Peuterspeelzalen in financiële problemen JEUGDIGE HANDELAREN... Schoolraad vergadert Viditel in bibliotheek Commissie Welzijn en Onderwijs vergadert Slachtoffer aanrijding overieden VANDAAG IN DG LRISDIf ICKANT Schoolraads vergaderingen in 1980/'81 Wielrijder gewond BDU Subsidie vervanging speelgoed gevraagd Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Reimus&Snel 2 keer per week SB Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-1 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 110,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DINSDAG 22 JULI 12e JAARGANG NO. 26 1980 r: (Door Peter van Meenen) LEUSDEN De Leusdense peu terspeelzalen komen de laatste jaren steeds meer In de financiële proble men. Voor 1980 hebben alle speelza len een nadelig saldo begroot dat gemiddeld zo'n 3.600 gulden be draagt. De oorzaak hiervan moet vooral gezocht worden in de stijgen de personeelskosten. Momenteel ontvangen de peuterspeelzalen 25 procent subsidie In de personeels kosten en 100 procent in de huisves tingskosten. Volgens het bestuur van de Stich ting Kindercentra Leusden zouden de financiële problemen opgelost kunnen worden met een optrekking van het subsidiepercentage in de personeelskosten van 25 naar 50 pro cent De beslissing daarover, zo laten b. en w. weten, zal voorlopig echter nog niet genomen worden. In de procedure voor de totstandkoming van het plan sociaal culturele aktivi- teiten, eind volgend jaar. zal namelijk onder andere de Planadviesgroep over de subsidiering van peuter speelzalen nog aanbevelingen aan b. en w. voorleggen. Daarop willen b. en w. nu niet vooruitlopen. Een ander probleem waarmee de peuterspeelzalen kampen is de ver vanging van speelgoedinventaris. Door de al genoemde financiële moeilijkheden hebben de speelzalen geen gelegenheid gehad gelden te reserveren voor de vervanging van speelgoed Die vervanging en ook aanvulling is echter hard nodig, door het intensieve gebruik slijt het speel goed namelijk erg snel Het bestuur van de Stichting Kin dercentra Leusden heeft om uit deze problemen te komen voorgesteld met ingang van 1 augustus aanstaande de ouderbijdrage te verhogen met 50 cent per kind per ochtend Momen teel bedraagt de ouderbijdrage voor een zo'n ochtend 5 gulden. B. en w. kunnen zich geheel met deze verho ging verenigen, zij vinden dat een van de subsidie-uitgangspunten voor het peuterspeelzaalwerk dient te zijn dat de verantwoordelijkheid van de ou ders voor hun kinderen onder andere tot uitdrukking dient te komen in een redelijke bijdragen van hun kant in de kosten van het peuterspeelzaalwerk. Die ouderbijdrage is echter al drie jaar niet meer verhoogd, daartegen over staat wel een aanzienlijke stij ging van de personeelskosten en dus ook van het gemeentesubsidie. Het bestuur stelt verder dat het dan tegenover de ouders wel verplicht is om voor goed en voldoende speel goed te zorgen. Aanvulling van de speelgoedinventarissen is dan nood zakelijk. Voor deze aanvulling vraagt het bestuur een eenmalig subsidie van ƒ9.381,09 voor de vijf peuter speelzalen: Blijhof 1 en 2, Nijntje, Klein Duimpje en Pinkeltje. Ook voor nieuw speelgoed voor de peuters van Klein Duimpje wordt een subsidie gevraagd. Jeugdige handelaren aan het werk, een nieuwe vorm van vakantiebesteding? LEUSDEN Vorige week donder dag werd er druk handel gedreven in de Prunuslaan. Het waren geen uit de koers geraakte handelaren en stand werkers die daar regenjassen en pa raplu's (wat moet je anders in deze tijd) te koop aan boden, nee een aantal jongelui had wat oude spullet jes van zolder gehaald en was