LEOS aan de vooravond van het nieuwe volleybalseizoen Roda '46 in het afgelopen seizoen Hockeyclub verwacht rustig seizoen illlSlllilNI! Bestuur gaat uit ander vaatje t(r)appen" Jeu de boules- toernooi bij de Hakhorst Zomer- schaak SV Leusden Uitslag klaveijassen Puzzelrit Gouden Klomp Toertocht Midden- Nederland Snelschaak in Keistad Toch goud „Alle vogels vliegen" DINSDAG 19 AUGUSTUS 1980 niet te lange tijd een ernstige bedrei ging voor de huidige spelers van de standaardploeg Heren 2 lijkt het af kickcentrum (niet onaardig bedop- eld) voor ouderen-op-retour en de kweekbak voor een paar prille uit schieters Het volleybalseizoen met doorgaans 22 competitiewedstrijden per team duurt van half september praktisch zonder onderbreking tot eind mei 1981 en zeer verheugend is het feit, dat ook alle thuiswedstrijden van de hogere formaties in de eigenlijk te kleine sportzaal de Meent worden gespeeld Toch blijft Leos met smart uitzien naar de realisatie van leus- dens eigen sporthal De wedstrijden in de Meent worden gespeeld op vrijdag (vanaf 19.00 uur) en/of zater dag (vanaf 13.00 uur). LEUSDEN/CENTRUM Niet ie dereen weet, dat georganiseerd vol leybal in Nederland nog maar kort mogelijk is. In september 1947 werd de Nederlandse Voleybal Bond kortweg Nevobo opgericht met een handjevol aangesloten vereni gingen. In nog net geen 23 jaar groei de deze sportieve onderneming uit tot de overkoepelende organisatie van circa 1500 verenigingen met pak weg 125000 leden. Uiteraard wordt volleybal ook in de gemeente Leus den beoefend. Op twee fronten nog wel en met name in Achterveld door Avanti en in Leusden-Centrum door Leos, tot 6 september 1977 als een sectie van Impala en daarna opeigen wieken. Met het ook op de per half septem ber beginnende nieuwe bondscom- petities kwamen wij tot een praatje met Leos-voorzitter Jan Zeeman en „ombudsman" Hans Kluit, die naar verwachting op de a s. jaarvergade ring even noteren op 27 augustus in sportzaal de Meent, aanvang 20.00 uur voorzitter van de technische commissie zal worden Dit laatste als onderdeel van een vrij vast omlijnd structuurplan voor de komende ja ren. Jan Zeeman: „Sinds onze zelf standigheid is duidelijk gewerkt in de breedte wat de senioren betreft en aan de opbouw van een jeugdafde ling. Leos zit nu op een ledenbestand van dik 300 senioren, recreanten, junioren, aspiranten en pupillen (ook mini's genoemd) en het ligt in de bedoeling om via een meerjarenplan in de hoogte te gaan groeien. Voor de dames mikken wij toch wel op twee klassen hoger dan op dit ogenblik. Wij hebben er de speelsters en bege leiders voor Trouwens, aangaande ons kader mogen wij al jaren niet mopperen en dat doen wij dan ook niet Neem bijvoorbeeld onze trai ners wij hebben darvan (vrijwel alle maal uit eigen gelederen) toch zeker een dozijn, die bewust werken op- kwaliteitsverbetering en dat gebeurt met een enthousiasme, dat je elders maar weinig meer ziet het betreft beslist niet alleen maar hun vrijetijds besteding zo dicht mogelijk bij huis. maar het iedealisme is duidelijk ster ker dan de materiele kant van de zaak" Hans Kluit knikt instemmend en versterkt regelmatig die mening. Spelen bij Leos is een plezierige zaak COMPETITIE De Leusdense volleybalclub staat aan de vooravond van het nieuwe competitieseizoen. Dames 1, vorig jaar 3e geworden, zal het niet gemak kelijk krijgen Door de versterkte de gradatie na het vorige speeljaar is de promotieklassen (ook districsklasse genoemd) kwalitatief aanmerkelijk sterker geworden Om de daaruitvol- gende problemen zo goed mogelijk op te vangen, is het