Grasbaanraces spannend verlopen Verrassende uitslagen Lookhorst jeugd tenniskampioenschappen Singelruiters weer in de prijzen Plusminus Indeling voetbal competitie Mevr. Pouli leidt bij klaverjassen Anders Leusder Krant Voetballersmarkt FOTO-KOPIE NODIG? LEUSDEN/CENTRUM Ondanks de niet helemaal medewerkende weergoden, was het bestuur van de Crossvereniging Leusden bepaald niet ontevreden over het verloop van de zondag In Leusden gehouden grasbaanraces. De vooraf tot vlak voor de start gevallen regen bleek gelukkig van weinig invloed op de kwaliteit van de uitgezette baan aan de Smoussesteeg en de deelname was door afgelastingen elders nog groter geworden. Rond de 1500 beta lende toeschouwers omzoomden het strijdperk en beleefden van 13.00 tot bijna 18.00 uur een uiterst spannende motormiddag, want de renners ble ken er echt zin In de hebben. Wethou der J. Wagenaar opende het evene ment en burgemeester J. W. M. Ra demaker liet vla het beschikbaar stel len van een premie van zijn belang stelling blijken. Tegen 19.00 vond in bar Buitenlust te Achterveld de prijsuitreiking plaats door CVL-voorzitter Siem Kaan met assistentie van penningmeester R van Loon. Bijzonder spannend ver liep de wedstrijd in de specialklasse senioren en internationalen. De Amersfoorter Wim de Haas stevende met zijn zege in de twee eerste man ches recht op de eerste plaats af. Pech in de slotmanche betekende toch nog een nipte nederlaag tegen Harm Hofstede De belangrijkste uit slagen waren: Specialklasse senioren en internati onalen: Punten 1 Harm Hofstede, Rouveen 17 2 Wim de Haas. Amersfoort 16 3. Roel v d. Scheer. IJsselmuiden 12 Juniorenklasse 250 cc: 1 P van Bruggen. Surhuisterveen 28 2. Meindert Vedder. Heerenveen 26 3. Willem de Vries. Oldeberkoop 15 4. Leo Kroes. Joure 15 Junioren specialklasse B: 1. Henk Matthijssen, Annen 22 2. Jan Hamers. Amersfoort 14 3 H Bromhaar. Lemelerveld 12 ZIjspanklasse junioren: 1. Fokke Frikken/Simon Dekker 2. Bertus Menzen/Harry Wösten 3 Louis hofman/Otto de Lil ZIjspanklasse senioren en Int.: 1. Arend Mulder/Roelof Pasman 2 Gerard Glorie/Jan Glorie 3. Rieks Schuiling/Henk Matthijssen LEUSDEN/ACHTERVELD De KNVB-afdelIng Utrecht heeft de In deling bekend gemaakt van de com petitie 1980-1981. Wat de Leusdense standaardelftallen betreft kreeg Ach terveld een plaats in de 1e klasse A (zondag) met Actlf (Hilversum), ASV (Ankeveen), Barneveld, DWSM (Maarsen), Laren, Lelystad, Naarden, Sporting '70 (Utrecht), Veensche Boys (Nljkerkerveen) de Zebra's (Hil versum) en Zeist. Actlf en ASV zijn gedegradeerd hoofdklassers en zo wel Barneveld als de Zebra's promo veerden uit de 2e klasse. De overige teams speelden de afgelopen com petitie ook reeds als 1e klasser. Het zondagelftal van Roda '46 completeert met Amsvorde (Amers foort). Bunnik, KVVA (Amersfoort). Maluku Muda (Barneveld). Odijk. Schalkwijk. Soesterberg en de in Ut recht gevestigde clubs Domstad. DVSU. KDS en RUC de 1e klasse B Het betreft allemaal elftallen, die ook in 1979-1980in dezeafdeling (Aen B) opereerden Roda-zaterdag speelt in het komende seizoen in de ..oostelij ke" 1e klasse A en ontmoet dan Barneveld, DVSA (Amerongen), Eemnes. FC Horst (Ermelo), Huls horst. Hees en SEC (beide laatsten uit Soest). Stroe. Unicum (Lelystad). Veensche Boys (Nijkerkerveen) en VOP (Amersfoort) FC Horst en SEC promoveerden uit de 2e klasse De overige clubs waren reeds 1e klasser Voor de drie afdelingen geldt, dat de kampioen promoveert naar de hoofd klasse en nummer laatste een stapje terug moet naar de 2e klasse. ACHTERVELD Zaterdag werd door ponyruiters van de rijvereniging De Singels deelgenomen aan de streekwedstrijd te Driebergen. Deze wedstrijd werd