Hamershof nadert voltooiing Cafetaria in Hamershof sinirr DE TIL LEUSDEN Nieuwe brug over 1 Barneveldse Beek Fietsbrug over Valleikanaal J. van Rossum wint bij Ons Genoegen De Til binnenkort tien jaar Toer de Frats DONDERDAG 10 JUL11980 plaatselijk nieuws Maar vast met zulke aardige als uil oe enorme koliektie van de Leusder Krant, want ie weel met wat je ziet ais ie de modelienboeken doorbladert Deze >s er in ieder geval bi| Uitdeti|d vanOt en Sien Leusdar krant. Leusden/Centrum Rozendaallaan 9 Tel. 033-941495 Zatla In da tijd van Ot an Slan warden ar al geboortakaartjaa verstuurd Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag Redaktie: Bert Vos. Marnix Kreijns en Peter van Meenen Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur kocht. Sinds die tijd werd er druk gewerkt aan de realisering van de nieuwe zaak. En dat daaraan heel wat aandacht is besteed wordt dan ook snel duidelijk wanneer men er binnen komt De zaak is gezellig, naar oud-hollands voor beeld, ingericht. Zo zijn er echte stalra- men in aangebracht en zijn de voor naamste kleuren die in het interieur werden gebruikt bruin en beige. De zaak is in twee delen gescheiden, een afhaal gedeelte en een hoek met enkele zitjes. Het totale oppervlak van de nieuwe Hamershof aanwinst bedraagt 150 vierkante meter. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dins dag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur bezor ging. overdag 03420-16141toestel 19 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbe taling van 5.- per exemplaar (for maat 13x18 cm) op giro 871441 t n v. de BDU b v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, pa gina waarop de foto werd geplaatst U kunt ook kontant betalen op ons kantoor. Rozendaallaan 9, Leus den/centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis DE LEUSDER KRANT is een uit gave van de BDU-krantenkom- binatie te Barneveld. heer Van Kraaikamp is er veel vrije tijd opgeofferd en heel veel werk verzet Door hen is er heel wat grondwerk ge daan en zijn er heel wat palen geslagen voordat alles gereed was om de brug te plaatsen De nieuwe brug is vervaardigd door de firma T. C Groot in Lemmer. Door een truck met oplegger werd de brug aangevoerd en daarna met behulp van een kraan en twee bulldozers naar de plaats gebracht. Hij is vijftien meter lang en weegt 5 lh ton Via het erf van boerderij Van den Bosch-Meerveld en door de daarachter gelegen weilanden werd het transport gedaan. Nadat de brug op zijn plaats was gelegd, bleek dat de kraan te zwaar was voor de daar enigszins drassige grond Tijdens het klaren van het karwei was de kraan zo danig diep in de grond gezakt dat deze niet meer op eigen kracht van zijn plaats kon komen. Door het plaatsen van de brug is er nu weer een heel mooi stukje natuur ontsloten ACHTERVELD - Door vijftien leden van schietvereniging Ons Genoegen werd donderdagavond deelgenomen aan de onderlinge schietwedstrijd ,.ge- I I weer" op de buitenbaan te Scherpen- I I 1 ^1 1^ fl I zeel De heer J. van Rossum wist dit- I I II IIII I maal een eerste plaats te behalen met I 97 punten gevolgd door P van Nimwe- 1 LEUSDEN - Het buitengewoon slechte weer van de laatste weken heeft ook In Leusden op sommige plaatsen voor droevige taferelen gezorgd. Verschillende wegen kwamen voor korte tijd blank te staan als er weer eens een plensbui over trok, sportvelden lijken zwembaden en die zwembaden zelf hebben al weken geen kaartje meer verkocht. Ook de onlangs in gebruik genomen Jeu de boules-banen zijn veranderd in een modderpoel, zoals bijgaande foto van Janus Visser toont. LEUSDEN - Er wordt deze laatste dagen voor de bouwvakvakantie, voor zover het slechte weer het tenminste toelaat, nog even extra hard gewerkt aan de laatste winkelpanden en woningen in de Hamershof. Immers, de maand september waarin het geheel feestelijk zal worden geopend, nadert met rasse schreden. Redaktie en administratie: Kan toor Leusder Krant. Rozendaallaan 9 Leusden-centrum Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12 00 uur en van 13.30 tot 17 00 uur. Abonnementsgeld: 40 - per jaar. 20.50 per half jaar. 10.50 per kwartaal. LEUSDEN - Afgelopen dinsdag werd met een feestelijke en bijzonder druk bezochte receptie de opening van cafetaria-lunchroom Verhagen in de Hamershof gevierd. Eerder runden de heer en mevrouw Verha- I gen een dergelijke zaak in Leusden- zuid, maar met het oog op de nieuwe plannen werd die zaak vorig jaar ver- LEUSDEN - Het is dit jaar tien jaar geleden dat in het jongerencentrum De Til aan de Hamersveldseweg het jeugd- en jongerenwerk in zijn huidi ge vorm van start ging. In het voor jaar van 1970 werd toestemming ver kregen om de toen vrijgekomen jon gensschool te gaan gebruiken als jongerencentrum. Die toestemming werd voor een niet onbelangrijk deel verkregen dankzij de inspanningen van burgemeester Schneiders en pastoor Kitselaar. De Katholieke jeugdbeweging, die volgend jaar haar vijfentwintigjarig be staan viert, de K.P.J., het meisjesgilde en de hobbyclub sloten toen de handen ineen en na veel noeste arbeid kon De Til op 7 november worden geopend. De huidige bezoekers, oud-be zoekers, medewerkers, oud-medewer kers en ouders zuflen in de periode van 20 oktober tot en met 9 november een feestelijk programma voorgeschoteld krijgen, waarvan het hoogtepunt komt te liggen op 8 en 9 november Een uitgebreid overzicht van de plannen van De Til zullen wij zo spoedig mogelijk publiceren. gen met 95 punten De overige uitslagen waren. 