Jongens Tolboom beheersten mini-tour Hele toer Weinig belangstelling voor AMBC-tourrit leusJep Tl DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1980 Achtervelds nieuws ACHTERVELD - Niet minder dan zesmaal kwam een Tolboom bij de woensdag verreden mini-Tour op het een-twee-drie-schavotje! Er was veel volk op de been en alles ging goed. De eerste drie van elke leef tijdsgroep verdienden een medaille en een bos bloemen en alle deelne mers een mini-Tourvaantje plus kauwgom. De uitslagen waren: 4 jaar: 1Mary Boersen; 2. Ard Meer- veld; 3. User van Mispelaar. 5 jaar: 1Ramon v. d. Berg; 2, Anja Kerkhof; 3. Arno Lankhaar. 6 jaar: 1Peter de Vaal; 2. Wibo Plij- naar; 3, Alex Boersen. 7 jaar 1Peter Tolboom; 2. Jos Kerk hof; 3. Leon Verburg 8 jaar: 1 Taco Struik; 2. Erik Tol boom; 3. Kees v. d. Bremer 9 jaar: 1 Mark Tolboom; 2. André Valkhof; 3. Wim Voskuilen. 10 jaar: 1 André v. d. Pol; 2. Johnny Meerveld; 3. Frank Tolboom Wout Peel heeft van zijn vrouw een week bijzonder verlof plus f 7,50 ter bestrijding van ,,een week volledig verzorgd Achterveld" gekregen Deze markante ex-medewerker van de Tour de Junior was al op de eerste de beste dag van het jeugdwielerfestival aanwezig en natuurlijk op klompen, leder jaar heeft de Tour de Junior een paar jarige deelnemers in de gelederen. Peter Boertien uit Hoogeveen was op 5 augustus ja rig. Als lid van de Buitelustploeg zal dat best wel een leuk feestje zijn geweest Cor van 't Wout van de Slokkerploeg en afkomstig uit Cu- lemborg wordt op 7 augustus een jaartje ouder. Regina Sluiter uit Ale mei o is - uiteraard! - ook dit jaar weer eens jarig. Weliswaar niet tij dens de Tour, maar de elfde van de elfde is eveneens een aparte" datum. De Duitse ploegleider Karlheiz Teuwen (vader van Kati uit de Schakelploeg) is voor de zevende maal als zodanig in Achterveld. Wellicht komt hij nog eens in tourdorp wonen? De Tourcamping van de achter Arie Kok is ook dit jaar weer bijzonder goed bezet. Heel wat ouders en verdere familieleden van rennertjes zijn met caravan en/of tent naar Achterveld gekomen. Voor twee deelnemers was de 23e Tour de Junior al afgelopen voor de start. Zij waren onlangs deelnemer aan een meerdaagse wedstrijd in Volop snelheid bij de veertienjarigen Drente. De KNWU vindt één zo'n krachttoer voor de jongelui meer dan genoeg Terecht, maar sneu voor de ..slachtoffers". Yvonne Holsteijn rijdt niet in haar witzwarte trui van de ploeg (Leusder Krant). Het haar toege dachte exemplaar was veel te krap (iets meer dan het bovenstuk van een bikini) en daar kon zij In Achter veld niets mee doen. Yvonne fietst nu (on)opvallend in het giro-blauw. LEUSDEN/CENTRUM - Dat Joop Zoetemelk de 67e Tour de France heeft gewonnen, zal u niet zijn ontgaan en wellicht zag u ook, hoe minister-presi dent A. van Agt Joop op beide wagen kuste na zijn glorieuze intocht op de Champs Elysées? Zoiets doet hij zelden of nooit. Elf etappe-overwinningen, de gele en de witte trui vormden een deel van de winst van Peter Post en zijn Raleigh's. Het kon haast niet op en met zijn 2e plaats in het eindklassement heeft Hennie Kuiper - een dikke 15 jaar geleden nog deelnemer aan de Ach- terveldse Tour de Junior - Hollands glorie op de racefiets extra onder streept. Nederland heeft drie weken lang intens meegeleefd met de Leusdense tourverslaggever Heinze Bakker en zijn collega's van radio en TV Net of je er bij was' Niet iedereen kan de Tour de France winnen. Dat heeft Kuipertje gezegd en Gerhard Schönbacher bevestigd. Deze Oos tenrijkse renner uit de Marc-ploeg kwam, evenals in 1979, als drager van de rode lantaarn in Parijs. In een vraaggesprek verklaarde hij, dat het nu voor hem een hele toer is geweest en veel meer moeite en koerstaktiek heeft gekost. „Ik moest deksels goed op passen niet te vroeg met dat rode lampje te worden opgescheept om zo doende niet te rsiskeren uit de Tour te worden gegooid. Dat lot trof niet alleen de te laat binnen gekomen renners, maar na een aanloopperiode ook de laatste man in het klassement onder weg". Ondanks de (weliswaar nega tieve) publiciteit voor zijn sponsor kreeg Schönbacher evenwel te ver staan, dat hij volgend seizoen geen nieuwe contract zal krijgen. Helaas verdwijntdaarmee weereen stukje folk lore uit de Ronde van Frankrijk. PC. De drie sterksten bij de veertienjarigen in de derde etappe. Wout Melnten ondervraagt Fred Lems. a De mini-renners op volle roeren. Even op de rollen warmdraaien voor ^e start van de individuele tijdrit. ACHTERVELD - Zaterdagavond werd onder ideale weersomstandighe den de traditionele Tour de Juniorrit gereden. Deze rit werd georganiseerd door de A.M.B.C Achterveld. Het was een heel mooie en gezellige rit, welke was uitgezet door de heren P. van Uhm en G. van Marwijk. Er waren slechts 20 deelnemers. De oorzaak van deze vrij geringe deelname lag vermoedelijk in het zeer warme weer en de vakanties. Er werd weer gereden inde sport- en de tourklasse. De uitslag van deze rit was: TOURKLASSE 1. J. Flantuna, IJsselstein. 23 strafpnt. 2. E v. d. Vrucht. Achterveld, 28 strafpnt. 3. L Lorist. Achterveld. 28 strafpnt. 4 A H. van Druten. Achterveld, 32 strafpnt 5 R Adams, Leusden. 39 strafpnt. 6 G Vink, Baarn, 39 ^trafpnt SPORTKLASSE F. Schaar, Hilversum, 15 strafpnt. H. Schopping, Hilversum, 17 strafpnt. De nog door de vereniging te organi seren ritten zijn op 28 september, 26 oktober en 16 november Ook kan nog steeds worden deelge nomen aan de vaste rit die in verband met het 25-jarig bestaan van de vereni ging is uitgezet. Deze vaste rit kan nog het gehele jaar worden gereden De lengte hiervan is 80 kilometer. Er kan elke dag tussen 9.00 en 15.00 uur wor den gestart bij hotel De Roskam. Tij dens de rustpauze wordt een kopje kof fie aangeboden. De rit gaat door de mooie plekjes van de Veluwe en de Gelderse Vallei De rit kan geheel in eigen tempo worden gereden en is voor iedereen te volbrengen. De rit eindigt ook weer bij hotel De Roskam waar steeds het formulier moet worden in geleverd. M FINISH Veel publiek geniet van het jeugdwielerfestijn.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7