met een opruimingsverkoop'' begon nen. Wat vriendjes vonden het wel een aardig idee, snelden naar huis om daar ook de nodige handelswaar te vergaren en zo ontstond er al snel een klein marktje. Hoewel geen der kooplieden over een handelsvergun ning beschikte, keek de politie met een glimlach toe. LEUSDEN De Gemeenschappe lijke Schoolraad voor het Openbaar Onderwijs in Leusden vergadert op donderdag 21 augustus in 't Startblok aan de Jan van Arkelweg 12 in Ach terveld. Aanvang van de vergadering is om 20.15 uur. De agenda vermeldt voor die eerste bijeenkomst in het nieuwe schooljaar een twaalftal on derwerpen. Dit zijn: 1. Opening, 2 Verslag van de vorige vergade ring, 3. Ingekomen en uitgegane stuk ken. 4 Mededelingen, 5. Vervangingspool, 6 Commentaar structuurnota. 7. Verslag van de werkgroep On derwijs, 8. Notitie over woonwaqenkinde- ren, 9 Uitbreiding De Heerd en de 6/2- kwestie bij De Bongerd, 10 Drank en roken, 11. Voorbereiding 18 september, 12. Rondvraag en sluiting LEUSDEN Bibliotheek Nieuw Langenbeek aan de Hamersveldse- weg gaat samen met een aantal ande re bibliotheken in de provincie Utrecht deelnamen aan de Viditel praktijkproef. Viditel, dat eerder de naam Viewdata droeg, is een systeem waarbij de gebruiker informatie die bijvoorbeeld voor studie nodig is uit een centrale computer op kan roepen op een beeldscherm. De informatie die In de computer is opgeslagen is te vergelijken met wat men in een ency clopedie kan vinden, maar omdat de gegevens van Viewdata bij wijze van spreken dagelijks gewijzigd en aan gevuld kunnen worden, kan de ge bruiker zich uitgebreider en actueler laten informeren. Vorige week vrijdag werd de beno digde apparatuur in de bibliotheek geïnstalleerd maar het zal nog tot begin volgende maand duren voor dat het geheel operationeel wordt. Op donderdag 7 augustus start de landelijke praktijkproef, die een jaar zal duren. In dat jaar zal iedere biblio- theekbezoeker gebruik kunnen ma ken van Viditel, wel zal er per infor matie-opnameeen kleine vergoeding moeten worden betaald Op donderdag 7 augustus wanneer het systeem voor het eerst gebruikt zal kunnen worden, wordt er in de bibliotheek een open huis gehouden, waarop verschillende demonstraties zullen worden gegeven De open dag duurt van 10 00 tot 12 00 en van 14 00 tot 17.00 uur. Ook 's avonds is er tijdens de normale openingsuren, van 18.30 tot 21.00 uur gelegenheid met Viditel kennis te maken Het ruilen van boeken is die dag alleen in de avonduren mogelijk. LEUSDEN De leden van de com missie Onderwijs en Welzijn verga deren maandag 4 augustus in de raadszaal van het gemeentehuis, Ha- mersveldseweg 2. Aanvang van de vergadering is om 20.00 uur. Op de agenda staan zestien onder werpen en wel 10 12. Opening. Notulen. Mededelingen Verslag van de vergadering van de werkgroep Onderwijs van 4 juni. Financiële meerjarenanalyse 1981-1984. Aanvrage ex-artikel 72 van de lager-onderwijswet 1920 ten be hoeve van de Gereformeerde la gere school, Rozengaarde 4 te Leusden-Centrum. Uitbreiding kleuter- en lager Montessorischool 't Ronde te Leusden-Centrum. Plaatsing van een mobiel lokaal aan de Smoussesteeg. alsmede een lokaal aan de Centrumweg Herziening vaststelling exploita tievergoeding ingevolge artikel 75 lid 3van de Kleuteronderwijs wet over de jaren 1976 tot en met 1979 Startsubsidie Vereniging i.o. voor Welzijn van Ouderen Verzoek sportvereniging Avanti om aanschaf van gymnastiek- toestellen Eenmalige subsidie ten behoeve van speelgoedinventaris voor peuterspeelzalen. Aanvullend subsidie 1980 ten bate van de Jeugdraad; eenma lig subsidie