Mogen er vissen in een kalverenschuur? Bewoners Ruiterhorst schrijven b. en w. Rommelmarkt D.W.S. tijdens tourweek leusBlen krant Leusdenaren wenden zich tot Raad van State Bejaarden- reis 1980 v Leusder Krant P. van Nimwegen wint bij Ons Genoegen FOTO-KOPIE NODIG? A SPORTSPLINTERS ra plaatselijk nieuws L«usd«r krant, Leusden/Centrum Rozendaallaan 9 Tel. 033-941495 ACHTERVELD - Tijdens de tourweek zal de muziekvereniging DWS ook dit jaar weer een rom melmarkt houden. Dit zal zijn in de eerste week van augustus. Hoewel het nog even duurt zijn de leden van de muziekvereniging nu reeds volop bezig om spullen te verzamelen die op de rommelmarkt te koop zullen zijn. ledereen die tijdens de voorjaars schoonmaak goederen tegenkomt die hij of zij op wil ruimen kan dit melden bij Hans Janssen, van Oldenbarnevelt- straat 25. tel. 2057 en bij Jos Hoefkens, Emelaarseweg 19a, tel. 2083 Is men niet in de gelegenheid om de op te ruimen goederen zelf te brengen dan even een telefoontje naar voren staande adressen en de goederen wor den opgehaald. De muziekvereniging kan de opbrengst van de rommelmarkt heel goed gebruiken, dit in verband met de aanschaf en reparatie van de mu ziekinstrumenten. Dit kost momenteel handen vol geld De goederen die men op wil ruimen kunnen ook zelf gebracht worden bij de vorengenoemde adressen Wil men het een en ander opruimen zet het dan niet klaar voor de vuilniswagen maar geef het aan DWS. Het is in ons aller belang dat de muziekvereniging tijdens hun optredens toch goed voor de dag komt. Rozendaallaan 9 Leusden-C ACHTERVELD - Aan de onderlin ge schietwedstrijd van Ons Genoe gen namen slechts elf schutters deel. Er werd met geweer geschoten op de buitenbaan te Scherpenzeel. Het was ditmaal P. van Nimwegen die met 95 punten de hoogste score wist te behalen, gevolgd door W. J. La- gerweij met 94 punten. De overige uitslagen waren: 3. J. E van Hamersveld 91 4. J. van Rossum 90 5. W v. d. Kletersteeg 88 6.H.Hols 88 7. T. Vos 82 8. A. Vlug 80 9 W. Voskuilen 80 10. G. Tolboom 75 11. J. Voskuilen 66 WIELRENNEN. Dick Willigenburg (Leusden werd winnaar van de amateurronde van Ochten (Betu- we)Hij legde de 104 km af in 2.20.24 uur. Wim Pater (Barneveld) werd 4e in de Ronde van Ruurlo in de Ach terhoek. WANDELSPORT. Dinsdag hebben wij bericht, dat de Leusdenaar W A H. v. d. Laaken (voor de 35e keer!) de Nijmeegse Vierdaagse heeft uitge lopen. Wij waren er niet van op de hoogte, dat ook zijn echtgenote aan het evenement deelnam Al een groot aantal jaren ..deed" zij. als steun en toeverlaat van haar man, de afstandsmarsen per rijwiel en derhalve hors concours, maar dit maal tippelde zij met succes daad werkelijk mee. Voor het eerst (mis schien ook voor het laatst?) en me teen maar de viermaal 4Q km! A£AJ otf> TTU Zelfs In de tijd ven Ot en Sien werden er al geboortekaartjes verstuurd Maar vast niet zulke aardige als uit oe enorme koliektie van de Leusder Krant, want je weet niet wat ie ziet als je de modellenboeken doorbladert Deze is er in ieder geval bi| Uit de tijd van Ot en Sien DONDERDAG 24 JUL11980 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Mogen er in een nog te bouwen kalverenschuur aan de Lapeerseweg vissen zwemmen of niet? Die vraag moet de afdeling Rechtspraak van de Raad van State beant woorden, nu een zestal Leusde naren zich tot haar heeft gewend met het verzoek om een door de gemeente Leusden afgegeven bouwvergunning voor een kal verenschuur bij een agrarisch bedrijf aan de