge deelte van hun clubhuis. De „ver koop" van de onderhavige accom modaties aan de LTV's Lockhorst en De Eemelaar en aan de hockeyclub Leusden geschiedt tegen een sym bolisch bedrag van ƒ10,— en per datum van het passeren van de uit de overeenkomsten voortvloeiende transportakten Alle zakelijke lasten komen m.i.v. 1 januari 1981 voor rekening van de nieuwe eigenaars en het recht van opstal op de aan de gemeente in eigendom blijvende grond zal worden aangepast

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3