cE Jeugdraad niet eens met plannen B. en W. PS vragen te bouwen Leusden sneller en eventueel meer Wijkorgaan Groenhouten stelt voortbestaan ter discussie Motie met algemene stemmen aanvaard VASMAS ik IM: LE1ISIH2K KKANT IS BDU Rechtstreeks uit Duitsland. Poggenpohl keukens en badkamers. (mèt Nederlandse garantie) (jtïïv<) C^nceptobV Reimus&Snel Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden RAAD LEUSDEN KOMT BIJEEN Geen krant ontvangen? FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Kom eens kijken en neem meteen dat gratis grote keukenboek mee! Verantwoordelijk redakteun BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.frU. 40261 Giro 871441 Abonnement f 10,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. _J5_ DINSDAG 24 JUNI 12e JAARGANG NO. 18 198 i LEUSDEN Een door B. en W. jedaan voorstel een tijdig jongeren- ;entrum te vestigen in de boerderij Ewarteweg 29 om daarna een deflni- le r centrum te realiseren in het loofdcentrum is in de jeugdraads- rergadering van vorige week Jonderdag radicaal van tafel ge- reegd. De jeugdraad denkt nu alleen Kg aan een definitieve vestiging op Je plaats van Midden Krakhorst of in je tweede fase. Een eventueel tljde- Ijk onderkomen zou ook daar gevon- Jen moeten worden. In een eerder vorige week gehou den gesprek tussen welzijnswethou der Gijs van Woudenberg (CDA) en eden van de Jeugdraad was het B. en jV voorstel reeds ter sprake geko- Tien. Toen was er ook nog sprake van sen eventueel tijdelijk onderkomen n de boerderij Smoussesteeg 5, Tiaar aangevoerde planologische be swaren maken vestiging in deze boerderij niet mogelijk. Volgens de jeugdraad is het zin loos de boerderij Zwarteweg 29 aan te wijzen als voorlopig onderkomen voor het jeugd- en jongerencentrum, omdat deze boederij aan geen enkele van de gestelde voorwaarden vol doet. De voorwaarden waaraan een vestigingsplaats volgens de jeugd raad wel dient te voldoen zijn: goede bereikbaarheid voor de jeugd, zo weinig mogelijk gevaar opleverende toegangswegen en de mogelijkheid tot het uitoefenen van sociale contro le. Vooral bij de veiligheid van de toegangsweg zette een aantal jeugd raadsleden nogal wat vraagtekens. Daar komt nog bij dat volgens de meeste aanwezigen het wenselijker zou zijn wanneer de voorlopige men wenste pertinent niet van nood- vestiging te praten vestiging in de direkte nabijheid van de definitieve bestemmingsplaats zou komen, vooral met het oog op de verschillen de doelgroepen in de wijken Meer dere aanwezigen maakten zich zor gen over het feit dat bij verhuizing van voorlopige naar definitieve vesti ging het wel eens heel lang kon duren voor men het bezoekersaantal weer op het oude peil zou hebben. Ook met de aanwijzing van het hoofdcentrum voor een definitief jeugd- en jongerencentrum was men niet gelukkig, vooral niet toen duide lijk werd dat de Hervormd/Gerefor meerde kerken achter het gebouw De Koningshof optie hebben op een ka vel, waar in de nabije toekomst een nieuw Hervormd/Gereformeerd jon gerencentrum kan komen Dat zou betekenen dat er twee jongerencen tra binnen een straal van een paar honderd meter komen, met op een steenworp afstand nog eens De Til. De enige alternatieven waarvan de Jeugdraad nu nog wenst te spreken zijn een vestiging aan het einde van de Middenweg, op de plaats van Mid den Krakhorst, of een vestiging in de tweede fase Over de exacte plaats waar die vestiging in de tweede fase dan zou moeten komen wist men zich in deze vergadering niet uit te spre ken. De plaats van Midden Krakhorst, een van de twee alternatieven die voor vestiging van een jeugd- en jongerencentrum overblijven volgens de Jeugdraad. LEUSDEN