B.V. Leusden besloot wedstrijdseizoen Ons Genoegen sprak over damesschieten S.V.A. dames voetbal Lockhorst jeugd kampioen schappen Plusminus Damrecord Hockeyteams ingedeeld Uitslagen Leusden Troef B. Voskuilen winnaar Johan v. d. Hengelbokaal Leusder Krant LEUSDEN Op zondag 29 juli irganlseert de Cross Vereniging .«usden (met een zeer grote Amers- Zi oortse Inbreng) voor de vijfde keer irasbaanraces In Leusden. Dat ge- ,eurt op een terrein aan de Smous- esteeg, gemakkelijk bereikbaar loor het volgen van de borden en iljlen vanaf diverse invalswegen van .eusden. De wedstrijden staan onder lüspiclën van de Grasbaan Motor enners Bond en de koninklijke Ne- lerlandse Motorrijders Vereniging, j )m 10.30 uur beginnen voor de circa 00 deelnemers de trainingen en de lelectleritten en om 13.00 uur wordt 1 iet eerse startschot gelost voor de ettelijke wedstrijden. De prijsuitrei king vindt vanaf 19.00 uur plaats in >ar Buitenlust te Achterveld. Deze irie onderdelen van het motorfestival :ljn voor de liefhebbers toegankelijk 1 f 8,— p.p. (kinderen tot 14 jaar 50% lortlng en kinderen onder 6 jaar en onder geleide gratis). Grasbaanraces de naam zegt iet reeds worden gereden op een ïtuk grasland, waarop een ovale >aan van 450 tot 500 meter lengte is jitgezet. Min of meer vergelijkbaar net speedway. De doorgaans niet fan remmen voorziene motorrijwie- en kunnen op de rechte stukken van iet parcours snelheden van circa 100 (m/uur bereiken. De baan in Leus- jen lijkt in een uitstekende conditie >n ook de parkeermogelijkheden zijn weer verbeterd Bij medewerkende weersomstandigheden verwacht de CVL 2 a 300 bezoekers De wedstrij den zijn onderverdeeld in 5 klassen, waarvan er 3 meetellen voor het kam pioenschap van Nederland. Met na me die voor de ..junioren", De klasse 250 cc-junioren is op dit moment een noord-Nederlandse aangelegenheid, met J Boer uit Twijssel, Kloosterman uit DeWilpen Piet van Brugggen uit Surhuister- veen aan de leiding. In de zijspan-ju- niorenklasse hebben de gebr. Dijke- ma uit Assen de leiding vóór G Weij- mer uit Kampen De Amersfoorter Willem ter Horst en zijn bakkenist Ton Bley behoren eveneens tot de deelnemers Diverse regio-renners vindt u in de special-klasse A. zoals Klaas Kroon. Ron van Dam en Jan Hamers uit de keistad en wellicht de Barnevelder Bert Duinkerken (indien voldoende hersteld van een beenbreuk) Henk Matthijsen (Annen) heeft de leiding, maar de Amersfoorters behoren nog tot de kanshebbers op plaatsen in de finale Cees de Haas (Amersfoort) is in de B-poule ingedeeld en rijdt daar om dit onderdeel in Leusden niet mee. Wel heeft hij dispensatie gekre gen om deel te nemen in de special- klasse senioren en internationals, waarin ook Wim de Haas uitkomt met zijn in Engeland op de kop getikte motorfiets, die hem in de finale van het Europese kampioenschap (in au gustus in het Duitse Bad Seewald) heeft gebracht. Krachtpatsers als Ab de Groot (Blijham en 11 maal Neder lands kampioen). Tjalle Reitsma en Roelof Thijs (beiden Assen) starten ook in Leusden Voorts de CVL-ers kwam laatstgenoemde uiteindelijk in het vooruitzicht gestelde super-cup en opnieuw een bos bloemen. Secretaris W Veen besloot het offi ciële gedeelte van de avond met een dankwoord tot competitieleider L Punt Wij zijn wat minder lang van stof. maar het kwam erop neer. dat de BVL het in het afgelopen vereni- gingsjaar bijzonder goed had getrof fen met de zeer actieve organisator van de drie onderlinge competities en dat ..vader" Punt als zodanig best mag aanblijven, hetgeen voor een deel zal gebeuren. Overigens is de ledenstop bij Leusden oudste biljart club opgeheven. In beperkte mate bestaat (bij voorkeur voor Leusdena- ren) weer gelegenheid om lid te wor den en met name voor senioren W. Snapper werd algemeen clubkampioen van de BV Leusden. ACHTERVELD Door het afde lingsbestuur van de voetbalbond is voor het seizoen 1980-1981 ten aan zien van het damesvoetbal een nieu we regeling