Nimmerdor-achttal won de hoofdprijs SI'OltT srdtj In de schaduw van het Lockhorsttoernooi Lockhorsttoernooi mooi op schema Volgende week vakantie- speelweek bij Blijhof Spandoe ken ont vreemd Amersfoortse Culturele Raad DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1980 10 jaar geleden Uit de Leusder Courant" van 8 augustus 1970 Op 6 augustus, net voor zijn vertrek naar Almelo, opende burgemester F. J. H. Schneiders van Leusden onder zeer regenachtige weersomstandigheden de drie nieuwe tennisbanen van LTV Lockhorst op het Buiningpark. Voorzit ter Jan Elsackers belastte zich met het dankwoord. Onze redaktionele mede werksters: Frits van Breda, Asschatterweg 63. Leusden-centrum, tel. 033-941757 (alg.) Dick en Aline Bijl, Oldenbarnevelt- straat 18. Achterveld, tel 03425- 2090 (Achtervelds nieuws) Peter Op den Camp, Finnmark 32. Leusden-centrum, tel 033-941380 (sport). Alex Fieseler, Lindenlaan 34 Leusden-centrum, tel 033-942553 (alg Anco de Knijff-Mali, v. Har- denbroek v Lockhorstlaan 30. Leusden-zuid. tel 033940273 (kunst, algemeen) Tea Middelkoop, Waarden 20. Leusden-centrum, tel 033-943724 (alg Verder werken regelmatig mee: C Ph Spaans en W Boelhouwer CO ttaxakT 1174 In het jaarboekje „Uit in Amersfoort 80/81" kunt u alle ge- OO gevens vinden van de meer dan 100 evenementen, die in Amersfoort op cultureel en sociaal-cultureel terrein het ko- O mend seizoen o.a. in De Flint, De Zonnehof, de St. Aegten- kapel plaatsvinden. f2 Alle informatie over concerten, toneel-, cabaret-, ballet- Qi voorstellingen, tentoonstellingen etc. staat hierin vermeld E Ook de gegevens over een abonnement op de evenemen ten van uw keuze, de losse verkoop van toegangsbewijzen C etc., alsmede de bestelbon voor een abonnement zijn in het jaarboekje opgenomen. „Uit in Amersfoort 80/81" kunt 3 u gratis afhalen bij het bureau van de A.C.R. in De Flint, Coninckstraat 62 of in De Zonnehof, Zonnehof 8. Amers foort U kunt ook bellen: 033-751084 of 033-33034, waarna het boekje u wordt toegezonden. Tot maandag 25 augustus, 22 uur kunt bestelbonnen voor een nieuw abonnement 80/81 afgeven bij het A.C.R.-kan- toor in De Flint. Het team van de LRV Nimmerdor won de 1e prijs in de achttallendressuur. stnjd van Suffolk met Jonathan Rogers. Frazer Last. Chris King, Julien Burrows en Andrew Gaze tegen Lockhorst met Erik Hoksbergen. Rolf Bolk en Leon de Boer. In de leeftijdsgroep t/m 18 jaar plaatsten zich de meisjes Julie Hatton. Joanna Gillingwater en Alison Young (Suffolk), Helen Hootmans (regio) en Gré Markerink, Helène Rekkers, Deni- se de Bondt en Evelien Drewes van Lockhorst. Bij de jonges gaat de strijd verder met Michael Last. Simon Steele (beiden Suffolk), Arthur en Tino Scherpenzeel, Michel Vial, Mark Buytendijk, Bert van Wede, Harm Woerdman, Pieter Buis en Remco Mous (alle regio). De kwartfinales wor den vrijdag gespeeld en ook hier zijn de finales op zondag. Het is bijzonder gezellig op en rond de Lockhorst-grounds Eugenie Kruier uit Grubbenvorst vond het (vrij ver taald uit het Limburgs): „Hardstikke leuk en goed georganiseerd. Ik zou het enig vinden als onze club ook eens zoiets gaat doen en Lockhorst dan te rugvraagt". Wat denkt u van de mening van Raymond Tourney en Willem Jan Madsen (ondanks de Franse en Deen se achternamen rasechte Limburgers): ..Niet alleen het tennisgebeuren is erg gezellig en sportief, maar ook de ont spanning. Wij hebben genoten van het watervoetbal, al liep dat wel een beetje uit de hand, of