GRONDAANKOPEN MET DE VOR ROND Ook overeenstemming bereikt over aankoop grond voor doortrekking Noorderrandweg Mobiele schoollokalen aan Smoussesteeg en Centrumweg Grote spellendag Mobiel lokaal voor Pinkeltje mogelijk bij Kinderlandschool I 1eu sd n i SP Is Senioren- soos weer van start Speelzaal wil graag in Groenhouten blijven Leusder Krant DONDERDAG 14 AUGUSTUS: FOTO-KOPIE NODIG? plaatselijk nieuws DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1980 Het gedeelte van de Noorderrand «eg/Middenweg dat nog niet is aangelegd, omdat tot nu toe geen overeenstemming over de grondaankoop kon worden bereikt met de heer Daatselaar. Die overeenstemming is er, zodat met spoed de weg in z'n geheel kan worden gerealiseerd. Dat betekent, dat met name de bewoners van Alandsbeek, De Wetering en een deel van de Tweede Fase straks sneller hun weg zullen kunnen vinden in de richting van rijksweg 28. Voorlopig nog via Stoutenburg, omdat er niet naar uitziet, dat de aansluiting op rijksweg 28 voor 1985 zal zijn gerealiseerd. Maar een begin Is er straks (van de redaktie) LEUSDEN - Bij afwezigheid van wethouder Wagenaar, die van een vakantie genoot, werd de vergade ring van de commissie ruimtelijke ordening en openbare werken door voorzitter Rademaker even na negen uur met een vuistslag afgesloten. Niet zozeer uit woede, maar bij ge brek aan een voorzittershamer. De commissie was In anderhalf uur tijds uitgepraat over de toch wel beperkte agenda. Enige aandacht kregen de onderwerpen mobiele schoolloka len, de dierenhoeve aan de Hor- sterweg en de aankoop van het be drijf van de heer Apeldoorn ten be hoeve van Bruinhorst. vervolg van de voorpagina RANDVOORWAARDEN Dat betekent niet, dat de Jeugdraad de boerderij Zwarteweg 29 als tijdelijke accommodatie van de hand wijst. Maar als er een tijdelijke oplossing meer in de buurt van de plaats van het definitieve centrum te vinden is. dan heeft die de voorkeur. In dat verband is ook al eens gedacht aan de boerderij Smousse steeg 5. Bovendien wil de' jeugdraad graag de randvoorwaarden weten, waaronder tijdelijke accommodatie ter beschikking wordt gesteld. Met name is nog niets bekend over de financiële kant van de zaak. In zijn antwoord aan de raadsleden liet wethouder Van Woudenberg weten dat een in juli gevoerd gesprek met de Jeugdraad er hem van had overtuigd dat men akkoord kon gaan met de loka- tie in het hoofdcentrum respectievelijk aan de Zwarteweg. Vandaar dat hij van plan is met het genoemde voorstel te komen, dat overigens ook in over stemming met eerder gedane uitspra ken van de gemeenteraad is. Niettemin vroegen Evelien Blom en Corri Verduin alsnog de Munnikhove als lokatie serieus te willen overwegen. En bij handhaving van zijn voorstel uit voerig de afwijzing van andere moge lijkheden te motiveren. OVEREENSTEMMING MET DE VOR Voorzitter Rademaker kon aan het begin van de vergadering enkele belangrijke (en ver heugende) mededelingen doen. Voor Achterveld is de gemeente een stapje verder op weg naar de realisering van de nieuwbouw gekomen doordat een nieuwe overstemming werd bereikt met de heer De Vor, zoals bekend de eigenaar van de grond, die voor de nieuwbouwplannen nodig is. Het Achterveldse raads- (en commissie-)lid Ossendrijver vond dit een zeer verheugend geluid zo vlak na de vakantie. Voorzitter Rademaker: „Waaruit moge blijken, dat we niet hele maal stil hebben gezeten AANKOOP GROND GEBR. DAATSELAAR Een tweede belangrijke mededeling bevestigde die uitspraak nog eens. De gemeente heeft eindelijk overeen stemming bereikt met de heren Daatse laar over de aankoop van grond, beno digd voor de doortrekking van de Noorderrandweg-Middenweg Dit be tekent - indien GS ook toestemming geeft - dat binnen afzienbare tijd deze belangrijke verbinding eindelijk tot stand kan worden gebracht, waarbij te vens de al zo lang geleden beloofde afsluiting van de Zwarteweg voor door gaand verkeer kan worden