Leusdens Kamerkoor eerste op concours Aanrijding Burgemeester de Beaufortweg jSteef van 't Slot Iconcerteerde in Jozefkerk Cornet Straver won Leusder Krant Beker I leu sd e n krui l; D.W.S. houdt rommelmarkt K.P.O. dames op de fiets Midden- en kleinbedrijf vergadert Rommelmarkt voor water- Seniorensoos U.V.V. gesloten puttenaktie Nieuwe cursus zwangerschaps- gymnastiek Aantrekkelijk programma voor ^liefhebbers kerkelijke muziek plaatselijk nieuws DONDERDAG 19 JUN11980 Het Leusdens Kamerkoor. LEUSDEN - Op het op 31 mei en 7 juni jl. gehouden zangconcours in Weert heeft het Leusdens Kamer koor een eerste prijs behaald. Het won bovendien de „beker van de dag bestemd voor het koor dat in zijn afdeling, in dit geval B, het hoogste puntentotaal scoorde. Het koor kreeg door de internationale jury een totaal van 81'fe uit de hon derd punten toegekend. Van juryvoorzitter Henk Badings, die tevens de componist van de verplichte werken was, kreeg het Leusdens Ka merkoor en zijn dirigent Jan van Spaendonck bovendien een speciaal compliment voor de wijze, waarop het zijn compositie „Voici Ie bois" gestalte gaf Bij het volgende concours in Weert, in 1982, zal het koor in afdeling A uitko men. ACHTERVELD-Muziekvereniging DWS zal tijdens de toerweek die zal worden gehouden in de eerste week van augustus, ook dit jaar weer een rommelmarkt organiseren. Hoewel dit nog even duurt zijn de le den van de muziekvereniging nu reeds begonnen met het inzamelen van goederen voor deze rommelmarkt, le dereen die tijdens de voorjaars schoonmaak goederen is tegengeko- ACHTERVELD - Na een mooi reisje naar Friesland heeft het K.P.O.bestuur de koppen weer bij el kaar gestoken om voor de leden op men die weg moeten kan deze brengen bij Hans Janssen, Van Oldenbarnevelt- straat 25, tel. 2057 of bij Jos Hoefkens, Emelaarseweg 19a, tel. 2083 Heeft men iets op te ruimen maar kan met dit zelf niet brengen dan kan dit telefonisch bij een van de vorenstaande adressen worden gemeld. De goederen worden dan opgehaald De muziekver eniging kan de opbrengst van de rom melmarkt heel goed gebruiken Aan schaf van nieuwe en in reparatie zijnde van in gebruik zijnde instrumenten kost handen vol geld De vereniging hoopt dat zij ook dit jaar dezelfde medewer king zal krijgen als voorgaande jaren Zet op te ruimen goederen niet klaar voor de vuilniswagen, maar geef ze aan DWS nieuw iets te organiseren. Er werd besloten om op donderdagavond 26 juni voor de leden een fietstocht te houden. De toch zal worden uitgezet in de omgeveing van Achterveld. Er zal die avond om 19.00 uur worden gestart vanaf het Coöperatieplein. De deelne mende dames, men hoopt dat het er veel zijn, wordt verzocht op tijd op de vertrekplaats aanwezig te zijn LEUSDEN - De werkgroep Mid den- en Kleinbedrijf vergadert dins dag 1 juli aanstaande in het ge meentelijke voorlichtingscentrum, Zwarteweg 16a. De vergadering be gint om 20.00 uur. Op de agenda komt onder andere voor de bespre king van de voortgang in de bouw van de Hamershof. De heren Span- jersberg van Delta Lloyd en Rog- genkamp van de Dienst Ge- meentwerken zijn uitgenodigd om in de vergadering een toelichting over dit onderwerp te geven. De volledige agenda voor deze avond luidt: 1 Opening, 2. Mededelingen, 3. Verslag van de vergadering van 22 mei 1980, 4. Vertegenwoordiging van handel en ambacht. 