I Slotavond volks dansen bij Blijhof Vaderdagavond op Montessorischool <.P.J. sloot seizoen af Tiet „zomerboerenbal" 't Palet werd opnieuw winnaar schoolzwemmen Wijkorgaan Groenhouten donderdag bijeen Werkloosheid licht gedaald 21 juni speldag Rozendaal jeugd Leusder Krant Gecoördineerd ouderenwerk vergadert FOTO-KOPIE NODIG? plaatselijk nieuws Rozendaallaan 9 Leusden-C LEUSDEN Donderdag 19 juni, aanvangend om 20.15 uur, vindt er een bestuursvergadering plaats van Wijkorgaan Groenhouten In de boer derij Hamersveld8eweg 5. Op de agenda van deze vergade ring staan de volgende onderwerpen 1. Opening, 2 Notulen van de jaarvergadering. 3. Ingekomen en verzonden stuk ken. 4. Nabeschouwing van de jaarverga dering, 5. Spelregels intern. 6 Spelregels extern. 7 Rondvraag en 8. Sluiting LEUSDEN Hoewel de situatie op de arbeidsmarkt In het gewest Amersfoort, omvattende de gemeen ten Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eemnes, Leusden, Soest en Wouden berg, er de laatste maand beslist niet rooskleuriger op geworden Is, viel er In Leusden een lichte daling in de werkloosheid te constateren. Het aantal mannen zonder werk liep met 6 terug, terwijl het aantal werkzoe kende vrouwen gelijk bleef. Daar naast viel er voor beide groepen een daling in het aanbod van banen te bespeuren. In het gewest Amersfoort waren eind mei 902 mannen zonder werk. dat is een stijging met 20 ten opzichte van de maand april en een stijging met 68 ten opzichte van de maand mei vorig jaar Het aantal werkloze vrouwen bedraagt op dit moment 625, een maand eerder waren dat er nog 603 en vorig jaar mei 611Tegen over dit aanbod van personeel staat een vraag naar mannen van 1294 en naar vrouwen van 207. Een maand eerder waren deze cijfers respectie velijk nog 1408 en 213 en een jaar geleden 1530 en 350. Uit deze cijfers valt af te leiden dat het aantal werk zoekenden aanmerkelijk is toegeno men. terwijl het aantal aangeboden banen minder werd Het aantal werkloze mannen in Leusden bedraagt op dit moment 50. een daling met 6 ten opzichte van de maand april Vorig jaar mei waren er 48 mannen zonder werk Het aantal werkloze vrouwen bedraagt thans 40. het zelfde aantal van een maand eer der. Vorig jaar mei waren in Leusden 46 vrouwen zonder werk. Het aantal gemelde vacatures in Leusden bedraagt voor mannen 65. een daling vergeleken met de maand april met 6 en vergeleken met vorig jaar mei met 10 De vraag naar vrou wen bedraagt 13. deze was in april nog 18. Vorig jaar werden er in mei 25 vrouwen gevraagd LEUSDEN De leden van het voorlopig bestuur van het gecoördi neerd ouderenwerk vergaderen don derdag 15 Juni in de raadszaal van het gemeentehuls aan de Hamersveldse- weg 2. Op de agenda komt een acht tal punten voor, waaronder een dis cussie over de te volgen procedure om te komen tot een definitieve opzet van het gecoördineerd ouderenwerk. De vergadering begint om 15.30 uur. De volledige agenda luidt 1. Opening. 2. Verslag van de op 12 mei gehou den vergadering, 3 Mededelingen. 4. Ingekomen stukken, 5 Rapportage over de door de voor bereidingscommissie genomen stappen en discussie over de ver der te volgen procedure, 6 Het uitzetten van een lijn voor de periode augustus tot december 1980. 7. Rondvraag en afspraken en 8 Sluiting Een van de door de K.P.J. verzorgde kraampjes. dracht om op de melodie van een bekend liedje een tekst te maken werd door de aanwezigen enthousi ast uitgevoerd en 's avonds ten geho re gebracht. Eén groep had kans gezien een lied te maken met zeven tien coupletten en kreeg dan ook prompt een eervolle vermelding voor het meest langdradige lied Met het zomerboerenbal is het sei zoen voor de K P J. afgesloten. Het afgelopen seizoen werd deelgeno men aan allerlei sportieve en recrea tieve eenementen in de regio Er werden filmavonden gehouden en er werd weer de inmiddels traditionele prestatieloop georganiseerd Abso luut hoogtepunt van het afgelopen jaar werd echter de kerstviering. In de Johanneshoeve werd op zeer stijlvol le wijze door de jongeren het kerstge beuren herdacht met onder meer een door enkele leden opgevoerd kerst spel Het programma voor het volgende seizoen