Lapeerseweg te vernietigen. Tevens vragen zij de ^Raad van State om de vergun ning, hangende het verzoek tot vernietiging, te schorsen. Eerder dienden de zes, tezamen met en- Ie andere belanghebbenden, in het kader van een AROB-pro- lure een bezwaar in bij het llege van burgemeester en houders van Leusden. De be- 'aren werden toen ongegrond klaard. Het gaat om de vergunning voor de iw van een kalverenschuur, welke in ïerste instantie werd aangevraagd loor en verleend aan de heer A. J. Wit- enberg. eigenaar van het agrarisch QQjedrijf Lageerseweg 7 Wittenberg ver- cócht het perceel grasland van 0.9 .lectare, waarop de schuur moet verrij kten/vorig jaar aan de heer J. de Jongh jit Leusden. Ook werd de bouwvergun- ling overgeschreven op naam van De longh. Deze wil echter in de schuur jeen kalveren gaan fokken, maar vis- >en kweken Daartegen maken de be- anghebbenden bezwaar. De Jongh mporteert en kweekt koudwater-vissen 'oor aquariums en vijvers. Op dit mo- nent is zijn bedrijf gevestigd in Bussum, naar het bedrijfsgebouw daar is te klein leworden Al geruime tijd moet De ongh daarom vijvers in België pachten im zijn vissenbestand kwijt te kunnen, n Bussum heeft hij geen uitbreidings- nogelijkheden en daarom zou hij deze lelegenheid graag aangrijpen om zijn edrijf naar Leusden te verplaatsen, tangezien het bedrijf van de heer De ongh formeel een agrarisch bedrijf is - en woordvoerder van het Ministerie an Landbouw en Visserij bevestigt dit is er op grond van het voor de Lapeer- eweg geldende bestemmingsplan een bezwaar tegen vestiging van het edrijf De Lapeerseweg ligt in het luitengebied-Oost en de bestemming aarvan is agrarisch. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Bert Vos. Marnix Kreijns en Peter van Meenen. Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur Redaktie en administratie: Kan toor Leusder Krant. Rozendaallaan 9, Leusden-centrum Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12 00 uur en van 13.30 tot 17 00 uur. Abonnementsgeld: 40- per laar, 20,50 per half jaar, 10,50 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (dins dag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt op- lamen met onze inspekteur bezor ging, overdag U342U-16141toestel 19. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge- Dubliceerde foto's kunt u nabestel en (met uitzondering van archief- an historische foto's), bij vooruitbe- aling van 5 - per exemplaar (for- naat 13x18 cm) op giro. 871441 .n.v. de BDU b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste oto, aantal, nummer van krant, pa- jlna waarop de foto werd geplaatst. J kunt ook kontant betalen op ons cantoor. Rozendaallaan 9, Leus- ien/centrum. Dngeveer drie tot vier weken na >etaling ontvangt u de gewenste oto's thuis. )E LEUSDER KRANT is een uit- M javs van da BDU-krantenkom- >inatla te Barneveld. /4ÉAJOLV>, Ia/AT wa/d Off l'ANnC>e Atees is AAJDWeS - SfYOtAÏ BEZWAARSCHRIFT Niettemin hebben een aantal omwo nenden bezwaren. Op 28 april wenden zij zich met een bezwaarschrift, door 17 belanghebbenden ondertekend, tot de gemeente. Daarin maakten zij bezwaar tegen vestiging van het viskweekbedrijf aan de Lapeerseweg 7, omdat: - het perceel een agrarische bestem ming heeft en het oprichten van een magazijn voor een groothandel in tropische vissen en aquariumbeno digdheden niet in overeenstemming is met die bestemming; - de oorspronkelijke bouwvergunning was verleend voor het bouwen van een kalverschuur op datzelfde per ceel, - het