Groenestijn weer op de racefiets Oefenvoetbal Zwemvierdaagse in Leusden i I 1 Eemelaartoernooi vrijwel op schema stokt Aan Leusden bouwen met méér inspraak G Hartelijk dank! Titel strijd bij Lockhorst Dubbels strijden om titel Afkorting DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1980 Een wat oudere foto, maar Jeroen is als wielrenner weinig veranderd. LEUSDEN/CENTRUM - De stoere stucadoorszoon Jeroen Groenestijn, ex-Leusdenaar en sinds kort wonend in Amersfoort, debuteerde als wielren ner" een aantal jaren geleden in de Achterveldse Tour de Junior. Hij ging later fietsen bij de RTC Amersfoort, maar stopte na een jaar of wat met de wielrennerij omdat de tijd ontbrak voor regelmatige training. Jeroen zag het witte tenue (en vooral wat daar bij kwam) van stucadoor niet zo zitten en keek uit naar een donkerder uniform. Hij doorliep met succes de politieschool en verdient nu zijn kostje bij de gemeente politie van Hilversum Dat baantje bestaat niet alleen uit het regelen van het verkeer, het vangen van inbrekers en het uitdelen van „bon netjes" e.d.. Er wordt bij de politie heel veel gesport om in goede conditie te blijven, Niet onverwacht was, dat de oud-Leusdenaar zijn racefiets weer in orde ging maken en de training hervat te. Inmiddels doet hij weer regelmatig aan (politie)wedstrijden mee en alleen dit jaar was hij reeds vijfmaal de rapste. In de Nederlandse titelstrijd finishte hij eveneens erg voorin. Een en ander re sulteerde in zijn voorlopig selectie voor de Nederlandse Hermandadploeg, die van 18 t/m 21 september aan de Euro pese Politiekampioenschappen deel neemt in Berlijn. Op 21 augustus wordt op het Zandvoortse autocircuit de laatste selectie wedstrijd gereden. Een mooie klassering van Jeroen is dan goed voor definitieve deelname aan het uitstapje naar Berlijn. Hockey. Bij de laatste telling op 1 april bleek het ledental van de KNHB de honderdduizend te zijn gepasseerd. Het kwam op 101.587 (een stijging van 2866 t.o.v. november 1979) Wielrennen. De Leusdenaar Dick Willigenburg heeft in de amateurronde van Wesepe (bij Deventer) de 4e prijs gewonnen Achter Reinier Hassink (80 km in 1.58.16), Louis Zieleman en Jos $chaap Volleybal. Dames 1 van Leos speelt het komende seizoen in de districts klasse tegen Sportcentrum, ASVD, SSS, Spokers, SW 2 en 3. Vollkei 2, Surf, SVH en Zely 2 en 3. Heren 1 (gedegradeerd naar de 2e klasse C) Dntmoet Set Up 2 en 3. SH '71NVC, Avanti, Uni Cornus, Vollkei 5, PSVA, Spirit 2, Woudenberg 2 en Renswouw Motorsport. Bij de MSV-motorwed- strijden in Amersfoort waren ook deel nemers uit de gemeente Leusden. In de klasse 125 cc werden R. v.d. Burgwal en F. van Heugten 2e en 3e. D v.d. Burgwal won de klasse 250/500 cc Rijwieltoerisme. Toerclub Batavus organiseert op zaterdag 6 september - met start en finish te Leusden - de Toertocht Midden-Nederland (40,75 of 150 km over de Veluwe en de Utrechtse Heuvelrug). Inschrijving voor 16 augustus betekent f 2- winst Infor matie: Roggeland 1, Leusden-C. (tel. 942617). Handbal. Impala heren 1 speelt de a.s. veldcompetitie weer in de 1e klas se. Tegenstanders zijn EMM, SDO, BSV, Shot, Celeritas, BHC 2 en UD 2 Dames 1 promoveerde naar de 2e klas se B en ontmoet Sporting, RHC, UHV, HMS 2, Nijenrodes, BSV 2 en UD 3. Voor standaardteams (sen.) zie portagenda. iaterdag 16 augustus: Jsselmeerv, 