Gewijzigde inspraakprocedure vraagpuntennota structuurplan Bert v. Hamersveld opnieuw 3e Zomers tafereel aan Heiligenbergerweg Schaak succes G.S.: personeelstekort dreigt voor gewestelijke arbeidsbureaus in Utrecht Nieuwe leden voor D.W.S. Singels in de prijzen laiiit Folder „Stand van zaken" opnieuw verkrijgbaar Oefenprogramma Roda Zondag Uitslagen Leusden Troef plaatselijk nieuws BURGERLIJKE STAND Uit het bevolkingsregister van Leusden blijkt dat in de periode tot en met 17 juli 1980 zijn: GEBOREN: 1 jui 1980 Marijke Jane d.v. A. E. S. Groat en D R Kallevig 2 juli 1980 Willem Jacobus z.v. J Klaui en A L van Dam 3 juli 1980 Jorien z.v. J W Scholze en A Heinhuis. I 7 juli 1980 Hester Anne d.v. JA. Spoor en L A. van der Schee 10 juli 1980 Luit|e Trijntje d.v. G. L Vreekamp en M. Veldhuizen. 12 juli Dorien Louisse Maria d.v R A W Broekhoven en M. Veldhui zen; Raymond z.v J. Klopman en H. M. Pander. 14 juli 1980 Arjen Pieter Henk z.v. A. Baars en M. D. ter Woort OVERLEDEN: geen GEHUWD: 10 juli 1980 A. P B van Hamersveld en J. M. W. van Houten. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag Redaktie: Bert Vos. Marnix Kreijns en Peter van Meenen. Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos. Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur. Redaktie en administratie: Kan toor Leusder Krant, Rozendaallaan 9. Leusden-centrum. Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17 00 uur Abonnementsgeld: 40,- per jaar, 20.50 per half jaar, f 10.50 per kwartaal Klachten bezorging Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (dins dag en donderdag fussen 18 30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur bezor ging. overdag 03420-16141toestel 19 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbe taling van 5 - per exemplaar (for maat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de BDU b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, pa gina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor. Rozendaallaan 9. Leus den/centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uit gave van de BDU-krantenkom- blnatie te Barneveld. DINSDAG 22 JUL11980 LEUSDEN - Uit verschillende reakties Is gebleken dat het, In ver band met afsluiting van vergadersel- zoen en geplande vakanties, voor een aantal groeperingen niet moge lijk was om vóór 4 juli jl. standpunten te bepalen en te formuleren t.a.v. ontwerp-vraagpuntennota struc tuurplan. In het streven om een goe de inspraakmogelijkheid te creëren, is dit voor het gemeentebestuur aanleiding geweest om de termijn waarbinnen kan worden uitgespro ken te verlengen tot 20 aug a.s. Reakties dienen voor die datum bin nen te zijn. Ook wordt nogmaals de gelegenheid geboden om de exposi tie over het structuurplan in de ge meentelijke expositieruimte aan de Zwarteweg 16a te bezichtigen en wel van 23 juli t/m 20 augustus, tijdens werkdagen van 13.30-17.30 uur en op de zaterdagen 9 en 16 augustus van 10.00-12.00 uur. Het gemeentebestuur meent dat een periode van drie maanden, nl. van 19 mei toen het voorontwerp gepresen teerd en ter visie gelegd werd tot 20 augustus, voor een ieder voldoende tijd biedt om van de inspraakmogelijkheid gebruik te maken. Aangezien er door de gewijzigde in spraakprocedure veranderingen zijn opgetreden in het overzicht van be langrijke data. zoals gepubliceerd op de achterpagina van ..Info Leusden" volgt hieronder een nieuw overzicht. 