5. Voortgang Hamershof, 6 Rondvraag en 7 Sluiting LEUSDEN- Maandagmiddag deed zich om ongeveer 16.15 uur een aan rijding voor op de Burgemeester de Beaufortweg, waarbij een inwoner uit Leusden zodanig gewond raakte dat hij per ambulance naar een ziekenhuis in Amersfoort moest worden vervoerd. De aanrijding vond plaats doordat de heer B vanaf de Burgemeester de Beaufortweg de inrit bij zijn woning in wilde rijden en daarbij een tweetal bromfietsers te laat bemerkte. Door de plotselinge manoeuvre botsten de bromfietsers H en T beiden uit Leus den, tegen de auto, waarbij H. vrij ern stige verwondingen opliep De gewonde bromfietser H. wordt in de ambulance gedragen voor vervoer naar het ziekenhuis. LEUSDEN - Volgende week gaat in het Kruisgebouw Rozengaarde 33 een nieuwe cursus zwanger- schapsgymnastiek van start. De eerste maal wordt de cursus gege ven op woensdagavond 25 juni, daarna steeds op maandag- en woensdagavond. De aanvang van de lessen is om 19.45 uur. Degenen die willen deelnemen aan de cursus kunnen zich ter plaatse of telefonisch op nummer 941218 op geven. De goedgevulde kerk. wijd, „Sei stille dem Herrn",Schlum- mert ein" en „Danksei Dir. Herr". Vrolijk en opgewekt zette Steef van 't Slot m met een prelude, air en gavotte van S. Wesley Waarbij het air mooi en nasaal overkwam Daarna werd het korte Choralvorspiel Durchbrecher aller Bande" van S. Karg-Elert breed gespeeld. De allegri in het konsert werden le vendig en met tempo gespeeld. De langzame gedeelten klonken soms wat mat. Een prettig in het gehoor liggend stuk was Steef van 't Slots eigen kom positie Fantasia pro Organo Pleno in C moll. Het stuk werd met elan ge bracht, en was een fraai hommage aan Bach. De banton G. Hendriksen gaf met zijn mooie, volle stem een passende dimensie aan het konsert. Vooral het „Ich habe genug" van J S Bach wist indruk te maken. Dat het geestige stukSortie" in mi- bémol majeur van L.J.A. Lefébur-Wely aan het slot herhaald moest worden, zat er dik in. De draaiorgelachtige ef- fekten werkten zó aanstekelijk, dat de kerkbezoekers er helemaal enthousiast van werden LEUSDEN- ACHTERVELD - Door de afdeling Leusden van Velig Ver keer Nederland werd in samen werking met de Leusder Krant een kleurwedstrijd voor de jeugd van Leusden, Stoutenburg en Achter veld georganiseerd. Twaalf maal achtereen werd er eenmaal in de maand een kleurplaat in de Leusder Krant afgedrukt. De deelnemers moesten deze plaat kleuren en te vens moesten er steeds vijf vragen op verkeersgebied worden beant woord. Steeds werden er drie prijzen be schikbaar besteld voor de mooist ge kleurde tekening en de minst gemaakte fouten bij de beantwoording van de vra gen Door de Leusder Krant was er te vens een heel mooie beker beschikbaar gesteld voor degene die aan het eind van de actie de meeste punten had ver zameld. Dinsdagavond vond in De Moespot de slotavond plaats van deze actie in het bijzijn van de bestuursleden van de afdeling. Deze avond was niet alleen de bekerwinnaar met zijn ouders uitgeno digd maar ook de drie winnaars van de laatste geplaatste tekening, zij ook met hun ouders Ook de maker van de teke ningen de heer P. van Os en zijn echt genote waren aanwezig Daar de voor zitter van de afdeling de heer J Kuijpers verhinderd was deze bijeenkomst bij te wonen, werd de avond geopend door de heer D. Bijl, tweede waarnemend voorzitter. Hij verwelkomde de aanwezigen en gaf uitleg over het doel van de actie. Het was niet alleen de bedoeling geweest om de kinderen via de tekeningen en de vragen wegwijs te maken op het gebied van de verkeersregeling maar ook de ouders en anderen te benaderen door middel van de gestelde vragen. „Dit heeft zeker succes gehad", aldus de heer Bijl Naar aanleiding van de ge stelde vragen werd er diverse malen door ouderen geïnformeerd naar het vetreffende antwoord. Ook konden er nog tijdig diverse rijbewijzen op tijd worden verlengd daar men naar aanlei ding van een vraag eens ging kijken hoelang het rijbewijs nog geldig was. Dank zij de volle medewerking van de leerkrachten is de actie een groot suc ces geworden. In totaal zijn er 675 te keningen ingeleverd. Hierna werden de prijswinnaars van de laatste kleurwedstrijd bekend ge maakt