Een zeldzaam tafereel... raditie werd niet doorbroken Roda (zat.) in Veluwse 1e klasse DONDERDAG 24 JUL11980 plaatselijk nieuws groepen nr. 224 en 311 van de Boy Scouts of America, bestaande uit kin deren van in Wiesbaden gelegerde mi litairen zouden, zo n 40 man sterk, aan de jamborette meedoen zelf vervaardigde vlaggen na het hijsen van de nationale landenvlaggen bij el kaar gebracht. HUWELIJKSREIS Hoe belangrijk sommige deelnemers het vinden om aan de Amersfoortse jamborette mee te doen mag blijken uit het op het kamp verschijnen van Nigel Parsons. Deze uit Cardiff (Wales) afkomstige verkennersleider is zaterdag, voor zijn vertrek naar Nederland in het huwelijk getreden. Samen met zijn vrouw be schouwt hij het internationale kamp nu als een huwelijksreis De naam Par sons is overigens geen onbekende in jamborettekringen. De vader van Nigel. Jim Parsons behoorde tot de jam- borettegangers van het eerste uur PROGRAMMA Dinsdagavond vond het eerste grote kampvuur plaats, dat werd bijgewoond door alle deelnemers. Onder leiding van Peter Lens werd het een grootse happening. Vanaf de eerste minuut wist de kampvuurleider de aanwezigen te De Hollandse molen die uit pionierhout was vervaardigd. boeien met het instuderen van yells en het samenzingen van allerlei liederen. De woensdag wordt besteed aan pio nieren etc in de diverse subkampen. Waartoe ook in de tegenwoordige tijd scoutingleden in staat zijn. blijkt wel uit het fraaie werk wat te vinden is in het subkamp ..Land van Maas en Waal", leden van de Amersfoortse Impeesa- groep kamperen daar op een door hen gebouwd platform wat zich ruim drie meter boven de grond bevindt. BEZOEKDAG Belangstellenden kunnen a.s. zondag een bezoek brengen aan het kamp. Van 14.00 tot 17.00 uur kan men terecht om daar jongens en meisjes uit diverse Europese landen aan het werk te zien. Het jamboret- teterrein is gelegen aan het Heezer- spoor in Soestduinen, in de directe omgeving van het Natuurbad aldaar. UITGANGSPUNTEN Richard Beumer richt zijn aandacht zoveel mogelijk op de A-. B- en C-se- lectie en weet nu reeds te zeggen, dat iedereen voor een plaats in het hoofd team moet vechten. Vroegere verdien sten zijn niet de enige drijfveer Een goede rivaliteit kan geen kwaad en zal zeker resultaten opleveren. Globaal luiden de uitgangspunten van Beumer sterk meedraaien van het standaard team in de 1 e klasse A en van het twee de elftal in de reserve-2e klasse B Voorts proberen promotie te bewer ken van de C-ploeg in de res 3e klasse B. Uiteraard zal, indien de mogelijkhe den zich daartoe voordoen, ook voor de twee hoogste formaties gestreefd wor den naar een stapje hogerop Goede trainers zijn altijd voorzichtig met hun uitspraken, maar o i. zal zaterdag 1 in de hoofdklasse beslist op haar plaats zijn. Op dinsdagavond 5 augustus wordt de training hervat (18 30 uur) en uit het geplande rijtje oefenwedstrijden blijkt, dat de zaken serieus worden aangepakt met o.m maatgevende" ontmoetingen met DOVO 2 uit Veenen- daal op 9 augustus en DOSC 1 uit Den Dolder op 28 augustus. Met een zekere verwachting zien wij het Veluws avon tuur van zaterdag 1 tegemoet. groep marcheert het terrein op. Uit het standaardteam, waarmee de vorige wedstrijdenreeks werd afgeslo ten, is alleen doelman Henk ten Ham verdwenen. Hij keerde terug naar zijn oude club „Woudenb Daartegenover staat de aanmelding van drie potentiële candidaten uit eigen kring en elders voor het basisteam: de keepers Gert Osnabrugge (hij stapte intern over van zondag naar zaterdag) en Barry Buunk, die bij Roda terugkeerde na een Post hoorn-avontuur in Amersfoort en verder Harm Visser uit het Groninger Onder- dendam. De selectie bestaat verder o.m. uit Henk van Pluuren. Jan van den Berg, Ron van Ooijen, Billy Nolten, Jaap van Linschoten. Wilfred van de Pas, George en Richard Nieuwenhuis, Brian Eibers, Hans Ruitenberg, Ronald de Haas, Rijk Rijnders, John van Barlin- gen en Ben Schuurman LEUSDEN - Een zeldzaam tafereel begint wat u op bijgaande foto ziet zo onderhand wel te worden: een koe met twee zogende kalfjes. Oprukkende verstedelijking en bio-industrie laten voor deze wandelende melkfabrieken steeds minder ruimte, maar daar lijkt moeder koe zich op deze foto nog niet al te veel zorgen over te maken. Bij haar zal de zorg om haar kroost in deze natte dagen belangrijker zijn. V 4 Omdat deze Amerikanen het bij een vorige gelegenheid al hadden gepres teerd pas op het laatste moment aan te komen maakte niemand van de organi satoren zich ongerust over het komen van de groep. Bij de opening waren alle deelnemers aanwezig, behalve de Amerikanen. Toen ook 's avonds nog niets vernomen was is men toch aan het telefoneren gegaan. Het bleek dat het voor de groepen onmogelijk was te ko men. Hun leiders, allen Amerikaanse militairen, waren in verband met een NATO-oefening in hun kazernes ge consigneerd. Voor de organisatoren van de jamborette een fikse tegenval ler. Niet alleen zijn de subkampen nu niet meer compleet, het niet verschijnen van bijna 10% van de deelnemers be tekent ook een fikse financiële tegen valler. Om dit laatste zoveel mogelijk te beperken overweegt districtsvoorzitter Hans Stolwerk, tevens secretaris van de jamborette, een schadeclaim in te dienen. opening van de jamborette, dinsdagochtend. an één onzer medewerkers) SOESTDUINEN - De Jamboret- '80, het door het district Amers- ort georganiseerde internationale utingkamp dat tot 31 juli op ,,De iltz" in Soestduinen gehouden ordt, is dinsdag officieel geopend. 