Grandioos geslaagde braderie in tour-feestend Achterveld Bij Wout op de koffie Kermis en rommelmarkt niet zo druk bezocht Igusder fcnuwfc Tour- snippers Achtervelds nieuws DINSDAG 12 AUGUSTUS 1980 regelmatig heel mooie prijzen tewin- nen De loten gingen dan ook steeds vlot van de hand. De speaker bij dit rad had door zijn bijzondere manier van aankondigen een groot aandeel in de lotenverkoop Wel makkelijk als men veel mensen kent en ze dan bij aankomst bij dit rad van harte verwel komt Dit bracht soms veel hilariteit te weeg Het is heel de avond zeer gezellig geweest en de publieke belangstel ling was overweldigend Alle deelne mers waren zeer tevreden Om onge veer 23.00 uur werd de braderie ge sloten en ongeveer drie kwartier later was er in het dorp niet meer te zien dat er een braderie was geweest Niet alleen waren alle kramen afgebro ken, maar was ook de hele weg schoon geveegd Tijdens de braderie werd omsteeks negen uur door de burgemeester van Leusden de heer Rademaker de prij zen uitgereikt van de balonnenwed- strijd van 31 mei. Er waren drie prijs winnaars. Hun ballonnen waren in Engeland terecht gekomen waarvan twee in dezelfde streek. De burge meester hield een leuke toespraak, waarna hij de prijzen uitreikte. De prijswinnaars waren 1e. Herry Zwam- bach, 2e. Anja Voorburg en 3e Ron nie Kroeze. ACHTERVELD - Woensdagavond 6 augustus vond tijdens de tourweek weer de inmiddels traditioneel ge worden braderie plaats De Hessen weg was tussen De Hessenkar en de Jan van Arkelweg afgesloten omdat dit gedeelte van de weg door 21 stands in beslag was genomen Er was voor iedereen wat wils Al direct na de opening van deze braderie was er een geweldige publieke belang stelling. Hoewel de kermis ook rond deze tijd begon te draaien hadden de stads zowel van de ouderen als van de jeugd een geweldige belangstel ling De stoelenmatter. de pottenbak ker met zijn draaiende schijf en de stand met de Indiase kleding trokken veel belangstelling. Groentemanjan van Dijk was ook nu weer present Het waren dit jaar de meloenschijven die een geweldige afname hadden De K.P J. was dit jaar aanwezig met de kop van Jut, het mastklimmen en een stand waar een aantal artikelen te koop waren De kraam waar men de zeer goede en zuivere bijenhoning kon kopen met daarnaast de visboer mochten over belangstelling niet kla gen. Bij de stand van de firma van Daatselaar waren de nieuwste snuf jes en artikelen aanwezig op het ge bied van radio, televisie en overige electrische apparaten De suiker- soinbakker had een fikse klandizie van de jeugd Er was dit jaar ook een stand waar met de hand gemaakte beeldjes, vaasjes e d te koop waren De Achterveldse Zonnebloem-afde ling was ook nu weer aanwezig met een grote sortering zelf vervaardigde handwerken Hier kon ook geraden worden naar de naam van een hond en was er gelegenheid voor het trek ken van enveloppen. De kinderen hadden met deze enveloppen altijd prijs. De naam van de hond bleek Floor te zijn Twee personen hadden deze naam goed geraden Bij loting bleek Joris van Dijk de gelukkige winnaar te zijn Als nieuweling was dit jaar de ziekenomroep De Golfbre ker met een stand aanwezig Hier kon men door middel van een bepaalde apparatuur zijn eigen reactievermo gen testen Ook bakker Schouten sleet vlot zijn verse gebak en appel beignets. De handigheid met ballen- gooien in bepaalde vakken kon wor den beoefend bij de Hiermee waren enkele zeer mooie prijzen te winnen. En dan de schiettent van de schiet vereniging Ons Genoegen. Hier kwa men velen tot de ontdekking dat het stuk schieten van een pijpje makkelij ker was gezegd dan gedaan. De oude schoolboekjes en de enveloppen waarmee een prijs kon worden ge wonnen van de Regenboogschooi gingen zeer vlot van de hand Het bleek voor de ouderen wel leuk tezijn om een leesboekje te kunnen kopen, waar men vroeger uit had leren lezen Het textielhuis Wijntjes alsmede de firma van Bekkum waren met hun stands aanwezig. Traditiegetrouw was ook de Carnavalsvereniging pre sent met hun biertent Ook was daar koffie en limonade aanwezig. Na het geslenter over de braderie was een koele dronk van harte welkom. Ook kon bij deze vereniging een draagba re televisie worden gewonnen De heer G. v d Neut uit Leusden Zuid was de gelukkige winnaar van dit apparaat. Naast de Carnavalsvereniging was de stand van boekhandel Vos Hier kon gratis geraden worden naar het aantal balpennen in een pot. Het nieuw op de markt gekomen metsel materiaal voor de jeugd kreeg bij deze jeugdige bezoekers een gewel dig onthaal. Er was gelegenheid om dit uitteproberen Despanning op de kindergezichten was zeker het aan kijken waard. Er bleken in totaal 195 pennen te zijn Door diie personen was dit aantal geraden Bij loting bleek de 1e prijs gewonnen