30 juni informatiebijeenkomst woningbouw in Achterveld Werkgroep gaat verkoopregulerende bepalingen onder de loep nemen Nieuwe en gewijzigde straat namen vastgesteld Belangstelling voor rommelmarkt minder dan verwacht leusiten krant BOUW BINNEN AFZIENBARE TIJD VAN START Bestaande regelingen blijven voorlopig van kracht Fotozoek- rit De Hobbit Opbrengst bestemd voor waterputten in Boven-Volta Leusder Krant Singelruiters in de prijzen FOTO-KOPIE NODIG? plaatselijk nieuws DIN! DINSDAG 24 JU N11980 ACHTERVELD - Op maandag 30 juni a.s. wordt in de grote zaal van Ons Gebouw te Achterveld, een in formatiebijeenkomst gehouden over de bouw van circa 40 koopwoningen in Achterveld. De bijeenkomst begint om 20.00 uur; vanaf 19.30 uur is de zaal open om het publiek in de gelegenheid te stellen kennis te nemen van de ex positie die ter gelegenheid van de informatiebijeenkomst in Ons Ge bouw is ingericht. Zoals bekend is in het ontwerp-be- stemmingsplan Achterveld een gebied ten oosten van de Jan van Arkelweg bestemd voor de bouw van circa 180 woningen Verschil van inzicht tussen de provincie en de gemeente over de noodzaak het genoemde aantal te bouwen en problemen ten aanzien van de grondverwerving hebben tot de no dige vertraging geleid Het gemeente bestuur acht thans echter de mogelijk heid aanwezig om de bouw van 40 koopwoningen aan de Kerkdijk achter de St Jozefkerk te realiseren. Het ligt in de'bedoeling deze 40 wo ningen nader te verdelen in pre miekoopwoningen. geschakelde en twee-onder-één-kap woningen en vrij staande woningen. Hoe deze verdeling precies zal worden, is mede afhankelijk van de wensen en behoeften zoals de ze thans in Achterveld bestaan. Hierbij zal ook rekening worden gehouden met ..eigen bouwers'De bijeenkomst van 30 juni is dan ook vooral bedoeld om tot een inventarisatie van de bestaande woonwensen te komen. Daarvoor zul len op de informatiebijeenkomst woon wensenformulieren beschikbaar wor den gesteld. Voor wie niet in de gelegenheid is de bijeenkomst te bezoeken, bestaat de mogelijkheid een woonwensenfor mulier aan te vragen bij de projectcoör dinator woningbouw Achterveld, de heer J Upperman. telefoon 033- 941247, toestel 159 Het ligt niet in de bedoeling om in het thans aan de orde zijnde plan woning wetwoningen te bouwen. Het gemeen tebestuur geeft er de voorkeur aan door de bouw van koopwoningen bestaande woningwetwoningen met een relatief lage huur voor de betreffende woning zoekenden beschikbaar te krijgen, in plaats van nieuwe woningwetwoningen te bouwen, die onvermijdelijk een veel hogere huur zullen moeten opbrengen Bij de toewijzing van de koopwoningen zullen de gegadigden die een goedko pe huurwoning achterlaten, voorrang krijgen Overigens zullen bij de toewij zing de geldende inschrijvings- en toe wijzingscriteria worden gehanteerd (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Er komt een werk groep, die de verkoopregulerende bepalingen onder de loep gaat ne men. Hoewel er nog geen definitieve taakomschrijving voor deze uit raadsleden en ambtenaren te vormen werkgroep bestaat, kunnen de toe komstige werkgroepsleden het in le der geval tot hun taak rekenen om te bezien wat er wel en niet goed Is aan de verkoopreguleende bepalingen zoals die nu in Leusden worden ge hanteerd, en eventueel met nieuwe voorstellen te komen. Ook moet de werkgroep niet schromen om alle facetten die betrekking hebben op verkoopregulerende bepalingen in haar onderzoek te betrekken, zoals bijvoorbeeld de op handen zijnde decentralisatienota voor de volks huisvesting, en de door de provincie ontwikkelde Vijfvingertheorie. Begin volgend jaar moet de werkgroep haar bevindingen voorleggen aan de ge- Hans Pekelharing (CDA): Werkgroep meenteraad, die er dan een uitspraak over kan doen. in de tussentijd blijft het oude beleid van kracht. Aldus besloot vrijdagavond de raadscommissie .Algemene Be stuurszaken" (ABZ) in een extra-ver gadering die in z'n geheel gewijd was aan een notitie over de verkoopregu lerende bepalingen