Joden worden kannibalen in Zombies fRIJWEL HELE PROGRAMMA GEPROLONGEERD DERDE WEEK VOOR BETTE MIDDLER IN THE ROSE kijk op de film denaars af en weet na harde strijd de commandant te doden. Zijn wraak is volbracht. Hij zal nu voor goed naar het klooster terugkeren. Graaf porno-graaf. Menig meisje in het dorp zucht van verlangen als de graaf op zijn dagelijkse rit voorbijkomt. Hoewel hij niet ongevoelig is voor het vrouwelijke schoon is hij te schuchter om van de geboden kansen gebruik te maken Met de gedachte dat zijn voor vaderen geduchte vrouwenverleiders waren en dat hij aan zijn geslacht ver plicht is er iets aan te doen, vermomt hij zich als zijn grootvader, vader en oom en laat in deze gestalten de meisje een voor een naar zijn kasteel komen. Hij ontdekt bij zichzelf onvermoede gaven en als door 'n misverstand alle meisjes tegelijk opdraven moet hij zich razendsnel van het ene gewaad in het andere hullen. Het wordt een complete sex-veldslag waarbij hij geen wapen onbeproefd laat. filmagenda Amersfoort Filmprogramma voor Amersfoort van donderdag 24 juli tot en met woensdag 30 juli 1980: Grand 1tel. 033-14632: „De Vrek," dage lijks 13.45. 19 00 en 21.45 uur; zondag 14 00. 16.30, 19.00 en 21 45 uur Grand 2: „Thunderball," dagelijks 18.45 en 21.30 uur. a.l. Grand 3: „Zombies," met lan McCultoch, Tisa Farrow en Richard Johnson, 16 Jaar, dagelijks 13.30,18.30 en 21.15 uur; zondag 13.30. 16 00, 18.30 en 21.15 uur Grand 4: „The Rose," 12 jaar, dagelijks 13.30.18.45 en 21.30; zondag 13.30,16.00, 18.45 en 21.30 uur. Grand 5: „De Muppet film," alle leeftijden. Dagelijks 13.45,18.30 en 21.15 uur; zondag 13.45. 16.15, 18.30 en 21 15 uur Grand Matinee: „Pinkeltje," alle leeftijden, dagelijks 13.45 uur; zondag 13 45 en 16.15 uur. Cinema 1, tel. 033-18900: „Hardly wor king," alle leeftijden. Dagelijks 13.45,18.45 en 21.30; zondag 13.45, 16.15, 18 45 en 21.30 uur. Cinema 2: „Gejaagd door de wind," 12 jaar, dagelijks 13.30 en 19.30 uur Euro, 033-33655: „De sheriff ziet ze vlie gen," alle leeftijden, zaterdag en woensdag: 18.45 en 21.15 uur; zondag 13.45, 16 15, 18.45 en 21.15 uur; overige dagen; 13.45, 18 45 en 21.15 uur Euro kindervoorstellingen: Euro, tel. 33655: „The lady and the tramp," alle leeftijden, zaterdag- en woensdagmiddag 13.45 uur. Duo 1, tel. 033-16572: „Massagesalon en jonge meisjes," 18 jaar; dagelijks 14.15, 19.15 en 21.30 uur; zondag 14.15, 16.30, 19.15 en 21.30 uur. Duo 2: „De vreselijke vuisten van de Ijzeren aap," 12 jaar, dagelijks 14.00,19.00 en 21.15 uur; zondag 14.00,16.15,19.00 en 21.15 uur Duo nachtvoorstelllngen: Vrijdag en zaterdagavond 23.45 en 24.00 uur: DONDERDAG 24 JUL11980 tijd„. "er„ uit „Zombie", waarin de doden niet alleen weer levend worden maar zich bovendien nog als kannibalen er met deze film een punt achter worden gezet De amateuristische wijze waarop de film is gemaakt onthoudt ..Zombies" enig cachet. En dat zou ook niet ver diend zijn. Maar griezelliefhebbers kunnen hun hartje nog wel ophalen. U bent wel gewaarschuwd (Grand 3). FILMS KORT De Vrek. Met weliswaar Louis de Fu- nès in een meer dan uitmuntende hoofdrol als de vrek en woekeraar Har- pagon, maar in een bepaald opzicht toch tegenvallend. Tenzij, en we zijn nooit te oud om te leren, u iets om Mo lière geeft en in dit geval om het blijspel „L'Avare" (De Vrek). Een film dus voor de fijnproevers en niet in de laatste plaats ook voor de liefhebbers van Louis de Funès. al moeten de hoge verwachtingen op een lager pitje wor den gezet. Een vrolijke klucht, die nog vrolijker wordt als de schat van Har- pagon lijkt te zijn verdwenen (Grand 