23e Tour de Junior ging vlot van start 2 stöSs Tour splinters Achtervelds nieuws DINSDAG 5 AUGUSTUS 1980 f Peter Terpstra, de enige Leusdenaar De tourmissjes Ina van de Berg en Sonja van Marwijk Robbie van de Broek uit Zwaagwesteinde krijgt de kusjes van de Tour missjes als beloning voor zijn overwinning in de eerste etappe bij de der tienjarigen Volop snelheid in de bocht van de Klettersteeg v Achtervelder Johan Osendrijver aan het achterwiel van de Barnevelder Kees Berkhof. 3e drie sterksten bij de dertienjarigen in de eerste etappe: Robbie van de 3roek (Zwaagweresteinde). Ivan Detant (Purmerend) en Fred Tromp jBaarrt) ACHTERVELD - Als proloog van de 23e Tour de Junior werd zondag de Ronde van Achterveld voor nieuwelingen en liefheb bers verreden. Beide catego rieën hadden 40 km (50 ronden) voor de wielen. Goed weer, veel toeschouwers en een flinke strijdlust van de renners ken merkten de wedstrijden, waarbij de streekrenners uitblonken door bescheidenheid. Bij de nieuwelingen werd P. Pieters uit Jubbega winnaar in 1 uur, 15 mi nuten en 31 seconden. W. Otte uit Haarlem, de winnaar van vorig jaar, moest met een kleine ach terstand genoegen nemen met de tweede plaats. F. Rijkhof uit Eist werd, eveneens licht afge scheiden, 3e en F. Dijk (Vianen) won vóór C. Elshof (Naarden) de sprint van het peleton. Bij de liefhebbers maakte het hand jevol plaatselijke renners helaas geen grote indruk. J. Kerkhof (rijwielpech) en Joh. Ossendrij ver (uit de strijd genomen in de laatste ronde om dubbeling te voorkomen) uit Achterveld, als mede de overige renners uit Leusden moesten voortijdig af stappen. De wedstrijd werd gro tendeels beslist toen een vijftal renners voorop kwam. A. v. d. Ploeg uit Goes bleek de rapste en klopte G. van Helden (Gouda). J. Schoeman (Veenendaal), L. Ver- zuu (De Meern) en G. v. d. Boog aard (Woerden) in de eindspurt (1.14.41 uur). C. Berkhof (Bar- neveld) werd 10e. TOERSTART Maandagavond werd de eerste etap pe van de 23e Tour de Junior gereden Met frisse moed en nog vol hoop een goede eindklassering gingen de circa 140 jongens en meisjes uit Duitsland. Enegeland, Schotland en Nederland van start en de eerste uitslagen waren: De eerste etappe werd bij de 12-jarigen gewonnen door Fred Lems, vóór de Voor de Mini-Tour op woensdag ochtend (uitsluitend voor kinderen van 4 to 12 jaar uit de gemeente Leusden) stromen de inschrijvingen a 0.50 p.p. met bosjes binnen Aanmelding is nog mogelijk op het toerkantoor. Vandaag vanaf 9.30 uur werd de persoonlijke tijdrit gereden en vanaf 18.45 uur de tweede etappe-in-lijn. Morgen volgt al weer de derde etap pe en de uitslagen vindt u in de krant van donderdag Wij moeten ook van Wout Meinten nieuwe foto's laten maken. De toer- baas heeft sinds kort een (lees)bril nodig om alles perfect te laten verlo pen. Duitser Uwe Tschentke (Leusder Krantploeg), Walter Butter en de rest van de 17 man sterke kopploeg. die met enige voorsprong over de eindstreep kwam De Leusdenaar Peter Terpstra zal eveneens bij de vluchters. Ook bij de 13-jarigeri kwam een aantal renners met voorsprong over de finish. Rob v.d Broek. Ivan Detant en Fred Tromp wer den 1,2 en 3 van het 23 man tellende eerste peleton Bij de 14-jangen een Duitse zege. Frans Jürgen was iets sneller dan Frank van Leeuwen en Dick Dekker In hun kielzog vloog het verder vrijwel volledige deelnemersveld over de dwars over de Jan van Arkelweg getrokken kalkstreep. De drie winnaars kwamen eveneens op de eerste plaats van het puntenklassement, maar of dat vanavond na de persoonlijke tijdrit en de tweede etappe-in-lijn nog het geval is. lijkt op zijn minst te betwijfelen. Er zijn kapers genoeg op de kust! Jenny Blo- tenburg en Els Zwarts in het tourwin keltje hebben de eerste tourdag reeds goede zaken gedaan en opper wachtmeester G. Kamps, de rayoncommandant Achterveld van de Rijkspolitiegroep Leusden. heeft als kopman van zijn achthoofdige ploeg, wat verkeersregeling betreft, de leiding vast in handen. Een ongeduldig peloton achter de wagen van Tour-leider Meinten Winnaar bij de twaalfjarigen. Fred Lems. wint met veel machtsvertoon de eerste etappe. >e veertienjarigen aan de start van de eerste etappe Een felle aanzet voor een van de tussensprints voor het puntenklassement De drie sterksten van de eerste etappe bij de twaalfjarigen Fred Lems (Rotterdam). Thomas Runge (Duitsland), Walter Butter (Purmerend) «J TOUR OE JUNIOR V v i ACHTERVELD V

Leusder Krant | 1980 | | pagina 5