SB Te veel vragen onbeantwoord Raad neemt nog geen besluit over versnelling woningbouw Raad „op zich niet afwijzend tegenover versnelling" ik mi LËIISIIER KRAKT Politieburo in Hamershof nu: 2 keer per Eén bezwaarde park naar de Kroon Plangroep SCA vergadert krant: Commissie financiën vergadert woensdag MHHHnnHi BDU FOTOKOPIE NODIG? Leusder Krant De Leusder Krant: ...antwoord op veel vragen... Reimus&Snel D« leusder Krant WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÈ Verantwoordelijk rediklwr BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-1 941495 b.g g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 10,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. Rozendèallaan 9 Leusden-C. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Eén bezwaarde tegen de uitbreiding van het Burgemeester Buining-sportpark heeft zich niet neergelegd bij de afwijzing van zijn bezwaren door het provinciaal be stuur en zich thans gewend tot de Kroon. Het gaat om het Schouten huis, dat namens de gebroeders Pels Rijcken ageert tegen de uitbreiding van het sportpark. De gebroeders Pels Rijcken zijn de eigenaren van het naast het sportpark gelegen landgoed Lockhorst, waarvan een deel nodig is voor de uitbreiding. De gebroeders Pels Rijcken beschou wen het groeiende sportpark als een ernstige bedreiging voor het land goed. Bij de gemeente Leusden had men gehoopt dat geen van de indieners van bezwaren in eerdere instantie zich tot de Kroon zou wenden en wellicht zal men ook nog trachten de heren Pels Rijcken tot andere ge dachten te brengen. De Kroonpro- cedure betekent namelijk een ernsti ge vertraging van de uitvoering van de plannen, die onder meer de aan leg van de ijsbaan en accommoda ties voor enkele buitensporten om vatten, waarvan in Leusden grote behoefte bestaat. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeenteraad staat niet afwijzend tegen versnel ling van de afronding van de tweede fase. Maar het ontbreekt de raadsle den aan voldoende informatie om nu al een principebeslissing te nemen. Er moet nog een groot aantal vragen beantwoord worden voordat de ge meenteraad kan zeggen of de door de provincie verlangde versnelling inderdaad uitgevoerd gaat worden en onder welke voorwaarden dat dan zou moeten gebeuren. Naar ver wachting kan de raad, na verkrijging van de aanvullende informatie, in de raadsvergadering van september wel een principebesluit nemen. Dat is het resultaat van de bespre king van het rapport „Onderzoek eventuele versnelling van de wo ningbouw in het plan Leusden-Cen trum tweede fase", zoals die maan dagavond in een gecombineerde vergadering van de raadscommis sies „Algemene Bestuurszaken" en „Ruimtelijke Ordening" werd ge houden. Om tien voor half elf trad Hans Pekelharing, na een schorsing van de vergadering, als woordvoer der van de raad op om commis sievoorzitter burgemeester Rade- maker mee te delen dat de raad zich niet in staat achtte om de verlangde principe-uitspraak te doen. Daar was bijna twee en half uur diskussie aan vooraf gegaan, waarin de raadsleden een vracht vraagpunten aandroe gen. Zoals bekend zou de provincie graag zien dat Leusden in verhoogd tempo de tweede fase afbouwt. Niet in 1985 maar medio 1984 of mis schien zelfs al eind 1983 zou het ruim 3000 woningen omvattende be stemmingsplan gerealiseerd moeten zijn. Gedeputeerde Staten van Utrecht deden kortgeleden een „klemmend verzoek" aan Leusden veer 600 woningen twee jaar eerder dan was gepland, opleveren. Over de vraag of Leusden bereid is dat de doen, boog een bijna voltallige raad zich gisteravond, in een poging prin cipieel ja of nee te zeggen. Men kwam er nog niet uit. Gaat Amersfoort echt groeistad worden? Wat gaat er gebeuren als we die tweede fase versneld hebben afge- woorden op die vraag. Unaniem was men van mening dat een versneld afbouwen van de tweede fase nooit ten gevolge mag hebben dat Leusdense woningzoekenden in de kou komen te staan. Burgemeester Rademaker: „Het moet onverkort zo blijven dat Leusdenaren die op grond van de door ons daarvoor ge hanteerde criteria in aanmerking om tot die versnelde afbouw te ko men, gezien de woningsituatie in de regio Amersfoort. Die is uiterst nij pend en daarom