en de Vijfvinger theorie De gemeenteraad had het college enige tijd geleden om zo'n notitie gevraagd, omdat men eens uitvoerig van gedachten over dit on derwerp wilde wisselen. Aanleiding daartoe zijn de verschillen van me ning over verkoopregulerende bepa lingen. die al in een aantal malen bij concrete voorstellen tot grondverko- pen boven water kwamen. De raad wilde eens los van een concrete situ atie over deze materie van gedachten wisselen. In die opzet slaagde men echter vrijdag ook weer niet geheel De discussie stond toch enigzins on der druk van de op handen zijnde verkoop van kavels grond in Langen- LEUSDEN De werkgroep Naam geving Wegen heeft een aantal na men voor wegen in het plan Zwanen burg voorgesteld. De werkgroep heeft het gezocht in namen van kas telen en geeft er de voorkeur aan om evenals dat bij de naam Zwanenburg het geval Is, het achtervoegsel „burg" te hanteren. De voorgestelde namen zijn: Cla- renburg. Gildenburg. Leeuwenburg. Sandenburg. Sterkenburg. Walen burg, Weerdenburg en Zuylenburg Als alternatief wordt genoemd Rij nenburg Voorts zullen de namen Van Har- denbroek van Lockhorstlaan en Van Hardenbroek van Ammerstollaan in Leusden-Zuid worden gewijzigd in Van Hardenbroeklaan Het bleek na melijk dat er meerder malen verwar ring was ontstaan over het wisselend gebruik van deze namen Ten slotte worden de namen Hondshorsterweg en Trekerweg ge wijzigd in respectievelijk Honthor- sterweg en Treekerweg Volgens ou de landkaarten dient de naam van eerstgenoemde weg met een ,,t" te worden geschreven en taalkundig is het niet juist Treekerweg met één ..e" te schrijven. De Van Hardenbroek van Lockhorstlaan heet binnenkort Van Hardenbroek laan. beek ten behoeve van houtskelet- bouw De raad had namelijk in een eerder stadium het college een voor stel hierover terug laten nemen, om dat men het niet eens was met de opgenomen verkoopregulerende be palingen In een poging om de princi piële diskussie te laten plaatsvinden alvorens opnieuw een voorstel tot verkoop van de houtskelet-kavels te doen, kreeg het debat vrijdagavond een wat haastig karakter. De com missieleden ontvingen de notitie zie de Leusder Krant van jongstleden donderdag ook pas kort voor de vergadering. Het verhinderde de leden van de commissie ABZ plus een aantal van de overige raadsleden niet om uit voerig met elkaar te diskussiéren Daarbij viel vooral op dat men nogal wat kritiek had op de inhoud van de nota. Harm Offereins (SGP/GPV) vond bijvoorbeeld dat de inhoud van de door de raadsleden aangevoerde problemen maar in zeer beperkte mate in de notitie aan de orde kwa men Bovendien werden verbete ringsvoorstellen zoals zijn eigen ,.plan-Offereins" door het college wat al te gemakkelijk van de hand gewezen, zo meende Offereins Een groot deel van de avond be steedden de raadsleden juist aan dat voorstel van Harm Offereins Daarte gen bleek vooral uit de hoek van de VVD bezwaar te bestaan, terwijl ook burgemeester Rademaker als voor zitter van de commissie een waar schuwend geluid liet horen Met na me in de huidige economische situtie leek het hem onvestandig om men sen het kopen van een huis nog moeilijker te maken dan het nu al is Ook merkte Rademaker op dat de discussie zich wel erg toespitste op slechts één punt. het ..plan-Offe reins". terwijl dat maar een klem on derdeel an de geheie problematiek is. Het voorstel van het CDA-raadslid Hans Pekelharing om de gehele pro blematiek dan nog maar eens onder werp van gesprek in een werkgroep te maken, werd door iedereen aan vaard Daarbij zal de notitie het uit gangspunt zijn Verdere uitspraken over de notitie wensten de raadsle den op dit moment niet te doen LEUSDEN/CENTRUM - Hoewel op 21 juni volgens de kalender de zomer begint, leek het zaterdagmor gen eerder op de start van de herfst. Toch bleef het gelukkig droog, op wat verspreide regenbuitjes na en dat kwam goed uit voor de circa 80 gezin nen, die met ruim 300 deelnemers op de flets klommen voor de fotozoekrit van de Hobbit. De organisatie