te zijn door Sandra v. d Akker, de 2e door Jan Rutte en de 3e door Mark Leer- makers Bij slagerij van Wieringen waren het de hamburgers, de worst jes e d. die de inwendige mens ver zorgden. De aanwezige barbecues waren steeds geheel bezet Bij de stand van de Welkoopwinkel waren een groot aantal artikelen te bezichti gen vooral op het gebied van de tuin. De rijvereniging De Singels hadden dit jaar twee heel leuke attragties. Er kon mee worden gedaan aan ringste ken op de fiets Dit viel echter niet mee daar de fietsen zodanig waren ingesteld, dat men steeds op en neer ging Vorig jaar kon er met de pony's worden gereden, dit jaar was er een rondrit met de huifkar Ook het feest comité. dat dit jaar deze braderie had georganiseerd was met enkele stands aanwezig Dit comité was pre sent met een oliebollen kraam, een ballengooitent, een dartspel en na tuurlijk ook weer het rad van avon tuur Bij dit rad van avontuur waren Bij de ploegentijdrit geen koe op het parcours, maar een verslagge ver, die verschrikkelijk zijn best deed aan de microfoon Het was alleen erg jammer voor Wout Meinten, dat er geen geluid uit de luidsprekers kwam, omdat de an tenne niet was ingeschakeld! Óver geluidsapparatuur gespro ken Ook de Rijkspolitiemannen bij de Tour hebben hun „bakkie". Per mobilofoon (ook wel „kletsij- zer" genoemd) houdt opper Kamps contact met zijn mannen om het verkeer te regelen en meestal lukte dat ook De touretalage bij Van Bekkum behoort tijdens het wielerfestival tot de grootste aantrekkingspun- ten van Achterveld Ook de tour- paqina's van onze krant krijgen daar een mooie plaats. Eus v. d Hengel, hoofd van deTC, stapt tijdens de wedstrijden wel heel apart uit zijn auto Languit in een - helaas droge - sloot kreeg hij pas in de gaten, dat er iets mis was. Donderdagavond was Wout Mein ten nog vlugger van zijn Bliksem- kranten af dan gewoonlijk. Dat krijg je als je die even op het dak van je auto legt om het portier te openen en dan zonder nadenken wegscheurt De ..kunstmoeders" van de Tour kenden dit jaar de rugnummers van hun renners goed van buiten Dat bleek tijdens de loterij, toen zij bij Ome Wout op de koffie kwa men Wim Smink en Herman van Rui tenbeek (wie nog meer9) staan al voor het 23e jaar op de loonlijst van de Tour de Junior als zeer gewaardeerde medewerker Ook een „oude" medewerker is Wim Vos. die de eerste twee edities van de Tour als deelnemer heeft mee gemaakt Je neemt daar wel wat van mee. want een paar jaar rust draait hij nu al weer een jaar of 15 mee in de organisatie. Tot de „ou de hap" behoort voorts Joop de Jong, gelukkig al weer flink opge knapt na een ernstige ziekte ACHTERVELD Donderdag in de tourweek is per traditie de „moeder dag" van de Tour de Junior. Dan komen de adoptiemoeders (ruim 100 van de 140 rennertjes zijn een week bij hen te gast) en de dames van de EHBO en de tourmedewerkers bij Wout Meinten c.s. letterlijk op de koffie. Zoals gebruikelijk in d'Oude Peerdestal van Piet van Uhm. Het was daar met pakweg 80 gasten weer een luidruchtige en bijzonder plezierige gebeurtenis. Wout weet uitstekend met al die tourvrouwen om te gaan en legt ze goed in de watten, want hij weet deksels goed, dat zonder hen het Achterveldse jeugdwielerfestival al lang was overleden en begraven. Het bleef niet alleen bij een kopje koffie met gebak Wie wat sterkers wilde hebben - dat kwam voor. want het kostte geen cent - hoefde alleen maar een Roskam-muntje te laten zien Er werd bovendien een grote loterij gehouden met als basis de rugnummers van de ondergebrachte renners. Een enorme taart als hoofd prijs (het lotje werd getrokken door mevrouw Smink. de nestor van de tourmoeders) kwam terecht bij me vrouw Wittebrood, de reserve-moe- der van de Schot William Gunn (rug nummer 99) Voorts ontvingen alle adoptiemoeders een bij de plaatselij ke winkeliers te besteden waardebon - en zaterdag volgt nog de verloting j van een fiets Het is goed om moeder te zijn, maar tourmoeder is nog beter' ACHTERVELD - De algemene eco nomische teruggang in Nederland wordt langzamerhand ook in Achter veld merkbaar. Op de kermis bijvoor beeld was het verre van druk. Alleen op woensdagavond tijdens de brade rie werden ook de kermisattracties goed bezocht - de plaatselijke café's trouwens ook - maar over het alge meen hadden de exploitanten weinig reden tot juichen De rommelmarkt ten bate van DWS kreeg zaterdag een wat betere klandizie, maar ook hier leken de drukte en de kooplust min der dan bij vorige gelegenheden. Toch waren er nog wel leuke koopjes te halen voor hen. die daar oog voor hadden Bovendien gold voor de( Achterveldse muziekvereniging, dat vrijwel de totale opbrengst zuivere winst was en vele kleintjes maken samen nog steeds een grote

Leusder Krant | 1980 | | pagina 5