SI'OItT SINMtT Tour de Junior in aantocht Drie kampioensteams bij Leos-volleybal Zaterdag 28 juni Wilhelmina wandeltocht LTV Leusden organiseerde clubkampioenschappen '80 Biljarten supercup bij B.V. Leusden leusder krant Vaste A.M.B.C. rit P. Smink winnaar bij Ons Genoegen Huismiddeltjes Van 4 tot en met 9 augustus 10 jaar geleden Uit de Leusder Courant" van 18 juni 1970 De TTCL-clubkampioenschappen brachten Huub Clazing, Piet v d Bree en George Dietrich op de eerste drie plaatsen in het eindklassement van het enkelspel. Op de jaarvergadering van het comité Tour de Junior werd bekend ge maakt. dat ruim 300 rennertjes van 12 tot 15 jaar wilden meefietsen Voor ..slechts" 120 was echter plaats en voor 35 daarvan moest nog een gastgezin worden gevonden (dat kwam later keurig in orde. Red Het voetbaltoernooi van de KPJ-kring Amersfoort werd gewonnen door Eemnes, gevolgd door Hamersveld en Achterveld. DONDERDAG 19 JUN11980 7 Zelfs In de tijd van Ot en Sten «verden er al geboorlek aartjes verstuurd Maar vast niet zulke aardige als uit oe enorme koliektie van de Leusder Krant, want |e weel niei wal je ziel als je de modellenboeken doorbladert Deze is erin ieder geval bi| Ui!deti|d van Ol en Sien Leusder krant. Leusden/Centrum Rozendaailaan9. Tel. 033-941495 Er is heel wat nodig om een beetje bij te blijven. Zo lees ik o.m. 5 dag- en 6 weekbladen, naast een enorme varia tie aan cluborganen. Toch is dat blijk baar nog niet voldoende. Hoewel ik er weinig voor voel om bijvoorbeeld Story, Privé, Libelle, Margriet en Kuifje aan mijn vaste portie leesvoer toe te voe gen, ontging mij bijna een brokje hoogst interessante informatie Een (zeer) bevriende relatie bracht echter uitkomst en bezorgde mij een bijlage van het damesweekblad Margriet over allerlei nuttige huismiddeltjes uit grootmoederstijd, die wellicht nu ook nog uitkomst kunnen bieden. Ik wil mij in de weergave beperken tot despor tieve" remedies. Garantie op succes kan ik echter niet geven. Sporters, die vóór een wedstrijd (TE) VEEL ALCOHOL tot zich hebben ge nomen - ik weet, dat dit in Leusden weinig gebeurt - komen weer snel op verhaal na het fijn kauwen van 10 kof fiebonen en het doorslikken van het gruis. Een glas kefir kan ook helpen en soms een paar tabletten vitamine B- complex. Wie last heeft van TE HOGE BLOEDDRUK (door de spanning vóór het treffen?), drinkt thee van duizend blad of meidoornsap. Knoflook, uien en kefir worden ook aanbevolen. Tegen EEN BLOEDNEUS helpt iets kouds in de nek (een nat lapje, een bos sleutels, enz.). Als het rechter neusgat bloedt, de rechterarm drie minuten omhooghouden en met de linkerhand dat neusgat dichtknijpen Bij het linker neusgat juist andersom handelen. HUMEURIGHEID (niet afwentelen op de scheidsrechter) kan worden be streden met karwijthee van z theele pel kar wijzaadjes op een kop heet wa ter. Voor zoetekauwen eventueel met wat honing O ja, tegen EEN KATER helpt mis schien ook de befaamde zoute haring op de nuchtere maag of twee theele pels thijmpoeder en twee theelepels honing met wat zout op een liter kokend water Zeven en (uiteraard afgekoeld!) in één keer opdrinken KNEUZINGEN kunnen verholpen worden met een sterk aftreksel van karwijzaadjes op heet water. Bevoch tig daarmee een doek en leg die op de gekneusde plek. Een compres van zuurkoolsap kan soms ook uitkomst bieden VERSLETEN KNIEËN (meniscus?) worden weer als nieuw door een stukje bont onder de kniebeschermers te dragen met de bontzijde