heeft de hogere overheid Amersfoort gevraagd om 10.000 woningen te gaan bouwen, wat Amersfoort in principe bereid is om te gaan doen. Maar als het zover komt dat Amersfoort inderdaad groeistad wordt, dan zal het toch ze ker tot 1985 duren voordat daar de eerste woningen van die grote uit breiding gerealiseerd worden. On dertussen zou Leusden moeten bij springen om de komende jaren wo ningzoekenden op te vangen. In gunstige geval kan Leusden onge bouwd? Is het voor het Leusdens ambtelijk apparaat doenlijk te ver snellen? Wat zijn de financiële kon- sekwenties? Wat zijn precies de ge volgen voor de 'nfrastructuur van Leusden? Hoe hart men gedacht sport- en ar.dc.j- welzijnsvoorzie ningen op peil te houden? Moet er nog wel hetzelfde pakket woningen gebouwd worden als oorspronkelijk gepland was. Die vragen kwamen gisteravond onder andere op tafel en die zullen eerst beantwoord moeten worden voordat de raad verder wil praten over versnellen of niet. Toch werd gisteravond al duidelijk dat de raad nooit sec „ja" gaat ant komen voor een woning, ook een woning kunnen krijgen". Bovendien, zo menen de Leusdense raadsleden, mag er van de kant van de provincie en rijk ook wel wat tegenover staan als Leusden bereid is om sneller te bouwen. Met neme een bespoedi ging van de aansluiting van Leusden op de A 28 werd concreet genoemd als een aardige geste tegenover Leusdens mogelijke bereidheid om sneller te bouwen. Het was Harm Offereins, die dat, als eerste spreker, onder meer noemde. Ook Rinze Bloemhof (PL) drong er bij bur gemeester Rademaker op aan om nu „In goed koopmanschap" te trach ten zaken te doen. Hij noemde in dit verband ook de woningbouw in Achterveld. Zijn fractiegenote Ma rion Defares bleek zich vooral zor gen te maken over de vragen hoe dat nu verder moet na afronding van de tweede fase en of het Leusdense ambtelijk apparaat wel in staat zou zijn tot de versnelde bouw. CDA- woordvoerder Hans Pekelharing wil eerst meer duidelijkheid over de groeistatus van Amersfoort. Ook was hij het, die naar voren bracht dat je misschien tot een andere verde ling van de soorten te bouwen wo ningen moet komen, wanneer er ver sneld gebouwd wordt. „We moeten in ieder geval niet gaan bouwen voor leegstand", aldus Pekelharing, daarmee doelend op het contigent vrije sector-woningen In de nog te realiseren deelplannen van de twee de fase. De CDA-fractie acht het ge wenst dat onder zocht wordt of er eigenlijk niet meer woningwetwo ningen en premiekoopwoningen ge bouwd zouden moeten worden. Ook de WD-woordvoerders Jan Carel van Dijk en Gerrit van Tiel le verden een bijdrage aan het pakket vragen. Van Dijk vond vooral de fi nanciële konsekwenties nog onvol doende onderzocht, terwijl van Tiel het college vroeg toch vooral de ge volgen op het gebied van verkeer, werkgelegenheid, welzijn en infra structuur klemmend onder de aan dacht van de provincie te brengen. C.M.L-avond over inspraak Rinze Bloemhof Tour de Junior weer voorbij 5 en 7 Geslaagd Lockhorsttoernooi Overig sportnieuws (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De plangroep „Sociaal Culturele Activiteiten" vergadert donderdag 21 augustus aanstaande. De bijeenkomst wordt gehouden in de commissiekamer van het oude gemeentehuis aan de Burg. deBeau- fortweg en begint om 20.00 uur. De agenda vermeldt: 1 Opening; 2. Verslag van 16 juni j.l.; 3 Mededelingen; 4. Bespreking Vor- mings- en Ontwikkelingswerk Vol wassenen, 5. Bespreking Stichting Muziekschool Leusden, 6. Tijdsche ma; 7 Rondvraag en afspraken; 8. Sluiting. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het gemeentebestuur is van plan een woning in de Ha mershof te kopen om die aan de rijkspolitie als buro te verhuren. Burgemeester Rademaker kwam gisteravond in de commissie Alge mene Bestuurszaken met dat voor stel, dat eind deze maand in de raad zal komen. Verzekeringen Gratis huizenpocket Computertiypotheek- adviezen. Eenzijdige courtage Taxaties tv makelaardij og hamersveldseweg 26 ieusden, tel. 033-944569 Het gaat om een onderkomen voor de rijkspolitie rayon-centrum De politie is momenteel ondergebracht in twee kamers van het gemeentehuis aan de Zwarteweg, vlak naast de ingang van het gemeentelijk informatiecentrum. Die