Denk eerst even na voordat u een huisdier neemt. HERENKAPSALON VAN SOMEREN SIRE ervaren typist(e) I DINSDAG 29 JUL11980 LEUSDER KRANT „Voor Caesar hebben we een heel speciaal vakaniie- adies, eiyens op (Ie lel uw e" Mozartweg 69a, Amersfoort. Tel. 720019. Kooikersgracht 7, Leusden. Tel. 946236. Ook voor uw afspraken. Hfi icrzurxcii miii hm\iliercn hall :nu leuke enla.Minekaiilen f uur min hunnen hel ilc Diaaihi u liermmn In rik irlr/uunhurk vunli 11 ha nummer l'tihhkaiie uaiiKi'hmlai tlont ihi hlail m samenncrkmn ma tic Sin Iiiiiik Itleele R a lame De hulsdrukkerij van De Horstlnk - een centrum dat wij in het kort het gemakkelijkst kunnen omschrijven als een kleine uitgeverij - zoekt een In volledig dienstverband voor 40 uur per week, maandag tot en met vrijdag van 8.25-12 30 en 13.00-16.55 uur. die na een opleiding van een week in staat is onze fotozetapparatuur te bedienen Gevraagd worden een gedegen typevaardigheid en een goede kennis van de Nederlandse taal. Sollicitaties te richten aan: Personeelszaken De Horstink, Postbus 400, 3800 AK Amersfoort. Technische afdelingen: Grote Koppel 44, Amersfoort. Telefoon 033-754868. Koningin Wilhelmmalaan 17. Amersfoort Postadres Postbus 400 3800 AK Amersfoort Telefoon 033-11523/17958 DE HORSTINK I Hoogvliet vervolg van pagina 4 onderdrukking. We willen bekendheid geven aan deze groepen in Nederland Het is de kunst om de Nederlandse me dia wat gevoeliger te maken voor dit soort mensen. VORMINGSWERK Het vormingswerk, waar we mee be zig zijn, is toegespitst op de campagne van het IKV tegen de kernbewapening Het begin van dit vormingswerk valt samen met de IKV-campagne van 1977. Je kunt met die kernbewapening een heleboel dingen duidelijk maken Het behelst kontakten met vor mingscentra. het opzetten van dagen en weekends, het werven van mensen daarvoor, het verzorgen van de pu bliciteit Het vormingswerk wordt toe gespitst op de achtergrond vragen, die uit de kernwapenproblematiek voort komen Het vormingswerk is bedoeld voor mensen die plaatselijk moeten werken In de trant van hoe benader ik mijn kerkeraad, wat moet ik vooral niet doen Dat doen we door middel van rol lenspelen Er is een weekend geweest, waarop een voltallige kerkeraad aan wezig was Ze waren voor een groot deel tegen dit ..gedoe", maar ze voel den niettemin dat ze er niet onderuit konden Er is een weekend geweest over poli tiek en etiek Het aanstaand weekend gaat het over burgerlijke ongehoor zaamheid Je ziet duidelijk akties op komen van mensen, die willen protes teren met heel hun lijf. We nemen door wat voor reakties dat op jezelf heeft De behoefte aan informatie daarover neemt ontzettend toe VEEL MENSEN GERADIKALI- SEERD Ik denk. dat zo'n regeringsbesluit van 19 december 1979. om ondanks het feit dat het parlement zich uit had gespro ken tegen vernieuwing van de kern raketten, toch in Brussel vóór te stem men. veel mensen heeft geradikali- seerd. De vragen over geweldloze weerbaarheid en burgerlijke ongehoor zaamheid nemen enorm toe En heel snel Men ziet, dat parlementaire de- mokratie niet altijd werkt. Dat stelt eisen aan de vre desbeweging. Daar moet deze zich op instellen. Dat doen we met de informa tie in ons maandblad. We gaan het vormingswerk uitbreiden er is veel vraag naar de weekends Een van de aktiviteiten in dit verband is de theologische werkgroep, die stu die verricht en materiaal publiceert over in hoeverre kun je teksten gebrui ken om je eigen mening te staven De werkgroep publiceert preken, ontze nuwt het geweldsdenken in de bijbel We zijn begonnen met het werken aan vredesopvoeding en vredeson- derwijs In samenwerking met Pax Christi. de roomskatholieke vredes beweging die sterk op de rooms-katho- lieke kerk is gericht, en Vredesopbouw. de stichting, die het denken over oorlog en vrede bevordert BEWEGING WEIGERING DEFENSIEBELASTING Het radikalisme na 19 december 1979 is de start geweest van een aktie rond gewetensbezwaren tegen de de fensiebelasting We roepen de mensen op om te weigeren een bedrag van 5.72 (één cent per raket) van de be lastingaanslag 1979 te voldoen We verzoeken de mensen om schriftelijk te protesteren bij de minister van finan ciën. Korte Voorhout 7 in Den Haag met de volgende tekst ..De Nederlandse regering heeft zich begin december in Brussel medever antwoordelijk verklaard voor de finan ciering van 572 nieuwe kernwapens, in NAVO-verband Ik protesteer tegen deze hernieuwde opvoering van de bewapening. IJf.kaft niet langer stilzwijgend toestaan, dat mijn belastinggeld wordt gebruikt voor de bewapeningswedloop Ik deel u daarom mede. dat ik zal weigeren om over 1979 een bedrag van 5.72 (éen cent voor elke raket) te vol doen Dit bedrag schenk ik aan ae Be weging Weigering Defensiebelasting te Amersfoort Deze Beweging ijvert voor een wettelijke mogelijkheid om dat deel van de belasting, dat naar defensie gaat, te bestemmen voor vredesdoe leinden." We willen een soort jurisprudentie daarover krijgen Stakingen, publiciteit en dergelijke zijn ook nodig geweest om een wettelijke mogelijkheid te krijgen om militaire dienst te weigeren Het weigeren van het betalen van defensiebelasting moet ook in principe mogelijk gemaakt worden. De regering heeft op 19 december 1979 de druk van de bevolking genegeerd, maar heeft ondertussen wél beloofd aan de kern wapens méé te betalen. De bevolking moet nu kunnen zeggen daar ben ik het niet mee eens Ik weiger door middel van het symbolische bedrag van 5.72 om daaraan mee te betalen ..Kerk en Vrede" vindt wel. dat je ver der moet gaan dan alleen kernbewape ning Wat is het onderscheid tussen kernwapens en konventionele wapens met beide dood je mensen. Het gaat in beide gevallen om het vernietigen van het leven van mensen De hele diskus- sie over bewapening moet gestimu leerd worden. Wij verhelderen achter gronden daarbij ORGELCONCERT FEIKE ASMA OP 30 JULI Voor de tweede maal dl seizoen geeft de bekende or ganlst Feike Asma uit Maassluis een orgelconcert op het grote Naber-orgel van de Sint Joris- kerk te Amersfoort en wel of woensdag 6 augustus a.s. 's avonds om 8 uur. Het program ma dat Felke Asma In de Sint Jorlskerk ten gehore zal bren gen, ziet er als volgt uit: 1. Fantasia In c-moll (BWV 562) Johan Sebastian Bach (1685— 1750) 2. Suite In ouden stijl, Cornells Bute (1889-1979). a. preludium; b. allemande; c. courante; d. sarabande; e. ga votte; f. aria en g. glgue 3. Fantasie und Fuge über den Choral (Frans Liszt 1811-1886). „Ad nos, ad salutarem undam." 4. Koraalfinale over Psalm 138 (Felke Asma (1912-heden). Felke Asma met z'n reglstranten de heren Wljbrands en De Vries.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7