3 - Roda (zat) 2 Voudenberg 4 - Roda (zat) 4 Woudenberg 5 - Roda (zat) 5 Woudenberg 6 - Roda (zat) 6 Woudenberg 7 - Roda (zat) 7 Woudenberg B1 - Roda B1 Woudenberg B2 - Roda B2 Wpudenberg B3 - Roda B3 loda C1 - Woudenberg C1 loda C2 - Woudenberg C2 13.00 13.00 13.00 14.45 14.45 14.45 13.30 12 15 14.15 14.15 Roda C3 - Woudenberg C3 13.00 3DVB D1 - Roda D1 v 10.00 SDVB D3 - Roda D3 v 10.00 Zondag 17 augustus: H'sumse Boys 2 - Achterveld 2 11.30 DSO (U) 2 - Roda (zo) 2 11 30 Roda (zo) 3 - DSO (U) 3 11.30 Maandag 18 augustus: Roda C1 - Amersf Boys C1 19.00 Dinsdag 19 augustus: Hierden 3 - Roda (zat) 3 19.00 HVC A1 - Roda A1 v 18.15 Woensdag 20 augustus: APWC 2 - Achterveld 2 19.00 ACHTERVELD - De 23e Tour de lunlor is voorbij, maar wat meer tegt: het is een bijzonder ge daagd evenement geworden. Jank zij de medewerking van zeer reien. Een onderneming van een lergelijke omvang heeft als een •enmanszaak geen kans op roorbestaan en daarom: ,Heel hartelijk dank aan Iedereen, naar dan ook werkelijk zonder ■Hzondering, die op welke wijze rok aan het welslagen van het nternationale Wlelerfestival voor Ie jeugd heeft meegewerkt." De Tourorganisatie De LRV en PC Nimmerdor werd voor de derde maal provinciaal kampioen van Utrecht Roda staat voor het begin van de voetbalcompetitie 1969/1970 met 19 elftallen (4 meer dan in het vorige seizoen) en wel 6 bij de zondag-senio ren (8). 3 bij de zaterdag-senioren (8) en 10 bij de jeugd (circa 30). Tussen haakjes staan de aantallen van het a.s. LEUSDEN/CENTRUM - Ook dit jaar - en dat is dan voor de vijfde keer in successie - organiseert de Leusder Zwem Poloclub de Haai en, in hechte samenwerking met het badpersoneel, in het zwembad Ba- voort (dat daartoe kosteloos ter be schikking is gesteld door de plaat selijke zwembadstichting) de avondzwemvierdaagse. De tot nu toe succesvol gebleken formule van het evenement is eenvoudig. Tussen 18.30 en 20.30 uur moet op vier van de vijf ronden in de periode van 25 t/m 29 augustus 500 meter worden gezwommen (kinderen tot 15 jaar en 65-plussers mogen volstaan met de helft van die afstand) in een zwem slag naar eigen keuze. Ook het tem po is vrij. Het meedoen aan deze vierdaagse kost 5,- en de deelnemerskaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van het zwembad. Wie voor de eerste resp tweede keer de zwemavondvierdaagse volbrengt, ontvangt na afloop een „bronzen" of een „zilveren" medaille en een „gouden" plak ligt te wachten op alle deelnemers die driemaal of meer succes hebben gehad. Zwemmers of zwemsters, die vier of vijf keer mee hebben gedaan, krijgen naast de me daille nog een ééntje of een tweetje als bijzondere erkenning. Verleden jaar trok het evenement circa 730 deelne mers. Rond het zwemgebeuren worden di verse activiteiten georganiseerd. De gehele week is er muziek en de Leusdense brandweer komt met een extra-vochtige attractie, windsurfers geven demonstraties, enz. enz. Een zeer interessant gebeuren is het touwtrekken voor Leusdense bedrijven en het enorme Leersumse „luchtkus sen" is ook weer aanwezig. Eigenlijk mag u, als deelnemer of toeschouwer, die spectakel niet missen. ACHTERVELD - Ondanks de spelbrekerij van Pluvius kon de wedstrijdleiding van het Eemelaar- tennistoernooi het speelschema bij na volledig aanhouden. Slechts en kele partijen moesten door de re genval