Drukke deelname puzzeltocht Beeldbuis boedel in Flehite Wie denken jullie dat ik ben? Aanrijding op Hessenweg Werkgroep Onderwijs E.H.B.0. tijdens Tour A.M.B.C. Tour de Juniorrit D.W.S. start ledenwerving Leusder Krant FOTO-KOPIE NODIG? plaatselijk nieuws (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Met enige vertra ging bereikte ons deze week de schoolkrant van ,,De Blokken doos'' uit Leusden-Zuid van de maand juni. Daarin valt, naast vele andere boeiende artikelen en illu straties, vooral een verslag op van een bezoek dat burgemeester Ra demaker in mei aan deze school heeft gebracht. Graag nemen we dat openingsartikel van de schoolkrant van de Blokkendoos hieronder integraal over. BEZOEK VAN DE BURGEMEESTER Vandaag kregen we de Burge meester op bezoek, de wethouder en chef van Bureau Onderwijs vergezelden hem. We hadden de kinderen van tevo ren ingelicht en in de vorm van een kringgesprek gepeild wat ze van de functie van deze ambtena ren wisten Vanmorgen was het dus zover: de kinderen waren rustig in de klas aan het werk - toen het be zoek binnenstapte - de nieuws gierigen keken op van hun werk, de anderen luisterden pas toen de burgemeester tegen ze begon te praten. Hij vroeg,,Wie denken jullie dat ik ben?" Na een lange stilte antwoordt Peter „de direkteurfi" en Jessica Clay „de burgemeester zeker, want papa heeft bij u gewerkt en nou is ie naar Assen. De burgemeester zegt dat ze haar vader dan maar de groeten moet doen. Hij vertelde verder van alles over zijn ambtsketen - ze mochten hem van dichtbij zien en voelen -over zijn vergaderhamer, het Wetboek, daar staat ingeschreven wat wel en met mag, dat je o.a. aan de rechterkant van de weg moet rijden, en niet links of midden op de weg", over zi/n werk op het gemeentehuis. In de andere klas zei één „je bent de burgemeester van Neder land hè?" En over de hamer zei den ze „dat is om spijkers in te slaan" Het wetboek wat daar wel in stond, nou ik denk zei Michiel de namen van alle mensen die hier wonen! In welke provincie wonen we? vroeg de burgemeester. Gel derland is ook een provincie was het antwoord. De tijd was eigenlijk te kort om de kleuters van hun kant te laten zien en vertellen over wat zij alle maal de hele dag op school de den. DEZE WEEK IN DE GEMEENTE INT HET NNiTffiTRAPPMtT INBRAAK IN BOUWKEET Zaterdag 26 juli werd ontdekt dat er was ingebroken in een bouwkeet van de firma S. aan de Centrumweg. Door de politie werd een onderzoek inge steld maar in verband met de vakan tie van de bouwvakkers kon nog niet worden vastgesteld wat er is verdwe nen. MÜZ EEK OVERLAST Nu het weer wat vriendelijker wordt neemt ook het aantal meldingen van muziekoverlast in de avonduren hand over hand toe De politie ver zoekt iedereen muziek in .tgjn of op het balkon niet harder te laten spelen dan strikt noodzakelijk is GAT IN WEGDEK Zondag 27 juli werd er gemeld dat er in het wegdek van de Prinses Irenelaan in Leusden-Zuid ter hoogte van perceel 33 een gat in het wegdek was gevallen. Door de politie werd de dienst Gemeentewerken gewaar schuwd die het ongeveer dertig cen timeter diepe gat herstelde STOUTENBURG Vorige week vond er op de Hessenweg te Stouten- burg een aanrijding plaats tussen een personenauto en een landbouwtrac- tor. Beide voertuigen reden indezelfde richting. Op het moment dat de be stuurder van de personenauto, de LEUSDEN-CENTRUM EN ZUID Maandag 4 augustus, 20.00 uur: vergadering commissie Ónderwijs en Welzijn in de raadszaal van het ge meentehuis. Hamersveldseweg 2, Leusden-Centrum. Dinsdag 5 augustus, 20.00 uur: ver gadering commissie Ópenbare Wer ken en Ruimtelijke Ordening Maandag 11 tot en met vrijdag 15 augustus, 10.00-15.30 uur: speel- week bij Blijhof, Ansfriduslaan 49. ACHTERVELD - Ook dit jaar wordt er door de Auto-, Motor- en Bromfietsclub