gaat dat in Leusden altijd zo met deze „sport"? Burrie Jacobs en Annemiek Richelle, ook al uit het Ven- lose voorstadje Grubbenvorst. waren ook best tevreden. Vooral over de con tacten met hun leeftijdgenootjes. Van „stijve Utrechters" is hun niets geble ken. Integendeel! Dinsdagavond werd een extra toer- nooitje ingelast met gemengde teams van spelers en (bege)leiders van Suf folk, Grubbenvorst en Lockhorst Suf folk had daarvoor een beker be schikbaar gesteld. Het was niet zo. dat ze daar spijt van kregen. Zij speelden gewoon beter dan de concurrentie (of hadden meer geluk?) maar de Britten wonnen wel hun eigen rpijs. Voor wie interesse heeft in de eindstand volgt hier het resultaat: 1. Suffolk 69 pnt. 2. Lockhorst 56 pnt. 3. Grubbenvorst 38 pnt. Als extra-special volgde nog een gemengddubbel met mrs. Gillingwater en mr. Hattin in/met regenjassen, para plu's, kaplaarzen en hockeysticks enerzijds en Mirjam van Schijndel en Maarten Dirkzwager (van de organisa tie) anderzijds. Helaas waren wij (en wij niet alleen!) zo onder de indruk van de vertoning, dat de uitslag van dit treffen ons is ontgaan. LEUSDEN/CENTRUM - Als brandweercommandatn Jan Up- perman voor Leusden nog spuitgasten te kort komt, kon hij maandagavond bij de LTV Lock horst een ruime keus maken uit as pirant-brandweerlieden Op het Buiningpark vond als verstrooiing in het internationale jeugdtoernooi een spuitbalwedstrijd plaats Er werd naar hartelust gespoten en wie last had van watervrees kon maar beter uit de buurt blijven, want veel deel nemers hanteerden het o.m in de voetbalsport in zwang zijnde prin ciple- eerst de man en dan de bal. De lucht- en watertemperatuur ga ven overigens geen reden tot kla gen. zodat eigenlijk niemand, on danks een fiks nat pak, voor een eventuele verkoudheid behoefde te vrezen. De brandweer pompte de „ammunitie" uit het aan verversing toe zijnde zwembad en dat water was door de zon leuk voorver warmd. Rond de grote Michelin-bal werd het een dolle boel. De eerste teams probeerden nog wel zoveel mogelijk punten te scoren, maar later ont aardde de strijd in het zo doeltref fend mogelijk besproeien van het veelkoppige publiek. Toen uiteinde lijk de „superploegen" in het veld kwamen werd de bal helemaal ver geten en moest vooral de wed strijdleiding het ontgelden. Lock- horst-voorzitter Martin de Boer sloeg bepaald geen modderfiguur door de wijze, waarop hij het „ver ven" van zijn kleding in water- en modderbakken onderging en jeugd- voorzitter Teun Stulemeijer dacht zeker, dat het om „meiregen" ging, gezien de gretigheid waarmee hij de spuitende slangen tegemoet trad. Woensdag werd „levend stratego" gespeeld in Den Treek en don derdag was het rustdag. Insiders weten, dat er van rust weinig terecht komt. De deelnemers aan het toer nooi staat morgenavond een bar becue te wachten en zaterdag als slotfeest een disco in De Til -- Postbus 699 3800 AR Amersfoort LEUSDEN/CENTRUM - Het derde internationale jeugdtoernooi van de LTV Lockhorst loopt nog steeds - had u anders verwacht? - mooi op schema. De eerste en tweede ronde van de dubbels zijn dinsdag en woensdag gespeeld. In de komende dagen volgt de rest en de finales staan voor zondag op het program ma. Het toernooi begon met de en kelpartijen en ondanks het bijzonder grote aantal daarvan, zijn de kwart finalisten inmiddels bekend. Dat zij bij de meisjes t/m 14 jaar Celeste Boucher en Zoë Last uit Suffolk, Barrie Jacobs, Maryvonne Kurrit en Annemiek Richelle uit