georganiseerd door de Stichtse ruiters uit De Bilt en de Veldrulters uit Odijk/Werkhoven. Het was wel jammer dat ook bij deze wedstrijden de weergoden de deel nemers niet erg gunstig gezind wa ren. Veel wind en veel regen hetgeen de wedstrijd zeker niet ten goede kwam. Daar in verband met de vele regen het terrein waar de wedstrijd werd gehouden nat en glad werd was het voor de deelnemers wel oppas sen geblazen. Ondanks het slechte weer Is er toch nog heel leuk gere den. In verband met de gladheid van het terrein was het voor de jury niet makkelijk om de deelnemers te be oordelen. Na afloop van de wedstrijd werd de parade wegens de weersom standigheden afgelast. Drie pony-ruiters van De Singels vielen ook nu weer in de prijzen Simone van Wieringen behaalde in de L 1 categorie in ring 9 met 126 punten een eerste prijs. Ook Claudi van Dort wist in de L.1 categorie in ring 10 een 1e prijs in de wacht te slepen met 133 punten. Daar elke ring apart beoordeeld wordt kan het wel voorkomen dat zoals nu in ring 9 een eerste prijs behaald wordt met minder punten dan in ring 10 In de B-categorie in ring 5 behaalde Jolanda Rutte met 121 punten een 2e prijs Astrid van Dijk eveneens rij dend in de B categorie wist in ring 4 met 121 punten een winstpunt te behalen Na deze successen zal nog worden deelgenomen aan de wed strijden op 4 juli te Woerden, 19 juli te Wijk bij Duurstede en 23 juli te Hou ten. In verband met de vakantie zal er dan wel op een kleinere schaal door de ruiters worden deelgenomen. LEUSDEN Op 26 juni jl. werd door klaverjasvereniging ..Leusden Troef" de wekelijkse kaartavond voor de interne competitie gehouden. Nadat eerst op ludieke wijze een nieuw scorebord als welkome aan winst werd begroet volgde een ener verend kaartavondje tijdens welke mevr Pouli voldoende punten verza melde om hr. Verbeek als lijstaan voerder te onttronen. Het meest succesvolle deelnemers van de avond waren punten 1. mevr. Arns 5292 2. mevr v. Waterschoot 5235 3. mevr de Ridder 5139 4. hr. v. d. Berg 5133 5. hr. Grimberg 5085 Door deze resultaten ziet de kop van het klassement er als volgt uit 1 mevr. Pouli 55716 2. hr Veerbeek 55418 3 mevr v Waterschoot 55359 4. hr. Arns 54988 5. mevr. Arns 54626 Rozendaailaan 9 Leusden-C LEUSDEN/CENTRUM De laat ste twee weken van juni stonden bij de LTV Lockhorst in het teken van de jeugdkampioenschappen. Met goed weer In de eerste en nogal wat regen als spel(onder)breker In de tweede periode. Toch heeft de organiseren de jeugdcommissie het wedstrijd schema keurig in de hand kunnen houden. De deelname had —dat is al eerder gezegd wat groter mogen zijn dan de 63 jongens en meisjes, die nu om de medailles speelden. Van Invloed op de sportiviteit was dat echter niet. Wie de jeugd heeft, bezit de toe komst en daaromtrent behoeft Leus- dens oudste tennisclub zich geen zorgen te maken Er werden uitslui tend singles gespeeld en zowel bij de jongens als bij de meisjes in drie groepen Vooral bij de A-jongens was de uitslag verrassend Tussen een voor- en een slotwoord van de heerT. Stulemeijer als voorzitter van de jeugdcommissie, die alle medewer kers voor hun inzet bedankte, reikte Lockhorst-voorzitter M. de Boer de prijzen met voor iedereen een paar passende woorden uit. De uitslagen waren: Jongens A: 1 Frank Vissers 2. Sander Jonges 3. Paul Jansen Meisjes A (6-2 en 6-4): 1 Marieke Vos 2 Helene Rekkers Jongens-B (6-3 en 6-4): 1 Pim Stuiver 2 Peter van Es Meisjes B (6-4 en 6-1): 1 Annemiek Tukker 2 Peggy Stulemeijer Jongens C (6-0 en 6-1): 1. Michiel Holterman 2 Jeroen Holterman Meisjes C (6-3 en 6-4): 1 Marinka Bosboom 2 Meliada Koopman Wielrenners zijn kennelijk anders dan voetballers en met name bij de profs. Bij een Europees- of wereld kampioenschap weten beroepsvoet ballers reeds lang van te voren met hoeveel duizend gulden hun bank saldo stijgt. Een broodfietser daaren tegen moet goed met pegels over de brug komen indien hij de wereldtitel pakt. Bij de a s mondiale titelstrijd krijgt de Nederlandse ploeg f 70.000.