Nieuw puntenstelsel voor bepalen huurprijs van kamers en etages Stichting Valleiconcerten start zevende seizoen tl 220 wÜS» Fred Timmer v.d.Donk& Romeyn Leusdense vrouwen kunnen elkaar maandags ontmoeten Morgen film in Blijhof L Woningwet woningen Langenbeek worden verdeeld Hobbyclub van start Noordhollandse belegen kaas 920I ROSBIEF TARTAAR WORST 130 895 1550 4195 TT 125 5895 3495 2395 Vier concerten in Leusden 108 Keurslager BOUWMARKT Direkteur Pais: „90% moet verkocht zijn anders gaat het SB- feest niet door" geeft het keuken ideeënboek kado! 168 pagina's dik Onze grote specialiteit Een verrassend tartaartje een keimagere pittig- ge kruide tartaar-variatie - klaar in een oogwenk: 2x4 minuutjes. STR0GAN0FF CERVELAAT BERLINER Voor de Doe-het-zelver SILICONE KIT FONTEINBAK CARBOUNEUM PLANK „MERAN" KEUKEN HANDZAAG SANDVIK SCHROEF- SLEUTEL plaatselijk nieuws UTRECHT - Aan de hand van punten voor grootte, kwaliteit, en ligging van woonruimte wordt in ons land de huurprijs berekend. Hoe meer punten, hoe hoger de huurprijs. Voor kamers en onvrije etages bestaat een apart puntenstel sel. Dat puntenstelsel wordt per 1 september 1980 verfijnd en uitge breid om de huurprijs en het genoten woonkomfort zoveel mogelijk met elkaar in overeenstemming te bren gen. Het nieuwe stelsel houdt meer rekening met de grootte van de ka mers en de eventuele eigen keuken. Ook de verwarming, de kookgele genheid, en het al of niet met ande ren delen van de sanitaire voorzie ningen kunnen nauwkeuriger wor den gewaardeerd. Van het totale puntenaantal kunnen ook weer punten worden afgetrokken als er sprake is van ernstige gebreken, zeer geringe vloeroppervlakte, het vol ledige ontbreken van stookvoorzienin- gen, sterk verwaarloosd onderhoud, te grote gehorigheid. ongunstige ligging van de kamer, gebrek aan uitzicht of overlast vanuit de woonomgeving. De ze aftrek kan echter niet verder gaan dan hooguit de helft van het aantal pluspunten, dat aan de woonruimte wordt toegekend In het gewijzigde puntenstelsel is tevens bepaald dat huurders zonder meer bezwaar kunnen maken tegen een huurverhoging (of om huurverlaging kunnen vragen) als de kamer ernstige gebreken (zgn nulpun ten) vertoont, die gevaar kunnen ople veren voor de veiligheid en de gezond heid van de bewoners Het gaat hier onder meer om het ontbreken van stromend water, gas of o'.octriciteit, vochtdoorslag, of schimmel, gebrek aan ventilatiemogelijkheden of het niet hebben van een afsluitbare toegang VOORBEELD Om een voorbeeld te geven wat voor gevolgen het nieuwe puntenstelsel voor een kamerhuurder kan hebben vol gens de oude regeling mag een kamer van 260 punten ten hoogste 376,30 aan huur opbrengen. In het nieuwe stelsel komt de kamer maar tot 225 punten en is de ten hoogste redelijke huurprijs 322.25. Het vermindbrde puntenaantal is het gevolg van een bij voorbeeld overlast van langsrazende treinen (-15 punten) en het verbod op het klaarmaken van warme maaltijden (-20) punten. Maar het nieuwe stelsel kan ook in omgekeerd richting werken. Een kamer van 190 punten met een ten hoogste redelijke huur van 270,40 kan nu bij voorbeeld 322,25 huur op brengen, omdat extra punten worden toegekend voor thermostatische regel- knoppen op de radiatoren (3 punten) en voor een aparte keuken (20 punten). De Huurcommissie moet het nieuwe stel sel ook toepassen op geschillen die vóór 1 september aanhangig zijn ge maakt en waarover op die datum nog niet is beslist. Voor een overzicht van het nieuwe puntenstelsel kan men terecht bij de Huurcommissie, Drieharingenstraat 26 te Utrecht (030-317439) of het Bureau Persoonlijke Voorlichting in Den Haag (070-264201De voorlichter van het ministene van volkshuisvesting in de provincie Utrecht is bereid voor groe pen inleidingen te geven en vragen te beantwoorden. Zijn adres: Maliebaan 18 te Utrecht. 