23 juli—20 augustus expositie in de gemeentelijke expositieruimte, Zwar teweg 16a. Openingstijden op werkda gen van 13.30-17 30 uur Zaterdag 9 en 16 augustus expositie geopend van 10.00-12.00 uur Woensdag 20 augustus uiterste da tum waarop inspraakreacties binnen moeten zijn. Maandag 1 september ter inzage leg ging van de ontwerp-vraagpuntennota (met daarin opgenomen de verant woording t.a.v de geleverde inspraak) is de documentatiehoek van het bureau voorlichting en in de gemeentelijke do cumentatiehoek in de bibliotheek Nieuw-Langen Dinsdag 9 september behandeling van de ontwerp-vraagpuntennota in de werkgroep ruimtelijke ordening van het CML. De vergadering begint om 20.00 uur en wordt gehouden in de gemeen telijke expositieruimte, Zwarteweg 16a Donderdag 11 september behande ling van de ontwerpvraagpuntennota in de commissie openbare werken en ruimtelijke ordening De vergadering begint om 20 00 uur en wordt gehouden in de gemeentelijke expositieruimte. Zwarteweg 16a. Donderdag 25 september: voorstel ling van de vraagpuntennota door de gemeenteraad De raadsvergadering begint om 19 30 uur en wordt gehouden in het gemeentehuis, Hamersveldse- weg 2. Alle hierboven genoemde vergade ringen zijn openbaar; als u dat wilt kunt u er dus bij zijn. Bovendien kunt u in de commissie-vergaderingen gebruik ma ken van het spreekrecht De vergaderingen van de werkgroep Ruimtelijke Ordening van het CML zijn eveneens openbaar. Deelname aan de activiteiten van het CML staat open voor iedere inwoner van Leusden LEUSDEN De bekende folder „Stand van Zaken bij de sociale ver zekeringen en voorzieningen" is weer verschenen, uiteraard bijge werkt per 1 juni 1980. De folder is een samenwerkingspro- dukt van het Ministerie van Sociale Zaken, het Ministerie van Volksge zondheid en Milieuhygiëne en het Voorlichtingscentrum Sociale Verze kering (V.S.V.). Zij geeft duidelijke informatie op het terrein van alle j sociale verzekeringswetten, zowel wat de inhoud van de wetten betreft als wat premies en uitkeringen aan- gaat. Wie haar wenst te ontvangen, kan zich wenden tot het V.S.V Rhijn- spoorplein 1, 1091 GC Amsterdam, j telefoon 020-92 74 74 Bij het V S.V. zijn overigens ook folders beschik baar over de sociale verzekerings wetten afzonderlijk. Bij wat grotere aantallen worden er kosten in rekening gebracht LEUSDEN/CENTRUM - Van 13 tot en met 18 juli werd in de RAI te Am sterdam het IBM-jeugdschaaktoer- nooi gehouden. Ook onze Leusden- se C-spelers Erwin Zijlstra en Thom Wuts hadden zich hiervoor inge schreven. In de groep van hun leeftijdgenoten (11 jaar) wist Erwin beslag te leggen op een zeer eervolle 3e plaats met 8 pun ten uit 11 ronden. Thom bleef hierbij iets terug, maar scoorde met 6V2 punt nog goed boven de helft. In deze groep van 26 spelers werd Rob Duijn uit Haarlem kampioen voor Cocky Wammes uit Vlijmen, in totaal waren plus minus 350 kinderen present. Een geweldig evene ment. LEUSDEN Gedeputeerde Sta ten van Utrecht zijn ernstig veront rust over de plannen van de minister van sociale zaken rond de perso neelsvoorziening van de gewestelijke arbeidsbureaus. In een brief aan de bewindsman betuigt het dagelijks bestuur van de provincie zijn steun aan de Regionale Raad voor de Ar beidsmarkt in Utrecht (RRAU) die op zijn beurt zich bij de minister heeft beklaagd over het dreigende perso neelstekort. Als de plannen worden uitgevoerd zullen de Utrechtse arbeidsbureaus in 1983 nog slechts 5,1 procent van het landelijk aantal formatieplaatsen hebben. In 1978 was dat nog 6,2 procent. Het probleem zit in de nieuwe ver deelsleutel die het ministerie han teert bij de verdeling van extra mede werkers voor de arbeidsbureaus over ons land. De verdeelsleutel is een uitvloeisel van het landelijke project „Arbeidsbureau Nieuwe Stijl" waarin een uitbreiding van het personeels bestand met 500 medewerkers is voorzien. Utrecht profiteert daar niet van. omdat de provincie