148 deelnemers aan LTV Eemelaar familietoernooi Stoplichten voor aanvang nieuwe schooljaar klaar Uit in Amersfoort in het nieuwe seizoen OPENING FLINTSEIZOEN MET JOS BRINKS „MASKERADE" K.P.O. dames fietsten Ons Genoegen Oud papier D.W.S. I leusder krant K.P.J. stranddag Avant garde toneel, nieuwe vormen van ballet, eigentijdse performances plaatselijk nieuws DONDERDAG 3 JUL11980 BCMStlt?!* „Nou heb je echte Indianen veren." „Hij is een keer in Afrika ge weest!" ACHTERVELD - In verband met de oud papieractie van de muziekver eniging DWS is het zaterdag 5 juli weer mogelijk oud papier te depo neren in de container. Deze contai ner zal die dag weer staan op het terrein van de heer J. Rutte tegen over de Coöperatie. Hoewel de vakantietijd begonnen is hoopt men dat er toch nog veel oud papier gebracht zal worden Degenen die door bijzondere omstandigheden niet in de gelegenheid zijn om het oud papier zelf te komen brengen kunnen dit melden voor vrijdagavond 19 00 uur op de nummers 033-941197 of 03425- 1688. ACHTERVELD - Door tennisver eniging De Eemelaar werd op zater dag 21 en zondag 22 juni het familie tennistoernooi georganiseerd. Het was heel erg jammer dat de weergo den de club dit jaar niet zo goed ge zind waren. Beide dagen regende het volop. Het programma voor de za terdag kon tussen de buien door ge heel afgewerkt worden. Zondag lukte dit niet. Toen moesten de wedstrij- j den in verband met het slechte weer worden gestaakt en konden een week later worden afgewerkt. Des ondanks was het een zeer geslaagd toernooi, met maar liefst 148 deel nemers. De deelnemers werden ingedeeld in 15 poules. Diverse familiecombinaties zoals ouders met hun kinderen, ooms en tantes met neven en nichten en broers en zusters probeerden de eer van de familie hoog te houden, leder een speelde vier wedstrijden van elk 25 minuten Er werd heel sportief gespeeld waarbij men zoveel mogelijk games bij elkaar probeerde te slaan. De winnaars van de poules werden Poule 1 Wim en Bart van Wieringen, poule 2 Wim en Nocolette Groenewe- gen, poule 3 Gerrit en Herman van Bek- kum, poule 4 Wijnand en Vincent Brink, poule 5 Marian Plijnaar en Jaqeline Heerlien. poule 6 Ton en Paul Wit- senburg, poule 7 Familie Ochse, poule 8 Ellie en Sander Muller, poule 9 Paulien Eek en Lammy Seegers. poule 10 Thea en Arie Noortman. poule 11 Cees Duits en Huig Bunk, poule 12 Henriëtte van Bekkum en Elles Ker- stens, poule 13 Betty van Ruitenbeek en Cees v d Waarden, poule 14 Jan van Ooyen en hr. De Ruiter, poule 15 Wim en Pieter van der Horst De wisselbeker werd dit jaar gewon nen door Jan van Ooyen die met zijn grootvader de heer De Ruiter maar liefst 40 games wisten te scoren. Goede tweede werden de gebroeders Ton en Paul Witsenburg Ondanks het slechte weer was er toch regelmatig nog een vrije grote belangstelling van de overige leden Er werd heel sportief gespeeld en er waren vrij regelmatig heel mooie gespeelde partijen te zien. De kruising Hamersveldseweg/Noorderinslag is nu weer voorzien van een voetgangerslicht. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Voor de aanvang van het nieuwe schooljaar zullen er in Leusden een aantal nieuwe verkeers lichtinstallaties in werking zijn. Het gaat om de stoplichten op de kruisingen Burgemeester de Beaufortweg/ Groene Zoom, Hamersveldseweg/Noorderinslag en Centrumweg/Noorderinslag. In de komende weken zal er - met een onderbreking gedurende de bouwvakvakantie - hard gewerkt worden om alles tijdig gereed te hebben. Enkele dagen geleden is er aan de Noorderinslag ter hoogte van het kruispunt met de Hamersveldseweg al een voetgangerslicht geplaatst. In verband met de gevaarlijke situatie aldaar is dat met enige voorrang gedaan. De eerstvolgende verkeerslichtinstallatie zal geplaatst worden op de kruising Burg. de Beaufort- weg/Groene Zoom. Daarna volgen Centrumweg/Hamersveldseweg en de rest van de installatie op de hoek van de Hamersveldseweg en Noorderinslag. ACHTERVELD - Door het K.P.O. bestuur was er voor de leden vorige week woensdag een fietstocht georganiseert. Het