pcouting Nederland in nieuw kantoor Amrobank vervroegd naar Hamershof Herenkapsalon geopend SI1NET BERT VAN HAMERSVELD 5e IN NIJMEGEN Ereprijs „Tour de Junior" Zondag I.V.N. wandeling Uitslagen klaverjasclub Leusden Troef Ons Genoegen Leusder Krant Roda in actie? FOTOKOPIE NODIG? DONDERDAG 17 JUL11980 plaatselijk nieuws mn één onzer medewerkers) LEUSDEN - Sinds gisteren Is het andelijk kantoor van Nederlands irootste jeugdorganisatie in Leus- len gevestigd. De 60 personeelsle- len van het landelijk bureau van Scouting Nederland verhuisden listeren van hun te klein geworden cantoor aan de Amersfoortse Stads- Ing naar het spiksplinternieuwe on- lerkomen aan de Larikslaan in .eusden. Verschillende grote ver luiswagens waren nodig om de hele >peratle in één dag te voltooien. Wel had er dinsdag al een kleine voorverhuizing" plaatsgevonden vaarbij wat klein spul en een massa raak zeer grote planten overgingen. Medewerkers van Scouting hebben ran die kleine verhuizing weinig ge- nerkt. Op het moment dat de verhui sing dinsdag langzaam op gang (wam zaten zij met zijn allen bij de vaterspektakeldag van de NAWAKA >p de Vinkeveense plassen. De NA- MAKA is een Nationaal waterkamp vaaraan vele honderden jongens en neisjes, allen leden van zeever- cenners- of waterpadvindstergroe- >en meedoen. Woensdag om half tien startte het serieuzere werk. de dozen konden vorden uitgepakt, een klus die volgens iet draaiboek vandaag geklaard moet Er wordt druk verhuisd door Scouting Nederland. zijn. De hele vrijdag is uitgetrokken om te „proefdraaien" Bekeken zal dan moeten worden of alle apparaten wer ken. de telefoon het overal doet etc Het ligt in de bedoeling om volgende week maandag weer met de normale dage lijkse werkzaamheden te beginnen Voor één ding is de verhuizing een goede zaak gebleken. Bij het inpakken bleek dat veel materiaal niet de moeite waard was om mee te nemen naar Leusden Er is dan ook veel overbodige rommel simpelweg gegooid Alle ar chiefmateriaal tot aan 1978 is naar het katholiek dokumentatiecentrum in Nij megen gezonden. Daar wordt alles netjes gerubriceerd en opgeborgen, zodat oude stukken altijd weer terugge vonden kunnen worden Het ligt in de bedoeling voortaan elk jaar een kom pleet jaararchief naar het centrum te zenden. In het nieuwe kantoor aan de Lariks laan is ook ruimte gereserveerd voor de Scout Shop, het postorderbedrijf voor scoutingleden, waar typische beno digdheden voor het scoutinggebeuren besteld kunnen worden. Tot op heden is de Scout Shop met haar 15 per soneelsleden nog in Den Haag gehuis vest. Veertien dagen geleden is de ma- gazijnvoorraad al naar Leusden ge bracht, over een dag of veertien komt het personeel en de rest van de spullen naar het kantoor in Leusden. Met deze verhuizing is dan het hele landelijk ge beuren van Scouting Nederland in Leusden geconcentreerd Scouting Nederland zelf ontstond in 1972 door een fusie van vier aparte verenigingen. Het ging hier om twee „jongens-organisaties" en twee „meisjes-organisaties". De Neder landse Padvinders Vereniging en de Katholieke Verkenners waren de jon gensclub en daarnaast de Nederlandse Gidsenbeweging en het Nedoriands Padvindsters Gilde als meisje' sL-reni- gingen. Drie verenigingen har Jen hun Landelijk Kantoor in Den Ha-jg, de Ne derlandse Gidsenbeweging had haar hoofdkwartier in Utrecht Toen eenmaal het besluit tot samengaan definitief ge nomen was werd besloten tot aankoop van een pand waar alle aktiviteiten ge bundeld zouden kunnen worden. Een geschikte ruimte werd gevonden aan de Amersfoortse Stadsring. In ok tober 1973 werd het pand aldaar be trokken, even later werd de opening verricht door Koningin Juliana. Bij