verkopen van een perceel gras land inclusief een bouwvergunning voor een agrarisch gebouw aan een niet-agrariër niet is toegestaan, - er sprake is van een ongeoorloofde prijsopdrijving door het verkopen van grond inclusief een bouwver gunning; - door het oprichten van een magazijn voor handelsdoeleinden een vrij fre quent aan- en afvoer per vrachtauto plaats zal gaan vinden; - ten behoeve van de aan- en afvoer een nieuwe toegangsweg met aan sluiting op de Lapeerseweg aange legd zal moeten worden; - door het toenemen daardoor van het vrachtverkeer op de vrij smalle La peerseweg de risico's voor fietsen de schoolkinderen en omwonenden zullen toenemen; - de mogelijkheid reëel aanwezig is dat de aan- en afvoer ook 's nachts plaats vindt, waardoor geluidsover last in de omgeving niet uitgesloten wordt; - door het verlenen van de vergunning precedenten worden geschapen voor eventuele volgende aanvragen voor bouwvergunningen voor in dustriële en/of handelsvestigingen, waardoor de bedrijfsvoering van agrarische bedrijven bemoeilijkt kan worden o.a. door hinderwets- aanvragen; ONGEGROND Ongegrond noemde het college die bezwaren. In de overwegingen werd duidelijk dat men bij de gemeente vindt, dat er eigenlijk niets aan de hand is. Er is alleen maar een bouwvergunning. kinderen, die via een carport met een straat geconfronteerd worden. Wij denken dat maatregelen uwer zijds geboden zijn. Voor de hand lig gend zou zijn dat u zou overwegen het woon-, leef- en speelkarakter van de Ruiterhorst ook in verkeerstechnisch opzicht te honoreren door er een woon erf van te maken en de overgang er naar toe (de Rosmolenlaan) te marke ren met verkeersdrempels. Ons inziens zou een dergelijke maatregel betrekke lijk eenvoudig zijn uit te voeren: het gaat om het wegnemen van trottoirbanden op de Ruiterhorst. het markeren van parkeerplaatsen en het aanbrengen van enkele drempels en verkeersbor den. Zoals gezegd, daarom is deze maatregel zo voor de hand, omdat in de praktijk van de dag (en zeker in de zo mer) de Ruiterhorst al een woonerf is. U zou kunnen vinden, dat desalniet temin deze maatregelen te groot zijn en teveel repercussies hebben. Ofschoon wij ons dat niet zo kunnen voorstellen, bieden wij u een uit verkeerstechnisch oogpunt minder aantrekkelijk alternatief aan, dat wellicht (en eventueel vooruit lopend op het eerste) sneller te reali seren is. Dit is gelegen in het aanbren gen van een indruk makende verkeers drempel met daarbij behorende waar schuwingsborden op de verbindings weg tussen de nummers 1 en 2 op de Ruiterhorst (ter hoogte van de schu ren). Nadeel is. dat voorrang blijft aan het snelverkeer en dat een drietal be woners op de Ruiterhorst (die overi gens anoniem wensten te blijven) be zwaren koesteren. Voordeel blijft ech ter, dat er aan een verkeersonveilige situatie voor de kleine bewoners van de nummers 2 en 3 iets gedaan wordt en hun leven niet stelselmatig in gevaar komt als gevolg van verkeersgedrag van automobilisten. Zijn beide voorstellen voor u onaan vaardbaar, dan is het minste dat u kunt doen het aanbrengen van zodanige verkeersborden, dat de automobilist, de motorrijder en bromfietser erop geatte ndeerd worden op de Rosmolenlaan en de (ingang van de) Ruiterhorst snelheid te minderen. Misschien een nieuw bord met spelende kinderen? In afwachting van uw zo mogelijk spoedig antwoord, hoogachtend, de families Magnee-Courtens en Arts-Janssen, w.g P M. Arts, Ruiterhorst 2. waartegen nooit bezwaar is