worden uitgesteld, maar die kunnen nog gemakkelijk ingepast worden en ook voor het verdere verloop van het evenement ziet men geen problemen. Wij doen maar weer een greep in de massa uitslagen. Zondag werden onder meer ge speeld: GDD Bakker/Kamer- beek-v.d.Brink/Stulemeijer, tweemaal 0-6, Eleveld/Hoksbergen-Esseveld/ Esseveld 3-6, 6-0, en 6—2, v. Loe- nen/Slijpen-Mot/Veen (een „Leus dense derby") 6-3 en 6-2, Op- stelten/Hoogendam-v.d. Brink/Hu- veneers 4-6 en 2-6, v.d. Brink/Stule- meijer tegen Kelder/Kelder 1 -6,7-5 en 6-6, Dirks/Timmer-Smink/Tim- mermans 7-6. 2-6 en 8-6. Dirks/ Timmer-Muller/v.d. Made 2-6 en 1-6 HEC: A. Noordkamp-P. Heiliijgers 6-4, 2-6 en 6-2, A Scherpenzeel-C. Dub- beld 7-6 en 6-2 en J v. Wieringen-P. Slijpen 1-6 en 2-6. HEB: F. de Graaf-H de Koning 3-6 en 2-6 en M Zegveld-R. Schaap tweemaal 6-1 Leuke maandagpartijen waren o m. in het DEC M Boom-D de Bondt (6-2, 2-6 en 1-6). En in het GDD Koet/V.d. Linden-Hoogendam/Opstelten 6-4, 2—6 en 1—6 LEUSDEN/CENTRUM - Van vrijdag 15 tot en met zondag 24 augustus wor den op het Buiningpark de Lookhorsten clubkampioenschappen 1980 gehou den. Voor senioren en een zestiental door de jeugdcommissie geselecteerde junioren. De wedstrijdleiding is in han den van Jan Elsackers, Ton Vissers en Roland Dijkgraaf (die blijkbaar nog niet genoeg had aan die functie bij het inter nationale jeugdtournooi). De titelstrijd betreft de vijf onderdelen HE, HD, DE, DD en GD in drie categorieën: competi tie spelers, overige gevorderden en be ginnelingen Een kleine 200 deelne mers zijn goed voor circa 250 partijen. De wisselbeker-DE wordt verdedigd door Marieke Vos en dezelfde prijs bij de heren is vacant omdat titelhouder Gijs Willem van Keulen verhinderd is. De prijsuitreiking op zondag 24 augus tus wordt tegemoet gezien rond 16.30 uur Als het weer dit jaar net zo goed is als in 1979 is wat dat betreft het toernooi reeds geslaagd LEUSDEN/CENTRUM - Een afkor ting - dat is een verkorte uitdrukking, gevormd door de beginletters van woorden of woorddelen - is gedeelte lijk een gevolg van onze gemakzucht. Helaas zijn niet alle afkortingen even duidelijk, al is dat wel de bedoeling. Het is duideliik, dat .bijvoorbeeld" meer tijd vergt om op papier gezet te worden dan b.v. Diezelfde afkorting in hoofdletters betekent echter Besloten Vennootschap en dat is wel wat an ders. Een goede afkorting mag eigen lijk geen aanleiding tot misverstand geven Toch is dat nog (te) vaak het geval. Ik zal u een voorbeeldje geven. In Leusden (en nog een paar andere plaatsen in ons land) bestaat een voetbalclub met een afkorting als ver- enigingsnaam. Daar is weinig op te gen, zolang iedereen weet, wat dat tot naam gekozen rijtje letters beduidt. En dat schijnt met het Leusdense RODA niet steeds het geval. Nu moet ik toe geven, dat verzachtende omstan digheden aanwezig zijn. Leusden is de laatste jaren van dorp tot kleine stad gegroeid. Echte Hamersvelders zullen geen probleem hebben met de betekenis van de naam Roda. Ten minste, dat hoop ik. Voor de vele nieuwkomers in Rademakercity ligt dat heel anders. Ik ben een week of wat geleden - het regende nog steeds en wie niet met va kantie naar het buitenland was, zat zich thuis te vervelen, zodat ik als afwisse ling niet onwelkom was - eens op in formatie uitgeweest. Je houdt het niet voor mogelijk, maar