1). Thunderball. De vierde James Bond-film met Sean Connery nog in de hoofdrol als geheim agent 007. Niet de beste volgens de kenners van de tot nu toe gemaakte James Bondfilms, maar ook niet direkt de slechtste (voor zover je van slechte Bondfilms kunt spreken). Het verhaal draait om gestolen wapen tuig, waar Bond achteraan moet. (Grand 2, alle leeftijden, 128 minuten). televisieserie. Hun aanwezigheid staat borg voor doldwaze avonturen, met tal van grote namen en natuurlijk de Mup- pets. En ze zijn op weg naar Hollywood voor het „grote werk" (Grand 5). Pinkeltje. Na de première twee jaar geleden opnieuw in Amersfoort te zien. Een film voor het hele gezin. Het ka boutertje „Pinkeltje" mag genoegzaam bekend zijn. Wie herinnert zich niet de prachtige en fantastische avonturen, geschreven door Dick Laan en na 40 jaar nog altijd overeind in de Nederlandse kinderlek- tuur. Enfin, u kunt het allemaal opnieuw beleven in de Grand-matineevoorstel- ling. Zie daarvoor de agenda. Hardly Working. Na tien jaar einde lijk weer een nieuwe Jerry Lewis-film. Met slapstick-achtige scènes, door hemzelf geregisseerd. Het verhaal be vat alle ingrediënten voor doldwaze si tuaties. Wat kan er anders gebeuren als een werkloze clown van het ene baantje in het andere rolt' Voor jong en oud, dat is zeker. (Cinema 1). Gejaagd door de wind. Clark Gable als Rhett Butler en Vivian Leigh als de fraaie Scarlett O'Hara in éèn van de grootste films aller tijden Gejaagd door de wind Deze vier uur durende film van regisseur Victor Fleming naar Margaret Vlitchell's trilogie speelt zich af tijdens de Amerikaanse burgeroorlog Een Louis de Funès voor de derde week als de vrek in Grand I. „zombie" op zoek naar een slachtoffer. Bette Middler en Frederic Forrest in The Rose, derde week, Grand 4. tMERSFOORT - Vrijwel het hele programma in de Amersfoortse •scopen is deze week geprolongeerd. Dat betekent dat degenen die ■>r de regen de bioscoop in vluchten deze week alsnog (of opnieuw) inen genieten van Louis de Funès die op onnavolgbare wijze de Hk Harpagon vertolkt, Sean Connery die voor de zevende week te i is in Thunderball en Bette Midler voor de derde week in een matische rol in The Rose. Nieuw deze week alleen Zombies (en dat at voor levende doden die er niet voor terugschrikken ook nog inlbalisme te bedrijven) met onder anderen Tisa Farrow, lan Culloch en Richard Johnson. riezelfilms trekken mij soms nog pens aan, maar met „Zombies" heb nog wel wat moeite. Het kan Hurlijk komen doordat ik deze film 's Mgens vroeg met een lege maag ben 9n zien, maar voor mij hoeft het alle- Al niet zo nodig. Het is ronduit een ■makelijk zooitje van „levende do- RTzombies) die zich te goed doen Jj levend vlees. Het onderwerp is op rj al'luguber genoeg om rillingen op "ekken Nou weet ik best dat er on- u filmliefhebbers zijn. die zich niets kunnen wensen. Mij best, -.1r laat ik deze mensen dan meege- dat „Zombies" weliswaar sug- |prt te griezelen, maar het ama- isme wat zowel uit het scenario^als ^je regie spreekt, duwt de film^ver I in de grauwe middelmaat. Aan de ere kant is de film toch aan een vrij ^esvolle roulatie bezig in ons land. iruit blijkt dat dergelijke kannibalen- itanden toch wel aanspreken. Het iaat begint in New York, maar ver hitst zich daarna al snel naar het Ca ribische gebied Er komt in New York een onbemande zeilboot binnendrijven. Politiemensen die op onderzoek uit gaan keren niet terug Wel verschijnt er een bebloede neger op het dek, die in het water verdwijnt. De boot behoort toe aan een geleerde, die enkele maanden geleden op ge heimzinnige wijze in, het is