had die dag vrij wel de gehele dag geregend, maar tegen het tijdstip van vertrek klaarde het weer op. Dit had tot resultaat dat er 12 dames bij het vertrekpunt ver schenen. Vanaf Achterveld oino het richting Barneveld. Via Scherpenzeel ging het naar Woudenberg. In Woudenberg ar riverend had men ongeveer twee uur op de fiets gezeten. Gezien deze tijd en ook omdat het inmiddels aan de frisse kant was geworden werd in Wouden berg gerust en een warme kop koffie gedronken Na deze rustpauze ging het binnendoor over het landgoed De Boom naar Leusden Zuid Vandaar weer door het mooie polderland naar Achterveld. Men arriveerde mooi op tijd in het dorp want bij het afscheid nemen begonnen de eerste druppels van een naderende regenbui weer te vallen. Het is een heel mooie tocht, doch ook een heel gezellige rit geweest ACHTERVELD - Door het KPJ be stuur is er voor zondag 6 juli een stranddag georganiseerd, voor de leden. Met eigen vervoer zal er om 10.30 uur vertrokken worden van het Moespotplein. Het zou wel leuk zijn als er wat spul len zoals ballen e.d. worden meegeno men. dit om op het strand wat spelen te organiseren. Het is ook wel nodig om zelf eventueel brood mee te nemen. Voor drank wordt door KPJ gezorgd, dit wel tegen een kleine vergoeding. Als het weer niet gunstig is dan gaat dit alles niet door. Tot slot van de dag zal er ter plaatse een barbeque worden ge houden. ACHTERVELD - Slechts 12 schutters namen deel aan de onderlin ge schietwedstrijd ..geweer" op de buitenbaan te Scherpenzeel De heer W J. Lagerweij wist deze avond de beste resultaten te behalen met 95 punten De volgende uitslagen waren 2 J. van Rossum 93,3. P Smink92,4 H J van Ruitenbeek 915. J. Voorburg 89, 6 H Hols 88. 7 J E van Hamers- veld 88, 8. A. van Daatselaar 87. 9. W. v. d. Klettersteeg 83.10. A. Vlug 76,11 G. Tolboom 74 en 12 J Voskuilen 72 punten. Maandag 30 juni werd door 12 schutters van de vereniging deelgeno men aan het kleiduivenschieten te Bun schoten. Hier was het J. Voorburg Gz., die met 13 punten de beste resultaten behaalde Hij werd op de voet gevolgd door W. v. d. Kletersteeg. J J. van Ha- mersveld, H J. van Ruitenbeek, F. Koenen en J. E. van Hamersveld, die elk 11 punten wisten te behalen. J. Vos kuilen behaalde 9 punten, H. Hols 8, B Voskuilen 6. A. van Daatselaar 5, A. Vlug 4 en G. Tolboom sloot de rij met 3 punten. gevarieerd allerlei seizoen maar liefst 7 voorstellingen in De Flint. Op 17 oktober: ..Au Bouillon Beige met Jo de Meijere. Op 19 no vember: het jeugdtheater uit Brussel. Op 12 december brengt Jan Decleir eenmanstheater. Op 19 december komt het Mechels Miniatuur Teater En dan zullen er onder meer nog Vlaamse volksmuziek en een reizend volkst heater zijn. Voldoende voorstellingen om degenen,die van de Vlaamse to- neelaanpak houden, naar De Flint te trekken. Van twee gezelschappen is vrijwel het gehele repertoire op het programma gezet van Theater en van Centrum Ook dit seizoen zal Amersfoort het zon der de Haagse Comedie en het Pu- bliekstheater moeten doen. Het werk theater is niet meer in Amersfoort te zien. Alleen de Appel geeft hier nog drie voorstellingen Brechts Burger mansbruiloft, op maandag 2 februari, een groepsprojekt naar Voltaires Can- dide op woensdag 29 april een Ander- sen-programma op maandag 15 de cember Theater brengt .,Het publiek," „Schakels," van Heijermans, „De an deren," Hemel en aarde." Pygmalion," Het dagelijks leven van Rainer Maria Rilke," en de „De Voetwassing." Centrum speelt „Hoe laat is het?", „Het komplot.' „Rolstoel Ronnie." „Ten Moeder," Morgenrood, Oran jezon," en geeft op zondag 26 april een lunchvoorstelling. KOLDERSTUKKEN EN BLIJSPELEN Kolderstukken en blijspelen als rep rises „Een kus van een Rus." van het Theater van de Lach, „Er valt een traan op de tompoes," van Annie M. G Schmidt, „Betalen? Nee," van Dano Fo In de vrije sektor is het ook weer lachten en brullen geblazen, op maan dag 27 oktober „Vader zaliger," met Guus Hermus en Ina van Faassen Op maandag 3 en dinsdag 4 november „Wie is wie9" met Pleuni Touw en