ten bate van inrich ting werkruimte ambulant func tionaris Uitslag enquête Vrouwenraad Rondvrag Sluiting AMERSFOORT - In het Amers- foortse ziekenhuis De Lichtenberg is vorige week donderdagavond de 85- jarige uit Leusden afkomstige heer G. van E. overleden, ten gevolge van de verwondingen die hij eerder bij een verkeersongeval had opgelo pen. De heer G. van E werd op dinsdag 1 juli omstreeks 13.30 uur op zijn fiets aangereden toen hij bij het oversteken van de Hamersveldseweg de door me vrouw C A K. uit Amersfoort bestuurde personenauto niet tijdig bemerkte Gewijzigde inspraakprocedure structuurplanpag. 3 Bert van Hamersveld opnieuw derdepag. 3 Internationale jamborette trekt 500 deelnemers pag. 5 Klein ongerief pag. 5 Liliane Kools: het verhaal van een violiste die een boek schreef over de symboliek van het Hebreeuwspag. 7 Vioolbouwer Van der Grinten over zijn werkpag. 10 Anco Mali in gesprek met concertzanger en auteur Bram Balfoort pag. 11 LEUSDEN In het komende cur susjaar zal van 21 augustus 1980 tot en met 18 juni 1981 In totaal elf maal worden vergaderd door de school raad. De vergaderingen zullen steeds om 20.15 uur aanvangen. De data waarop vergaderd zal wor den zijn 21 augustus in 't Startblok, 18 september in het gebouw van het Astma fonds, 6 oktober in 't Palet, 20 november, 18 december. 15 januari en 19 februari in het gemeentehuis, 19 maart in De Bongerd. 16 april in De Wegwijzer. 21 mei in De Hobbit en ten slotte 18 juni in De Heerd ACHTERVELD Donderdag avond op de Hessenweg een aanrij ding plaats tussen een fietser en een personenauto Fietser de heer D die ter hoogte van het kruispunt Jan van Arkelweg-Hessenweg de Hessenweg wilde oversteken kwam in aanraking met de door v.d B bestuurde auto. Vermoedelijk heeft de heer D niet voldoende op het verkeer gelet. Hij werd door de auto van de heer v d B. geschept De bestuurder van de auto kon de fietser onmogelijk meer ont wijken. De heer D. Liep bij dit ongeval licht letsel op De fiets werd echter vrij zwaar beschadigd terwijl ook de voorruit van de airto sneuvelde Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 11,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur ge opend. Zaterdags gesloten. baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C. telefoon 033-943880. i Rozendaallaan 9 Leusden-C OPRUIMING Allo PERKPLANTEN kosten nu J 40 cent por sluk. Per 100 stuks 30... I GERANIUMS EN FUCHSIA'S perstuh2.-. S GROTE STAM- FUCHSIA'S 10.-. J W| J KWEKERIJ G. STUIVENBERG J Nieuwslraai 62, Scherpenzeel Nu ook volop verkrijgbaar WINTERKOOLPLANTEN, I WINTER ANDUVIE, PREI EN J SLA enz. Tevens verschillende soorten VASTE PLANTEN: s Avonds na zes uur gesloten. ♦A******************* Verzekeringen Gratis hulzenpocket Computerhypolheek- adviezen. Eenzijdige courtage Taxaties bvmakelaardiiog bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag. hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-944569 Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr. 03420-16141 Ik wil graag abonnee worden op de •n ontvang da krant 1 maand gratis (Hel abonnementsgeld voor een heel jaar bedraagt 40 Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met het Leusder Kranl Zwanenbordspel Naam: Adres: Plaats: U kunt daze bon In aan open anvalop (zonder postzegel) zanden naar Administratie leusder Krant, Antwoordnummer 211. 3800 XA leusden Of afgeven bil de Leusder Krant, kantoor Rozendaallaan 9 Leusden-C Tel 033-941495 (Dit aanbod geldt alleen voor hen, die gedurende de laatste 4 meenden geen abonnee waren

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1