Leusden kan en moet woningbouw versnellen Evelien Blom (CDA): Munnikhove (tijdelijke) jongerenaccommodatie =1 nu: 2 keer per wk KRAGTEN TAPIJT $1 G.S. richten zich met „klemmend verzoek" tot Leusdense raad Raad moet maandag principe uitspraak doen College wil jongerencentrum in hoofdcentrum VANDAAG IN DG LGIISDEK KKANT CML/RO vergadert maandag UC°„t f, 1 1F krant: Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden lew 6 V ry rnP ,Q fTw> - Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 1 10,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 7 AUGUSTUS - 12e JAARGANG NO. 31 -1980 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Leusden moet sneller dan was gepland, de tweede fase afbouwen. De Leusdense tweede fase kan In plaats van eind 1985 al medio 1984 en misschien zelfs al eind 1983 afgerond zijn. Een ambtelij ke werkgroep, die in het kader van de woningsituatie in deze re- i glo een onderzoek naar de mo gelijke versnelling van de wo ningbouw in Leusden instelde, is tot die conclusie gekomen. Bo vendien geeft de werkgroep, waarin ambtenaren van de ge meente Leusden en van de pro vincie zitting hadden, als haar mening, dat Leusden tot die ver snelling moet besluiten. Het ambtelijk advies is voor Gede puteerde Staten van Utrecht aanleiding geweest om zich met „een klemmend verzoek" tot het Leusdense college van bur gemeester en wethouders te richten, „om al die stappen te ondernemen die kunnen leiden tot versnelde uitvoering van het nog niet gerealiseerde gedeelte van het bestemmingsplan twee de fase". Het college op zijn beurt vraagt nu de leden van de gemeenteraad om in deze zaak tot een principe-uitspraak te ko men. Dat moet aanstaande maandagavond gebeuren In een gecombineerde vergadering van de raadscommissies „Algemene Bestuurszaken" en „Ruimtelijke Ordening". In concreto heeft de versnelling van de woningbouw, wanneer de gemeenteraad daartoe zou beslui ten, nog slechts betrekking op de deelplannen „Claeverenblad" en „Wildenburg". Dat zijn de laatste deelplannen van de tweede fase en die zijn, op een heel klein stukje na, nog niet In ontwikkeling gebracht Omdat nog niet alle grond In die deelplannen eigendom van de ge meente Is, heeft de ambtelijke werk groep twee berekeningen gemaakt: één waarbij er van uitgegaan wordt dat een onteigeningsprocedure no dig zal zijn om de resterende grond In handen te krijgen, de ander waar bij dat niet nodig zal zijn. In het eerste geval Is de tweede fase medio 1984 voltooid, hetgeen globaal betekent dat 450 woningen zo'n anderhalf jaar eerder worden opgeleverd. In het gunstige geval -dus wanneer er niet onteigend hoeft te worden, kan de tweede fase eind 1983 afgerond zijn, wat dan zou betekenen dat zo'n 600 hulzen twee jaar eerder worden op geleverd. GEEN BELANGRIJKE VERMIN DERING „Het zal duidelijk zijn dat dit mede soelaas kan bieden aan het zeer grote bestaande en vooruit- berekende woningtekort in de regio Amersfoort", zo schrijven de amb tenaren In hun advies, al moeten zij daar gelijk aan toevoegen: „Het Is echter niet zó dat het regionale woningtekort voor de periode 1980 tot 1984 in zeer belangrijke mate zal worden verminderd door de ver snelde uitvoering van het Leusdense tweede fase-plan." Toch komt de werkgroep tot de slotsom dat het in belang van de regionale volkshuls- vesting nodig Is om tot de versnel ling te komen. Tegelijkertijd onderkent de werk groep dat er ook nadelen verbonden zijn aan het versneld afbouwen van de tweede fase. Op de korte termijn kunnen er vooral problemen op het vlak van de Infrastructuur verwacht worden. Zo wijst de ambtelijke werk groep er op dat bepaalde wegen, die nu al problematisch geacht kunnen worden qua verkeersafwikkeling, door een versnelde afwikkeling van de tweede fase nog extra belast zul len worden, „hetgeen bepaald niet gunstig Is". De werkgroep is echter van mening in dit geval de belangen van de volkshuisvesting zwaarder moeten wegen dan de verkeers kundige nadelen. Het allerbelangrijkste probleem lijkt echter te zijn, dat er antwoord moet worden gevonden op de vraag wat moet er worden gedaan als de tweede fase in versneld tempo is af gebouwd? Leusden moet ten be hoeve van de Leusdense woning zoekenden in aansluiting op het tweede fase-plan, elders in de ge meente woningen kunnen bouwen. Zoals bekend is de gemeenteraad onlangs van start gegaan met de voorbereiding van een struktuurplan voor Leusden-centrum, waarin een uitspraak zal moeten worden gedaan over één of meerdere bouwlokaties voor de woningbouw na de realise ring van de tweede fase. „Indien mocht blijken", zo staat in het amb telijk rapport, „dat in het kader van de versnelling, de opvang van de ei gen woningbehoefte van Leusden in het gedrang komt, zal deze pro blematiek in het kader van de struktuurontwikkeling mede worden bezien. Daarbij dient uiteraard ook de relatie te worden gelegd met het streekplan Utrecht-Oost." Zeer concreet blijken de ambtenaren van mening dat „om na de