nu: 2 keer per wk Politie controleerde auto's 3 rond is nodig voor Bruinhorst en Zuiderinslag VANRAMi IK 1MB LEIISIM2R KRAKT Openbare Werken vergadert Situatie op arbeidsmarkt opnieuw verslechterd Leusder Krant Correspondente met vakantie Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? Reimus&Snel DINSDAG 29 JULI - 12e JAARGANG NO. 28 1980 Gemeente rond met G. Apeldoorn over aankoop agrarisch bedrijf (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeente Leusden is dezer dagen tot overeenstemming gekomen met de heer G Apeldoorn over de aankoop van diens agrari sche bedrijf aan de Hamersveldse- weg. In de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening van volgende maand zal het voorstel aan de orde komen om een stuk grond van ongeveer vier hectare plus de bedrijfsgebouwen van Apeldoorn aan te kopen. De gemeente heeft die grond nodig voor de aanleg van de Zuiderinslag en een deel van het werkgelegenheidsterrein Bruinhorst. Wanneer gemeenteraad en provincie akkoord gaan met de tussen gemeente en Apeldoorn be reikte overeenkomst, komt de reali sering van Zuiderinslag en Bruinhorst een stuk dichterbij. Naar veerwachting zal er in de commis sievergadering van september aan staandeeen voorstel ten aanzien van Bruinhorst op tafel komen. De heer G. Apeldoorn is momenteel nog eigenaar van een agrarisch bedrijf, ongeveer 14 hectare groot, aan de Ha- mersveldseweg 124 Met de gemeente is nu overeenstemming bereikt over de verkoop van het bedrijfsgedeelte aan de westzijde van de Hamersveldseweg Dat is zo'n vier hectare groot en de be drijfsgebouwen staan erop. Apeldoorn blijft eigenaar van de grond, die hij aan de oostzijde van de Hamersveldseweg heeft. Dat gedeelte is ongeveer tien hectare groot. De familie Apeldoorn gaat. zo zijn de plannen, verhuizen naar een agrarisch bedrijf aan de Moorster- weg. dat men heeft kunnen aankopen De overeenkomst moet nu eerst goedgekeurd worden door de ge meenteraad Het raadsbesluit is ver volgens onderhevig aan toestemming van de provincie. Een deel van de grond heeft de ge meente nodig voor de aanleg van de Zuiderslag. Deze weg. die onderdeel uitmaakt van het goedgekeurde be stemmingsplan Leusden-Centrum tweede fase.komt te liggen tussen de Bavoortseweg en de Hamersveldse weg De Zuiderinslag komt dwars over de nu aangekochte grond te lopen Een klein deel is nodig voor de reali sering van het werkgelegenheidsterrein ..Bruinhorst.'' Zoals bekend wil de ge meente aan de westzijde van de Ha mersveldseweg tussen de Zuiderinslag en het terrein van de firma Pon een terrein aanleggen, waar zich vooral vervolg op pagina 3 Wie denken jullie dat Ik ben. pag. 3 Veel belangstelling voor puzzeltochtpag 3 Restaureren Is gevoelszaak voor A. Flonkpag. 5 DE LEUSDER KRANT: ...altijd een goede aankoop... baars woningen by. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C telefoon 033-943880. i Rozendaallaan 9 Leusden-C. ACHTERVELD - Onze cor respondent voor Achterveld, me vrouw Bijl, is in de week van 7 tot en met 14 augustus met vakantie, ledereen wordt verzocht bericht jes voor de die dagen ver schijnende kranten te zenden naar ons redaktie-adres, Rozen daallaan 9, postbus 11, 3830 Aa Leusden. OPRUIMING Ane PERKPLANTEN tegen lage prijzen bij: KWEKERIJ G. STUIVENBERG Nleuwstraat 62. Scherpenzael Nu ook volop verkrijgbaar WINTERKOOLPLANTEN WINTER ANDIJVIE PREI EN SLA enz Tevens verschillende soorien VASTE PLANTEN. s Avonds na zes uur gesloten Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Verzekeringen Gratis huizenpocket Computertiypotheek- adviezen. Eenzijdige courtage Taxaties tvmakeiaardiiog bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag. Ik wil graag abonnee worden op de en ontvang de krant 1 maand gratis. (Hel abonnementsgeld voor een heel |«ar bedraagt t 40 L Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met het Leusder Krent Zwanenbordspel Naam: Adres: Plaats: U kunt d«z* bon In Mn opan anvalop (zondar poatzagal) zandan naar Administrate Lauadar Krant, Antwoocdnummar 211,3600 XA Lauadan. Of afgavan bil da Lauadar Krant, kantoor Rozsndaallaan 9. Lauadan-C Tel. 033-941495. (Dit aanbod galdt a lean voor ban. de gaduranda da laatata 4 maandan