volgens de nieuwe normen al een overbezetting heeft Gedeputeerde Staten is het met de RRAU eens dat het ministerie volko men voorbij gaat aan de specifieke problemen waarmee de Utrechtse ar beidsbureaus te kampen hebben In de nieuwe verdeelsleutel speelt na melijk het aantal inschrijvingen een overheersende rol, terwijl volgens Gedeputeerde Staten juist de relatief grote en langdurig openstaande vraag naar arbiedskrachten extra ac tiviteiten van de arbeidsbureaus vergt." Als het aantal inschrijvingen, „zo vinden de briefschrijvers." groot is, maar het aanbod van arbeidsplaat sen klein dan valt er ook niet zoveel te bemiddelen." Aan de openstaande vraag naar arbeidskrachten wordt in de nieuwe verdeelsleutel echter weinig gewicht gegeven Aan de minister wordt nu gevraagd daarin verandering te bren gen LEUSDEN/CENTRUM - Om de spelers weer aan het wedstrijdtempo te laten wennen, en de trainer in de gelegenheid te stellen het sterkste elftal op te stellen, begint de zon dagafdeling van Roda '46 op 10 augustus aan een oefenprogramma, dat voor de selectie 7 wedstrijden in drie weken omvat. Het schema is als volgt: 10 augustus; 14.30 uur. Amersf boys 1-Roda 1 11.30 uur: Amersf. boys 2-Roda 2 13 augustus: 19 00 uur Bilthoven 1-Roda 1 19:00"uur: FAK 2-Roda 2 17 augustus: 14.30 uur DSO (U) 1-Roda 1 11.30 uur: DSO (U) 2-Roda 2 11.30 uur: Roda 3-DSO (U) 3 ACHTERVELD Nadat de rom melmarkt zal zijn gehouden zal er door het bestuur van de muziekver eniging D.W.S. een actie worden begonnen voor het werven van nieu we leden voor de vereniging. Niet alleen nieuwe leden voor de muziek vereniging, zeker ook voor de drum band. Tengevolge van verhuizingen en in verband met hun werkzaamheden en ook in verband met hun studie is een groot aantal leden van de drumband weggegaan Ook de muziekvereni ging zelf heeft aanvulling van leden nodig Het moet. gezien het aantal jeugdige inwoners van Achterveld, toch zeker mogelijk zijn de drum band aanzienlijk uit te breiden Het zou echt jammer zijn de mu ziekvereniging D.W.S. die dit jaar 45 jaar bestaat over enkele jaren te zien verdwijnen Dat zou voor de gemeen schap zeker een gemis zijn, vooral omdat men bij bijzondere gelegenhe den dan steeds aangewezen is op een korps uit de omgeving. Degenen die nu reeds idee hebben om lid te wor den van drumband of muziekvereni ging, hoeven met zich hiervoor op te geven zeker niet te wachten tot de "actie van start gaat. LEUSDEN Door de leden van Klaverjasclub Leusden Troef werd vorige week donderdag ondanks de vakanties driftig doorgespeeld voor de stand op de interne ranglijst. De heer v. d. Berg wist deze avond de hoogste eer in de wacht te slepen door 5873 punten te vergaren, hij staat ook bovenaan in het algemeen klassement. De volledige uitslag en stand lui den: 1 Hr. v. d. Berg 5873. 2. Mevr. Knol 5220, 3 Mevr v. d Berg 5124, 4. Hr Arns 5038 en 5. Hr. Bolt 4978 punten Stand 1 Hr v d Berg 68787. 2. Hr Arns 68476. 3 Hr Veerbeek 68376. 4 Mevr v Waterschoot 67839. 5. Mevr. Pouli 67793. 6 Hr Plattel 67508. 7. Mevr v. d. Heiden 67430, 8 Hr Bolt 67308, 9. Mevr. Hondorp 67292 en 10. Hr. v. Waterschoot 67149 punten. Een tweede argument dat provin cie en RRAU aanvoeren vormt het relatief grote aantal buitenlandse werknemers en ex-rijksgenoten. De ze groepen hebben bij inpassing spe ciale aandacht nodig. De grote inspanning die de Ut rechtse arbeidsbureaus zich ge troosten blijkt uit initiatieven als ba- nenmarkten 2 ook speciaal voor vrouwen —en scholing voor werklo zen voor administratieve beroepen Hoewel de teruggang in de bezet ting van de bureaus over vijf jaar is gespreid kampen ze nu al met een personeelstekort Daardoor moest de dienstverlening aan gedeeltelijk arbeidsongeschikten al worden be perkt. Ook de Kamers van Koophandel in de provincie hebben zich inmiddels achter de opvattingen van de Regio nale Raad en de provincie geschaard Zij hebben hun verontrusting reeds via een brief aan de minister kenbaar gemaakt Bert van Hamersveld. 