al gezegd, het Caribische gebied is verdwenen. Zijn dochter Ann en de bekende journa list Peter West besluiten hem nu te gaan zoeken. Ze komen in kontakt met het echtpaar Brian en Susan, die op vakantie zijn in het Caribische gebied. Als Susan op een dag gaat duiken om onder water foto's te maken, wordt zij aangevallen door een haai, maar zij wordt gered door een zombie, een le vend-dood wezen, dat plotseling uit de diepte komt opduiken. Er ontwikkelt zich dan een reeks vreemde avonturen. Zo is daar de ont moeting met dr. Menard op het eilandje Matoel. Menard is bezig met vreemde experimenten met de weinige inlanders die op Matoel zijn achtergebleven. Op een avond wordt de vrouw van Menard ovfirvallen Hnor pftn 7nmhip Hip haar Een schijnbaar verlaten zeilschip loopt de haven van New York binnen... De Muppets voor de twee week present in Grand 5. gen met plezier door te brengen (Euro). De vreselijke vuisten van de ijze ren aap. De IJzeren Aap is geen dier, maar de bijnaam van een jonge gokker die zich weinig om het dagelijkse leven bekommert, hoewel zijn vader leider is van een verzetsorganisatie tegen het gehate Machu regime. De verrader Hu weet het vertrouwen van de groep te winnen en door zijn toedoen wordt de doodbijt en vervolgens, met andere zombies, opeet. Menard blijkt meer te weten van de dood van de vader van Ann. Hij is eveneens aan de boosaardi ge ziekte overleden en blijkt in een zombie te zijn veranderd Menard heeft echter de oorzaak nog niet kunnen vaststellen De „helden" van het ver haal worden al spoedig gekonfronteerd met de zombies, die in steeds grotere getale Matoel bezetten. Menard valt in hun handen en wordt ook in een zombie verandert Evenals Susan. Ann en Pe ter weten als door een wonder te ont snappen en nemen Brian met zich mee. Maar Brian is door een Zombie gebeten en op de terugreis naar New York zijn Ann en Peter genoodzaakt met hem af te rekenen. Het slot van het verhaal geeft alle aanleiding voor een vervolg The Rose. Met in de hoofdrol Bette Middler, die als een soort „muzikale kerncentrale" te keer gaat. De film ver telt het verhaal van een popzangeres, die in korte tijd enorm populair is ge worden in Amerika Daarvoor moeten lange toernees worden gemaakt en daar begint „The Rose" zo zachtjesaan van te balen. Ze gaat zelfs in staking en zet de bloemetjes eens flink buiten met de taxichauffeur Dyer Haar manager Rudge blijft in grote onzekerheid achter. (Grand 4) De Muppet movie. Met in de hoofd rollen alle bekenden van deze populaire groots epos van liefde, haat, opoffering, vriendschap en vrede. (Cinema 2) De sheriff ziet ze vliegen. Amusante knoklachfilm met sheriff Bud Spencer, die een tegendraads ruimteknaapje ontmoet, die hij in bescherming neemt tegen de Amerikaanse luchtmacht en daardoor in de problemen raakt. Al knokkend komen de twee, bijgestaan door een aardig buitenaards apparaatje èn Joe Bugner, best uit de problemen. Een pretentieloze film voor jong en oud om in ieder geval de regenachtige da- groep afgeslacht en IJzeren Aaps fami lie vermoord. Als enige overlevende zweert hij het gokken op te geven en zijn familie te wreken. Hij wordt aangenomen in het befaamde Shao Lin klooster Na jaren van harde training is hij een meester geworden in de speciale tech niek „Apevuist". The Manchu's komen naar het klooster om recruten te werven voor de keizerlijke garde. IJzeren Aap meldt zich en maakt zich zo verdienste lijk dat hij na enige tijd tot een hoge officier wordt bevorderd. Dan is de tijd voor zijn wraak gekomen. Een voor een rekent hij met de moor-

Leusder Krant | 1980 | | pagina 15