was in handen van enkele onderwijskrach ten en ouders o.l.v. „juf" Carla Korte- bein en het fietstochtje van royaal 15 km voerde door de bebouwde kom van Leusden en mooie stukjes van Den Treek. Met als nevenbedoeling om Leusden beter te leren kennen. Op controlepunten onderweg en aan de hand van opdrachten konden letters worden ..verdiend", aan de hand waarvan a la ..Twee voor Twaalf" van de TV de slagzin ..Een Hobbit-fanaat fietst kordaat" moest worden gevonden met een tiental meervoudige prijzen Tussen 09.00 en 10 00 uur was de start en tweeën half uur kregen de deelnemers de tijd voor de rondrit, die om verkeers problemen te voorkomen op vier verschillende plaatsen in het dorp begon Weldra zag het,.zwart" van de roodwitte petjes die de puzzelaars droegen De wachttijd tussen de te rugkomst op school en het eindspel werd gezellig bekort met een massa barbecue op de speelplaats van de Hobbit De top-drie van de uitslaq was 1 Fam Joosten 2 Fam Martens 3 Fam. Vermeulen Rozendaallaan 9 Leusden-C kocht bij een poliocentrum in Boven- Volta. Het centrum voorziet met de vervaardiging van de voorwerpen in haar eigen onderhoud. RIJK-ARM Het is niet de bedoeling van de werkgroepBoven-Volta" om uitslui tend één maal per jaar geld in te zamelen, al zal volgend jaar zeker weer een rommelmarkt georgani seerd worden De werkgroep, be staande uit een aantal deelnemers aan een gesprekskring/werkgroep Nieuwe Levensstijl, op initiatief van de Raad van Kerken in Nederland voortgekomen uit de plaatselijke Hervormde en Gereformeerde kerk gemeenten van Leusden, wil méér bereiken met de aktie De leden van de werkgroep vinden het erg belangrijk om vanuit hun visie, publiekelijk een standpunt in te nemen in de verhouding ..rijk-arm". De werkgroep wil haar invloed ge bruiken om ook in Leusden een ieder te informeren over deze problema tiek. Boven-Volta is daarbij gekozen als concreet voorbeeld Dit omdat Boven-Volta een zogenaamd ,,con- centratieland" is voor de Nederland se ontwikkelingshulp en omdat de Leusdense werkgroep persoonlijke contacten heeft met in Boven-Volta werkende vrijwilligers Dat de werkgroep meer wil dan alleen maar geld inzamelen zal de bezoe kers aan de rommelmarkt niet ont gaan zijn Op grote schaal werd een informatie-bulletin verspreid, waarin voor een ieder duidelijk te lezen was wat de werkgroep nu eigenlijk voor ogen staat Wat de werkgroep graag zou willen is dat de inwoners van de gemeente Leusden zich samen met de plaatselijke overheid zich zouden gaan inzetten voor de problemen in de derde wereldlanden en dit niet langer afschuiven naar de regering of een stelletje enthousiastelingen Le den van de werkgroep gaan proberen de gemeenteraad in te schakelen om een aktief ontwikkelingsbeleid te voeren Verder hoopt de werkgroep, dat meer Leusdenaren met de groep mee willen gaan doen WERELDWINKEL In de visie van de werkgroep ..Bo ven-Volta" paste het geheel op de markt plaats in te ruimen voor de NOVIB en de wereldwinkel In de kraam, ingericht door de NOVIB was allerlei documentatiemateriaal en li teratuur verkrijgbaar, handelend over allerlei problemen in de derde wereld Leden van het Leusdense I K V be manden een kraam met goederen uit allerlei derde-wereldlanden In janu ari 1979 is het Interkerkelijk Vredes beraad in Leusden gestart met o a de verkoop van koffie en thee uit de derde wereld Het betreft hier pro- dukten die door de stichting Ontwik- kelmgs samenwerking (SOS-We- reldhandel) in Nederland worden ge ïmporteerd Met de verkoop van deze produkten wordt een aantal zaken beoogd Men geeft directe financiële en morele steun aan de producenten Men laat kopers kennismaken met de ontwikkelings-problematieken hoopt dat daarbij duidelijk wordt dat veran deringen. zowel hier als in de derde wereld, dringend noodzakelijk zijn VOLGEND JAAR Vlei de opbrengst wellicht wat te gen, nu al weten de leden van de werkgroep Boven-Volta dat volgend jaar weer een markt georganiseerd gaat worden. Men gaat proberen de markt dan in de maand