Hugo Metsers. Op vrijdag 14 en zaterdag 15 november: „Gouden vijver," met Mary Dresselhuys en Jan Retel. Op vrijdag 28 november: „Hoofdstuk twee," met Luc Lutz en Gerard Cox. Op maandag 19 januari „Wie zijn leven is het nou eigenlijk?" met Ton van Duinhoven. „De humorist," met Kitty Janssen en André van den Heuvel op woensdag 8 april. Voor wie dit hupse gedoe niet vermag te boeien is er in de vrije sektor het volgende te zien. JOSEPHINE VAN GASTEREN Op maandag 6 oktober brengt Einzelganger Josephine van Gasteren „Niet geloofd, wel gedaan," een to neelbewerking van Grete Weils verhaal over een Duitse Jodin Op donderdag 30 oktober speelt het Feministisch Spiegeltheater: „In levende lijve." ANK VAN DER MOER Opvri|daq31 oktober draagt Ank van amersfoort - Het nieuwe Flintsei- zoen biedt Amersfoort een zo prettig mogelijk in de smaak van een zo ruim mogelijk publiek liggend theater programma. Avant-garde toneel, nieuwe vormen van ballet en muziek, eigentijdse performances, zal men in het komende seizoen in Amersfoort niet behoeven te verwachten. Het wat meer behoudende Amersfoortse publiek kan gerust zijn. De theaterliefhebber. die naar eigen tijdse uitdrukkingsvormen snakt, zal het van het Holland Festival moeten heb ben. Zal in het winterseizoen vooral de reis naar Amsterdam moeten willen on dernemen. De opening van het seizoen 1980- 1981 in De Flint ligt geheid goed bij het publiek Op dinsdag en woensdag 10 september voert de bekende televi siepresentator Jos Brink zijn musical „Maskerade" op Op donderdag 25 september speelt de Dutch Swing Col lege Band met trompettist Ruby Braff ENTERTAINMENT, SHOW, KABARET Entertainment, show en kabaret zijn in ruime mate in het nieuwe seizoen aanwezig. Uit Tsjechoslowakije komt een klown met een slapstick-programma. De zwarte theaterkunst uit dat land »s met twee groepen plus een jeugdvoorstel ling vertegenwoordigd Show als Fiësta Gitana, Brasil Tropical en Afrique Noire, die weinig van doen hebben met de kunst in Zuid-Amerika en Afrika, heb ben in Nederland een grote publieks- markt veroverd Italiaanse en Engelse klowns bren gen twee slapstick-programma's. Het publiek wil luchthartig geamuseerd worden. In een tijd, waarin beslist wordt over het wel en het wee van de wereld hoort het publiek toch op ongedwongen wijze zich te kunnen amuseren De ge schiedenis is daar vol van. Thérèse Steinmetz. Peter Faber. Ted de Braak. André van Duin, Jan Blaaser en Nelleke Burg brengen de van hen bekende shows Peter Faber, Fons Jansen, Freek de Jonge en Sieto Ho ving komen weer met nieuwe avondjes uit voor een iets strijdvaardiger publiek „Langzaam haasten," zegt Peter Fa ber. „Zolang de voorraad strekt," zegt Sieto Hoving TONEEL In het kader van het Belgisch-Ne derlands Kultureel Verdrag geven ge zelschappen uit België in het komend me Theater van Rob van Reijn Anton Tsjechov's „Kasjtanka," Geeft daar ook een jeugdvoorstelling van. MUZIEKTHEATER Naast de genoemde voorstellingen van de Vlaamse volksmuziek en het Appel groepsprojekt van Voltaires Candide en Brechts „Burgermans Bruiloft," zult u de volgende produkties kunnen zien Zaterdag 8 november „Het anarchistenbal," door Michael Waisvisz. Maandag 23 maart: „De wangedachten." gebracht door de Dick Hauser groep Vrijdag 24 april: het trio Louis van Dijk, Liesbeth List en Thijs zullen verheugd zijn te vernemen, dat naast de aspirantengroep „De Spring plank" (18 december) het Nederlands Danstheater zelf een voorstelling komt geven in De Flint Noteert u vooral de datum, en laat u door uw aanwezigheid zien, dat Amersfoort het waardeert dat een balletgezelschap van hoog nivo hierheen komt zaterdag 21 maart Op donderdag 20 november treedt een Roemeens gezelschap in Amers foort op Met „De Stervende Zwanen" en „Les Sylphides Op vrijdag 20 februari danst het Slo- waaks National Ballett op muziek van het zigeunerorkest Eugen Farkas. En op donderdag 6 november treedt ons Nederlandse „Internationale Folkloris- voert Frans Lehars „Das Land des La- chelns" uit op donderdag 26 maart KONSERTEN Een serie van