rai SB L: gemeentebestuur misbruikt vraagpunten iota om eigen doelstellingen te realiseren Progressief Leusden legt eigen „plaatje" naast dat van het gemeentebestuur VAMMi IK IM2 liEllSDKIt KRAKT sl br (fp JL krant: Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusdèn Reimus&Snel OPRUIMING FOTO-KOPIE NODIG? DINSDAG 8 JULI 12E JAARGANG NO 22 1980 V O jjri *j Verantwoordelijk reda kleur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Canlrum- Telefoon (033-) 9 .g.g. (03420) 16141 Telex B.O.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 110,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Het gemeentebestuur misbruikt de vraagpuntennota m eigen doelstellingen te realiseren. Het gemeentebestuur vertolkt oor middel van de vraagpuntennota zelf al standpunten en poogt de neningsvorming in een bepaalde richting te lelden. De doelstellingen, lie het gemeentebestuur nastreeft zijn: groei van de bevolking dienovereenkomstige groei van het woningbestand, met mogelijk een derde fase, - lokatie voor woningbouw ten zuiden van de Schoolsteegbosjes, een zodanig voorzieningenniveau, dat een totale onafhankelijkheid van Amersfoort gegarandeerd wordt, waarbij in ieder geval het tweede deel van het hoofdcentrum (H2) nog gerealiseerd zal moeten worden, - er moet een bufferzóne blijven tussen Leusden en Amersfoort, uit angst voor annexatie. Tot die constateringen komt een erkgroep van Progressief Leusden een reactie op de concept-vraag- jntennota, die het eerste onderdeel >rmt van het op te stellen structuur- an voor deze gemeente. In de werk- oep hebben leden van de vier bij rogressief Leusden aangesloten Brtijen zitting, onder wie het PL- adslid Marion Defares. De werk- oep bestudeerde de concept- aagpuntennota en stelde vast dat eze In het geheel van de progressie- i werkgroep, dat zij vinden dat het emeentebestuur nu al is begonnen iet het in een bepaalde richting rigeren van onderwerpen, die in het ructuurplan aan de orde moeten Dmen. Tegen deze „tendentieuze ang van zaken" wil Progressief eusden heftig protesteren. De pro- ressleve combinatie zegt van me- ing te zijn dat gestreefd moet wor- en naar een goed leefbare gemeen- .hetgeen niet hetzelfde is als een roelgemeente". Progressief Leus- en stelt zich voor bij haar stand- untbepaling ten aanzien van het Iructuurplan van de volgende ult- angspunten uit te gaan: Woningen bouwen voor eigen be hoefte, conform het Streekplan Utrecht-Oost, onder strikte toe passing van de VVT. Lokaties voor woningbouw kun nen zijn Het Ruige Velt, het gebied ten Noorden daarvan (Incl. Stou- tenburg) en/of Achterveld. Teneinde de leefbaarheid te ver groten, dienen voorzieningen op wijkniveau te worden gerealiseerd (decentralisatie en dekonsentra- tle). In dat kader is nader onderzoek gewenst naar het voorzieningen niveau, wat in H2 gerealiseerd zou worden. H2 In deze omvang en op deze plaats mag echter geen gestalte krijgen, gelet op de doelstelling van decentralisatie. De Schoolsteegbosjes en Land goed De Boom dienen behouden te blijven als waardevol natuurge bied. Ook de Llniedljk moet zoveel mo gelijk gespaard blijven. Met betrekking tot de ontwikke ling van de beroepsbevolking en in samenhang daarmee de werk gelegenheid Is men van mening, dat het niet gewenst is om groot schalige bedrijven naar Leusden te halen. Nader onderzoek is dwingend ge wenst. Progressief Leusden kan zich voorstellen, dat óók een woon- werkverhouding van minder dan 50% aanvaardbaar is. Met betrekking tot de lokatie van de werkgelegenheldsterrelnen stelt PL zich op het standpunt dat het Streekplan Utrecht-Oost aan gehouden dient te worden. PLAATJE Hoewel de vraagpuntennota slechts bedoeld is om de problemen te ipven- Ook Achterveld zou in het aandachtsgebied opgenomen moeten worden. ..Duidelijk is in ieder geval wel. dat de raadsleden geen invloed op de nota in de huidige vorm hebben gehad." AANDACHTSGEBIED Ten tweede is men in progressieve kringen van mening dat het aan dachtsgebied van de concept-nota veel te beperkt is. Nu omvat dat alleen de kern Leusden-centrum met gebie den ten zuiden, noorden en westen er van „Achterveld. Stoutenburg en Leusden-zuid blijven geheel buiten beschouwing, terwijl deze woonker nen toch ook onderdeel van de ge meente uitmaken", aldus Progressief Leusden en men wil dan ook dat het aandachtsgebied met genoemde ge bieden wordt uitgebreid. Voorts vindt de werkgroep dat de concept-vraagpuntennota op een aantal onderdelen in strijd is met zijn eigen doelstellingen. „Beoogd wordt immers alleen vraagpunten te formu leren en nog geen keuzes te maken. Met name datgene wat over het aan dachtsgebied. bevolkingsontwikke ling, woningbouw en situering daar van wordt gesteld, dringt de conclu sie op dat de antwoorden er al liggen, voordat de vragen geformuleerd zijn. Belangrijker is echter dat door de gemeente keuzes op deze terreinen het struktuurplan in feite al voor het grootste deel is ingekleurd", aldus de Leusdensejongeren naar internationaal scoutingkamppag. 