realisatie van het bestemmingsplan tweede fase kontinuïteit in het woningbouw proces te kunnen bewerkstelligen, er zo spoedig mogelijk een bestem mingsplan moet worden ontwikkeld voor bijvoorbeeld het Ruige Velt. Oplevering van dit plan (zonder ont eigening) is naar verwachting niet vóór 1 oktober 1984 mogelijk." Die problemen zouden het onderwerp moeten zijn van een vervolgstudie. Ondertussen adviseert de werk groep echter om nu al die stappen te nemen welke kunnen leiden tot de versnelling van de afbouw van de tweede fase. De gecombineerde commissie vergadering, waarin de raadsleden moeten uitspreken of zij in principe voor of tegen versnelling van de bouw van de tweede fase zijn, wordt aanstaande maandagavond (11 augustus) gehouden in de raadszaal van het gemeentehuis aan de Ha- mersveldseweg 2. De bijeenkomst, die openbaar is, begint om 20 uur. Ook de overige raadsleden zijn er voor uitgenodigd. Het ambtelijk rapport ligt voor be langstellenden ter inzage bij het buro Voorlichting van de gemeente Leus den in de documentatiehoek van de gemeente in de openbare biblio theek aan de Hamersveldseweg. ZIE VERDER PAGINA 5 Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr 03420-16141 Noorderrandweg kan doorgetrokken worden pag.3 Pinkeltje bij Kinderlandpag.3 Versnellen kanpag.5 Tour de Junior In Achterveldpafl-7 en 0 Overig sportnieuwspag.9 Filmpag.11 en pag.13 Spaanspag.13 Kantlijnpag.13 DOKTERSDIENST: 03425-1222 DE LEUSDER KRANT: ...houdt het allemaal bij. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het college van burgemeester en wethouders gaat de raad tezijnertijd voor stellen om een permanente ac commodatie voor het open Jeugd- en jongerenwerk neer te zetten in het hoofdcentrum. Waarschijnlijk al volgende maand zal de raad het voorstel bereiken om de boerderij Zwar- teweg 29 beschikbaar te stellen als tijdelijke accommodatie. Aldus deelde wethouder Gijs van Woudenberg (CDA) maandag avond desgevraagd mee in de door hem voorgezeten raadscommissie „Onderwijs en Welzijn". De com missieleden toonden zich niet on verdeeld enthousiast over het ant woord van de wethouder. Met name Evelien Blom (CDA) vroeg zich hardop af, waarom het college niet gedacht heeft aan de aan de Cen- trumweg gelegen boerderij Mun nikhove. Volgens mevrouw Blom zou die boerderij geschikt zijn om als tijdelijke accommodatie te fun geren, terwijl in de onmiddellijke nabijheid er van tezijnertijd de defi nitieve huisvesting voor het open jongerenwerk zou kunnen verrij zen. Mevrouw Blom: „Veel mensen zijn niet gelukkig met een jongeren centrum in het Hoofdcentrum. De Munnikhove ligt zeer gunstig in een nu nog maagdelijk gebied, zodat er met de planning van de woning bouw ook nog rekening gehouden kan worden met de vestiging van een jongerencentrum daar." Lange tijd is er over gedacht om van de Munnikhove een kinderboerderij te maken. Dat plan lijkt nu echter geheel van de baan, omdat het financieel niet te behappen zou zijn. Overigens zal de Munnikhove als plaats ongetwijfeld ook goed vallen bij de stichting .Jeugdraad" Corri Verduin (raadslid voor Progressief Leusden en tevens lid van de Jeugdraad), herinnerde er aan dat de Jeugdraad niet bijzonder geluk- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1 1,02 per regel (34 cent pe mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 yur en van 13.30 tot 17.00 uur ge opend. Zaterdags gesloten. kig is met een lokatie in het hoofdcen trum. Met name de slechte spreiding van de verschillende jongerencentra - De Til en 't Claeverenblad zitten er vlak bij in de buurt - baart het bestuur van de Jeugdraad zorgen Bovendien is de Jeugdraad er van overtuigd dat vesti ging van een jongeren-accommodatie in het hoofdcentrum op korte termijn onmogelijk is. Corri Verduin: ,,ln de ver gadering van de Jeugdraad eind juni is ook al de Munnikhove als alternatief genoemd. Ook een plaats aan het einde van de Noorderinslag werd toen ge noemd." vervolg op pagina 3 - De boerderij Munnikhove wordt nu weer genoemd als mogelijke tljdelij accommodatie voor het open jeugd- en jongerenwerk. LEUSDEN - De werkgroep Ruimtelij ke Ordening van het C.M.L. komt voor de eerste vergadering na de va kantie bijeen op dinsdag 12 augus tus aanstaande. De vergadering wordt, zoals gebruikelijk, gehouden in het gemeentelijk voorlich tingscentrum aan de Zwarteweg en begint om 20.00 uur. Op de agenda staat: 1. Opening 2. Verslag vergadering 10 juni 1980. 3. Mededelingen. 4. Versnelling woningbouw 2e fase. Ter nadere informatie wordt ver wezen naar de bijgevoegde stuk ken (i.e. rapport ambt. werkgroep, brief GS en brief aan Gemeente raad). 5. Ontwerp-bestemmingsplan Achterveld. 6. Rondvraaa. 7. Sluiting bij u In de brievenbus, op dinsdag en donderdag. KAMERWUD KWALITEIT ARNHEM UTRECHT Staenstraat 59 Amsierdamsestraaiweg 363 AMERSFOORT UTRECHT Kamp 51 Smaragdplem 241 DE MEERN ZEIST Strijkviertel 59 Monlaubansfraal 17 Pr

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1