op de knie. KRAMP in benen of voeten wordt bestreden met het opzuigen van een kalktabletje. Helpt onmiddellijk (vol gens Margriet), maar eet beslist geen spinazie of rabarber! Tegen SPIERPIJN helpt een smeer seltje van afgekoeld uitgebakken rund- vet met een paplepel terpentijn en twee eieren, of inwrijven met (niet opdrin ken!) jonge genever, kajoepoetolie of kamferspiritus. Ik realiseer mij wel, dat niet alle in grediënten direct op het sportveld voorhanden zijn en of e.e.a. werkelijk helpt, maar er moet voor de verzorger en/of de EHBO ook werk aan de winkel blijven. P. C. SPORTSPLINTERS VARIA. A s zaterdag (21 juni) om 7.47 uur begint de astronomische zomer van dit jaar. De zon staat dan op 23 graden, 26 minuten en 23 se conden in het zenith. Dat is op de zg. Kreeftskeerkring in het sterrenbeeld Tweelingen Simpeler gezegd is het de langste dag van het jaar 1980. In het midden van Nederland (Leus den?) staat de zon dan 16 uur en 6 minuten - eventueel onzichtbaar - boven de horizon WIELRENNEN In de zaterdag ver reden Ronde van Putten is de Leusdenaar Dick Willigenburg bij de amateurs 3e geworden. SPELDAG. Voor de kinderen uit de wijk Rozendaal wordt op zaterdag a s vanaf 10.00 uur een speldag in en rond het Eurobad georganiseerd. FIETSRALLY. De Hobbit (Groenhouten) organiseert zaterdag vanaf 9.00 uur een fietsrally voor de leerlingen (en het onderwijzend per soneel) WANDELSPORT Vrijdag en zater dag wordt voor de 31e keer de Tweedaagse Amersfoortse Wan deltocht door de Aslos georgani seerd. Aan de start op het sportpark Nimmerdor kan nog worden inge schreven. Op beide dagen wordt tus sen 8.00 en 8.30 uur gestart voo'r afstanden van 30. 40 en 50 km per dag De eerste dag wordt de richting van Leusden en Woudenberg geko zen en zaterdag die van Soest en omgeving LEUSDEN/CENTRUM - Vanavond am 20.00 uur begint in het clubhuis /an de BV Leusden de „slag om de Super-cup". De heren W. Snapper [kampioen bandstoten) en H. van Duinkerken (idem libre) spelen twee aartijen - in beide spelsoorten - te len elkaar voor de door de firma srans Voortman beschikbaar ge stelde prijs. Rond 22.00 uur wordt de aekeruitreiking verwacht. Tevens zullen de prijzen worden uit gereikt aan de winnaars van de tioyennecompetitie. waarvan de re sultaten waren: ACHTERVELD - In verband met het 25-jarige bestaan van de Auto,- Motor- en Bromfiets Club Achter veld, in oktober 1983, is er door deze vereniging een vaste rit georgani seerd. Het hele jaar door kan iedere dag individueel gestart wrden bij Hotel De Roskam tussen 9.00 en 15.00 uur De rit voert door heel mooie plekjes van de Gelderse Vallei en de Veluwe. Tijdens de rustpauze wordt de deelne mers een kopje koffie aangeboden. De rit die ongeveer 80 kilometer lang is kan geheel in eigen tempo worden gereden. Het is voor iedereen goed te doen De rit eindigd weer bij hotel De Roskam waar men dezelfde dag het formulier weer moet inleveren Tijdens de jaarlijkse feestavonds van de A.M.B C. zullen de beste drie worden uitgenodigd. LEUSDEN - Volgende week zater dag, 28 juni, wordt door de Chris telijke Gymnastiek Vereniging Wil helmina te Amersfoort voor de 32- ste maal de 70 kilometer lange wan del-prestatietocht door de omgeving georganiseerd. Deelname aan deze tocht is mogelijk voor iedereen van 16 jaar en ouder. Ér kan om 07 00 uur gestart worden bij het clubgebouw van Korfbalvereniging Amersfoort aan de Dorresteinseweg. De wandelaars dienen daar om uiterlijk 21 00 uur weer