Slapstick achtige scènes met Jerry Lewis in „Hardly Working Té sterke hoofdrol voor de Funès in „De Vrek" Louis The Muppet-familie in Grand 4 omedies overheersen het keistadfilmprogramma kijk op de film Alan Bates speelt de rol van ma nager in „The Rose" filmagenda AMERSFOORT - Filmprogramma voor Amersfoort van donderdag 7 juli t/m woensdag 23 juli Grand 033-14632. Grand 1 „The Rose 12 jr. dagelijks: 13 30- 18 45-21.30 uur; zondag: 13 30-16.15- 18 45-21.30 uur Grand -2: „Thunderball", a l. Dagelijks: 18.45-21.30 uur. Grand 3 „De Vrek", a.l. Dagelijks 13.30- 18.30-21 15 uur; Zondag. 13 30-16.00- 18.30-21.15 uur Grand 4 „De Muppet Film", al. Met als gaststerren o.a. Telty Savalas. Orson Wel les. Elliot Gould Dagelijks. 13.45-18.45- 21.30 uur. Zondag: 13 45-16 15-18 45- 21.30 uur Grand 5 „Bllltls", 16 jr Dagelijks 13.45- 19.00-21.45 uur; Zondag 14 00-16.30- 19.00-21.45 uur Grand matinee. „Pinkeltje", a.l Dagelijks 13.45 uur; Zondag 13.45-16.00 uur Cinema 033-18900 Cinema 1 „Hardly Working", (De linkshan dige uitzendkracht), a.l Dagelijks: 13 45- 18.45-21.30 uur; Zondag: 13.45-16.15- 18.45-21.30 uur. Cinema 2 „Gejaagd door de wind", 12 jr. Dagelijks 13.30-19.30 uur Euro 033-33655 Euro „De sheriff ziet ze vliegen", a.l Zater dag- en woensdag: 18.45-21 15 uur; Zon dag: 13.45-16.15-18 45-21.15 uur; Overige dagen 13 45-18 45-21.15 uur. DE VREK „L'Avare" maakt niet alle verwach tingen van het filmpubliek waar en Louis de Funès heeft zich in een té sterke hoofdrol genesteld. Voor mij zijn dit twee belangrijke konklusies na het zien van „De Vrek", de verfilming van het blijspel dat de Franse toneelschrijver Molière in 1668 schreef Laat ik de kon- klusie even behoedzaam verduidelij ken. Wie naar een Louis de Funès gaat kijken, ik kan me dat althans zo voor stellen. ontkomt niet aan bepaalde ver wachtingen Al was het alleen maar om _J DONDERDAG 17 JUL11980 zijn typische grimassen en de dwaze verzinsels waarin hij telkens weer onte genzeggelijk schittert Die verwachtin gen worden in „De Vrek" niet helemaal bewaarheid en wel om de doodeen voudige reden dat het hier om een uit stekend nagespeeld klassiek blijspel gaat En daarin zouden veel filmlief hebbers zich wel eens kunnen vergis sen Een regelrecht gevolg daarvan is ook dat de langdradige dialogen vooral het jeugdige filmpubliek niet genoeg boeien. Het verhaal is weliswaar een voudig. maar echt grappig is het alle maal niet Louis de Funès weet dat met zijn eeuwig oogstrelende trekjes wel ruimschoots te compenseren, maar hij doet dat volgens mij in een te sterke hoofdrol De rest van de cast verzinkt in het niets, met uitzondering misschien van Michel Galabru in de rol van kok/ koetsier Jacques. Het filmpubliek wordt daardoor wel haast gedwongen zich met hart en ziel op Louis de Funès in zijn rol van de vrek Harpagon te konsentreren, waardoor veel van de prachtige intrige van Mo- lière's blijspel mogelijk verloren gaat. Daar tegenover staat het belangrijke pluspunt dat Molière s blijspel intakt is gebleven en dat dwingt de toneel liefhebber de nieuwste Funès te gaan zien Toch ben ik ervan overtuigd dat de voor- en nadelen met enig gemak tegen elkaar opwegen en dat maakt „De Vrek" toch tot een uitstekende film. Het verhaal draait dus om de vrek Har pagon. Hij heeft maar één liefde en dat is zijn geld. Zelfs zijn zoon Cléante (Frank David) en zijn dochter Elise (Claire Dupray) kunnen dat niet verhel pen. Harpagon heeft er ook alle smaak