De raad der gemeen- e Leusden vergadert aanstaande ionderdag in de raadszaal van het gemeentehuis, Hamersveldseweg 2. Ie aanvang van de vergadering is om 19.30 uur. Op de agenda staat een !1 -tal onderwerpen. Deze onderwerpen zijn: Opening, Mededelingen, Notulen, Ingekomen stukken, Benoeming van een ambtenaar van de Burgerlijke stand, Wijziging samenstelling com missies Algemene Bestuursza ken en Financiële en Economi sche Zaken, Naamgeving wegen in deelplan Zwanenburg, Evaluatie nieuwe commissie structuur, Vervalt, Grondverkoop aan RBR ten be hoeve van realisatie 59 houtske- letbouwwonmgen in deelplan Langenbeek. Verkoop bouwgrond in het deel plan W7 aan Woningstichting 9a 10. 11. 12. 13. 15. 20. 21. Leusden ten behoeve van de bouw van 55 woningen voor één- en tweepersoonshuishou dens, Voorbereidingsbesluit voor een gedeelte van Leusden-centrum en voor plan Bruinhorst, Bezwaarschrift IKV inzake afwij zing aanvraag om subsidie. Procedure behandeling onder wijsnota, Aanvrage ex artikel 72 der La- ger-onderwijswet 1920 ten be hoeve van de P C lagere school ..Groenhorst" te Leusden-cen- trum, Aanleg hockeyveld sportcom plex nabij Valleikanaal. Krediet t b.v clubhuis ..De Roc kers". Eigendomsoverdracht sportac commodaties en vestigingen recht van opstal, Vaststelling verordening tege moetkoming godsdienst-en vor mingsonderwijs openbare lage re scholen, Krediet bouwrijpmaken Claver- enblad W7. Krediet-aanvraag woonrijpma- ken Langenbeek. Bochtverbetering Heiligenber- gerweg. Procedure-voorstel behande ling meerjarenanalyse 1981- 1984. Rondvraag en Sluiting Subsidie-verzoek volgens college terecht afgewezen3 Commentaren/Meningen: Groeien, maar waarheen?. 3 30 juni informatie over Achterveldse woningbouw .5 Belangstelling voor rommelmarkt was minder groot5 Opstelling struktuurplan met kortsluiting gestart7 Schoolraad7 Sport9 Mens inz'n werk: Apotheker JWuts11 De Leusder Krant: ...groeit mee, maar heeft wèl ruimte. (van een onzer verslaggevers) UTRECHT/LEUSDEN -Pro vinciale Staten dringen er bij de gemeente Leusden op aan om sneller de geplande woningbouw uit te voeren. Dat is nodig omdat Amersfoort er de eerste jaren niet In slaagt zijn opvangfunctle waar te maken. Mocht de geplande hoeveelheid te bouwen wonin gen, zoals aangegeven In het Streekplan Utrecht Oost, onvol doende blijken, dan moet worden onderzocht of de aangegeven ca paciteit vergroot kan worden. Een motie van de VVD-er Van den Oosten van deze strekking is eind vorige week met algemene stem men door Provinciale Staten aanvaard aan het einde van het debat over de Vijfvingertheorle (VVT). De letterlijke tekst van de motie luidt als volgt: Provinciale Staten, overwegen de dat In het gebied van het streekplan Utrecht-Oost met na me in de regio Amersfoort de woningnood steeds zorgwekken der vormen aanneemt: dat de in het streekplan geplan de woningbouw in Amersfoort van 1000 extra woningen per jaar met ingang van 1980 ten behoeve van de eigen en regionale be hoefte de eerste jaren niet van de grond komt; dat het derhalve voor de wo ningzoekenden van grote beteke nis is dat elders compensatie hiervoor wordt gevonden; dat deze compensatie het best gevonden kan worden in de ge meente Leusden, besluiten het college van Ge deputeerde Staten dringend te verzoeken alles In het werk te stellen om: 1. de woningbouw in Leusden binnen de aangegeven capaci teit zodanig te versnellen dat de opvangfunctle van Amers foort tijdelijk wordt overgeno men. 2. indien en voorzover mocht blijken dat de opvangfunctie van Leusden onvoldoende is, te onderzoeken of de in het streekplan aangegeven capa citeit vergroot kan worden. Het verzoek om