terug te zijn. De kosten voor deelname bedragen f 12.50. waarbij zijn inbegrepen een medaille en verzorging. Inschrijving kan geschie den bij de start of bij de heer G K van der Beek. Dinkelwijk 23. telefoon 945585 LTV Eemelaar jeugd si SI ACHTERVELD - De jeugd-club- kampioenschappen van de LTV de Eemelaar zijn weer voorbij. Het was (met circa 190 partijen) de sportiefste trijd sinds jaren volgens de voorzit ter van de organiserende jeugdcommissie, die overigens bijna in het clubpaviljoen heeft gewoond. De resultaten van de onderlinge strijd waren: w Meisjes* enkel A: 1 Loes van Bekkum 2 Sandra Beyneveld 3 Henriëtte van Bekkum 4 Karin Hak In de verliezersronde werden Karin 'olters en Susan van Egmond resp. 1 e en 2e Meisjes enkel B: 1 Velarie Jehee 2 Miranda van Marwijk 3 Gitte Vos 4 Birgitta Horst Nicolette Groenewegen en Jacqueline Enters werden hier 1 en 2 in de ver liezersronde Meisjes enkel C: 1 Marlies van Dijk 2 Inge van Doornik 3 Angelique Bontje Jongens enkel A: 1 Tino Scherpenzeel w, 2. Arthur Scherpenzeel 3. Jacques van Wieringen 4. Gerald van Wieringen Verliezersronde: 1 Hans v.d. Kooy 2. Mare Peter de Gans Jongens enkel B: 1 Herman van Bekkum 2 Tonny Witsenburg 3 Hidde Brink 4 Maurice Dings Verliezersronde: 1Paul Witsenburg 2. Arnoud Vons Jongens enkel C: 1 Stephan Beyneveld 2 Cornel Straver 3. Henry van Burgsteden Meisjes dubbel A: 1 Sandra Beyneveld/Karin Wolters 2. Loes van Bekkum/Susan van Bek kum 3. Steil Dings/Henriëtte van Bekkum Meisjes dubbel B: 1 Gitte Vos/Marlies van Dijk 2. Jacqueline Enters/Nicolette Groenewegen 3. Birgitta Horst/Karin Hak Meisjes dubbel C: 1 Liesbeth Willemsen/Paulien Willem- sen 2 Marja Steenbeek/'Isolde Vons 3. Angelique Bontje/Myriam Vlug Jongens dubbel A: 1 Arthur en Tino Scherpenzeel 2. Gerald en Jacques van Wieringen 3 Hans v.d Kooy/Marc Peter de Gans Jongens dubbel B: 1Hidde Bnnk/Xander de Gans 2 Maurice Dings/Kevin Stevens 3. Paul Witsenburg/Arthur Brouwer Jongens dubbel C: 1 Cornel Straver/Vincent Brink 2. Sander Mulder/Mark Mulder 3. Stephan Smink/Niels Rozendaal Gemengd dubbel A: 1Sandra Beyneveld/Arthur Scherpen zeel \.- 2. Loes van Bekkum/Tino Scherpen zeel 3. Susan van Egmond/Jacques van Wieringen Gemengd dubbel B: 1Valerie Jehee./Herman van Bekkum Tijdens de prijsuitreiking kwam voor zitter Nol Wessels met de verrassende mededeling, dat de Eemelaar inmiddels in het bezit was van de al zo lang ge wenste oefenmuur Achteraf bedoelde hij daarmee het dubbel Valerie Jehee/ Herman van Bekkum: „Dat stel slaat immers terug 2. Jacqueline Enters/Paul Witsenburg 3. Jeannette van Wieringen/Xander de Gans Gemengd dubbel C: 1Myriam Vlug/Rogier Plijnaar 2. Caroline Ochse/Vincent Brink 3. Marian en Henry van Burgsteden LEUSDEN/CENTRUM - Van 8 t/m 15 juni werden op het tennispark aan het Valleikanaal de clubkampioen schappen 1980 van de LTV Leusden gehouden. Met nieuwe kampioenen in de A-groep, hetgeen overigens al voor de aanvang van de wedstrijden vast stond, omdat de titelhouders van de voorgaande jaren - Betty Kla- ve en Jan Peter van Doorn (beiden 2 x) - door omstandigheden afwezig waren. j| De LTV Leusden kan terugzien op alleszins geslaagde wedstrijddagen met een grote deelname, zeer veel be langstelling van supporters en een voortreffelijke verzorging: als extra trekpleisters naast het goede tennis de hartige hapjes en voetbal op de TV voor de liefhebbers. Clubkampioenen zijn dit jaar geworden Margriet van Loo, die met 7-5 en 6-4 de finale won