de opening werden zowel de Amersfoortse jeugd als scoutingleden uit heel Ne derland betrokken. De officiële opening van het nieuwe kantoor in Leusden zal als alles goed gaat plaatsvinden op 18 oktober. Voor de opening is ook nu weer een lid van het koninklijk huis uitgenodigd, of aan de uitnodiging gevolg wordt gegeven is op dit mo ment nog niet bekend. Wel staat vast dat de opening aan de Leusdense bevolking niet ongemerkt voorbij zal gaan. Personeel en direktle van Scouting Nederland zijn vast van plan het kantoor in Leusden een rol te laten spelen in de Leusdense samenle ving. Wat ze hierbij voor ogen staat zal voor de eerste maal op 18 oktober merkbaar zijn. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag Redaktie: Bert Vos. Marnix Kreijns en Peter van Meenen. Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos. Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur Redaktie en administratie: Kan toor Leusder Krant. Rozendaallaan 9, Leusden-centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 13 30 tot 17.00 uur Abonnementsgeld: 40.- per jaar. 20.50 per half jaar. f 10.50 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (dins dag en donderdag lussen 18 30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt op namen met onze inspekteur bezor ging. overdag 03420-16141toestel Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbe taling van 5,- per exemplaar (for maat 13x18 cm) op giro: 871441 t.n.v de BDU b.v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pa gina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor. Rozendaallaan 9. Leus den/centrum. Ongeveer dne tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uit gave van de BDU-krantenkom- blnatle te Barneveld. Het interieur van de AMRO bank. Ondanks grote inspanningen nét niet helemaal op tijd gereed. LEUSDEN-Jongstleden maandag opende de Amro bank haar nieuwe filiaal in winkelcentrum Hamershof. Het is nog maar een voorlopige openstelling die dan ook zonder dat daar al te veel ruchtbaarheid aan werd gegeven geschiedde. Die ver vroegde openstelling oorspronke lijk werd oktober, later september gepland - was noodzakelijk gewor den toen ook deze bank zijn onderko men in winkelcentrum Rozendaal moest ontruimen. De definitieve opening zal nu plaatsvinden in de maand oktober, over de exacte datum wordt een dezer da gen beslist. Het nieuwe onderkomen van de bank heeft een oppervlakte van ruim 600 vierkante meter en het inte rieur is vornamelijk in de kleuren blauw, geel en wit. Er-zijn vier loketten waar de cliënten hun geldzaken kunnen afhan delen. Deze balies zijn met glazen wanden van de rest van het bank- gedeelte gescheiden. Voorts is er een tweetal units waar cliënten te woord kunnen worden gestaan en waar zij over bankzaken kunnen worden inge licht. Hoewel er de afgelopen weken enorm hard gewerkt is om het interieur gereed te krijgen, wat een welhaast onmogelijke opgaaf leek, moet er zo hier en daar nog wel wat aan de afwer king worden gedaan, maar hiervan zullen de cliënten weinig of geen hinder ondervinden. LEUSDEN - Aan de kop van het klassement van Klaverjasclub Leusden Troef hebben zich na de vorige week donderdag 10 juli gespeelde wedstrij den enkele wijzigingen voorgedaan. De heer Verbeek wist opnieuw lijstaan voerder te worden en mevrouw Water schoot belandde op de tweede plaats. Al met al blijft het spannend in de kop van het klassement gezien het geringe puntenverschil De uitslag van vorige week don derdag luidt. 1. Hr. Plattel 5908; 2. Hr. v Water schoot 5408; 3. Mevr. Bolt 5254; 4 Mevr. v. d. Berg 5148 en 5. Hr. Veer beek 5053 punten. De stand luidt nu; 1Hr. Veerbeek 64374; 2. Mevr. v. Wa terschoot 64339. 