3t is de zesde in deze vorm gehou- jamborette, een gebeuren dat maal in de vijf jaar plaatsvindt. Is bij alle voorgaande openingen ook deze keer het zonnetje niet trstek gaan. Wel heeft de regen tor de nodige problemen gezorgd j de opbouw van het tentenkamp. e Dè opening, welke dinsdagmorgen aatsvond, werd bijgewoond door een oot aantal belangstellenden Niet al- an leden van het gewestelijk en lan- ïlijk bestuur van Scouting Nederland i een delegatie van het recentelijk lar Leusden verhuisde landelijk bu- au waren naar Soestduinen geko- en, ook burgemeester A Vermeer in Amersfoort en burgemeester mr. J M Rademaker van Leusden hadden in de uitnodiging van de organisatie jhoor gegeven om mee te maken hoe }t scoutingkamp van start ging. Ook i gemeente Soest, waar het kamp ordt gehouden was vertegenwoordigd )or een wethouder en de gemeente- kffitaris. Voordat alle deelnemers zich op het grote kampcentrum voor het bijwonen van de opening verzamelden was al duidelijk wat het thema van het kamp ging worden Centraal opgesteld stond een geheel uit pionierhout vervaardigde molen, Hollandser kan het haast niet. De door Marcel Timmerman en Walter Kuipers voortgebrachte volksmuziek op viool, Hollandse doedelzak, gitaar en trekzak gaven aan het geheel nog een extra tintje. Alhoewel de opmarcheren de deelnemers werden begeleid door in Volendammer kostuum gestoken meisjes, zijn de organisatoren zeker niet van plan Holland te presenteren met kaas, klederdrachten en bloemen. Kampleider Jakob Mulder riep alle deelnemers op het kamp te gebruiken om nieuwe vrienden en vriendinnen van over de grenzen te maken. Dit zou kun nen gebeuren door samen aan spelen mee te doen, samen op stap te gaan. samen te gaan eten etc Het program ma van de jamborette is hier helemaal op gebaseerd Het kampterrein zelf is ingedeeld in een vijftal subkampen wel ke de naam van een typisch Hollands gebied hebben meegekregen. Zo is er het subkamp ,.de Wadden", ..Het land van Maas en Waal", de „Hoge Velu- we", de „Biesbosch en de „Zaanse Schans" Om symbolisch uit te drukken dat de subkampen toch bij elkaar horen, werden de diverse, door de subkampen De „communicatietent". LEUSDEN/CENTRUM - Ook de zaterdagafdeling van Roda '46 maakt zich gereed voor de op 6 september beginnende nieuwe voetbalcompe titie, die door de indeling van 12 clubs (vorig seizoen 11) twee weken langer zal duren. Het Leusdense standaardteam - in 1979-1980 - als 6 geëindigd met 19 uit 20 en een score van 27-27 is weer terug in de „Ve luwse" afdeling van de 1 e klasse. Het spelpeil in de Domstad e.o. mag wel licht iets hoger worden aangeslagen, maar het enthousiasme bij de ge woonlijk door talrijke supporters ge steunde oostelijke (dorps)clubs weegt daar minstens tegenop. Roda- trainer Richard Beumer verwacht zelfs, dat de strijd feller en zwaarder zal worden, maar wel met veel meer sfeer door de diverse semi-plaatse- lijke ontmoetingen. Barneveld en Stroe, beiden met een zeer „doeltreffende" voorhoede, lijken ons voor Roda de grootste con currenten. MOLEN De dagen welke aan de officiële ope- ng voorafgingen hebben het improvi- itietalent van de kampstaf. onder lei- ng van Jakob Mulder, al behoorlijk op proef gesteld Neem bijvoorbeeld de iterdag Als extra service zorgt de impstaf ervoor dat per trein arriveren- groepen met hun bagage worden gehaa'd van het station De eerste oep die volgens het draaiboek zou riveren was de uit Londen afkomstige h Marylebone. Niet zij. maar de iristliche Pfadfindergruppe uit Biele- Id viel de eer te beurt de buitenlandse oep te zijn die als eerste het jam- jretteterrein betrad Toen een ploeg halers al anderhalf uur op het station Amersfoort had staan wachten op de >ndense groep kwam er vanuit sestduinen het bericht dat op het Bine stationnetje aldaar, de uit Ierland komstige groep 10th Dublin Venture as gearriveerd. Alhoewel deze Ierse Een groep meisjes arriveert in Soestduinen. groep de oversteek vanuit Engeland naar Hoek van Holland samen had ge maakt met de Londense groep kwamen de Londenaren toch pas een uur later in Amersfoort aan, ze waren in Rotterdam blijven steken. Groter probleem vormden de twee ingeschreven groepen Amerikanen. De

Leusder Krant | 1980 | | pagina 5