van Machteld van Marissing en Gerard Ka- relse door zijn zege met 6-3 en 6-1 op Arthur Kappers De mooiste partij van deze titelstrijd was de halve finale tus sen de uiteindelijke clubkampioen en Paul Slijpen Winnaars in de B-groep waren llona de Boer en Frits Raayma- kers. terwijl de zege in de C-groep was A-klasse (vanaf 1.84): P. v.d. Veen werd kampioen met 13.7% C. Gerth en M v. d Pol de graderen naar de B-klasse B-klasse (van 1.34 tot 1.84): H. van Duinkerken werd met 31 8% (hoogste percentage) kampioen en promoveerde naar de A-klasse. weggelegd voor Gerda Lodder en Chris van Zalinge. Het familietournooi in het komende weekeinde is een volgens hoogtepunt. Opzet hiervan is. dat leden van de ver eniging met een familielid meedoen aan een dubbeltournooi Meer dan 180 deelnemers hebben hiervoor inge schreven De feestavond „Met de Franse Slag" op zaterdagavond in en rondom het clubgebouw, zal worden gehouden ter opluistering van dit tournooi De aanwezigen mogen reke nen op een buffet met de nodige Franse gerechten. De aanvang is gepland op 21 00 uur. C-klasse (van 1.00 tot 1.34): Met 18.7% werd H. van Leusden kam pioen. A. Versteege degradeerde naar de D-klasse D-klasse (tot 1.00): W. Snapper werd met 27% kampioen en promoveerde, evenals J. Buhler. naar de C-klasse cent nieuws over Leos. Dat betreft weliswaar een aantal „lagere" teams, maar e.e.a. geeft toch een leuke kijk op de activiteiten van onze volleyballers. Hier volgt het relaas. Nu het seizoen (inclusief de promo tie/degradatiewedstrijden) weer voorbij is, wordt het stil in het plaatselijke vol leybalwereldje Leos heeft een span nende periode achter de rug. Met twee degradanten (bij de heren), maar ook met drie kampioenen en dat zijn dan Dames 3 en 5 en Heren 6. Dames 5 en Heren 6 wisten op hun dooie akkertje en met een zeer ruime voorsprong de titel te pakken. Dames 3 had meer moeite nodig en greep het beslissende succes pas in de allerlaatste competitiewed strijd tegen Vollkei 6 uit Amersfoort. Het zeer sterk meelevende Leos-publiek was getuige van een 3-0 zege, die toch nog even vraagtekens opriep toen de koMortelingen een reeds uitzichtloos lijkende achterstand in de tweede set nog tot 14-14 wisten om te buigen. Doortastend ingrijpen van coach Henk Knevel (uiteraard indirect!) hielp de Leos-ladies toch nog aan de winst Andere teams met kansen op posi tieverbetering. zoals Dames 1 en Heren 3. zagen in de promotiewedstrijden hun mogelijkheden in rook opgaan, waar door Leos op het nippertje de boot naar de (landelijke) 3e divisie miste Kwaliteit is bij de Leusdense volleybalclub vol doende aanwezig, zodat de vooruit zichten met betrekking tot de in sep tember van start gaande nieuwe com petitie zeer gunstig lijken. De techni sche commissie richt zich na de vakan ties op het slaan van de brug naar de nationale competitie in 1981Voorlopig ligt de training tot begin augustus stil om daarna met frisse moed opnieuw aan de slag te kunnen gaan. - Leos Dames 3, kampioen 3e klasse D (links) won met 3-0 van SVH 3. ACHTERVELD - In tegenstelling tot de laaste jaren wordt de 23e editie van de Tour de Junior dit jaar niet tijdens de bouwvakvakantie verre den, maar van 4 t/m 9 augustus. Daaraan voorafgaand hield de tour- organisatie maandag in d' Oude Peerdestal haar jaarvergadering. De praatavond verliep - ondanks twee ingelaste pauzes met gelegenheid voor een slok - zo vlot, dat de voor zitter W. Meinten reeds om 22.15 zijn hamer voor de laatste