zeven Koffieconcerten vindt in de „en ronde" opstelling plaats in De Flint Theaterzaal. Voor de kinde ren wordt weer tijdens de konserten het kinder-doe-uur georganiseerd En semble Kaproen, het Trio Ank Mulder, Het Baroktrio Amsterdam, het Daniël Quartet, de pianist Ronald Brautigam, het Nederlandse Strijktrio en het Noors Kamerorkest zullen in Amersfoort kon- serteren. Een serie van vijf kamermuziekkon- Bijzonder Kamermuziekkonserten vinden plaats op: donderdag 27 no vember „Bijzondere bezetting, don derdag 22 januari het Arthur En semble, donderdag 19 februari het En semble M onder leiding van David Por- celijn. Alle drie in de Sint Aegtenkapel. De zes symfoniekonserten worden alle gegeven door het Utrechts Sym fonie Orkest Drie konserten worden in de gehoor zaal van Museum Flehite verzorgd door de jonge musici van het Bourbon Kwintet, door Coby Berculo en Jaap Sytsma en door de gitarist Hans de Weerd Voor de liefhebbers van jazz en pop zullen er zes konserten zijn in de Flint- Stadshal. Op donderdag 25 september zoals gezegd de Dutch Swing College Band, op woensdag 22 oktober het Buma Lichte Muziekfestival, op maan dag 3 november: Kenny Ball and his Jazzmen; Op dinsdag 10 februari Trio Introduction. Op zondag 8 maart: Flairck in konsert Op dinsdag 24 maart Ted Easton's Jazzband Tenslotte zullen er vele amateur-to neelverenigingen, koren en andere amateur-gezelschappen door het ge hele jaar heen voorstellingen en mani festaties in Amersfoort verzorgen. Peter Faber. der Moer een selektie uit poëzie van Shakespeare voor HENK VAN ULSEN Henk van Ulsen verzorgt twee pro gramma's „Het beroemde Dagboek van een Gek," van Gogolj en „Spelen met woorden," een tekstcollage. JULES CROISET Jules Croiset draagt „De zachtmoe dige" van Dostojewski voor, op maan dag 9 februari. Resteren de volgende toneel voorstellingen: Toneelgroep Tie-3 met E. Cairo's „Ba anansi," een groep die bekendheid wil geven aan auteurs uit de Derde Wereld. Nooy's Volkstheater brengt „Ronde Ka" en het Am sterdams Volkstoneel: „Uitkomst," van Herman Heijermans. Toneelgroep Splien speelt „Sjaal man." een stuk rond Multatuli To neelgroep Baal speelt op donderdag 26 februari „Het jachtgezelschap" van Bernhard Toneelgroep Fakt brengt „Drijfzand," van Annette. Toneelgroep Sater is gelukkig ook weer van de partij „Zal ik even je moeder geven," een door de akteurs zelf geschreven stuk. Toneelgroep Globe tenslotte speelt „Cécile" van Mia Meijer, het Pantomi- van Leer BUITENLANDS TONEEL Een zeer goede programmakeuze dit jaar van het buitenlands toneel, waar mee vooral de middelbare scholen in Amersfoort hun voordeel kunnen doen. „Le silence de la mer," van Vercors, gebracht door „Le Tréteau de Paris „The Caretaker" van Harold Pinter en last but not least „Mensch Meier," van Kroetz door de Stadtische Bühne Nürn- berg KINDERVOORSTELLINGEN Behalve de Belgen en de Tsjechen brengen ook gezelschappen van eigen bodem in het komend seizoen kin dervoorstellingen. Op woensdag 8 oktober: Theater groep Carrousel met „Met je benen door de brievenbus." Rob van Reijn werd reeds genoemd Op woensdag 18 februari brengt Kindertheater Rats: „Waarom9 Daarom'" Op woensdag 25 maart speelt het Katheater „Don Kiesjot" en op donderdag 16 april het Poppentheater Ej-Ej: „Heksentoer." BALLET De balletliefhebbers in Amersfoort Ank van der Moer. tische Danstheater" op OPERA EN OPERETTE 1980 is het Offenbach jaar De Ne derlandse Operastichting brengt op woensdag 22 april „Bagatelle" van J Offenbach (alsmede een Italiaanse opera). De lyrische komedie brengt op woensdag 5 november Offenbachs „Pepito." (alsmede „De Impressario" van Mozart) De Hoofdstad Operette serten vindt plaas in de akoesties voor treffelijke Sint Aegtenkapel De kon serten worden gegeven door Emmy Verhey. en Frédéric Meinders, het American String Quartet. Vera Beths, Stanley Hoogland en Anner Bijlsma (met een Mozart-programma Wenen rond 1800), de Philidor Ensemble Ba- rokgroep en Marjanne Kweksilber en Reinbert de Leeuw

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7