21 augustus 19.00 Roda 1 Odijk 1 19.00 uur- Roda 2—Odijk 2 24 augustus. 14.30 uur. Roda 1-Limvio 1 11.30 uur Roda 3-Limvio 2 12 00 uur: Limvio 3-Roda 3 12 00 uur: Limvio 4-Roda 4 27 augustus: 20.00 uur: Stroe 1-Roda 1 19.00 uur: Stroe 2-Roda 2 31 augustus 14.30 uur Roda 1-EMM 1 11 30 uur Roda 2-EMM 2 11.30 uur Roda 3-NSC 2 11.30 uur: Roda 6-NSC 3 ACHTERVELD Nog maar nau welijks uitgerust van zijn deelname aan de internationale hardloopwed strijden te Nijmegen, deed Bert van Hamersveld woensdag 16 juli mee aan de 800 meter wedstrijden te Den Haag. Ook nu werd hij in zijn serie derde. Er werdjn vier series gelopen, elke..-., serie bestond uit 10 lopers. Bert werd ingedeeld in de SRelste serie. De race in de eerste ronde verliep wel wat te rustig, waardoor het tempo in de tweede ronde heel wat opgevoerd moest worden De eerste ronde werd gelopen in 59 seconden terwijl de tweede ronde in 56 seconden werd afgelegd In de tweede ronde heeft Bert te lang de kop gedaan waardoor hij teveel heeft moeten geven om nog kracht genoeg te hebben voor een goede eindsprint Ondanks het feit dat hij veel krachten verloren had door steeds op kop te lopen eindigde hij toch nog als derde in een tijd van 1.55 0, dit is een tijd die slecht^ 1.1 sec,.Bpvaa.zijn persoon lijk recordjigt. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat de volgende wedstrijden waar door Bert zal worden gelopen de Nederlandse kampioenschappen zullen zijn. Voor het echter zover is zal hij, indien mogelijk, eerst nog twee wedstrijden in België lopen. ACHTERVELD Zaterdag wer den er door de rijvereniging uit Wijk bij Duurstede weer spring- en dres- suurwedstrijden georganiseerd. Ook nu werd er door de ponyruiters van de rijvereniging De Singels deelge nomen. In verband met de vakantie namen slechts vijf ponyruiters van De Singels deel. Ondanks de zeer slech te weersomstandigheden wisten zij toch alle vijf met een prijs huiswaarts te keren. Tengevolge van de vele regen was het terrein glad en viel het voor de I ruiters niet mee toch nog een goed I parcours af te leggen Bij het bekend maken van de uitslagen na het eind van de wedstrijden bleken alle vijf deelnemers een prijs te hebben be haald In ring 5 met de B dressuur behaalde Caroline Schimmel met 135 punten een 1e prijs en Sofie Dersjant met 121 punten een 3e prijs. Claudi van Dort behaalde in ring 6 met de L Dressuur een 2e prijs met 131 punten Bij het springen behaalde Jolanda Rutte in de B klasse Categorie B een 3e prijs terwijl Anja Schimmel in de L klasse in Categorie D een 1e prijs wist te behalen. Woensdag 23 juli zal er worden deelgenomen aan wedstrijden die in Houten zullen worden gehouden. Voor deze-wedstrijden wordt er door de deelnemers inmiddels extra ge traind omdat tengevolge van de be haalde successen er maar liefst drie ruiters zijn overgegaan naar een ho gere klasse. In die klasse zullen er andere proeven moeten worden af gelegd dan men tot heden reed en deze zijn aanmerkelijk zwaarder. LEUSDEN Voor een echte zomer zullen we wel een eind naar het buitenland moeten of moeten wachten tot volgend jaar, maar de afgelopen dagen probeerde de zon zich dan zo af en toe toch even te laten zien. Op zo n moment maakte onze fotograaf Janus Visser bijgaande plaat bij het Zwanenwater aan de Heiligenbergerweg.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3