mei te hou den. ACHTERVELD Zaterdag 21 juni werd door de Pony Club De Waag- halsjes uit Hoevelaken een spring- en dressuurconcours georganiseerd. Aan dit concours werd ook weer door een aantal ruiters van de rljverenl- ging De Singels deelgenomen. Hoe wel deze datum het begin van de zomer was, leek het meer een echte herfstdag. Er viel die dag veel regen, wat niet in het voordeel van de deel nemende ruiters was. Ten gevolgevan het waterwerd het parcours glad wat ook problemen voor paard en ruiter opleverde, tij dens de parade goot het. Ondanks het slechte weer hebben de ponyrui- ters van de Singels toch weer goed gereden Twee amazones wisten een prijs te bemachtigen Softe Dersjant wist in de B-categorie in ring 6 met 129 punten beslag te leggen op de tweede prijs en 1 winstpunt Simone van Wieringen wist in de L.1 catego rie in ring 8 met 124 punten beslag te leggen op de vierde prijs met 1 winst punt Jolanda Rutte in de B-categorie in ring 7 viel juist buiten de prijzen, maar zij wist met 121 punten toch 1 winstpunt te behalen Gezien de behaalde resultaten van de laatste tijd gaat het met de Singelruiters nog steeds in stijgende lijn Vol goede moed zal ook op 28 juni worden deelgenomen aan de wedstrijden te Driebergen. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN De aktie welke vorige week zaterdag gehouden werd om gelden bijeen te brengen voor de aanleg of verbetering van een 13-tal waterputten in één van de armste landen van Afrika heeft om en nabij f 5.000,— opgebracht. Een resultaat dat vorig jaar bij een vergelijkbare aktie in Leusden ook werd behaald en dat de organisatoren ietwat teleur stelt. De markt, die dit jaar op de parkeerplaats tegenover de Marcus- kerk werd georganiseerd, was groter opgezet dan vorig jaar, mede door de inzet van meer vrijwilligers. De belangstelling voor de door de werkgroep ..Boven-Volta" opgezette rommelmarkt werd ongetwijfeld be ïnvloed door het slechte weer van afgelopen zaterdag. Harde windvla gen en regenbuiten wisselden elkaar af. nu niet bepaald weersomstandig heden die de mensen naar buiten doen komen. Door de organisatoren was een twaalftal kramen opgezet Het me rendeel hiervan was afgeladen met ..rommel" van allerlei aard Zo was er een kraam te vinden met kinderkle ding, een kraam met speelgoed en kramen met boeken, gramofoonpla- ten en gebruiksvoorwerpen Ook was er een kraam met ..curiosa", artikelen die wat meer moesten opbrengen. Niet alleen voor prullaria kon men op de markt terecht, we zagen ook men sen die beslag hadden weten te leg gen op nog goed uitziende meubels en oude T V toestellen Alhoewel de markt pas om tien uur zou starten, waren er toch mensen die om 8 uur al in de „rommel" aan het snuffelen waren om alvast de interessantste zaken te reserveren Ook voor de jeugd hadden de werkgroepsleden iets opgezet. De allerkleinsten konden hun kwartjes voor het goede doel kwijt aan een kraam waar men kon „hengelen" en bussen gooien of waar in een ton gegrabbeld kon worden om een klei nigheid te bemachtigen GEBRUIKS VOORWERPEN Door medewerkers van de stich ting Nederlandse Vrijwilligers (SNV) zijn er in Boven-Volta allerlei ge- bruiks- en siervoorwerpen ingekocht en successievelijk mee naar Neder land genomen. Voor deze artikelen kon men ook op de rommelmarkt terecht. Door deze voorwerpen te verkopen wordt in feite op twee ma nieren hulp geboden. Eerst profite ren de bewoners van Boven-Volta van het feit dat hun produkt ter plaat se verkocht wordt, later wordt de in Nederland gemaakte winst ook nog weer ter beschikking gesteld De uit Boven-Volta afkomstige arti kelen waren van allerlei aard. Niet alleen werden fraaie siervoorwerpen aangeboden ook kon men terecht voor meer praktische zaken als lap pen gebatikte stof en allerlei leren gebruiksvoorwerpen. De leren voorwerpen waren inge- Een van de kramen op de rommelmarkt. Het was zaterdag slecht weer. wat goed te merken was aan het geringe aantal bezoekers tijdens de rommelmarkt

Leusder Krant | 1980 | | pagina 5