van om zijn personeel te terroriseren. Dan heeft Harpagon in zijn tuin ook nog een geldkist met 10.000 gouden daal ders begraven, maar vooralsnog lijkt niemand daar iets van af te weten. Har pagon beseft dat hij maar weinig geliefd is, bij zijn kinderen en bij zijn personeel en daarom schakelt hij de koppelaar ster Frosine (Claude Gensac) in om de jonge en mooie Marianne (Anne Caudry) voor zich te winnen. Maar laat nu uitgerekend zijn zoon Cléante ver liefd zijn op Marianne Enfin, de komplikaties stapelen zich op Vooral als de huisknecht Le Flêche (Bernard Menez) met medeweten van Cléante, de geldkist weet te stelen. De kok en koetsier Jaques, die met een leugentje kans ziet Harpagon voor zich te winnen, weet te melden dat Valère (eveneens huisknecht en verliefd op Elise) de kist heeft gestolen. Een blij spel zou geen blijspel zijn als niet ieder een er in volle tevredenheid van af kwam. En dat geldt zelfs voor Har pagon Een film voor jong en oud en door Louis de Funès tot een behoorlijke hoogte gestuwd, maar beseft u wel wat u ervan moet verwachten (Grand 3) Louis de Funès, al moeten de hoge verwachtingen op een lager pitje wor den gezet. Een vrolijke klucht, die nog vrolijker wordt als de schat van Har pagon lijkt te zijn verdwenen. (Grand 3). De Muppet movie. Met in de hoofd rollen alle bekenden van deze populaire televisieserie. Hun aanwezigheid staat borg voor doldwaze avonturen, met tal van grote namen en natuurlijk de Mup- pets. En ze zijn op weg naar Hollywood voor het „grote werk"(Grand 4). Bilitis. Fotograaf-regisseur David Hamilton is gek op jonge meisjes en werd daar befaamd door Hij debuteer de als speelfilmregisseur met „Bilitis", geen opzienbarende film. maar wel aantrekkelijk (veel in soft-focus) ge filmd. Het verhaal draait om een jong meisje, dat is duidelijk, dat verliefd wordt. Er komt nog een meisjeskost school aan te pas. maar ook dat is op zich niet belangrijk, omdat het aksent van de film vooral ligt op het terrein van blote jonge meisjes-lichamen, die met tederheid en vakmanschap in beeld zijn gebracht (Grand 5) Pinkeftje. Na de première twee jaar geleden opnieuw in Amersfoort te zien. Een film voor het hele gezin. Het ka boutertje „Pinkeltje" mag genoegzaam bekend zijn. Wie herinnert zich niet de prachtige en fantastische avonturen, geschreven door Dick Laan en na 40 jaar nog altijd overeind in de Neder landse kinderlektuur Enfin, u kunt het allemaal opnieuw beleven in de Grand- matineevoorstelling. Zie daarvoor de agenda. Hardly Working. Na tien jaar einde lijk weer een nieuwe Jerry Lewis-film Met slapstick-achtige scènes, door hemzelf geregisseerd. Het verhaal be vat alle ingrediënten voor doldwaze si tuaties Wat kan er anders gebeuren als een werkloze clown van het ene baantje in het andere rolt! Voor jong en oud. dat is zeker. (Cinema 1). Gejaagd door de wind. Clark Gable als Rhett Butler en Vivian Leigh als de fraaie Scarlett O'Hara in één van de grootste films aller tijden: Gejaagd door de wind. Deze vier uur durende film van regisseur Victor Fleming naar Margaret Vlitchell's trilogie speelt zich af tijdens de Amerikaanse burgeroorlog. Een groots epos van liefde, haat, opoffering, vriendschap en vrede. De sheriff ziet ze vliegen. Amusante knoklachfilm met sheriff Bud Spencer, die een tegendraads ruimteknaapje ontmoet, die hij in bescherming neemt tegen de Amerikaanse luchtmacht en daardoor in de problemen raakt. Al knokkend komen de twee, bijgestaan door een aardig buitenaards apparaatje èn Joe Bugner, best uit de problemen. Een pretentieloze film voor jong en oud om in ieder geval de regenachtige da gen met plezier door te brengen (Euro) FILM KORT EURO KINDERVOORSTELLINGEN Euro 33655 „Wlnnetou keert terug", adv Ift. 8 jr Zaterdag- en woensdag 13 45 uur. Duo 033-16572 Duo 1 „Draal je klaar". 