de woning bouw in de Leusdense Tweede Fase te versnellen is overigens niets nieuws. Al eerder dit jaar kwam die vraag vanuit Utrecht naar Leusden en juist dezer da gen heeft de provincie de ge meente een rapport gestuurd waarin de konsekwenties van sneller bouwen zijn uitgewerkt. Dat rapport is echter nog niet openbaar. LEUSDEN Op de vergadering #an het Wijkorgaan Groenhouten op 19 Juni jl. was enige onvrede te be- ipeuren. De enigszins mineurachtige itemming kwam voort uit de ervaring die men had opgedaan tijdens de recent gehouden jaarlijkse algemene vergadering. Naast een zestal bejaar den, deze bevolkingsgroep is altijd leer begaan met het wel en wee binnen de wijk, was slechts één be- loeker uit de wijk aanwezig. Het be ltuur vraagt zich hierdoor af „waar mede en voor wie zijn we eigenlijk bezig?'' Men heeft het gevoel alsof de toe gevloeide donatie van 50% van de bewoners, waarmede men overigens zeer content is. als afkoopsom moet dienen, teneinde geen daadwerkelij ke bemoeienis te hebben met be stuursaangelegenheden noch met pleinactiviteiten binnen de wijk. In het kort komt het er op neer, dat de huidige bestuursleden de verant woordelijkheid wel eens aan anderen willen overdragen Met algemene stemmen werd besloten om door middel van een ..rnini" Klaroen de wijk voor te bereiden op een na de vakanties te houden enquête, waaruit zal moeten blijken of en in hoeverre de voortzetting van het wijkorgaan zinvol is Reeds eerder was besloten om bij gebrek aan pleinvertegenwoordigers 2 3 landjes onder te brengen bij één pleinvertegenwoordiger Het College van B en W heeft de suggestie ge daan aan het wijkorgaan om mee te denken over een ontwerp .spelre gels" voor het verkeer met de ge- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoorRozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur ge opend. Zaterdags gesloten. meerite. Het Wijkorgaanbestuur zal hier positief op reageren, doch wil afzien van het maken vanhuiswerk". Uiteraard is het bestuur bereid door middel van één of meerdere gesprekken metB.enW een zodanig ontwerp presenteert. Het bestuur was zeer geschokt door het ernstige ongeval op 4 juni jl. op de Centrumweg Naar aanleiding hiervan zal het bestuur opieuw de gemeente wijzen op de uiterst gevaarlijke situatie op deze weg Men zou graag een tweede oversteekbeveiliging zien aange bracht, zodat de Centrumweg als racebaan niet aantrekkelijk meer is Het bestuur acht de kosten voor een dergelijke installatie vele malen meer verantwoord dan die voor een wijzi ging van de scherpe bocht Heiligen- bergerweg/Noorderinslag Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken Is, kunt u kontakt opnemen met onze Inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-6141na vijf uur 03420-4679. baars woningen hv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C telefoon 033-943880 i Rozendaallaan 9 Leusden-C. \e tO\S 0ritec^epilP normaal 7 Het grootste en mooiste assortiment perkplanten bij: Kwekerij G. Stuivenberg Nieuwstraat 62, Scherpenzeel Tevens vele soorten bloeiende vaste- en 2-jarige planten. Verzekeringen Gratis huizenpocket Computerhypotheek' adviezen. Eenzijdige courtage •- Taxaties tv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden. tel. 033-9.4569 bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag Zeist. Slotlaan 122 Culemborg, Markt 20 's Hertogenbosch. Hinthamerstraat 42 Ermelo, Stationsstraat 110 Barneveld.J v Schaffelaarstraat 14 Amersfoort. Utrechtsestraat 15 Veenendaal. Hoofdstraat 75 Wapeningen, Hoogstraat 48 Ede, Grotestraat 29 Tiel, Waterstraat 6 (passage) Nijkerk, Singel 14

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1