ingevoerd. Door de bond Is er nu een leeftijdscategorie inge voerd. zodat bij de damesvoetbal nu ook een juniorenafdeling is inge steld. Dit houdt In dat de leeftijd voor de dames senioren is vanaf 14 jaar, de leeftijd voor de damesjunioren is van 12 t/m 14 jaar en voor meisjes van 8 t/m 11 jaar. De dames senioren zullen zowel op de zaterdag als op de zondag kunnen spelen, terwijl de damesjunioren en de meisjes dit alleen op de zaterdag zullen kunnen Bij de Achterveldse damesafdeling zijn de dames en meisjes die belang stelling hebben voor damesvoetbal van harte welkom De dames en meisjes die hiervoor interesse heb ben. kunnen zich dan in verbinding stellen met de leidster van het dames voetbal, mevr C. de Vette-Beuke- boom. Stoutenburgerweg 34, Ter- schuur. tel. 03425-1284. De opgave voor deelname dient uiteraard te ge schieden met toestemming van de ouders. Er moeten tenminste 15 speelsters per deelnemend elftal aanwezig zijn, daar er anders volgens de reglementen niet aan de competi tie kan worden deelgenomen. Er kan dispensatie verleend wor den. maar dit zal alleen in uiterste gevallen voorkomen. Het momenteel bestaande dameselftal gaat gewoon door. Nieuwe krachten voor dit elftal zijn echter van harte welkom In 1981 zal het tienjarig bestaan van dit da meselftal worden gevierd. P. v. d. Veen, H. van Duinkerken, H. van Leusden en W. Snapper werden in hun klasse winnaar van de BVL-moyennecompetitie. LEUSDEN/CENTRUM Donder dagmorgen werd het wedstrijdsei zoen bij de BV Leusden met een feestelijk tintje afgesloten. Er waren bloemen en hartige hapjes en na de prijsuitreiking rond 22.00 uur werden de consumpties gratis versterkt. Nog weer een uur later volgde zelfs een koud buffet en dat alles was mogelijk gemaakt door een aantal „sponsors" uit eigen kring. De zomer of moyen necompetitie was al eerder geëin digd en donderdag werden de heren P. v. d. Veen (A-klasse), H. van Duin kerken (B), H. van Leusden (C) en W. Snapper (D) met een boeket bloemen en een beker beloond voor hun inzet. Voor de heren W Snapper (club kampioen bandstoten) en H van Duinkerken (idem in de spelsoort libre) was een beslissingswedstrijd nodig om de algemene kampioensti tel Daartoe werden twee partijen gespeeld. Van Duinkerken won het libre-gevecht en Snapper bleek op nieuw de beste bandstoter Na een barrage over 10 beurten libre (vol gens het persoonlijke moyenne) DINSDAG 24 JUN11980 ACHTERVELD Voor de leden van de schietvereniging Ons Genoe gen was het donderdagavond wel een druk bezette avond. Nadat eerst de onderlinge schietwedstrijd met het geweer op de buitenbaan te Scherpenzeel was afgewerkt, volgde er om 21.00 uur nog de zomer leden vergadering. Aan de onderlinge schietwedstrijd werd door dertien schutters deelgenomen. Het was P. Smlnk die die avond de lijst aanvoer de met 94 punten, gevolgd door P. van Nimwegen met 93 punten. Hij was heel tevreden dat er zoveel leden aanwezig waren Voorgaande jaren vergaderde men slechts een maal per jaar. Teneinde het onderlin ge contact meer te verstevigen werd besloten om nu twee maal per jaar te vergaderen, daarom nu deze verga dering Het is heel belangrijk dat we nu voor de tweede maal bij elkaar zijn De notulen van de vorige ledenver gadering werden voorgelezen en on veranderd goedgekeurd. Er was slechts een ingekomen stuk. Dit be- De overige uitslagen waren: 3. J E van Hamersveld 92, 4. J. Voorburg Gz. 92, 5. H. J. van Ruiten beek 92. 6. B Voskuilen 89. 7 J. Voskuilen 87. 8 F. Koenen 83. 9 A van Daatselaar 81, 10. H. Hols 79.11. W v. d. Kletersteeg 77. 