gereali seerd. Burgemeester Rademaker noemde de overeenstemming ,,erg plezierig'. VOORBEREIDINGSBESLUIT Op het perceel Horsterweg 23 is men momenteel volop bezig met het (intern) verbouwen van de boerderij tot „dierenhoeve". Omdat er voor de om liggende grond ook bebouwingsplan nen zijn, die niet passen in het bestem mingsplan ,,Buitengebied-Oost" wordt een voorbereidingsbesluit noodzake lijk. De commissie ging met het nemen van een dergelijk besluit akkoord, ook al hadden de verschillende commissiele den, met name Harm Offereins (GPV/ (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Wethouder Gijs van Woudenberg (CDA) vindt het persoonlijk geen probleem, wanneer één van de twee aan de Smoussesteeg te plaatsen mo biele lokalen wordt neergezet bij de Kinderlandschool aan de Centrumweg. Maar de wethouder kon maandagavond op de pu blieke tribune aanwezige be langhebbenden bij de vergade ring van de commissie „Welzijn en Onderwijs" niet keihard toe zeggen dat het ook zou gebeu ren. „Het is ook een kwestie van ruimtelijke ordening", aldus Van Woudenberg aangevend, dat één van zijn collega's in het college zich er ook nog even over zal moeten buigen. Zoals wij vorige week reeds meldden was de gemeente van plan om twee mobiele lokalen neer te zetten aan de SGP), de nodige twijfels Henk Os sendrijver (CDA) vond het jammer, dat was begonnen met de verbouwing, ter wijl het voorstel nu pas op tafel kwam. Voorzitter Rademaker betoogde, dat de gemeente een interne verbouwing niet kan tegenhouden, maar dat het hier gaat om wat er straks nog zal worden veranderd op het desbetreffende per ceel. Hij was het volstrekt eens met de commissieleden, die stelden, dat ak koordverklaring met het voorbe reidingsbesluit nooit kan betekenen, dat de commissie al bij voorbaat ak koord gaat met de bouwplannen voor de dierenhoeve. ,,Als het zover is zul len we de tekeningen met een ver grootglas bekijken", zei hij. Enige twijfels onstonden rond de vraag of de nu al geplaatste hokken nu wel of niet onder de bouwverordening vallen Voorzitter Rademaker tilde daar echter niet zwaar aan en de commis sieleden hadden evenmin de behoefte om daar direkt een punt van te maken MOBIELE LOKALEN De commissie ging akkoord met de huur van twee mobiele lokalen, waar van de een bij „Kinderland" aan de Centrumweg zal worden geplaats en de tweede aan de Smoussesteeg Dit tot tevredenheid van verschillende be langhebbenden, zoals de peuterzaal, die ook nu domicillie aan de Cen trumweg heeft en ernstige bezwaren had aangetekend tegen het verplaat sen van hun peuterzaal naar de Smousesteeg AANKOOP BOERDERIJ APEL DOORN De aankoop van de boerderij en eni ge grond van de heer G Apeldoorn werd door de commissie als zeer posi tief ontvangen Temeer omdat blijk baar naar ieders tevredenheid een op lossing is gevonden voor de verdere bedrijfsvoering van het agrarische be drijf van de heer Apeldoorn Toch had Harm Offereins (GPV/ SGP) de nodige kanttekeningen bij dit voorstel. Offereins: „Enige maanden geleden is door bewoners van de Ha- mersveldseweg een alternatief plan in gediend. Het is wel bijzonder vervelend - om het maar zachtjes uit te drukken - dat we tot nu toe maar door zijn gegaan Smoussesteeg bij de daar reeds staan de lokalen, waarvan momenteel ge bruik gemaakt wordt door de openbare school „De Heerdde vijfde protes tants-christelijke basisschool en de peuterspeelzaal Blijhof II De lokalen zijn bedoeld voor één klas van de vijfde p c.