3. J. E. van Hamersveld 93 pnt., 4. W. Voskui len 92 pnt5 H J van Ruitenbeek 91 pnt., 6 P. Smink 91 pnt., 7. W J. La- gerweij 89 pnt.. 8. J Voorburg Gz 88 pnt.. 9 J Voskuilen 88 pnt ,10 F Koe nen 88 pnt., 11 T. Vos 88 pnt., 12. J. van Nimwegen87 pnt., 13. A vanDaat- selaar 83 pnt., 14. W. v. d. Kletersteeg 81 pnt en 15 A. Vlug met 80 pnt. De Tour de France is geen lolletje. Bijna 3750 km op de racefiets langs de grenzen van Frankrijk met enkele ex cursies naar Duitsland, Luxemburg en België en met klimpartijen, waar je ge rust ,,u" tegen mag zeggen in de Pyre neeën en Alpen Dat evenement duurt inclusief de proloog en slechts twee rustdagen drieëneenhalve week. Bijna iedereen heeft dan vakantie en alleen de tourkaravaan werkt. Voor de Nederlandse ploeg van Pe ter Post lijkt het tot nu toe toch meer en niet kleinerend bedoeld een Toer de Frats te gaan worden. De Raleighs wonnen vrijwel alles, wat er in de gran de bouclé te winnen was. Het feest be gon al met de zege van Jan Raas èn van de Post-brigade op de tweede dag, waarna Henk Lubberdink Long- wy-Luik op zijn naam bracht. Toen volgde tot nu toe de enige echte ne derlaag in de rit door ,,de hel van het noorden" naar Lille, maar de Raleighs namen wraak en niet zo'n klein beetje. Van 3 t/m 8 juli wonnen de mannen van Post ook de tweede ploegentijdrit en zegevierden Jan Raas (2x), Bert Oos terbosch, Kees Priem en Joop Zoete melk individueel in een etappe. Half- koers met reeds 9 overwinningen op zak, Joop Zoetemelk (Nederlands hoop en glorie) op slechts 26 seconden van het geel en Jan Raas in het groen! Je zou haast gaan denken, dat het de Ronde van Nederland betreft. We zijn er nog niet, dat is waar, maar ook in het overwegend bergachtige tweede deel van de Tour is de Neder landse ploeg zeker niet kansloos. De mogelijkheid tot revanche is duidelijk aanwezig en betwijfeld mag worden - zo chauvinistisch ben ik wel - of de grote Bernard Hinault zijn derde tourzege in successie zal behalen. Naast de ploeg van Post hebben wij nog een ijzertje in het vuur. Ook Ennie Kwieper Frans voor Hennie Kuiper, die destijds in de Achterveldse Tour de Junior zijn wielerloopbaan begon) is nog lang niet uitgeteld Het is wel eens anders geweest in de grootste wieler ronde van de wereld' P.O. De nieuwe brug over de Barneveldse beek. STOUTENBURG/ACHTERVELD - Dinsdag werd over de Barneveldse beek, ongeveer ter hoogte van de plaats waar de Haarbeek in de Bar neveldse beek uit komt, een nieuwe brug geplaatst. Reeds vanaf de jaren zestig van de vorige eeuw was er ter plaatse een brug, maar in mei 1977 werd de daar aanwezige brug door tot heden onbekend gebleven per sonen totaal vernield. De brug maakte deel uit van een vroeger ker- kepad. Dit kerkepad, de Kromme Be- dik, werd door velen gebruikt als pad om naar de godsdienstoefeningen in Hoevelaken te gaan doch ook door cyelen die in de omgeving een mooie wandeling of fietstocht wilden ma ken. J Vanaf de Emelaarseweg ging men lover de Kromme Bedik via de brug en jlangs de Barneveldse beek naar de •Stoutenburgerlaan en zo naar Hoeve laken of Stoutenburg Na de vernieling van de brug was dit niet meer mogelijk Hoewel de oude brug niet zo heel sta- biel meer was. werd er toch nog een druk gebruik van gemaakt. Drie jaar zijn r er over heen gegaan voor dat er nu dinsdag weer een nieuwe brug werd ■gelegd Veel is er voor gedaan om ter plaatse weer een brug te krijgen. Er werd een handtekeningenaktie gehouden onder de buurtbewoners en door verschillen de instanties werden brieven naar de gemeente Leusden gezonden met het verzoek de brug te herstellen De ge meente is hier op ingegaan en er werd besloten een nieuwe brug te bouwen Er moesten echter voor het zover was nog wel enkele problemen worden op gelost zoals de aankoop van de grond Niet alleen raadslid H Ossendrijver heeft zich ingezet om de brug ter plaat se terug te krijgen, ook de heer A. van Kraaikamp, ambtenaar bij de gemeente en een vijftiental buurtbewoners Door de vijftien buurtbewoners en de J™" - Behalve de brug over de Barneveldse beek werd Leusden deze week ook nog een brug over het ITónrtSt'' 9 9 If?,' a' bes'aande bru9 in de Horsterweg tussen Leusden en Stoutenburg en zal een onderdeel gaan vormen van het langs de Horsterweg aan te leggen fietspad. Het interieur van cafetaria-lunchroom A. Verhagen. i

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3