12. G Tol boom 71 en 13 A. Vlug 54 punten. Om 21.00 uur waren 17 leden aan wezig om de ledenvergadering bij te wonen De voorzitter J. van Hamers veld opende de vergadering met een hartelijk welkom aan de aanwezigen trof een schrijven van een aantal echtgenotes van leden waarin werd verzocht om medewerking om te ko men tot de oprichting van een schiet- club voor dames. Dit voorstel werd door de voorzitter ter discussie ge steld. Na een flinke discussie waar zowel het voor als het tegen naar voren werd gebracht bleek de meer derheid er wel voor te zijn om het te proberen Het bestuur werd gemach tigd het een en ander nader te bekij ken. een bespreking met de dames die het voorstel hadden ingediend te voeren en daarna met een goed op gezet plan te komen De instructie-avonden zullen aan vangen in de maand september. De instructeur heeft echter wel voorge steld geen instructie te geven tijdens de onderlinge wedstrijden Dit is veel te hinderlijk Om een goede instruc tie te geven moet men niet afgeleid worden Besloten werd contact met de instructeur op te nemen en dan de instructie te geven voor de aanvang van de wedstrijden. Na een korte pauze werd overge gaan tot het uitreiken van de prijzen voor het buksschieten De hiervoor bestemde wisselbeker was geschon ken door de heer B. Voskuilen Hem werd hiervoor namens alle leden hartelijk dank gezegd Bij het bekend maken van de winnaar van deze wis selbeker bleek dat de schenker zelf de beker voor dit jaar had gewonnen met het totaal van 48.4 punt. Dit was in de A klasse. In de B klasse was de wisselbeker gewonnen doorW J. La- gerweij met 45 9 punt. De tweede prijs was voor J E. van Hamersveld met 43.7 punt en de derde voor G Tolboom met 43.2 punt. Peter Smink had in de C klasse beslag weten te leggen op de wisselbeker met 42.1 punt. Tweede werd A van Daatselaar met eveneens 42.1 punt. Daar het kaartgemiddelde van de heer Smink beter was dan dat van de heer Daat selaar was Smink 1e geworden De derde prijs was voor J Kommer met 40 5 punt A Vlug die vorig seizoen in deze klasse de wisselbeker had ge wonnen. doch hem nu af moest staan kreeg een herinneringsbeker. Ook was er weer geschoten voor de Johan van den Hengel bokaal. Het puntensysteem bij deze schieting is zodanig geregeld dat elke schutter zowel de goede als de middelmatige, kans heeft de beker te winnen Het was de heer B Voskuilen die dit jaar winnaar van de bokaal werd met 897 punten Daar de bokaal steeds ei gendom van de vereniging blijft kreeg de winnaar een herinnerings medaille uitgereikt. De tweede prijs van deze wedstrijd was voor A. van Daatselaar met 879 punten en de derde prijs was voor W. Voskuilen met 875 punten Er zal ook dit jaar weer worden deelgenomen aan de kleiduiven schieting Daar er voldoende deelna me was zal deze kleiduiven schieting plaatsvinden op maandag 30 juni Besloten werd ook dit jaar weer deel te nemen aan de te houden braderie in de tourweek. Tijdens de rondvraag werden door enkele leden vragen gesteld betreffende het pis toolschieten De pistoolbaan zal met ingang van het winterseizoen offi cieel in gebruik worden genomen Om de animo voor het pistoolschie ten wat te vergroten zullen er dan ook wedstrijden worden georganiseerd Na het afwerken van het laatste agendapunt sloot de voorzitter deze vergadering. Hij dankte allen voor hun aanwezigheid en voor hun in breng tijdens de vergadering. Barend van Uffelen (Kootwijker broek). Henk Jansen (Baarn) en Rei- nier van Gulik (Amersfoort) Hetzes- de onderdeel vormen de zijspan-se nioren met de gebr Glory (Wolvega), Drenthe (Emmeloord) en de combi natie Luchjenbroers met de Amers foorter Klaas Kroon Al met al belooft het een spectaculaire motordag in Leusden te worden Het GMB-sei- zoen wordt op zaterdag 13 septem ber a s. in Amersfoort afgesloten De Nederlandse top-dammer Harm Wiersma (die met het spel op het 100-ruitige bord zijn boterham verdient) heeft onlangs een nieuw record simultaandammen gevestigd. Hij speelt dan tegen meerdere tegen standers tegelijk. Na 12 uur en 1 minuut maakte hij een einde aan de laatste van de tweehonderd partijen, waarvan hij er 171 won. 24 gelijkspeelde en maar 5 verloor Dat betekende 366 van de 400 te behalen punten of een winst percentage van ruim 91% en een doorsnee-speelduur van 3.6 minuut per partij Peter LEUSDEN/CENTRUM Ondanks het