gaan abonnaa waren hamarsvaldsawag 26 lauadan, tal. 033-944569 IjMMMBi Onafhankelijk nieuwsblad LJ-J Wmm Ml HlS voor de gemeente Leusden LJLJ Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes I 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur ge opend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN De Commissie Open bare Werken en Ruimtelijke Orde ning vergadert volgende week dins dag 5 augustus vanaf 20.00 uur In het gemeentelijk voorlichtingscentrum, Zwarteweg 16a In Leusden-Centrum. Op de agenda voor deze vergadering staan onder andere de prioriteiten stelling In het kader van de meerja- renanalyse 1981-1984 en de plaat sing van noodlokalen aan de Smous- sesteeg. De volledige agenda luidt 1. Opening. 2. Inventarisatie vragenstellers. 3. Verslagen van de vergaderingen van 3 en 19 juni 1980. 4. Mededelingen 5. Prioriteitenstelling in het kader van de meerjarenanalyse 1981- 1984 6 Voorbereidingsbesluit Horster- weg 23 7. Plaatsing noodlokalen aan de Smoussesteeg. 8. Rondvraag. 9 Sluiting. - Het bedrijf van de familie Apeldoorn aan de Hamersveldseweg. LEUSDEN Uit de vorige week door het arbeidsbureau in Amers foort bekendgemaakte cijfers blijkt dat de situatie op de arbeidsmarkt in de regio aanmerkelijk verslechterd is. Onder invloed van een groot aantal schoolverlaters steeg het aantal werkzoekenden fors, terwijl het aan tal aangeboden banen in vergelijking met vorig jaar juni een achteruitgang met ongeveer 25 procent vertoont. Minder werk dus waarvoor meer mensen in de rij staan. In de regio Amersfoort de ge meenten Amersfoort. Baarn. Bun schoten. Eemnes, Leusden, Soest en Woudenberg nam de werkloos heid onder mannen toe met 200 tot 1102. Het aanbod van beneden 23-ja- rigen steeg eveneens en wel met 105 tot 310. In dezelfde periode van 1979 waren er 882 werkloze mannen, waarvan 244 jonger dan 23 jaar. De werkloosheid onder vrouwen steeg eveneens en wel met 119 tot 744 Het aandeel hierin van beneden 23-jarigen nam toe met 70 tot 350. In dezelfde periode in 1979 waren ervan de 753 werkloze vrouwen 459 jonger dan 23 jaar. De vraag naar arbeidskrachten on der zowel mannen als vrouwen bleef de afgelopen maand vrijwel constant op een daling met 6 tot 1501 na, maar vertoonde een zeer sterke daling in vergelijking met juni vorig jaar, toen er nog 2008 vacatures bij het arbeids bureau gemeld waren. In de gemeente Leusden zijn op dit moment 56 mannen en 51 vrouwen zonder werk. een maand eerder wa ren dat er respectievelijk 50 en 40. in beide gevallen een toename. Vorig jaar juni waren er echter nog 60 mannen en 63 vrouwen werkloos. De vraag naar mannelijke arbeidskrach ten daalde in Leusden met 1 tot 64. vorig jaar werden nog 74 mannen gevraagd. De vraag naar vrouwen bleef in de maand juni gelijk en wel op 13. vorig jaar juni bedroeg de vraag echter nog 27 Belangrijke zaken liggen soms duidelijk zichtbaar in de auto. LEUSDEN Het aantal meldingen van diefstallen uit geparkeerd staan de auto's is de laatste jaren hand over hand toegenomen en die toename is nog lang niet tot stilstand gebracht. Een auto is voor inbrekers weliswaar vrij eenvoudig te openen maar bij de politie leefde al sinds lange tijd het vermoeden dat veel autobezitters het de dieven wel erg eenvoudig maak ten. Om die reden werd er afgelopen zondag een grootscheepse controle gehouden rond het Henschotermeer. 27 juli werden daar in de loop van enkele uren 1770 auto's gecontro leerd Door de politiemannen werd er gekeken of ramen, deuren en koffer ruimte waren afgesloten en of er waardevolle voorwerpen zoals foto-, filmcamera's, geld en dergelijke op duidelijke zichtbare plaatsen waren achtergelaten. Van de gecontroleerde 1770 auto's bleken er 120 niet afgesloten of door openstaande ramen zonder moeite toegankelijk Van die 120 auto's wa ren er 4 waarin de eigenaar waarde volle goederen had achtergelaten. In een auto werd zelfs een lederen atta chékoffer gevonden met daarin een aantal belangrijke en waardevolle za ken. In al de auto's die zonder meer konden worden geopend werd door de politie de folder ,,ls voorkoming misdrijven een zaak van de politie alleen?" achtergelaten.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1