keer met de tafel in contact bracht. Aan de Tour- 1980 wordt deelgenomen door circa 135 rennertjes, waaronder 4 uit Duitsland, 4 uit Engeland en 4 uit Schotland. Voor een 25-tal deelne mers - de vorige week waren dat er nog 30 - is nog geen onderdak ge vonden. De huisvestingscommissie doet graag nog een dringend ver zoek om „adoptie-adressen". Wie één of meer rennertjes tijdens de tourweek onderdak wil verschaffen - dat hoeft niet voor niets! - gelieve contact op te nemen met de heer Joh. Ossendrijver (tel. 946126) in Leusden-centrum. De Tour-1980 wordt volgens hetzelf de schema als in 1979 georganiseerd (inclusief de kermis, de braderie, enz Alleen op de slotdag wordt het strart- schot een uur vervroegd om de reken kamer wat meer armslag te geven De voorbereidingen van het evenement zijn al weer in volle gang Dat werd ver gemakkelijkt door de gewijzigde sa menstelling van het bestuur (de pe riodieke aftredende jarige H. Smit en J Ossendrijver werden zonder tegen stemmers herkozen) en het vrijwel ge lijk blijven van de comissies. NAAR ENGELAND Onlangs zijn met „ploegbaas Joh Ossendrijver een aantal Tour de Ju niorrenners naar Engeland geweest om daar aan diverse wedstrijden deel te nemen en niet zonder succes In de driedaagse van Filey op 25. 26 en 27 mei werden Wim Otte 3e. Fred Dijk 13e. Cor Broekhuizen 26e en Leo Winkels 32e in het algemeen klassement. Wim Otte won met twee etappezeges de groene trui en „Holland" werd 4 in de landen klassering. Op 28 mei in Haver hill werd Cor Broekhuizen winnaar bij de nieuwelingen en plaatsten Rino Schurink (winnaar), Fred Dijk (4e) en Wim Otte (6e) zich vooraan bij de ju nioren. Op 29 mei werd Broekhuizen opnieuw nummer 1 bij de nieuwelin gen Bij de junioren werd Otte winnaar en finishten Schurink en Dijk als 4e en 7e - Leos Heren 6, kampioen 4e klasse, na de 3-0 winst op BG&SV 7. ACHTERVELD - Door dertien schutters van de schietvereniging Ons Genoegen werd deelgenomen aan de onderlinge wedstrijd GK op de buitenbaan in Scherpenzeel. De heer P. Smink wist ditmaal als beste schutter in totaal 96 punten te be halen. De verdere uitslag is 2. J Voorburg. 94 punten 3. J van Rossum. 94 punten 4 H J van Ruitenbeek. 93 punten 5. B. Voskuilen. 93 punten 6 W J. Lagerweij. 92 punten 7 F. Koenen. 90 punten 8 A van Daatselaar. 86 punten 9. J E van Hamersveld, 86 punten 10. J Voskuilen, 74 punten 11 G Tolboom, 55 punten 12. A Vlug, 55 punten en 13 K Jonkman 54 punten. De zomervergadering van de vereni ging zal hedenavond plaatsvinden in de schietkelder van Ons Gebouw De aan vang is om 21.00 uur Tijdens deze ver gadering zal de uitreiking plaatsvinden van de Johan van den Hengel-bokaal. Verder zullen ook de korpsprijzen in de A-, B- en C-klasse aan de winnaars worden uitgereikt. Daarna zal nog wor den behandeld wat nog ter tafel komt. LEUSDEN/CENTRUM - Ons Sportcursiefje over de komkommer tijd in de sportjournalistiek (in de krant van 12 juni) heeft een tweetal reacties opgeleverd. Wim v.d. Laa- ken, Leusdens lange-afstands- wandelaar bij uitstek, wees ons op het feit, dat juist in deze periode de wandelsport hoogtij viert. Dat is wel zo. maar (helaas) vinden vrijwel alle activiteiten op dat gebied buiten Leusden plaats. Desondanks wen sen wij hem en zijn medetippelaars succes en een prettige verposing. De tweede reactie kwam via de ijverige secretaresse van de Leusdense vol leybalclub. Ank Küh bezorgdeons re-

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7