18 jr Dagelijks: 14 15-19 15-21.30 uur; Zondag: 14 15- 16.30-19.15-21.30 uur Duo2 „Speedtrap", 16jr Dagelijks 14 00- 19.00-21.15 uur; Zondag 14 00-16.15- 19 00-21 15 uur. AMERSFOORT - Terwijl „The Rose" en „De Vrek" hun weede week ingaan, respektievelijk in Grand 1 en 3, wacht iet filmpubliek in Amersfoort deze week wederom twee ileuwe films. In de allereerste plaats is daar natuurlijk Hardly Working", waarmee Jerry Lewis na een kleine tien aar zijn come back tracht te maken. (Cinema 1Overigens en Nederlandse première. lAls tweede nieuwe deze week „De Muppet film" en dan veet iedereen ongetwijfeld waar we het over hebben. Deze iuksesvolle tv-serie eindelijk op het witte doek, natuurlijk _net Kermit de kikker, miss Piggy en niet in de laatste plaats fozzie Bear. Voor de eerste week in Grand 4. Tenslotte wijzen we u nog op een nieuwe film in Duo 2: Speedtrap", waarmee de aktie-liefhebbers ongetwijfeld veer aan hun trekken zullen komen. Belangrijkste prolongaties: in Grand 5 draait nog altijd .Bilitis" en dat mag best een verrassing heten. „Thun- lerball" houdt het al zes weken uit (Grand 2) en hetzelfde kan worden gezegd van „Gejaagd door de wind", al voor pe zevende week in Cinema 2. Tenslotte zal het niemand herbazen dat Spencer's nieuwste film „De sheriff ziet ze diegen" het goed blijft doen in Amersfoort. Deze week /oor de vierde week in Euro. De matinee-voorstellingen tenslotte, in het Grand-thea- :er draait nog altijd „Pinkeltje" en in Euro draait deze week sen nieuw avontuur van Winnetou. Voor de aanvangstij den, zie ook de agenda. Jerry Lewis in „Hardly Working" The Rose. Met in de hoofdrol Bette Middler, die als een soort „muzikale kerncentrale" te keer gaat. De film ver telt het verhaal van een popzangeres, die in korte tijd enorm populair is ge worden in Amerika. Daarvoor moeten lange tournees worden gemaakt en daar begint „The Rose" zo zachtjesaan van te balen Ze gaat zelfs in staking en zet de bloemetjes eens flink buiten met de taxichauffeur Dyer Haar manager Rudge blijft in grote onzekerheid achter. (Grand 1). Thunderball. De vierde James Bond-film met Sean Connery nog in de hoofdrol als geheim agent 007. Niet de beste volgens de kenners van de tot nu toe gemaakte Bond-films, maar ook niet direkt de slechtste (voor zover je van slechte Bondfilms kunt spreken). Het verhaal draait om gestolen wapen tuig, waar Bond achteraan moet. (Grand 2). De Vrek. Met weliswaar Louis de Fu nès in een meer dan uitmuntende hoofdrol als de vrek en woekeraar Har pagon, maar in een bepaald opzicht toch tegenvallend. Tenzij, en we zijn nooit te oud om te leren, u iets om Mo lière geeft en in dit geval om het blijspel „L'Avare" (De Vrek). Een film dus voor de fijnproevers en niet in de laatste plaats ook voor de liefhebbers van DUO NACHTVOORSTELLINGEN Vnjdag- en zaterdagavond 23.45-24.00 uur Duo 1 „Kamermeisjes staan voor u Waar", 18 jr, 24.00 uur ^Duo 2 „Ontsnapping van de oren- planeet", 18 jr 23.45 uur. )OOR DICK VAN RHEENEN Jet keistad-filmprogramma mag er ■por wat betreft de komende weken >est zijn. Vooral met het oog op