SB eurofleur vakbaai; Volledige aansluiting Noorderrandweg op R 28 niet vóór 1984 te realiseren nu: 2 keer per week PW! ■eusder IK IIG LEIISIIEK KRAKT Directeur gemeentewerken pleit voor halve aansluiting op korte termijn Schoolraad vanavond bijeen Gewijzigde openstelling bibliotheken Oud papier „De Haaien" Oud papier voor De Til DISCO J.B.L. TQ Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant SHIBBOLETH Geen krant ontvangen? alle aanbiedingen gelden i t/m woensdag 25 juni. VANDALEN Verantwoordelijk redakteur. BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Jelefoon (033-) 941495 b.g g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 110,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V.-~ DONDERDAG 19 JUNI - 12e JAARGANG NO. 17 -1980 H •fr oesaiN^wK» i^i-m. ho ?63 izosoen-c BogTigk: ro(2ÊNA<kSZW&5 (wtNtfElZEfJTÖJM) TEU nmoo Fiow&2SHop eureepepueiN D3Z- 750153 Onafhankelijk nieuwsblad J— 11^ voor de gemeente Leusden ÜJ Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes t 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur ge opend. Zaterdags gesloten. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Zaterdag 21-6 m.m.v. de popgroep in Ons Gebouw te Achterveld Aanvang 8 uur. Verkoopregulerende bepalingen pag. 3 Diploma's Don Bosco pag 3 Leusder krant-beker uitgereikt pag. 5 Kamerkoor eerste op concourspag. 5 Sportpag. 7 Vertalers komen in aktiepag. 9 Exposities in Amersfoortpag. 10 Loep op Leusden pag. 11 Kantlijnpag. 11 Filmpag 13 DOKTERSDIENST: 03425-1222 DE LEUSDER KANT: ...kunt u zich vandaag nog volledig bij aansluiten... (Van een onzer verslaggevers) bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag Ik wil graag abonnee worden op de •n ontvang da krant 1 maand gratis. (Het abonnementsgeld voor een heel iaat bedraagt I 40 Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met het Leusder Krant Zwanenbordspel Naam: Adres: Plaats: U kunt deze bon In een open envelop (zonder poetzegel) zenden naar Administratie leusder Krent. Antwoordnummer 2113800 XA Leusden Of afgeven bli de Leusder Krent, kantoor Rozendaallaan 9. leusden-C Tel 033-941495 (Dit aanbod geldt alleen voor hen. die gedurende de laatste 4 meenden geen abonnee waren.) SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-40928. LEUSDEN - Een volledige aansluiting van de Noorderrandweg op de Rijksweg 28 lijkt niet voor 1984 te realiseren. Volgens gemeentewer- ken-direkteur M. T. Pais wordt deze voor Leusden uiterst belangrijke ontsluitingsmogelijkheid door twee oorzaken vertraagd. Ten eerste zouden er bij Rijkswaterstaat problemen zijn ten aanzien van de finan ciering van dit kostbare project op korte termijn. En voorts zou Amersfoort niet bijzonder veel medewerking willen verlenen bij de realisering van een volledige aansluiting. LEUSDEN - Vanavond vergadert de Schoolraad In het gebouw van De Heerd, Berkelwljk33. De vergadering vangt aan om 20.15 uur en als voor naamste punten staan op de agenda de „vraagpuntennota" en de „ver- vanglngspool". Wat dit laatste betreft heeft de gemeente de Schoolraad onlangs een schrijven gezonden waarin zij gezien de geringe belang stelling meent af te moeten zien van een voortzetting van het experiment met deze vervanglngspool. De volledige agenda van de verga dering luidt: 1. Opening. 2 Verslag van de vergadering van 22 mei, 3 Mededelingen. Ingekomen en verzonden stukken. Vraagpuntennota. Vervangingspool. Verslag van de werkgroep Onder- 4. 5. 6. 7. wijs. 8 Rondvraag en sluiting. LEUSDEN - Aangezien een groot aantal medewerkers van de biblio theken Nieuw Langenbeek te Leus- den-Centrum en De Boekenmolen te Leusden-Zuid in de maand juli met vakantie is, gelden voor die periode gewijzigde openingstijden. Bibliotheek Nieuw Langenbeek is van dinsdag 1 juli tot en met zaterdag 2 augustus op de volgende dagen en uren geopend: dinsdag 14 00-17 30 en 18.30-21.00. woensdag 10.00-12.30 uur en vrijdag 14.00-17.30 en 18.30- 21.00 uur. Vanaf dinsdag 5 augustus gelden weer de normale openingstij den. De bibliotheek in Leusden-Zuid is in de periode van 7 juli tot 4 augustus op maandag geopend van 14.00-17.00 uur en op vrijdag van 18.30-20.00 uur. Gezien die gegevens meent de Leusdense direkteur gemeentewer ken dat het gemeente bestuur er bij Rijkswaterstaat voor moet pleiten om in ieder geval aan de zuidzijde van de Rijksweg een „halve" aan sluiting te maken. Daarmee wordt bedoeld dat er een afrit van de Rijks weg vanuit de richting Utrecht aan gelegd wordt en een oprit in de rich ting Hoevelaken. Volgens Pais