gemaakt, op een andere naam overgeschreven. De bouwvergunning is niet gewijzigd, terwijl er ook geen vergunning is ver leend voor het oprichten van een ma gazijn of iets van dien aard. zoals door de reclamenten naar voren werd ge bracht. Met die vorige maand afgekomen gemeentelijke beschikking namen ze ven van de reclamenten geen genoe gen. Zij hebben zich inmiddels met hun bezwaren gewend tot de Raad van State, aan het nu dus is om uit te maken of er wel of niet vissen zullen gaan zwemmen aan de Lapeerseweg De heer De Jongh zegt overigens alle opwinding rond zijn plannen niet goed te begrijpen. Volgens hem is zijn vis- kwekerij een agrarisch bedrijf, dat veel schoner is dan een kalvermesterij en omwonenden bepaald ook niet meer, eerder veel minder overlast zal geven. Hij verwacht dan ook eigenlijk niet dat de AROB-procedure in zijn nadeel zal uitvallen, maar toch begint hij niet met de bouw van de schuur. Hij zou dat nu kunnen doen - de vergunning heeft hij immers op zak - maar het komt hem op dit moment in verband met zijn bedrijfs voering minder goed uit LEUSDEN/STOUTENBURG/ ACHTERVELD Het bejaardenco mité Leusden organiseert dit jaar voor de bejaarden uit Leusden Zuid Leusden Centrum Stoutenburg en Achterveld weer een bejaarden- reis. Het is de bedoeling om dit reisje te houden op woensdag 20 augustus. De reis gaat dit jaar naar Twente en wel naar Denekamp. Er zal daar een bezoek gebracht worden aan het landgoed Slngrave. Dit landgoed ligt buiten de dorps kern van Denekamp en is omgeven door bossen. Daar kan men wande len en ook zijn er watermolens te zien. Deze zijn nog steeds in gebruik als koren- en zaagmolens. Zij dateren van de 17e eeuw. Ook huize Singrave is opengesteld voor bezichtiging, het is tevens ingericht als museum. Bij aankomst op het landgoed wordt er eerst genoten van een kopje koffie met krentenwegge in restaurant ,,De Watermolen". Het is ook mogelijk het meegebrachte brood hier op te eten Op het terras van dit restaurant kan volop genoten worden van de draai ende molens en het versneld lopen water van de Dinkel. Het agrarisch bedrijf Lapeerseweg 7 LEUSDEN - Een aantal bewoners van het woonplein Ruiterhorst maakt zich ernstig bezorgd over de ver keerssituatie bij de ingang van dat plein. Met name zijn zij bevreesd dat de veiligheid van hun kinderen in ge vaar komt. Naar aanleiding van de situatie ter plaatse heeft een tweetal ouderparen een dezer dagen een brief aan burgemeester en wethou ders van Leusden geschreven waarin zij van hun onrust medede ling doen. De inhoud van deze brief luidt: ..Wij zijn met kinderen, variërend van 0 tot 5 jaar gehuisvest aan de ingang van de Ruiterhorst, gevormd door een verbindingsweg tussen het woon plein" Ruiterhorst ('n 21 in carré staan de eengezinswoningen) en de Ros molenlaan. De situatie moet u bekend voorkomen, alle horsten liggen zo ge groepeerd aan bredere asfaltwegen Echter, alleen bij sommige horsten is het genoemde verbindingsstuk zo smal als op de Ruiterhorst (het geldt bijv. ook voor de Ravenhorst, de Kleinhorst, Grifthorst, Dashorst). Voor de Ruiter horst is van belang, dat de Rosmolen laan doodlopend is en een aansluiting heeft met het doodlopende deel van de Bavoortseweg, dat ook naar Lisiduna- hof leidtHet bord, dat deze doodlopen de situatie aangeeft, staat op de krui sing Bavoortseweg/Rossenberglaan. Naar genoeg wordt er met doodlopen nauwelijks rekening gehouden; men mag rustig zeggen dat er op genoemde wegen hard gereden wordt, mede