030-331125. (van een onzér verslaggevers) LEUSDEN/BARNEVELD Voor het zevende achtereenvolgende seizoen organiseert de stichting „Valleicon certen" een serie kamerconcerten in de Gelderse Vallei. Tussen oktober en april worden er zeven concerten gegeven in Leusden, Barneveld en Hoevelaken, die naar mag worden verwacht, weer een groot aantal be langstellenden uit de regio zullen trekken. De Valleiconcerten worden gege ven in de Nederlands Hervormde kerk aan de Arnhemseweg in Leus den-Zuid, In Groot Krakhorst in Leusden-centrum en In de Veluwehal In Barneveld. Het zevende concert is traditiegetrouw gratis en wordt ver zorgd door de abonnementhouders en hun muzikale achterban in het cultureel centrum Sparrendam In Hoevelaken. Men kan een abonnement némen op de gëhele serie van zeven concer ten en dat kost dan 45,—. Jeugd tot achttien jaar, CJP-houders en 65- plussers betalen 35.— Een abon nement voor de vier concerten in Leusden kost 35,—, respectievelijk 30.— Eendeelabonnementvoorde twee Barneveldse concerten kost 15,—, respectievelijk 12,50. Losse kaarten worden 's avonds aan de zaal verkocht en kosten ƒ10,—, respec tievelijk 7,50. Een abonnementskaart wordt u toe gezonden na overschrijving van het verschuldigde bedrag naar het bank rekeningnummer 33 59 19 677 van de Penningmeester van de Stichting Valleiconcerten bij de Rabobank in Leusden of naar het postgironummer 278135 van de Rabobank in Leusden met vermelding: t.g.v. Penningmees ter Valleiconcerten rek nr 33 5919 677. De abonnementen worden in vol gorde van binnenkomst van de beta lingen toegewezen. Meer inlichtingen kunt u krijgen van de secretaris van de Stichting, de heer J. G. Meijer, Prinses Margriet laan 5, 3832 CJ Leusden-Zuid (tel. 033-940485). De valleiconcerten worden via het Nederlands Impressariaat, dat meestal voor de contracten met de musici zorgt, voor een deel gesubsi dieerd door het Ministerie van CRM. Voor een ander deel dragen de twee gemeenten Leusden en Barneveld bij. Ook dit jaar wordt de Stichting Valleiconcerten financieel gesteund door de Rabobanken van Leusden, Achterveld. Barneveld en Voorthui zen. PROGRAMMA Het programma voor dit seizoen ziet er als volgt uit: 1 vrijdag. 3 oktober 1980, N.H. Kerk, Leusden-Z, Musica Montana Strijkersensemble uit Amersfoort o.l v Herbert Siegers. 2 dinsdag, 4 november 1980, Ve luwehal. Barneveld. Mendelsohn Trio, Alwin Bar, piano. Lex Korff de Gidts, viool. Elias Arizcuren, cello. 3 vrijdag. 12 december 1980. Groot Krakhorst. Leusden-C. Mar- greet Honig, sopraan, Rudolf Jansen, piano 4. vrijdag, 16 januari 1981, N.H. Kerk, Leusden-Z. Amsterdams Baro- kensemble De Egelentier. Uitvoerin gen op authentieke instrumenten 5 zaterdag. 14 februari 1981, Spar rendam. Hoevelaken, Doe-het-zelf- concert. Abonnementhouders van deze serie maken voor elkaar en voor ieder die maar komen wil gratis een avond muziek. 6. donderdag, 12 maart 1981, Ve luwehal, Barneveld, Mondriaan Strijkkwartet. Jan Erik van Regteren Altena, viool. Laurian Bos. viool, Sa- beth Pieterson, altviool. Eduard van Regeteren Altena. cello. 7 vrijdag. 3 april 1981. N.H. Kerk, Leusden-Z, Bourdon Blaaskwintet. Jan van den Berg, fluit. Henri Gouder de Beauregard, hobo. Jacques Meer- tens, klarinet. Paul Csonka, fagot, Jeroen Vermeulen, hoorn Aanvangstijden kwart over acht. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Toen Marian Bran derhorst een maand of wat geleden een advertentietje in de Leusder Krant plaatste, waarin zij liet weten een vriendin te zoeken, kreeg zij daarop een overstelpende hoeveel heid reacties. Tientallen Leusdense vrouwen bleken hetzelfde te willen als zij: gewoon wat informeel contact met andere vrouwen, elkaar af en toe eens ontmoeten om met elkaar over allerlei daagse dingen te praten en, waar nodig, elkaar eens behulpzaam te zijn. Korte tijd later kon zij dat in een gesprekje met een van onze me dewerksters nog eens toelichten. Toen opperde Marian Branderhorst het plan om tot de instelling van een wekelijkse contact-mogelijkheid voor de Leusdense vrouwen te ko men. Nu kan dat plan van start gaan. Te zamen met enkele van de vrouwen, die naar aanleiding van de adverten tie met haar contact opnamen, ging Marian Branderhorst op zoek naar een ruimte, waar wekelijks een bij eenkomst belegd zou kunnen wor den. Via bemiddeling van Evelien Blom, die als lid van bestuur van de Vrouwenraad ook al ijvert voor een accommodatie voor alle Leusdense vrouwen, bleek het bestuur van de r.k. Sint Jozen-parochie bereid