3. Hr. v. Waterschoot 636474. Mevr. Pauli 634715. Hr. Arns 63438; 6. Mevr. Arns 62989; 7. Mevr. v.d Heiden 62940,8. Hr Plattel 62921 9. Hr. v.d. Berg 62914 en 10. Mevr. Hondorp 62719 punten. LEUSDEN - Gisteren, woensdag openden de broers Willem en Dinand van Someren hun herenkapsalon aan de Kooikersgracht in win kelcentrum Hamershof. Een dat eer der was de opening met een feeste lijke receptie voor een aantal geno digden gevierd. De nieuwe zaak heeft een opper vlakte van 59 vierkante meter en er staan twee luxe stoelen waarin twee klanten gelijk kunnen worden geholpen. Voorts is er een gezellig zitje waar men rustig op zijn beurt kan wachten. Het interieur is overwegend in gebroken wit en bruin. Door gebruikmaking van klap deurtjes doet het geheel wat Spaans aan. De beide broers genoten hun oplei ding aan de Kapperschool in Am sterdam en werkten eerder in het bedrijf van hun vader in Amersfoort. Bert van Hamersveld ACHTERVELD - Op donderdag 10 juli werd door Bert van Hamersveld deel genomen aan de wedstrijd hardlopen welke werd georgani seerd in Nijmegen. Het betrof hier een avondwedstdjd die een inter nationaal karakter had. Bert, die lid is van de Amsterdamse Atletiek Ver eniging, kwam namens deze vereni ging uit op de 800 meter. Er werd in zes series gelopen. Bert werd ingedeeld in de serie van de snel ste lopers, waarin ook de Nerderlandse toplopers Arie Ruyter en Cor Louws waren ingedeeld. Nadat hij zijn serie had gelopen bleek dat hij weer een persoonlijk record had gebroken Hij liep de 800 meter in de tijd van 1.52.5 terwijl zijn oude record 1.53 9 bedroeg. Na het bekend worden van de uitslag van de serie waarin hij had meegedaan bleek dat hij tevens als vijfde was geëndigd. Eerste werd Arie Ruyter, tweede een lid van een sport vereniging uit de Bonds Republiek Duitsland en derde Cor Louws. Het gaat met Bert momenteel in stijgende lijn. Zowel op nationaal als internationaal gebied begint hij een woordje mee te spreken Gezien zijn behaalde succes sen werd hij zelfs door zijn vereniging uitgezonden naar de Europese kam pioenschappen welke enkele maanden geleden in Madrid werden gehouden. Woensdat 16 juli nam hij ook weer deel aan de wedstrijden welke in Den Haag werden georganiseerd. LEUSDEN - Evenals In voorgaan de jaren heeft het college van B&W ook nu weer een penning be schikbaar gesteld voor het wieler- festljn „Tour de Junior Achterveld". De prijs Is bestemd voor de sterkste Nederlandse deelnemer In de cate gorie t2-jarlgen en zal worden uit gereikt door burgemeester Radema ker. ACHTERVELD - Ondanks de va- kantietijd namen 13 schutters deel aan de onderlinge schietwedstrijd van Ons Genoegen Deze wedstrijd werd ge houden op de buitenbaan te Scherpen- zeel. Het onderlinge punten verschil was ditmaal nogal groot De lijstaan voerder behaalde 96 punten terwijl de laatste slechts 62 punten wist te beha len. De uitslag was: 1P. Smink 96 pnt. 2. J. van Rossum 96 pnt. 3. J. Voorburg Gz. 93 pnt. 4. J van Nimwegen 90 pnt. 5. W. Voskuilen 89 pnt. 6. J E. van Hamersveld 88 pnt. 7. H. Hols 87 pnt. 8 G Tolboom 83 pnt 9. J Voskuilen 82 pnt. 10 W v. d. Kletersteeg 70 pnt. 11 A van Daatselaar 69 pnt. 12 T Vos 66 pnt. 13. A. Vlug 62 pnt Misschien heb ik het mis, maar ik krijg soms de indruk, dat de Leusden se voetbalclub Roda '46 van de ge meentelijke overheid (veel) te weinig medewerking krijgt. Belangrijk minder althans dan diverse korter bestaande ondernemingen op sportgebied. Ik wil ook niet negatief overkomen - al ben ik wellicht toch wat in die richting beïn vloed - maar ik constateerde dezer da gen, dat de voetballers in september een bijzonder moeilijk seizoen tege moet gaan. Een