-school, die met ingang van het nieuwe schooljaar drieklassig wordt, en voor één klas van de Kinderlandschool Zoals gebruikelijk in Leusden, wilde de gemeente ook nu weer de mobiele lo kalen kopen Het liefst zou men ze dan geplaatst zien aan het „scholeneiland- je" aan de Smoussesteeg Om van Kin derland geen school met een depen dance te hoeven maken, lag het in het voornemen om de bij Kinderland on dergebrachte peuterspeelzaal „Pinkel tje" over te brengen naar de Smous sesteeg. SPREIDING Daartegen bleek echter nogal wat bezwaar te bestaan. Na een telefonisch onderhoud met de afdeling „Welzijn" met onze eigen plannen, zonder ons in dit alternatieve plan te verdiepen Een serieuze diskussie zou eigenlijk nog wel moeten volgen Voorzitter Rademaker was dat niet van de gemeente, liet het bestuur van de stichting peuterspeelzaal „Pinkeltje het college van b en w weten zich niet te kunnen verenigen met huisvesting van de speelzaal in een lokaal aan de Smoussesteeg In een op 31 juli aan het college geschreven brief, werden als argumenten onder meer genoemd: - huisvesting van Pinkeltje aan de Smoussesteeg is strijdig met de in de Speelzalennota 1976 neergelegde spreidingsgedachte Aan de Smous sesteeg is immers al speelzaal Blijhof II gevestigd - als de speelzaal aan de Smousses teeg komt, zal de betrokkenheid van ouders uit Groenhouten met de speel zaal verminderen. Die betrokkenheid is nu erg groot en wordt een van de be langrijkste redenen van het floreren van „Pinkeltje" genoemd - „Pinkeltje' fungeert als een ont moetingscentrum in de wijk Groenhouten en moet dus ook uit so ciaal oogpunt in deze wijk gevestigd blijven - de toekomstige woningbouw in he* helemaal met hem eens ..Het voorstel van de bewoners is in maart binnenge komen, maar toen waren wij al naarstig aan het onderhandelen met de heer Apeldoorn Je kunt de vraag stellen of je deelplan „Claeverenblad" rechtvaar digt een speelzaal op de plaats waar deze nu gevestigd is - voor ouders met een kind op Kinder land en een kind op de speelzaal wordt het een stuk ingewikkelder om de kin deren te halen en te brengen Ook het bestuur van „Kinderland", het bestuur van „Blijhof' en de wijkraad Groenhouten lieten weten, dat zij Pin keltje liever bij de Kinderlandschool zouden laten staan. Wethouder Van Woudenberg zei maandagavond dat hij die argumenten waardevol vond en best bereid is om te proberen het mo biele lokaal bij Kinderland te plaatsen Vooral nu de twee lokalen niet gekocht maar gehuurd gaan worden, had hij daar weinig problemen mee. Maar. als dat gebeurt, zal het slechts voor één jaar kunnen Dan verandert de situatie voor wat betreft de mobiele school lokalen aanzienlijk, want volgend jaar moet de vijfde p c.-school beschikken over een permanent gebouw in de tweede fase Enige tijd later zal Kinder land aan de beurt zijn voor ^en per die onderhandelingen dan maar moet stoppen, maar wij vonden, omdat de twee zaken door elkaar heen gingen spelen, dat wij eerst moesten proberen de onderhandelingen af te ronden manent gebouw, eveneens te vestigen in de tweede fase TOEKOMST Op de vraag van het commissielid Evenlien Blom (CDA), wat er dan vol gend jaar met Pinkeltje moet gebeuren, kon de wethouder geen direkt antwoord geven Van Woudenberg „Dan moe ten we opnieuw een oplossing zoeken Misschien is er een plaats te vinden in Claeverenblad, Wildenburgh of het hoofdcentrum." In zijn schrijven aan het college gaf het bestuur van „Pinkeltje" overigens ook al enige suggesties voor een toe komstig vestigingsplaats voor de speelzaal. Genoemd werden: - een lokaal naast Kinderland. - een lokaal op het terrein tussen „De Hobbit" en de tabaksschuur. - of een lokaal schuin tegenover „Kin derland" aan de andere kant van de Centrumweg Door het commissielid Corri Verduin (Progressief Leusden) werd er op aan gedrongen dat het college gaat werken aan een stuk, waarin het zijn beleid op het gebied van peuterspeelzalen neer legt. Het per jaar zoeken naar een plaats, zoals nu met „Pinkeltje" ge beurt. noemde zij „te veel een ad hoc- beleid". Rozendaallaan 9 Leusden-C. OPENBARE COMMISSIE- EN WERKGROEPVERGA DERINGEN IN DE MAAND AUGUSTUS In de maand augustus zullen de vol gende openbare commissie- en werk groepvergaderingen worden gehou den Commissie Algemene Bestuurszaken maandag 11 augustus, raadszaal ge meentehuis, aanvang 20.00 uur. Commissie