van wege het brede en asfaltkarakter van deze wegen. Zo ook op de Rosmolen laan (recht en breed geasfalteerd stuk), ja zelfs op de verbindingsweg tussen de Rosmolenlaan en het „woonplein" Ruiterhorst. Wij, bewoners van Ruiterhorst 2 en 3, maken ons dan ook zorgen over de ver keersonveilige situatie, waaraan onze kinderen blootstaan Zoals alle kinde ren op de Ruiterhorst spelen zij graag op het plein, waar een prachtige zand bak staat en ruimte is. Zomers en op regenvrije dagen is de Ruiterhorst dan ook meer een speelplaats dan een rij weg. En terecht! De bedoeling is dat er om 8.30 uur vertrokken wordt uit Leusden Via de snelweg gaat het naar Deventer waar de eerste koffiestop zal worden ge houden. Vanaf Deventer gaat het via Hengelo en Almelo naar Denekamp. Tijd van aankomst daar is omstreeks 12.00 uur Zo rond 15.00 uur wordt het landgoed Singrave weer verlaten en wordt er via Ootmarsum. Albergen en Almelo naar Holten gereden. In Holten wordt er nog een koffiestop gehouden Vandaar gaat het naar Hoevelaken waar in centrum De Stuw een maaltijd zal worden gebruikt Als alles volgens het schema ver loopt hoopt men om ongeveer 20.00 uur weer in Leusden te arriveren. De kosten voor deze dag zijn f 35,— per persoon. Voor deelname aan deze reis kan men zich opgeven bij de wijkverpleegkundigen. De ingang van het woonplein Ruiterhorst. Toch heeft het snelverkeer, terwijl toch de Ruiterhorst onderdeel uitmaakt van het doodlopende stratenpatroon, op het pleintje, op de verbindingsstrook naar de Rosmolenlaan voorrang en voorrecht. Dit nu is een onverteerbare zaak aan het worden, vooral vanwege de onoverzichtelijke situatie op de ver binding met de RosmolenlaanJHier lig gen aansluitend op de rijstrook (zonder stoep, dat een herkenbare afscheiding aangeeft) carports, waar doorheen de toegang tot de huizen op de nummers 12 en 3. De weg is er niet breed, aan de overzijde bevindt zich een stoep en het stuk wordt gebruikt als parkeerplaats voor soms langdurige stationnering van auto's. Om de onoverzichtelijkheid voor kinderen te vergroten, zijn er aan de voorzijde van de schuren (die de schei ding zijn tussen twee carports) heesters geplant, die echter zo groot geworden zijn dat ze het zicht op de weg voor kleine kinderen wegnemen. Het autoverkeer gaat, vanaf de Ros molenlaan richting plein Ruiterhorst. aan de linkerzijde van de weg (vanwege de geparkeerde auto's) en nog wel eens met een snelheid hoger dan 20 a 30 kilometer (hoger is ook gecon stateerd) precies langs de carports van nr. 2 en 3, als het ware op een halve meter afstand van wachtende kinderen, die willen oversteken, langs. Nogmaals, kinderen voor wie de situatie toch al onoverzichtelijk is en het pleintje met spelende kinderen aanlokkelijk is en afleidt. Juist vanwege het rustige karakter van de Ruiterhorst, het „speelelement" van het plein en de onverwachtheid van het opdoemende gevaar van snel verkeer. is het voor kinderen in de leef tijd zoals aangegeven een hele opgave opgevoed te worden in een passieve en defensieve rol. Voor het autoverkeer is de situatie eveneens verleidelijk te noemen. Men vergeet dat er sprake is van doodlo pende straten, ziet niet dat een weg een afsluitend plein opgaat en wordt ver ward door de breedte en het asfalt van de Rosmolenlaan Ook op het verbin dingsstrookje naar de Ruiterhorst kan men niet goed zien dat er zich een ge vaarlijke verkeerssituatie voordoet voor /viFLA- <-?q

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3