het gros van de nieuwe Leusdenaren moest toen ik vroeg „Weef u wat de naam van de voetbalclub Roda betekent?" het (juiste) antwoord schuldig blijven. Op merkelijk was verder dat zij, die een poging deden om de afkorting Roda te vertalen" nogal negatief waren. Dat laat zich achteraf wel verklaren als u naar de laatste ranglijstpositie van de club kijkt. Vooral van het zondagstan- daardelftal. Ik heb eens een paar antwoorden op een rijtje gezet en dan moet u niet schrikken, want - ik zeg het vooruit - die zijn fout! Zet u niettemin schrap: „Recht Op Degradatie Af", dacht een uit Alkmaar afkomstige dame en een gemeente-ambtenaar uit Leiden meende, dat RODA de afkorting was van Ruimtelijke Ordening Denkt An ders". Een toevallig bij hem op bezoek zijnde buurman gokte op Radeloos Over De Afgang". Een jongeman uit Lisse vond „Roekeloos Op Diverse Ak- tiviteitende oplossing en zijn verloof de hield het bijRommelig Optreden Altijd Aanwezig". Twee straten verder kreeg ik te horen Rakelings Over De Afgrond". Die bouwvakker had zo slecht niet geraden, want in 1979 en 1980 kwam Roda maar net met de hak ken over de sloot. Toch was hij niet goed ingelicht. Dat gold ook voor zijn zoon, die bij een Amersfoortse club achter de bal aanholt. Hij kwam eerst metRedeloos Op De Aanval" en ver volgens metRegelrechte Ondergang Dreigt Altijd". Ik heb al die mensen nog maar eens goed uit de droom geholpen en zeg voor iedereen, die het nog steeds niet zou weten, dat Roda niets anders betekent dan „Recht Op Doel Af". Al lukte dat in het verleden niet elke week. Roda begint echter in het week end van 6 op 7 september aan een nieuw voetbalseizoen en dan zult u de Buiningparker roodzwarten uit een an der vaatje zien tappen. Met stelligheid wordt beweerd, dat zij hun (werkelijke) devies hoog zullen houden. P. C. Vrijdag 15 augustus: t.m. 24/8: Lockhorst-clubkampioen- schappen Zaterdag 16 augustus: t.m. 24/8: dubbel-clubkampioenschap LTV Leusden. 15.00 uur: oefenvoetbal IJsselmeervo- gels 2-Roda (zat.) 1 14.30 uur: Oefenkorfbal: Antilopen 1-Kameo 1 Zondag 17 augustus: 14.30 uur: oefenvoetbal DSO(U) 1-Ro- da 1 14.30 uur: Hilversumse boys 1-Achter veld 1 Maandag 18 augustus: 20.00 uur. jaarvergadering SV Achter veld. Woensdag 20 augustus: 19.00 uur: oefenvoetbal APWC 1— Achterveld 1 Onze redaktlonele mede werksters: Frits van Breda, Asschatterweg 63, Leusden-centrum, tel 033-941757 (alg Dick en Aline Bijl, Oldenbarnevelt- straat 18, Achterveld, tel 03425- 2090 (Achtervelds nieuws). Peter Op den Camp, Finnmark 32. Leusden-centrum, tel. 033-941380 (sport). Alex Fieseler, Lindenlaan 34 Leusden-centrum, tel 033-942553 (alg.) Anco de Knijff-Mali, v. Har- denbroek v Lockhorstlaan 30, Leusden-zuid, tel. 033r940273 (kunst, algemeen). Tea Middelkoop, Waarden 20, Leusden-centrum, tel. 033-943724 (alg). Verder werken regelmatig riiee: C Ph. Spaans en W. Boelhouwér LEUSDEN/CENTRUM - Van 16 t/m 24 augustus worden op het tennispark aan het Valleikanaal de clubkampioen schappen van de LTV Leusden voort gezet met de heren-, dames- en ge- mengddubbels. De toernooicommissie (Bert van Loo, Roland Mot en René Ot- ten) krijgt werk genoeg: tot nu toe zijn reeds meer dan 75 dubbels ingeschre ven. De deelnemers worden geplaatst in drie groepen en wel van vergevor derden, gevorderden, en beginners en als het weer niet voor