Is, op enkele steeds weerke rende activiteiten na, nog niet be kend. Over wat er moet gaan gebeu ren tussen september 1980 en juni 1981 gaan de jongeren praten op een algemene ledenvergadering welke zal plaatsvinden direct na de zomer vakantie. ■en aantal deelnemers aan het slotfeest dat zaterdag werd gehouden door de leden van de K.P.J. afdeling Leusden. LEUSDEN Ook dit Jaar wordt In iet Europark een speldag voor de (Inderen uit de Rozendaal georgani- teerd. Dat gaat aanstaande zaterdag jebeuren tot ongeveer 15.00 uur. De kinderen worden ingedeeld in leeftijdsgroepen van 4 tot 6.7 tot 9.10 tot 12 en 13 jaar en ouder Voor deze speldag is geen inschrijfgeld ver schuldigd en alle deelnemers ont vangen een herinneringsvaantje Bo vendien zijn er per leeftijdsgroep drie herinneringsmedailles te winnen. Een aantal deelnemers aan de slotavond van de cursus volksdansen bij Blijhof. I Er liepen zelfs kinderen het traject zonder vader happen, een van de spelletjes die de vaders afgelopen vrijdagavond te doen kregen tijdens de vaderdagavohd op de Montessorischool. 5 an één onzer medewerkers) LEUSDEN De Leusdense afde- ig van de katholieke Plattelands >ngeren, beter bekend als de K.P.J., ooi zaterdag haar seizoen af met m feest op een boerderij, gelegen de grens van Stoutenburg en Ach- rveld. het geheel stond In het teken in een zogeheten „zomerboeren- il". Zoals de naam al aangeeft een stljn, waarbij de danslustlgen on- jr de Jongeren zeker aan hun trek- »n konden komen. Op de wat achterafgelegen boer- 3rij van de heer H. W. van Burgste en aan de Hessenweg konden de ,P.J -leden vanaf zaterdagmiddag 'ie uur tot diep m de nacht terecht p het erf stond de bar opgesteld, trwijl op de deel een gezellig zitje as gemaakt. Omdat de organisato ren vreesden dat de voetbalwedstrijd West-Duitsland tegen Nederland wel eens een verminderde belangstelling van de leden zou kunnen betekenen voor het feest, had men al in de uitnodiging gezet dat ter plaatse de voetbalwedstrijd op de T V. gevolgd zou kunnen worden Het teleurstel lende resultaat van de wedstrijd bleek slechts kort de feestvreugde te kunnen beïnvloeden. In volksdansen had niemand meer zin, de kater van het verlies werd met een drankje weggespoeld. Zoals te verwachten was. bleek de meeste belangstelling van de KPJ leden uit te gaan r_.ar het avondpro gramma met barbecue en dansen op de tonen van over het algemeen ..ste vige muziek", 's Avonds was het me rendeel van de KPJ leden van de afdeling Leusden, zo'n tachtig jonge ren in totaal, dan ook wel aanwezig Met de leden, welke 's middags al aanwezig waren werd een ..Zweeds loopspel" uitgevoerd. De spelers moesten daarbij in een half uur tijd de antwoorden weten te vinden op een zeventiental vragen welke overal ver spreid op het boerenerf waren opge hangen Vervolgens kon men via een variant op het spel twee-voor-twaalf met de beginletters van de antwoor den een zin vormen. De K P J jonge ren, over het algemeen in de leeftijds groep van 16-30 jaar. beleefden daarbij veel plezier aan allerlei kin derspelletjes als zaklopen en estafet te in allerlei variaties Zoals te ver wachten was bleek vooral de bier estafette bij veel jongeren de voor keur te hebben. Ook bleken de KPJ-ers over veel kreativiteit te beschikken Een op- LEUSDEN Vorige week woens- Jagavond vond bij Blijhof de laatste rolksdansavond van het seizoen 79f80 plaats. Van zowel deochtend- ils de avondgroep waren er belang- itellenden op komen dagen en velen ladden zelfs een Introducé meege bracht. Na de ontvangst met koffie werd er ;edanst Iedere dans werd eerst, met het oog op de introducees. uitgelegd en daarna op muziek uitgevoerd Door de inzet van alle aanwezigen werd het een prettige avond Aan het eind van de avond ontving cursusleidster Nona van de Burg een bos bloemen en een fles drank als waardering voor de het afgelopen seizoen gegeven lessen LEUSDEN Voor de kleuters van montessorischool 't Ronde was er rrljdagavond 13 juni groot feest. Samen met de vaders waren de kin- baren uitgenodigd voor een vader- dagavond, die bulten op het school- >leln gehouden kon worden door het irachtlge weer. De avond startte met