Financiën woensdag 13 augustus, raadszaal ge meentehuis. aanvang 20 00 uur Werkgroep Onderwijs maandag 18 augustus, raadszaal ge meentenhuis. aanvang 20.00 uur Werkgroep Verkeer dinsdag 19 augustus, expositieruimte Zwarteweg 16a, aanvang 20.00 uur. Planadviesgroep Welzijnsplanning woensdag 20 augustus, raadszaal ge meentehuis. aanvang 20.00 uur. Plangroep soc cult aktiviteiten donderdag 21 augustus, commis siekamer Burg. de Beaufortweg 63, aanvang 20.00 uur. Werkgroep Midden- en Kleinbedrijf donderdag 21 augustus, raadszaal gemeentehuis, aanvang 20.00 uur. De agenda's en stukken liggen vanaf 5 dagen voor de vergadering ter inzage bij het Bureau Voorlichting. Burg. de Beaufortweg 63. telefoon 941247, toe stel 116 en in de bibliotheek Nieuw- Langenbeek. LEUSDEN - Op donderdag 14 augustus organiseert De Til een grote spellendag voor kinderen van de lagere school. Deze spellendag is zo langzamerhand een traditie ge worden als het slot van de zomer vakantie. Dit jaar wordt de spel lendag op een boerderij ergens In Leusden gehouden. Hoewel in het verleden dergelijke tochten per fiets werden gedaan, acht de organisatie een dergelijke fietstocht te gevaar lijk, vooral voor de jongere kinderen, zodat is besloten, dat dit jaar auto's worden ingezet om alle deelnemer- tjes naar de desbetreffende boerderij te vervoeren. Daarom wordt een dringend beroep gedaan op de ouders om hiervoor hun medewer king te willen verlenen. Men kan zich opgeven op zondag 10 augustus van 10 tot 12 uur in De Til. De kosten bedragen 1,50 per kind. De organisatie hoort die dag dan ook graag van u of u uw auto beschikbaar stelt voor het nodige vervoer Op donderdag 14 augustus wordt er eerst tussen 9 00 en 9.30 uur verza meld bij De Til. Trek geen nieuwe kleren aan, is het advies van de organisatoren, maar zorg wel voor regenkleding, want je weet maar nooit in dit natte kik kerlandje. Vergeet je lunchpakket niet, daar moeten de deelnemers zélf voor zorgen èn voor een goed humeur. Om ongeveer half vijf 's middags is men weer terug in De Til. Voor verdere in lichtingen kan men De Til bellen, tele foon 941826 Zolls In (to tijd van Ot en Ston wanton ar al geboortekaartjes verstuurd Maar vast niet zulke aardige als uit oe enorme koliektie van de Lauadar Krant, want |e weet met wat ie ziet als je de modelienboeken doorbladen Deze is erin ieder geval bij Uit de tijö van Ot en Sien Lauadar krant. Leusden/Centrum Rozendaallaan 9 Tel. 033-941495 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Op dinsdag 19 augustus begint de seniorensoos in Leusden- Zuid aan het nieuwe seizoen. Vanaf die dag wordt de soos, die georgani seerd wordt door de UW, weer iedere dinsdagmiddag tussen twee en vijf uur gehouden. De senioren treffen elkaar in de Roda-kantine op het Burg. Buining-sportpark. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Bert Vos, Marnix Kreijns en Peter van Meenen. Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos. Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur. Redaktie en administratie: Kan toor Leusder Krant, Rozendaallaan 9. Leusden-centrum Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: 40,- per jaar, 20,50 per half jaar, 10,50 per kwartaal. Klachten bezorging Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (dins dag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel. 033-940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze ingpekteur bezor ging, overdag 03420-16141toestel 19. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbe taling van 5 - per exemplaar (for maat 13x18 cm) op giro 871441 n v. de BDU b v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, pa gina waarop de foto werd geplaatst U kunt ook kontant betalen op ons kantoor. Rozendaallaan 9. Leus den/centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uit gave van de BDU-krantenkom- blnatie te Barneveld.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3