vertragingen zorgt, kan de prijsuitreiking op 24 augustus rond 16.00 uur worden ver wacht. seizoen. Trainers waren 10 jaar gele den Van Keken (zondag) en Leander (zaterdag). Roda-zondag speelde in de 2e klasse en Roda-zaterdag in de 4e klasse. De werkgroep .Welzijn" van het CML, gebrandmerkt als hét inspraakorgaan in de gemeente Leusden, is niet tevreden over de inspraak in Leusden. Onder het motto: nu of nooit organiseert de werkgroep op maandagavond, 18 augustus (om 20 uur in het voorlichtingscentrum van de gemeente, Zwarteweg 16a, Leusden-centrum) een tweede avond over „inspraak". Eerder, op 20 mei jongstleden werd reeds een openbare bijeenkomst belegd met vertegen woordigers van de werkgroepen ruimtelijke ordening, milieu-educatie, voorlichting, met leden van het coördinatieteam, vertegenwoordigers van de Vrouwenadviescommissie, Vrije Kwasten, Vereniging voor natuurbeschermingseducatie, Vrouwenraad Leusden, individuele burgers en de pers, met als thema: Inspraak over de inspraak. Overheersend was toen het gevoel dat het niet goed gaat met de inspraak in Leusden, dat er wat moet gebeuren en dat niet afgewacht kan worden totdat de gemeente eens een keer met een inspraakverordening komt; dat er een initiatief buiten de gemeente nodig is. Toen werd afgesproken dat er een vervolgbijeenkomst moest komen, opnieuw openbaar en voor iedereen toegankelijk, om over de organisatie van de inspraak te overleggen. ledereen is voor deze bijeenkomst bij voorbaat uitgenodigd. Ook zij, die niet op de eerste bijeenkomst waren. Het zal nu vooral gaan over de vraag hoe concreet vorm te geven aan de wens tot inspraak. De werkgroep Welzijn van het CML wil ideeën, die er leven, op deze avond uitgesproken en doorgelicht hebben. Nogmaals, het gaat niet goed met de inspraak. Te vaak wordt inspraak gezien als het sluitstuk van beleidsvoorbereiding, waarbij dan via voorlichting al lang bestaande plannen moeten worden „verkocht" aan de gemeenschap. Het hoort erbij, dus gebeurt het formeel. Maar of het van harte is? Neem de inspraak op de vraagpuntennota van dé gemeente, die, begeleid door een INFO Leusden, midden in de zomerva kantie had moeten plaatsvinden... Ot de inspraak op de hoofdpunten van het voor te bereiden so ciaal-cultureel plan van de gemeente, waarover de planadviesgroep een slecht opgestelde enquête losliet op de bevolking. Waarom hier geen leesbare INFO Leusden bijgesloten? Die had duidelijk gemaakt waar het om ging. En die er voor zou hebben gezorgd, dat de antwoorden ook binnen waren gekomen (nu bereikte de adviesgroep slechts 8% van de bevolking). Inspraak moet eindelijk eens volwaardig en eerlijk tegemoet getreden worden, vindt de werk groep Welzijn Daarom komen op 18 augustus drie mogelijke uitwerkingsvormen aan bod: een vorm, die is doorgesproken in de werkgroep R.O., de vorm van de spontane sociale/politieke actie (als „zuiverste" vorm van een bevolkingsuitspraak) en de vorm die in de werkgroep Welzijn veel aanhang heeft, n.l. door middel van een opbouwwerk-organisatie. Hoe precies en met welke nu anceringen, dat kunt u vernemen op 18 augustus a.s. Wilt u meer over deze avond of de ideeën van de werkgroep Welzijn weten, neemt u dan contact op met Jeannette de Jong, Roggeland 33, Leusden-Centrum, tel. (033)-943866.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7