ruimte is niet alleen onvoldoende voor de politie, de gemeente kan die twee kamers ook erg goed zelf gebrui ken. Daarom ontwikkelde men het plan om de politie in een tijdelijke accommo datie nabij het hoofdcentrum onder te brengen, een plan waarvoor de raad in april vorig jaar 128.000,- votteerde De gemeente kon echter met de Rijks gebouwendienst niet tot overeenstem ming komen over de huur van het tijde lijke gebouw Wel kon men tot over eenstemming komen over de huur van een woning in de Hamershof. Het gaat baars woningen bv. Bemiddeling bij eenkoop en verkoop ven onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C telefoon 033-943880. i BDU, Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur ge opend. Zaterdags gesloten. om het appartement Wevershilt 15, waar naast het kantoor ook nog woon ruimte zou zijn voor twee vrijgezelle po- litie-ambtenaren. De commissie ABZ kon zich met dit plan verenigen Jan Carel van Dijk (VVD) vroeg zich echter wel af of de vestiging van een politieburo in een woonhuis in de Hamershof geen over last voor de buren tot gevolg zou heb ben Daartegenover stond Harm Of fereins (SGP/GPV) met zijn mening dat bewoners en winkeliers best wel eens heel gelukkig konden zijn met de lokatie van een politieburo in het centrum. Tezijnertijd moet er in Leusden een nieuw politieburo komen voor de ge meentepolitie. Wanneer Leusden 25.000 inwoners telt zal het korps rijks politie plaats moeten maken voor ge meentepolitie. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De commissie „Finan ciële en Economische Zaken" verga dert aanstaande woensdag voor de eerste keer na de vakantie. De in de commissie zitting hebbende raadsle den komen om 20.00 uur in de raads zaal van het gemeentehuis, Hamers veldseweg 2, bijeen voor de behan deling van de navolgende omvangrij ke agenda: 1 opening en inventarisatie vragen stellers/woordvoerders; 2. medede- linge; 3 verslag vergadering van 12 juni, 4 lening 55 wooneenheden Wo ningstichting Leusden; 5. eigen domsoverdracht kleedgedeelte club huis L T V Leusden alsmede recht van opstal; 6. verhuur clubhuis aan Soccle ten behoeve van De Rockers; 7. ontwerp rekening 1979 Provinciale Utrechtse Welstands Commissie. 8 controle-rapport Verificatiebureau inzake jaarrekening 1978 van het Re gionaal Sociaal Werkvoorzienings schap Amersfoort en Omgeving, 9. concept 1e begrotingswijziging 1980 Regionaal Sociaal Werkvoorzie ningsschap Amersfoort en Omge ving; 10 begroting 1981 Recreatie schap Utrechtse Heuvelrug en Vallei- gebied; 10a ontwerp-begroting I.A.M 1981; afschrift van de belang rijkste bladzijden bijgaand, het com- pletestuk ligt ter inzage, 11 plaatsing 2 mobiele lokalen aan de Smousse- steeg ten behoeve van het peuter- speelzaalwerk; 12 C A l ten behoeve van de 55 wooneenheden in W7; 13. aankoop grond en opstallen J. Apeldoorn, 14 21e begrotingswijzi ging. teven eindwijziging 1979 Dienst Gemeentewerken, 15. aankoop grond hr de Vor ten behoeve van de uitbreiding van Achterveld, 16 subsi die Jeugdraad, 17 éénmalig subsidie speelgoedinventaris peuterspeelza len; 18. startsubsidie Vereniging i.o. voor Welzijn van ouderen; 19. 41e begrotingswijziging 1980 A D., waar in de financiële consequenties van de onder 16 t/m 18 genoemde agenda punten zijn verwerkt, 20. meerjaren- analyse 1981-1984. 21 krediet t.bv de verbetering van de kleedruimten op het Burg. Buiningpark, 22 garan tie geldlening LTV Leusden t b.v. de bouw van een clubaccommodatie, 23 rondvraag en sluiting opruiming A»e PERKPLANTEN tegen lage prijzen tt|: J KWEKERIJ J G. STUIVEN BERG J Nleuwstraat62.Scherpenzeel A - -X s Avonds na zes uur gesloten. -k bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag. IK wil graag abonnee worden op de Zwanenbordspel Naam: Adres: Plaats: U kunt deze bon In een open envelop (zonder postzegel) zenden naar Administratie Leusder Krant. Antwoordnummer 211,3800 XA Leusden Of afgeven bli de Leusder Krant, kantoor Rozendaallaan 9. Leusden-C Tel. 033-941495 •n ontvang da krant 1 maand gratis. (Hel abonnementsgeld voor een heel iaar bedraagt I 40 Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met het Leusder Krant

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1