3 Spaanse ontboezeming pag. 3 I Bunker legt het loodjepag. 3 Interview met kunstschilderen -restaurateur Fred Broné pag. 5 Sport en Achtervelds neiuws pag. 7 Vietnamese vluchtelingen ondergebracht in Leusden, een interview met P.S C. medewerker D. Vispag. 9 PL-werkgroep, die een en ander strij dig met de inspraakgedachte noemt. GROEIFILOSOFIE Aansluitend daarop wordt opge merkt dat de nota een „groeifiloso- fie" ademt. „Een groeifilosofie. die blijkens enkele passages welke in de nota verwerkt zijn, gevoed is door het denken van het college van burge meester en wethouders en de ambte lijke top. Deze denkrichting is ten dentieus en staat eveneens haaks op de doelstellingen van de vraagpun tennota". Voorts menen de progressieve werk groepsleden dat de aandachtsvelden landbouw, natuur en landschap en in mindere mate rekreatie zijn onderge waardeerd, zo niet verwaarloosd. „Met name de landbouw komt er bekaaid af. Als werkgelegenheids- verschaffer. landschapsbeheerder en voedselproducent vervult ze, met name in de gemeente Leusden een belangrijke rol. De landbouw blijkt in de nota alleen nog maar waarde als buffer te hebben Maar ook natuuren landschap worden als eens stiefkind behandeld. Het lijkt wel alsof men zich nog het meest druk maakt om de rekreatie Op zich natuurlijk niet on belangrijk. maar nu ook weer niet van overwegend belang Concluderend: bevolkingsontwikkeling woning bouw, werkgelegenheid en in iets mindere mate het voorzieningenpak ket. zijn de hoofdpunten waaraan alles (en in het bijzonder natuur, landschap en landbouw) onderge schikt worden gemaakt", als Pro gressief Leusden in zijn reactie. Geconcludeerd wordt ook dat uit de nota angst voor annexatie door Amersfoort spreekt. Dat blijkt, zo me nen de werkgroepsleden, uit het „angstvallig vasthouden" aan een bufferzone tussen beide gemeenten. vervolg op pagina 3 Volgens de werkgroep van Progressie! Leusden loont de Bankgirocentrale aan dat het weinig zin heeft om grootschalige werkgelegenheid naar Leusden te halen. Verzekeringen Gratis huizenpocket Computerhypotheek. adviezen. Eenzijdige courtage Taxaties tv makelaardij og Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDUI Verschijnt dinsdag en donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes I 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur ge opend. Zaterdags gesloten. tariseren en niet om nu al antwoor den te geven, vinden de werkgroeps leden Henk van der Kolk en Gert de Weerdt het toch nodig dat Progres sief Leusden nu duidelijk een aantal uitgangspunten op tafel legt Van der Kolk „Het probleem is, dat het ge meentebestuur in die vraagpunten nota in feite een bepaald plaatje op tafel heeft gelegd. Er worden stand punten ingenomen ten aanzien van de groei van Leusden, de woning bouw, de lokatie daarvan enzovoort. Wij moeten daar een ander plaatje naastleggen, anders blijft alleen maar de visie van het gemeentebe stuur in beeld." In een bijlage worden de bezwaren van Progressief Leusden op een rijtje gezet Het begint al met de vraag, wie er nu eigenlijk verantwoordelijk is voor de concept-vraagpuntennota het adviesburo „Arnhem", het colle ge van burgemeester en wethouders of de wethouder van ruimtelijke orde ning alleen? De PL-werkgroep vindt het frustrerend dat er op die vraag geen duidelijk antwoord te geven is. hamersveldseweg 26 leusden. tel 033-944569 Geen krant ontvangen? Wanneer u vóórdinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze Inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141 Alle PERKPLANTEN kosten nu 40 cent per stuk. Per 100stuks 30.-. GERANIUMS EN FUCHSIA'S per stuk 2.-. Bil. KWEKERIJ G. STUIVENBERG Nieuwstraat 62, Scherpenzeel. Nu ook volop verkrijgbaar W1NTERK00LPLANTEN, WINTER-ANDIJVIE, PREI EN SLA enz Tevens alle soorten VASTE PLANTEN. bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag. baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C telefoon 033-943880. i Rozendaallaan 9 Leusden-C Ik wil graag abonnee worden op de •n ontvang de krant 1 maand gratis. (Hel abonnementsgeld voor een heel |aar bedraagt I 40 l Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met het Leusder Krant Zwanenbordspel Naam: Adres: Plaats: U kunt deze bon In aen open envelop (zonder postzegel) zenden naar Administratie Leusder Krant, Antwoordnummer 2113800 XA Leusden. Of afgeven bl| de Leusder Krant, kantoor Rozendaallaan 9. Leusden-C Tel. 033-941495. (Dit aanbod geldl alleen voor hen, die gedurende de laatste 4 maanden geen abonnee waren

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1