het Limburgse Grubbenvorst en Astrid Hoksber gen, Vivian Vetter en Danielle de Hiep uit de regio Amersfoort. Bij de jongens van dezelfde leeftijdsgroep zijn dat Guy King (Suffolk), Raymond Tourney, Arno Roebbers, Willem Jan Madsen (alle drie uit Grubbenvorst), Aret Aprahamian en Peter Petten uit de regio en de Lockhorsters Michel van Vuuren en Peter Boschman. Bij de meisjes t/m 16 jaar hebben zich geplaatst Aneli Woodcock en Loui se Gillingwater van Suffolk, Birgitte Hendrickx (Grubbenvorst). Jacqueline Goedhart en Joyce de Stoppelaar uit de regio, alsmede Lisete van Dijk, Jacque line van Vuuren, Antoinette Buytendijk, Rona de Koning en Odette Snijders van Lockhorst Bij de jongens wordt het een Vrijdag 8 augustus: 9 00 uur: jeugdtennistoernooi Lock horst 19.30 uur: idem start barbecue 10.00 uur: ploegentijdrit Tour de Ju nior 18.45 uur: wegwedstrijden idem Zaterdag 9 augustus: 9 00 uur: jeugdtennistoernooi Lock horst 19.30 uur: slotfeest idem in de Til 13.00 uur laatste etappe Tour de Junior 20.00 uur: prijsuitreiking idem VOORTHUIZEN - Op een terrein aan de Prinsenweg te Voorthuizen werd afgelopen zaterdag het grote concours van de Landelijke Rijver- eniging „Voorthuizen en Omstre ken" georganiseerd. Het werd een door de deelnemers en toeschou wers zeer druk bezocht evenement, dat gedurende de middag en avond plaatsvond. Dressuur stond centraal in het middagprogramma en voor de LRV Nimmerdor werd het optreden met achttallen een heel mooi succes. Deze Amersfoorts/Leusdense rijver- eniging won de hoofdprijs: 1 Nimmerdor 120 pnt. 2. Hasloruiters 120 pnt. 3. De Vrijheid 117 pnt. 4 De Klomp 116 pnt. enz. Het avondprogramma werd groten deels gevuld met springen. P. v.d. Brink werd voor Nimmerdor op Lotus 3e bij het M-springen. - De organisatoren van het toernooi. Donderdag 7 augustus: 18.45 uur: wegwedstrijden Tour de Junior Zondag 10 augustus: 10.00 uur: finales toernooi Lockhorst 14 00 uur: prijsuitreiking idem 14.30 uur: oefenvoetbal Hoogland 1 - SVA 1 14.30 uur: idem Roda 1 - Amersf Boys 1 11.30 uur: idem Roda 2 - Amersf. Boys 2 Woensdag 13 augustus: 19.00 uur oefenvoetbal Bilthoven 1 - Roda (zo) 1 19.00 uur: idem FAK 2 (Bilthoven) - Roda (zo) 2 LEUSDEN - Het zal de komende week van 11 t/15 aug. een drukte van belang worden in en rondom Blijhof aan de Ansfriduslaan 49 Dan is er iedere dag wat te doen voor de kinderen van 4 t/m 12 jaar De pret begint gelijk maandag al. dan kunnen de kinderen hutten en tenten bouwen Op dinsdag, donderdag en vrijdag is er ook van alles.te beleven. zoals een vossenjacht, toneelspelen, volksdansen, handenarbeid, circus en film. De dagen beginnen om 10.30 uur Vanaf 10.00 uur binnenkomst. De kin deren moeten brood meenemen, om 15 30 uur is het afgelopen. De kosten £j/n1.50 voor leden. 2,50 voor niet- leden van Blijhof. Op de eerste dag kan er een passe-partout gekocht worden, deze kost 5,- en 8.50 (met-leden) Woensdag 13 aug. is voor de peuters tot 5 jaar Met hen worden er van 10.00- 12.00 uur allerlei spelletjes gedaan Kosten 0,75 leden. 1,50 niet-leden Blijhof hoopt dat er erg veel kinderen komen! LEUSDEN - Het afgelopen week end zijn bij het winkelcentrum „De Biezenkamp" door onbekenden en kele spandoeken ontvreemd. De winkeliers aldaar hadden die span doeken opgehangen om op de han den zijnde braderie op hun winkel centrum aan te kondigen. Die brade rie wordt overigens gehouden op woensdag 20 september aanstaan de.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 9