teveel „sproeien" van de banen door de weergoden heeft het jeugd kampioenschap bij de LTV Lockhorst een voorspoedig verloop. Teleurstel lend vindt de jeugdcommissie het erg tegenvallend aantal inschrijvingen. Vorige week maandag werd begon nen met slechts 63 deelnemers. Eigenlijk alleen in de groep melsjes- A waren ook hooggeklasseerden als Marieke Vos, Denise de Bondt, Odet te Snijders en Helene Rekkers letter lijk en figuurlijk van de partij. Bij de jongens trok Haiko Bloemendal zich terug. Hij vond de te verwachten I tegenstand te gering. De jongens-A spelen een finalepoule en één van de finalisten is al bekend: Frank Visser, die vrij verrassend won van Rolf Bolk. De meisjes A-groep is tot de kwart-fl- nales gevorderd. Marieke Vos start pas in de halve eindstrijd. De groep jongens-B, die redelijk bezet is. begint aan de halve finales en meisjes-B kreeg veel te weinig inschrijvingen. Eén finaliste is al be kend Annemiek Tukker. De belang stelling in de lagere regionen was onvoldoende om een C- en een D- groep te vormen, zodat nu deelne mers met grote leeftijdsverschillen tegenover elkaar staan Bij de jon gens-C bereikten Luc Kemps en Robbert Schimmel reeds de halve finales en bij meisjes-C kwamen Ni- colle Pronk. Marinka Bosboom en Petra Streppel ook al zo ver. A s zaterdag worden op het Burgemees ter Buiningpark de finales van dit jeugdkampioenschap gespeeld LEUSDEN/CENTRUM - De ko ninklijke Nederlandse Hockey Bond heeft de indeling bekend gemaakt van de teams, die op 7 september aan de nieuwe competitie beginnen. Bij de heren bestaat die uit twee (paral- lel) hoofdklassen van 10 elftallen met daaronder vier 1e klassen (10 ploe- J gen), acht 2e klassen (10), acht 3e klassen (8) en acht 4e klassen (8 tot 10). Het eerste herenteam van Leus den kreeg een plaatsje in de (op één na hoogste) 1e klasse en met name in poule A. Leusden ontmoet daarin Hilversum, Be Fair en Kameleon (alle drie uit Hilversum), Deventer, Tempo '41 (Zwolle), HVA (Assen), Quick Stick (Heerenveen), Groningen en GHBS (eveneens uit Groningen. In Leusdense hockeykringen is men niet ontevreden met deze inde ling MHCL.voorzitter Alrich Parson heeft de veertig 1e klassers met hun antecedenten eens opeen rijtje gezet en trok de voorzichtige conclusie, dat 1A niet direct de ..sterkste" afdeling lijkt te zijn. Deze is samengesteld uit drie ..ervaren" 1e klassers (Be Fairals sub-topper en Hilversum en Quick Stick als staartploegen) en zeven ex- 2e klassers De thans door de Leus- denaren bereikte positie moet zeker te handhaven zijn en op dat doel wordt voorlopig gemikt Over de op stelling van het standaardteam is nog niet alles bekend Tot vlak voor de competitie 1980-1981 zijn eventuele versterkingen van buitenaf nog mo gelijk Dames 1 speelt met Baarn, Barne- veld, Maarn, Hoevelaken, Huizen, Muiderberg en Soest in de 4e klasse G. Heren 2 in de reserve 1e klasse H en de overige seniorenteams in het district midden-Nederland. De heer B. Voskuilen neemt de Johan van den Hengel Bokaal in ontvangst. LEUSDEN Door de leden van Klaverjasclub Leusden Troef werd vorige week donderdag gespeeld voor de stand op de ranglijst van de interne competitie Deze avond eindigde mevrouw Hondorp als eer ste met 5540 punten. De ranglijst wordt aangevoerd door de heer Ver beek met 51110 punten. De volledige uitslag luidt 1. mevrouw Hondorp 5540. 2 hr. v. Waterschoot 5463, 3 hr Arns 5335,4 hr Hondorp 5295 en 5. hr Bolt 5186 punten Deeerstetien plaatsen opde rang.ijst worden ingenomen door 1 hr. Veerbeek 51110, 2. mevr. Pouli 51012, 3. mevr v Waterschoot 50124. 4 hr Arns 50017. 5 hr Plattel 49480. 6 hr v Waterschoot 49351. 7 mevr Arns 49334. 8 mevr Hondorp 49211. 9. hr v d Berg 48540en 10 hr Dijker 48119 punten Wie ook de kapitein van de huwelijksboot zal zijn, de trouwkaarten bestelt u natuurlijk bij de Leusder Krant. Met de komt u niet tussen de wal en het schip terecht.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 9