kun je met die halve aansluiting voorlopig enkele problemen omzeilen. Het viaduct - het meest kostbare onder deel van de hele werkzaamheden - hoeft nog niet meteen aangelegd te worden. Ook hoeft er op kort termijn nog niets gedaan te worden op Amersfoorts grondgebied. Terwijl er aan die halve aansluiting voor Leus den grote voordelen verbonden zijn en deze op vrij korte termijn te reali seren is. Pais: „Ik denk dat die halve aansluiting in 1982 gerealiseerd zou kunnen worden. Maar het Is een ta melijk ongebruikelijke aansluiting en we zullen er ons bij Rijkswaterstaat sterk voor moeten maken." Geruime tijd is men er in Leusden vanuit gegaan dat een volledige aan sluiting op de Rijksweg 28 in 1981 of 1982 gerealiseerd zou kunnen worden. Die volledige aansluiting omvat de mo gelijkheden om in noordelijke en zuide lijke richting de rijksweg op en af te rij den. Bovendien is het in die situatie mogelijk om over het aan te leggen viaduct van en naar Amersfoort te gaan Het zal duidelijk zijn dat zo n volledige aansluiting een aantal verkeersknoop punten in Leusden zal oplossen. Ten eerste zal de Lockhorsterweg aanzien lijk ontlast worden. Automobilisten van en naar Utrecht hoeven van die weg geen gebruik te maken, wanneer men vanaf de rijksweg op de Noorder randweg kan komen. Hetzelfde geldt voor Zwarteweg, Horsterweg en kom Stoutenburg, waar nu veel verkeer pas seert van en naar het klaverblad Hoevelaken. Ook dat verkeer kan straks over de Noorderrandweg Leus den in en uit geleid worden Ten derde is de aansluiting van groot belang voor de Heiligenbergerweg Die zou, wan neer de aansluiting gerealiseerd is. af gesloten kunnen worden voor autover keer, waardoor er een veilige en vrij directe fietsverbinding tussen Amers foort en Leusden ontsaat Zover is het echter dus nog lang niet Onlangs ontvingen de betrokken ge meenten weliswaar van Rijkswater staat een uitwerking van die plannen - en de gemeenten kunnen daar nu op reageren - maar duidelijk is wel, dat er op korte termijn geen geld te vinden zal zijn voor uitvoering ervan Met name de kosten van het viaduct zijn hoog Pais: „Ik kan me in zo'n tijd van bezuinigin gen wel voorstellen dat de ontsluiting van Leusden nu niet direkt het aller hoogste op het prioriteitenlijstje van Rijkswaterstaat komt te staan." VREES Daarnaast zijn er, zoals gezegd, pro blemen in Amersfoort. Deze buurge meente vreest ten gevolge van deze aansluiting een aanzienlijke verkeers stroom te verwerken te krijgen op een plaats, die men daar niet geschikt voor acht Pais „Ze zijn niet zozeer bang voor het verkeer uit Leusden - dat krij gen ze toch wel - maar voor de moge lijkheid om op dat punt vanaf de Rijks weg de stad binnen te rijden Dat ver keer wil men veel liever binnen krijgen over de Hogeweg of vanaf de Stichtse rotonde. Met name omdat men er nog lang niet uit is hoe dat verkeer vanaf de Rijksweg over of in de buurt van de Heiligenbergerweg in de richting van de Stadsring geleid zou moeten worden Al met al een hoeveelheid haken en ogen, die realisering van de aansluiting op korte termijn uitsluit. Vandaar Pais' pleidooi voor een halve aansluiting De Til weer oud papier ingezameld. Tussen 18.30 en 20.30 kan men zijn oud papier en lompen inleveren bij De Til, Hamersveldseweg 30. Indien u niet instaat bent de materialen zelf te komen brengen kunt u bellen naar nummer 941826. Men zal er dan voor zorgen dat papier en lompen tijdig bij u worden opgehaald. Wanneer u vóór dinsdag resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-6141na vijf uur 03420-4679. LEUSDEN - Aanstaande zaterdag staat er weer een container voor oud papier op het parkeerterrein van het zwembad aan de Bavoortseweg. Iedereen die oud papier heeft kan het daar komen brengen. De opbrengst is bestemd voor Zwem- en Poloclub De Haaien. Op deze luchtfoto hebben wij de volledige aansluiting van Noorder randweg op de Rijksweg 28 ingetekend. In beide richtingen kan men de Rijksweg op en af. Bovendien is er dan een nieuwe verbinding tussen Amersfoort en Leusden. Het op de achtergrond liggende viaduct in de Heili genbergerweg zou dan alleen nog maar voor langzaam verkeer opengesteld zijn. Het pleidooi van Pais is er op gericht om voorlopig in ieder geval de afrit en oprit aan de zuidkant te realiseren. LEUSDEN - Morgen, vrijdag 20 ju ni, wordt er voor de hobbyclub van In onze advertentie van dinsdag jl. stond dat juni, me I t/m woensdag 3 juni, maar dit moet uiteraard zijn voor DE DOE HET ZELVER

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1