en mochten zij hun prijs in ont vangst nemen. Dit waren llona van Meegen, W de ZWijgerlaah 10 en Ka- tinka van der Jagt, Kwintlaan 13 beiden uit Leusden-Zuid en Jeroen van Dijk, van Oldenbarneveltstraat 24 te Achter veld. Vervolgens werd de heer Van Os naar voren geroepen. Hem werd dank gebracht voor het vervaardigen van de tekeningen Bij de aanvang van de actie woonde hij nog in Leusden, later ver huisde hij naar Kesteren. Ondanks dat had hij er steeds voor gezorgd dat de tekeningen op tijd aanwezig waren om in de krant te kunnen worden afgedrukt. ais dank voor al dit werk werd hem een geschenk aangeboden Zijn echt genote moch een bloemetje in ont vangst nemen. Inmiddels was bur gemeester J W M Rademaker ter plaatse gearriveerd. Hem werd ver zocht de beker aan de winnaar te willen uitreiken. De winnaar was Cornel Straver, Pa ter Stormstraat 18 te Achterveld Hij was de enige die alle twaalf tekeningen had ingeleverd en ook nog steeds alle vragen goed had beantwoord. Voordat de heer Rademaker tot de uitreiking overging bracht hij in een paar woorden het belang van de veiligheid van het verkeer en de rol van de weggebruiker hierbij onder de aandacht. Hij vond het fijn dat de winnaar door had gezet en zijn tekeningen steeds op tijd had inge- lever. Verder hoopte hij dat Cornel het geen hij door middel van deze actie had geleerd ook in praktijk zou brengen en hierdoor een goed weggebruiker en verkeersdeelnemer zou worden Na een felicitatie overhandigde de heer Rademaker de beker aan de gelukkige winnaar. Namens de afdeling Leusden kreeg de bekerwinnaar ook nog een leuk cadeautje aangeboden. Na nog enige tijd gezellig bij elkaar te zijn ge weest dankte de heer Bijl de heer Ra demaker voor zijn bereidwilligheid om de beker te komen uitreiken en dankte hij nogmaals alle leerkrachten van de scholen voor hun spontane medewer king, waardoor de actie een succes is geworden Ook bracht hij nog dank aan de Leusder Krant voor de spontane medewerking en zeker voor het be schikbaar stellen van de beker LEUSDEN - Aanstaande zaterdag wordt er op de parkeerplaats tegen over de Marcuskerk aan de As- schatterweg opnieuw een» rom melmarkt gehouden. Over de be stemming van het geld dat men deze dag hoopt in te zamelen, een aantal waterputten In het door droogte ge teisterde Opper-Volta, berichtten wij reeds in ons nummer van vorige week donderdag. De markt duurt van 10.00 tot 16.00 uur en net als vorig jaar zijn er artikelen uit Opper-Volta te koop. Daarnaast zijn er stands met „rommel", oude boeken en curiosa. Voor de kinderen zijn er ver schillende attracties. Indien u niet in de gelegenheid bent de markt te bezoeken maar het projekt wel wilt steunen, dan kunt u een bijdra ge overmaken op rekeningnummer 33.59.56.556 van de Rabobank Leus den, ten gunste van de aktie „Opper- Volta" Het postrekeningnummer van de bank is 278135 LEUSDEN - In verband met de voor de deur staande vakanties wor den ook de senioren-sociëteiten van de U.V.V. voorlopig gesloten. De laatste bijeenkomst in Leusden- Zuid is op dinsdag 17 juni, de soosmid- dagen worden dan weer hervat op 19 augustus. De bijeenkomsten in Leus den-Centrum worden onderbroken van 27 juni tot en met 6 augustus. De eerste bijeenkomst hier is op donderdag 7 augustus Cornel Straver neemt de Leusder Krant beker uit handen van burgemeester J. W M. Rademaker in ontvangst. LEUSDEN - Het orgelkonsert, gege ven door Steef van 't Slot in de Sint Jozefkerk te Leusden-Centrum op za terdag 14 juni, bood een voor liefheb bers van kerkelijke muziek aantrekke lijk programma. De bariton G. Hendrik sen sloot aan bij deze program makeuze door het zingen van een drietal aria's, die aan God waren ge- Steef van 't Slot aan het orgel.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 5