het ;lechte weer wordt een uitstekend pro- jramma geboden, waarin de komedie iverheerst. Deze week is daar „Hardly Vorking" bijgekomen en over twee we ien volgt dan nog de première van „De osbol met in de hoofdrol Jean Paul Jelmondo U had van ons nog een re- :ensie te goed van „De Vrek", de ^■ïieuwste Louis de Funès. We zijn 'm leze week met u gaan bekijken en met J^elemaal ten onrechte moesten we elfs in de rij staan voor een kaartje, daar eerst iets meer over de come back 'an Jerry Lewis: „Hardly Working". ^HARDLY WORKING Een kleine tien jaar is het geleden dat lerry Lewis voor het laatst een speelfilm naakte „Which way to the front" De illertaatste was eigenlijk „The day the :lown cried", maar deze film is door jeldgebrek nooit voltooid. De Ameri kaanse komiek was toen al lang op z'n etour. Na zijn suksesvolle opmars met Je toen nog als „aangever" fungerende Dean Martin in de vijftiger jaren is het Jaarna langzaam maar onvermijdelijk >ergafwaarts gegaan met Lewis. 55 aar oud inmiddels probeert hij het weer m gelukkig voor zijn trouwe fans op een vijze die hem heeft groot gemaakt. Met 'ooral slapstick-achtige scènes, zoals lij laatst nog was te zien op televisie in ,TTie nutty professor". In „Hardly Wor king" speelt hij de rol van een werkloze town, die tevergeefs een baantje tracht e vinden Omdat we de film nog niet 'oor u hebben kunnen gaan zien, noeten we helaas volstaan met het ilmverhaal. We hopen dat volgende veek enigszins goed te maken, maar ie bijgaande foto's geven de trouwe .ewis-fans toch enige hoopvolle ver pachtingen! „Hardly Working in Nederland gaat de film onder de titel „De linkshandige uitzendkracht" in première. In de abso lute hoofdrol zien we Jerry Lewis als Bo Hooper en verder Deanna Lund als zijn vnendin Millie en Susan Oliver als zijn zuster Clare HET VERHAAL Bo Hooper's droom van clown in een circus wordt woest verstoord als het cir cus failliet gaat. Hij komt uiteraard op straat te staan, maar vindt onderdak bij zijn zuster Claire. Bo gaat energiek op zoek naar een baantje Het vinden van werk blijkt niet zo'n probleem, maar het houden van de baantjes gaat Bo wat slechter af. De hiernaast afgedrukte foto's bewijzen ook wel dat Bo van het ene baantje in het andere rolt. Zijn werkgevers zijn vooral niet van zijn clownerien gediend. In zes dagen tijd werkt hij als pompbediende, „me de" werker in een glasfabriek, als bar keeper, als kok in een Japans restau rant en als verkoper in een antiek winkel, waar het letterlijk de spuigaten uitloopt Via een vriend van Robert wordt Bo als postbode aangenomen Robert drukt hem op het hart nu eens serieus te proberen er wat van te maken Frank Loucazi, zijn direkte chef bij de post, moet direkt al zijn hele voorraad zelf beheersing aanspreken om de onhan digheden en grappen van Bo geestelijk het hoofd te kunnen bieden Met zijn collega Steve kan Bo prima opschieten, maar met het werk blijft het „krukken". Tijdens zijn eendagscarrière als pompbediende heeft Bo kennis ge maakt met Millie en haar zoontje Peter. Ze lopen elkaar weer tegen het lijf en maken een afspraakje. Wat Bo niet weet is dat Millie de dochter van zijn chef Frank is en dat zij getrouwd is ge weest met een postbode Frank gelooft nu dus heilig dat postbodes funest zijn voor zijn dochter. Hij ontploft dan ook als hij hoort dat Millie weer met een postbode omgaat en dan nog wel met ene Bo Hooper. Bo echter begint zich langzaam aan te passen aan de „gewone wereld" en zijn werk wordt steeds beter. Het eind van zijn proeftijd nadert en Frank ver heugt zich er al op dat Bo ontslagen zal worden Maar de beoordelingsamb tenaar ziet Bo vlekkeloos zijn werk doen en Bo blijft. Ook Frank bindt een beetje in en iedereen vindt hem aardig, zolang hij maar doet wat hem gezegd wordt. Juist dit gaat Bo een beetje de keel uit hangen Hij moet zijn clowneske ge voelens te zeer onderdrukken en hij raakt er steeds meer van overtuigd dat dit soort werk niets voor hem is. Hij neemt een besluit Op een morgen loopt postbode Steve samen met een clown de post te bezor gen. Achter hen wordt de stoet kinderen en ook ouderen steeds langer. Het is een vrolijk tafereel. Ook de politie kan niets doen, omdat de clown niets on wettigs doet. Hij bezorgt slechts de post Frank en Millie zien de stoet en woedend gaat Frank naar de clown toe. „Je bent ontslagen", bijt hij Bo toe. „Kan niet", zegt Bo. „ik heb zelf al ont slag genomen" Dan volgt zijn laatste bestelling: hon derden konijnen huppelen uit zijn post auto, tot groot vermaak van de men senmassa Zijn aktie krijgt landelijke bekendheid en bij de vele telegrammen is een uitnodiging om bij de school voor clowns te komen Bo is gelukkig en Mil lie begrijpt ook wel dat een „gewone" baan niets is voor een clown. Het verhaal op zich staat borg vol doldwaze situaties En wie kan die beter vertolken dan Jerry Lewis Vandaar ook dat hij zichzelf regisseerde. (Cinema 1 DE MUPPET MOVIE Wat moet er over dit tekenfilmspek- Bette Middler en Frederic Forrest op het liefdespad in „The Rose" takel nog worden verteld? Alle beken den uit de tv-serie zijn present en pre senteren het filmpubliek in Hollywood, waar lokatie is gekozen, een flink aantal „even bekende" gasten, zoals Edgar Bergen. Mel Brooks, Dom DeLuise, El liott Gould, Bob Hope, Orson Welles en vele anderen. James Frawley regis seerde de film en het verhaal werd ge schreven door Jerry Juhl en Jack Burns. Het verhaal begint met een ad vertentie waarin Hollywood vraagt om getalenteerde kikkers. Voor Kermit is dit natuurlijk de onmiddellijke aanleiding om de reis naar Hollywood te onderne men. Het eerste obstakel is Doe Hopper die hem als aanprijzer van een kik- kerprodukt wil hebben. Kermit weigert. Maar Doe Hopper zal het niet gauw op geven In de El Sleazo-bar ontmoet Kermit Fozzie, die daar door zijn teleurstellen de komische show in moeilijkheden komt. Kermit helpt hem ontsnappen uit deze benarde situatie en samen ver- vojqen ze de reis. Ze komen bij een kermis waar miss Piggy tot schoonheidskoningin wordt gekroond Al snel ontstaat er een „ro mance" tussen Piggy en Kermit. Miss Piggy wordt daarna op slinkse wijze ontvoerd door Doe Hopper Op die ma nier probeert hij Kermit in zijn schuil plaats te lokken waar de gekke weten schapper Krassman hem opwacht om hem te veranderen in een levend lijk. Gelukkig weet Piggy zich te bevrijden en ze geeft Krassman een koekje van eigen deeg. Le trekken verder westwaarts Mid den in de woestijn begeeft de Muppet- wagen het. Gelukkig krijgen ze hulp van dr Teeth en Electric Mayhem. Maar grote angst keert terug als ze horen dat Doe Hopper nog steeds niet zijn jacht op Kermit heeft opgegeven. Dan begint het „duelin the sun". Een film waar jong en oud veel plezier aan kunnen beleven en wie de Muppet-shows van televisie kent, weet helemaal wat 'm te wachte.i staat! (Grand 4)

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7