het vlechten van deurmatten door vader en kind Het ene kind tegen het andere: ..Joh, moet jij je vader niet helpen, anders komt hij nooit klaar". De matten werden aan lijnen opge hangen. wat een feestelijke indruk en een verscheidenheid aan kleur en variatie gaf. Sommige matjes vielen na 5 minuten al uit elkaar, maar de meeste matten waren zorgvuldig in elkaar gelijmd en gevlochten door vaders die of hun kleuterschool nog niet vergeten zijn of op andere wijze het vlechten onder de knie hebben gekregen. Een volgende aktiviteit was het halen en brengen van knikkers van de ene zandbak naar de andere, kinderen op de rug. vaders rennen Bij de volgende aktiviteit het halen en brengen van zand in een blikje met gaatjes, weer van de ene zandbak De aktiviteit aan het slot was wel de leukste van het geheel: de voetzolen van je eigen vader beschilderen waarna hij zijn voetafdrukken op een groot vel papier moest achterlaten Vooral vaders die niet tegen kietelen De vaders met hun kinderen, klaar voor het begin van de spelletjes. LEUSDEN/CENTRUM Onder de best denkbare weersomstandig heden vonden zaterdag In „Bavoort" de Leusdense schoolzwemkampl- oenschappen plaats. Met de LZ&PC de Haaien als organisator In samen werking met de zwembadstichting Leusden, die het bad en het meren deel van de prijzen beschikbaar had gesteld. De wisseltrofee voor de eerse plaats in het eindklassement kwam enkele jaren geleden voor rekening van de gemeente Leusden Dat be kerhouder 't Palet ook dit jaar hoge hogen zou gooien, lag in de lijn der verwachting, maar een aangename verrassing was de 2e plaats van Loys- den. Deze twee zuid-Leusdense ver- kunnen hadden er al lachend duide lijk moeite mee Verschillende kinderen zaten in tensief niet alleen de voetzolen, maar ook de bovenkanten van de voeten te schilderen zodat de rondstappende vaders met fleurige tenen te zien waren, iets wat zelden voorkomt. Tot slot ijs, pils of frisdrank, de vloermat en een ballon mee naar huis en in ieder geval voor alle kinderen een avond om niet te vergeten. tegenwoordigers bleven duidelijk de baas over de overige Leusdense scholen, waarvan 10 uit Leusden- Centrum en het Startblok uit Achter veld De organisatie van deze editie van het schoolzwemmen verliep zonder problemen. De deskundige ..man kracht" van onze plaatselijke zwem- club had. dankzij de medewerking van veel leerkrachten en ouders, wei nig moeite om de wedstrijden vol gens het programma uit te voeren Meer problemen had men bij het vinden van een prijsuitreiker. Burge meester J. W M Rademaker, anders altijd gaarne bereid, was verhinderd en radio-sportverslaggever Heinze Bakker was reeds op weg naar de Tour de France. De keuze viel toen op de jarige voorziter Jac Dokter van de Haaien, die nog maar net weer boven water was na het een dag eerder vieren van de verjaardag van zijn betere helft. Weinig rust krijgt zo'n man, maar desondanks volbracht hij zijn taak voorbeeldig De uitslag was 004 punten 1. 't Palet 57,5 2. Loysden 97 3. de Heerd 118,5 4 Groenhorst 125,5 5. de Rossenberg 142 6. Kinderland 143 7. Ger Basisschool 144 8. de Bongerd 156 9. de Wegwijzer 166 10. de Vallei 179.5 11. Klim Op 203 12. het Startblok 211 13 5e Prot. Chr Basisschool 259 Opvallend is het geringe verschil tussen de nummers 5. 6 en 7. SENIORENVAKANTIE IN ST. ANTON AM ARLBERG Samen met de V.V.V. uit St. Anton am Arlberg organiseert de Stichting 55 plus reizen uit Baarn een speciale 10 daagse seniorenvakantie naar de ze plaats In Tirol. Het verblijf ter plaatse is in een van de hotels in het centrum van St. Anton am Arlberg. De reis begint vrijdag 5 september, er kan dan op verschillende plaatsen In de touringcar worden ingestapt. De volgende middag wordt het einddoel bereikt. De touringcar blijft geduren de de tien dagen ter beschikking, zodat diverse excursies In de omge ving kunnen worden gemaakt. Deel nemers krijgen voor vertrek een vol ledig programma toegezonden. Be langstellenden kunnen zich voor meer informatie of opgave wenden tot de Stichting 55 plus reizen, Sta tionsplein 7 In Baarn, telefoon 02154- 17078 of 17801.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 5