— te verdelen Dat klinkt aar dig, maar ik ben er nog niet! Mocht Zoetemelk. Raas. Kneteman of welke andere vaderlanderook. met succes een greep doen naar het we reldgoud. dan resulteert dat voor hem contractueel vastgelegd in het BETALEN (en niet ONTVAN GEN!) van het leuke sommetje van dertigduizend gulden De Koninklij ke Nederlandse Wielren Unie doet daar nog zeer royaal vijfduizend piek bij en eenzelfe geste doen de organi satoren van het Nederlandse weg- kampioenschap. Wie een beetje kan tellen ziet al meteen, dat er dan nog f30.000,— te weinig in de premiepot zit. Dat klopt als een bus en daar moet de KNWU nog een sponsor voor zien te vinden. Ik hoop voor de renners, dat het lukt. Peter LEUSDEN/CENTRUM - De peri ode, waarin voetballes anders dan door verhuizing e.d. van club kun nen veranderen, is weer voorbij. Wat de afdeling Utrecht betreft werd een opgave bekend gemaakt van 742 spe lers (vorig jaar 734), die op 6 en 7 september a.s. de eer en de kleuren van een andere vereniging gaan ver dedigen. Tot de In kwantiteit opval lendste overschrijvingen —kleine volksverhuizingen zijn o.m. te re kenen de 14 man, die het Amersfoort- se VVZA gaan versterken, evenals de 18 naar de nieuwe vereniging Flevo '80 te Almere en de niet minder dan 26 naar Naarden. Hoewel lang niet alle ..transfers" potentiële spelers voor de respectie velijke standaardteams betreffen, weer een zeer lange lijst van voetbal lers. die menen elders beter op hun plaats te zijn. Naar Roda 46 komen de ..Amersfoorters" A J Buunk (Posthoorn). H v d Heubel (Sova). A M. Snoek (VVZA). P. G. Steinfoort (CobuBoys)endeKVVA-ersP. G M. van Daal en L. A. M. Kramer. Voorts R. W. Verdièr van Maarssen en H. Visser van Onderdendam (dat vlak bij Groningen ligt). Tegenover deze aanwinsten staat het vertrek van F. J. de Boer naar Amersfoortse Boys, F H de Smalen naar Amsvorde, G Brandsen naar KVVA en W. G. F Driessens, J. J. Maas, P Trappel en A. Vivië, die alle vier naar de Amers foortse Zeehelden gaan. Rond de S.V. Achterveld is het ook dit jaar erg rustig gebleven. Daar prefereert men kennelijk de inbreng van ..eigen kweek" en alleen E. H. v. d Steek vertrekt naar de vv Barneveld. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze Inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141 WIELRENNEN. De Leusdense amateurrenner Dick Willigenburg werd verlegen week maandag 3e in de Ronde van Renkum (80 km) en in het afgelopen weekeinde 3e in de Ronde van Holten (80 km). ALGEMEEN. In Leersum bestaan plannen voor de bouw van een sporthal, waarin o m. 4 tennisba nen. 4 squashbanen, 12 bowling banen en een sauna. TOERFIETSEN. Een groot (jaar lijks terugkerend) evenement op toerfietsgebied en niet ver van huis is de Veenendaalse fietsvier daagse van 7 t/m 10 juli met start en aankomst op het sportpark Panhuis (GVVV) Per avond wordt via verschillende routes Circa 25 km gefietst. Alleen of in clubver band. Deelnamekosten bedragen f4,— (voor de jeugd t/m 12 jaar f 2.50) bij vóórinschrijving (VVV Veenendaal, Raadhuisplein). Inschrijven aan de start is ook mogelijk, maar dat kost f 1. méér. In het lange-afstandskampioen- schap van de Pedaalridders over 90 km en gewonnen door Eddy Smit. werddeLeusdenaarNicode Vries jr 7e Dat betekende voor hem de 2e plaats bij de nieuwelin gen.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7