Achterveld de inmid dels traditioneel geworden Tour de Juniorrit georganiseerd. In verband met de grote drukte die zondagmid dag wordt verwacht is besloten om deze rit nu op zaterdagavond 2 au gustus te rijden. Deze gezellige oriëntatierit zal aan vangen om 19 00uur Vanaf 18.30uur kan men voor de rit inschrijven in hotel De Roskam waar ook de start zal zijn. De uitzetters van de rit zijn P van Uhm en G. van Marwijk. Er is weer een aantal zeer aantrekkelijke prijzen te winnen LEUSDEN De gemeentelijke werkgoep .Onderwijs" komt In het nieuwe schooljaar voor de eerste keer bijeen op maandag 18 augustus aanstaande. Vanaf 20 uur wordt in de raadszaal van het gemeentehuis, Hamersveld- j seweg 2. de navolgende agenda af- gehandeld. 1. Opening. 2. Notulen. 3. Commissie Onderwijs. 4. Groot-hoofdenberaad. 5. Prioriteitenstelling ten behoeve van de begroting 1981. 6 Rondvraag. 7. Sluiting. heer H. v d B. uit Scherpenzeel, de tractor aan het inhalen was reed de tractorbestuurder J. J V. uitStouten- burg plotseling linksaf om een aldaar gelegen weiland op te rijden De bestuurder van de personenauto kon de tractor niet meer ontwijken waar door de aanrijding ontstond Er was alleen materiële schade burgelijke stand Uit het bevolkingsregister van Leusden blijkt dat in de periode tot en met 24 juli 1980 zijn: GEBOREN: 3 juli 1980 Jorien, d.v. J. W. Scholze en A. Heinhuis. 12 juli 1980 Ferdinand Gerard, z.v. G. A. J. van Geffen en J. J. van Lambal- gen 15 juli 1980 Cornelis Adriaan, z.v. A. Hogendoorn en S. M de Vries. OVERLEDEN 17 juli 1980 Kerkhof, Stephanus, oud 62 jaar 17 juli 1980 Eggerding, Jansje Au- gustina. wed.v Homulle, oud 88 jaar. 21 juli 1980 van de Veen. Willem, oud 50 jaar 22 juli 1980 Pot. Wilhelmus Johannes Antonius, oud 45 jaar GEHUWD 18 juli 1980 B Uneken en A van der Steeg ACHTERVELD Door het bestuur van de Tour de Junior is ook dit jaar de plaatselijke E.H.B.O. verzocht aanwezig te willen zijn bij het jaarlijks terugkerende wielerevenement de Tour de Junior. De Tour gaat dit jaar van start op maandag 4 augustus en zal duren tot en met zaterdag 9 au gustus. Ook zal er zondagmiddag 3 augustus een wielerronde worden gehouden, dit voor nieuwelingen en liefhebbers. Daar het in verband met de vakan ties onmogelijk is om alle E.H.B.O - leden te bereiken, wordt door het bestuur langs deze weg een beroep op de E H B O.-leden gedaan om me dewerking te verlenen Het bestuur hoopt dat er ook dit jaar op de spon tane medewerking gerekend kan worden die voorgaande jaren ver leend kon worden De medewerking wordt niet alleen gevraagd voor de maandag tot en met de zaterdag, maar ook voor de zondagmiddag wanneer de wieler ronde zal worden verreden De centrale post van de E H B O is weer in het Wit Gele Kruisgebouw. De medewerkers die een verbandkof- fer thuis hebben worden verzocht deze mee te willen brengen. Het be stuur is bij voorbaat dankbaar voor de medewerking vervolg van de voorpagina DINSDAG 29 JUL11980 ACHTERVELD Nadat de drukte van de Tour de Juniorweek en de door D.W.S. te organiseren rommel markt achter de rug zal zijn, ligt het in de bedoeling van het D.W.S. bestuur een ledenwervingscampagne te star ten. In verband met hun studie en de daaraan verbonden verhuizingen heeft een aantal leden bedankt Dit is vooral voor de drumband een grote klap geweest Daar de vereniging en de gemeenschap er veel belang bij hebben om te kunnen blijven voort bestaan. wordt er op de inwoners een beroep gedaan om zich als werkend lid bij de vereniging op te geven Zowel het muziekkorps als de drum band kunnen wel wat leden gebrui= ken Met het huidige inwoneraantal en zeker bij de jongeren moet dit zeker mogelijk zijn. Rozendaallaan 9 Leusden-C Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag 9| Redaktie: T Bert Vos, Marnix Kreijns en Peter I van Meenen .J Verantwoordelijk redakteur: I Bert Vos. Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur Redaktie en administratie: Kan toor Leusder Krant. Rozendaallaan 9, Leusden-centrum Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur_en van 13.30 tot 17 00 uur Abonnementsgeld: 40.- per jaar, 20.50 per half jaar, 10.50 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (dins- |dag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze mspekteur bezor ging. overdag 03420-16141toestel Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbe taling van 5 - per exemplaar (for maat 13x18 cm) op giro 871441 t.n v de BDU b v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, pa gina waarop de foto werd geplaatst U kunt ook kontant betalen op ons 1 kantoor. Rozendaallaan 9. Leus- den/centrum Ongeveer drie tot vier weken na - betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis DE LEUSDER KRANT is een uit gave van de BDU-krantenkom- binatie te Barneveld. Bruinhorst moet komen te liggen, is omcirkeld. bezwaar al een eind tegemoet is geko men door in Bruinhorst geen woningen te bouwen, zoals aanvankelijk de be doeling was. blijven de boeren de aan leg van Bruinhorst afwijzen. In een door hen aan de gemeente aangeboden al ternatief verdween het werkgelegen- heidsterrein van de kaart en pleitten zij bovendien voor een verlegging van de Hamersveldseweg in zuidelijke rich- tiong Het alternatief zal in september in de commissie OWRO de nodige aan dacht krijgen, wanneer daar het voor stel ten aanzien van de Bruinhorst ter sprake komt. LEUSDEN - De laatste dagen begaven heel wat Leusdenaren zich - wellicht aangemoedigd door het mooie weer - per fiets op pad om de vorige week donderdag in onze krant geplaatste puzzeltocht te rijden. Het gaf sommigen nogal wat problemen veilig te fietsen, en op de verschillende pagina's foto's te zoeken die bi) de omgeving pasten, maar gelachen werd er zo hier en daar wel. Op bijgaande foto enkele deelnemers druk aan het puzzelen. m Hw Bi inere. ambachtelijke bedrijven kun nen vestigen. Aan een dergelijk terrein blijkt in Leusden behoefte te bestaan Tegen deze gemeentelijke planne. Bruinhorst geheten, is echter verzet gerezen van een aantal boeren uit de direkte omgeving. Zij hebben de ge beente enkele maanden geleden laten eten dat zij moeilijkheden vrezen ten- 'gevolge van de aanleg van de Bruinhorst. De protesterende agrariërs Iwèzen onder meer op de toenemende [verkeersdruk op Hamersveldseweg. het veranderende 'karakter van dit agrarisch gebied en de mogelijk hinderwetproblemen voor de omliggende agrarische bedrijven Hoewel de gemeente aan dat laatste - Een luchtfoto van het gebied waar Het bedrijf van de familie Apeldoorn AMERSFOORT - Rekwisieten zijn acteurs zonder tekst. Alleen hun aanwezigheid al is voldoende, want daardoor kunnen zij meehelpen bij het bepalen van de sfeer die in een toneel- of televisiespel voor de toe- schouwer moet worden opgeroepen. Kleine, grote, oude en nieuwe, mooie maar ook lelijke dingen kunnen een onvervangbaar en daardoor zeer kostbaar zoniet onbetaalbaar re kwisiet worden. Op de tentoonstelling die van 19 juli tot en met 24 augustus in Flehite ge toond wordt is een selectie te zien uit de overvolle rekwisietenmagazijnen van de NOS Het tentoongestelde vormt een bonte mengeling van echt antiek, kunstige namaak, simpele ge bruiksvoorwerpen van vroeger en nu die alle echter een ding gemeen heb ben ze spelen regelmatig een rol in een van de vele televisieproducties van nu en in de toekomst. Een nar, oude melkbus en een rek ouderwetse koffie- en theeblikken. re gelmatig worden ze nog gebruikt in televisieprodukties. Een greep uit de enorme rekwisietensvoorraad van de NOS.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3