om eens in de week een zaaltje naast het kerkgebouw ter beschikking te stel len. Maandag (17 augustus) vindt daar dan de eerste bijeenkomst plaats. Tussen tien en twaalf uur is iedere Leusdense, al dan niet in het gezelschap van kinderen, daar van harte welkom. Het is de bedoeling dat de maandagmorgen op deze ma nier allereerst een mogelijkheid tot gezellig contact zal zijn. Met ingang van maandag zal het een wekelijks terugkerend gebeuren zijn. Wie er meer over wil weten, kan contact opnemen met Marian Bran derhorst, telefoon: 945306. LEUSDEN - Vrijdag a.s is de laatste speeldag van de vakantiespeelweek die deze week druk bezocht werd door kinderen van 4 tot 12 jaar. 's Ochtends kunnen de kinderen circusspelletjes doen. Ze moqen als clown verkleed (Van de redaktie) LEUSDEN - „Negentig procent van de 58 houtskeletwoningen in het plan Langenbeek moet verkocht zijn, anders gaat het feest niet door," al dus de heer Pais, direkteur Ge meentewerken tijdens de vergade ring van de werkgroep RO van het CML. Overigens zal de inspraakproce dure toch al verkort dienen te wor den door de opgelopen vertraging. Volgens de heer Pais zal het wellicht noodzakelijk zijn om direkt met een ontwerp te komen, waarop inge sproken kan worden. Eerst moet echter blijken of er vol doende belangstelling voor bestaat. De sluitingsdatum is 1 september. komen, 's Middags wordt er als „rus tige" afsluiting film gedraaid. Er is een tekenfilm en een film die geheel door dieren gespeeld wordt en van Neder lands commentaar is voorzien. Deze filmvoorstelling kan ook afzonderlijk (dus zonder de ochtend) bezocht wor den. Toegang 1,50 en 2,50 niet-le- den van Blijhof. voor ieder kind is er een traktatie. gekruid met 400 kleurige illustraties, voorbeeldtoto's, indelingsplattegronden, inricht- ideeén. waardevolle tips en een unieke checklist! Dit werkelijk grootse keukenideeénboek ligt voor u klaar in onze showroom Even ophalen dus. Havenweg 5 I Amersfoort Tel. 033- 1 69 46 Openingstijden showroom: dagelijks: 9.00 -12 00. uur 13.30- 17 00 uur 1 zaterdags: 10 00 12.00 uur LEUSDEN - De Woningstichting „Leusden" organiseert eind augus tus '80 een kavelkeuzedag voor de toekomstige bewoners van de wo ningwet-woningen in Langenbeek. Op deze kavelkeuzedag worden toe komstige bewoners in de gelegen heid gesteld om binnen de hen toe gewezen woninggrootte een woning te kiezen uit de 90 te realiseren wo ningen. De volgorde, waarin de aspirant huurders mogen kiezen, wordt bepaald door loting Deze loting wordt verricht door notaris Buters ten overstaan van een aantal bestuursleden van de wo ningstichting. Op donderdag 21 austus a s is er 's avonds in het gemeentelijk informatiecentrum aan de Zwarteweg. een tentoonstelling over het mikro-mi- lieu (groenvoorziening; bestrating e d.) van Langenbeek Tijdens deze ten toonstelling geeft de Woningstichting .Leusdenook informatie over de uit voering van de woningwetwoningen. De oplevering van de eerste woning wet-woning in Langenbeek zal naar verwachting half oktober plaatsvinden. (van een onzer verslaggevers) ACHTERVELD - De hobbyclub in Achterveld gaat volgende week be ginnen aan het nieuwe seizoen. Op woensdag 20 augustus wordt om 9 uur de eerste clubijeenkomst ge houden in de Moespot, ledereen die interesse heeft om te komen, is van harte welkom. TON VAN BERGEN Tel. 033-941700 Leusden-C. Thorbeckelaan 48 - Barneveld - Tel. 03420-5800 IHoevelaken 03495-4270 - Leusden-C. 033-941811 nor kilr\ L Deze week kost de Roomboter I 1.98 per pakje bij aankoop van kaas per kilo Dinsdagmorgen op de markt in Leusden- centrum, naast de verkoopwagen van de Poelier. Holland Haascentrum In kaas de baas In kaas de baas 100 gram 100 gram 100 gram eigen keuken 100 gram De Biezenkamp 21 - Leusden-C - Tel. 941455 Aanb. geldig lot 20 aug Zolang de voorraad strekt VAN GALEN wit, bruin, transparant, 150 cc van 10.50 voor Zwarteweg 8 Leusden-C. Tel. 033-944672. van 17.50 310 cc van 17.50 voor cyclamlno, kleuren bahamabeige, mosgroen, bal i- bruin van 49.- voor bij aankoop van 1 liter carbolineum een kwast voor slechts voor stereo-set van 66.70 voor nu elpfant 't?n 12.95 voor

Leusder Krant | 1980 | | pagina 5