voetbaljaar, dat afge sloten wordt met het 35-jarig bestaan van Recht Op Doel Ar'. U hoort mij niet zeggen, dat Roda het zevende lus trum niet zal bereiken, maar dat het een jaar wordt met legio problemen staat onomstotelijk vast. Organisatorisch wordt het een aan eenschakeling van ontelbare voetan gels en klemmen en dat er dan nog sportieve successen in het verschiet zouden liggen, mag niet worden ver wacht. Een kort gesprek met Roda- secretaris Cees Leyenaar bevestigde slechts mijn bange vermoedens Hij wil nog wel toegeven, dat de weersom standigheden niet hebben meege werkt, maar de gemeente bleef daarbij goed in de pas. Positief - en dat mag dan ook in de krant, al betreft het maar één van de vele problemen - is de voorspoedige ontwikkeling van het gerenoveerde tweede veld. De draine- nng werkt perfect en het nieuw inge zaaide gras groeit zo goed, dat de tal rijke Buiningparker konijnen het onmo- gelijk kort kunnen houden. Het mag best wel weer eens worden gemaaid om de kwaliteit van het gazon te ver beteren. Zo goed als het tweede veld is, zo slecht ligt het hoofdveld erbij. Waar gras staat is het een som pig moeras en de grote kale plekken voor de doelen en op het middenveld zijn één en al prut. Daarbij vergeleken is laag veen nog droog. Het bijwerken van die drukst bespeelde plekken - ik neem tenminste aan, dat het gebeurd is, al lijkt het mij vreemd, dat graszaad daar niet wil ontkiemen en een paar meter verder op het tweede veld wel - werd een volkomen mislukking en dat zal, als de voetbalcompetitie weer op gang is gekomen, bij de eerste de beste neer slag tot afgelastingen leiden. Wat de noodvelden-aan-de-overkant betreft, zijn die aan de Centrumweg op dit moment ook onbespeelbaar. Boven dien komt de nieuwbouw daar reeds akelig dichtbij. Met nog wat meer pech heeft Roda straks bij goed weer de be schikking over slechts vier velden (op zaterdagen drie) en dat met een kleine vijftig elftallen! Dat is nog niet alles. Het alsmaar groeiende Roda heeft niet alleen een ontzettend tekort aan speelvelden, maar evenzeer aan kleedlokalen. Even leek het er op - diverse gemeente raadsleden toonden een opmerkelijke belangstelling - dat verbetering op korte termijn in zicht was. De praktijk is evenwel anders en na de laatste be sprekingen - ik dacht eind mei en dat is al weer twee maanden geleden - is niets meer gebeurd. Althans niets zicht baars en de vrees, dat het nieuwe seizoen op 6 en 7 september ingaat met dezelfde onhoudbare en onhygiëni sche toestand als verleden jaar, is niet ongegrond. Het wordt dan ook merk baar onrustig in het voetbalbestuur en dat duidt erop, dat er iets gaat gebeu ren, dat wellicht niet zo plezierig zal zijn. Voor Roda is de maat vol! Er is al eens eerder gedacht aan het instellen van een ledenstop en dat dan de jeugd tot de eerste slachtoffers zal behoren, is duidelijk. Met alle gevolgen vandien. Denk alleen maar eens aan de enorme jeugdopvang door de club. Ook niet onmogelijk is, dat Leusden de eerste kraakactie zal beleven. Roda heeft reeds eerder gedreigd met de bezet ting van het gemeentehuis P.C. Rozendaallaan 9 Leusden-C. AMERSFOORT - Het I.V.N. (Insti tuut Voor Natuurbeschermings educatie) afdeling Amersfoort, houdt zondag 20 juli weer een wan- I deling voor het publiek. De gidsen leiden u dan door het Hoevelakense j Bos. a Op deze natuurwandeling kunnen a geen honden worden meegenomen. 5 Als er genoeg kinderen mee gaan, kan daar een aparte jeugdgroep van I gevormd worden. Het vertrek is om n 14.00 uur vanaf de parkeerplaats van het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten te Hdevelaken.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3