damesstandaard- team sterk verjongd en een mixture geworden van rijpe ervaring en veel belovende jeugd Onopvallend ac- coord, als u dat voorzichtigheid noemt zal de nog niet volledig ontplooide technische vaardigheid van de meisjes opgekrikt worden Een deel van het „oude" Dames 1 en de jongere speelsters van het dito Dames 2 (dat vorig seizoen na een zeer matige start toch nog 8e van de 12 teams is geworden) spelen thans samen in de 1e klasse B als Leos 2 Ook hier dus ervaring als springplank voor de aanstormende jeugd en ver wachtingsvol gaat het volleybalbe- stuur de naaste toekomst tegemoet. Bij de heren is de „bedrijfsvoering" anders van opzet. Heren 1 kon het in 1979-1980 niet redden en degradeer den uit de 1e klasse Aangenomen wordt, dat de ploeg uitgehuild is en opnieuw kan beginnen in vrijwel on gewijzigde samenstelling. Voor een merkbare verjonging is de tijd nog niet rijp. maar een dreigende stok staat wel achter de deur de jongens junioren (vorig seizoen 3e van Neder land) drinqen erg op en vormen over LEUSDEN/CENTRUM - Op jongste Olympische Spelen te /Mo kou heeft Nederland toch nog gouden medalje gewonnen, zij dan niet in de een of andere tak sport Op de sluitingsdag behaal ANP-fotojournalist Arthur Bastiai se de eerste prijs in de door h Russische persbureau Tas uiig schreven wedstrijd over de 2 Olympiade met een opname, die maakte van de Cubaan Cascam zilverwinnaar op de 110 meter ho den. Deze foto-prijs werd geheel stijl beloond met een gouden p/al PETE Leos-voorzitter Jan Zeeman (r) biedt op de jongste slotavond -' ombudsman" Hans Kluit een bloemetje aan (of was het net andersom 99 jjJS ïu JÜ.L» qo LEUSDEN/CENTRUM Op 29 augustus houdt Roda '46 in haar clubhuis op het Buiningpark de jaar vergadering (aanvang 20.15 uur). Agendapunt 9 vermeldt het voorne men om de contributie van de jeugd met f 1,— per maand te verhogen en die van de senioren met f 1,50 (een LEUSDEN Heel langzaam ko men de vakantiegangers weer naar Leusden terug. De leden van de nieu we Leusdense jeu de boulesclub zul len ongetwijfeld in binnen- en buiten land druk geoefend hebben, want het komende seizoen begint op zaterdag 23 augustus met een groot toernooi, gevolgd door een barbecue. Plaats van handeling is natuurlijk het speel terrein bij De Hakhorst. De wedstrijden beginnen 's mor gens om tien uuren duren tot een uur of vijf, zes. Na de finales is de prijsuit reiking, die gevolgd wordt door bij voldoende deelname een barbe cue Er wordt gespeeld met doubletten (tweetallen). Tot nu toe heeft een tiental duo'szich al opgegeven Deel name aan het toernooi is voor leden en eventuele nieuwe leden gratis Tot vrijdagavond kunnen de leden zich alsnog opgeven bij toernooileider R v. d. Werve. Gironde 15. Leusden, telefoon 943624. De deelname aan de barbecue be draagt tien gulden per persoon Hier voor kan men zich de komende da- aen noa bi| De Hakhorst opgeven pilsje per maand). De eventuele be stuurswijzigingen vinden voortaan plaats via een vast schema. Dit jaar zijn aftredend (en herkiesbaar) voor zitter J. Bosman en de heren J. de Haan (afdeling zaterdag) en B. de Haan (pupillen). Dat het een enerve rende praatavond zal worden, lijkt erg onwaarschijnlijk, maar een jaar vergadering behoort nu eenmaal tot de verplichte nummers in het vereni gingsleven. Secretaris Cees Leijenaar heeft, zoals gebruikelijk, weer eens goed zijn best gedaan i.z. het wel en wee van Roda in het afgelopen seizoen: 7 getypte pagina's tekst op (zuinig heidshalve) tweezijdig benut A4. Met als tendens een verbeterd vereni gingsleven ondanks de overwegend negatieve resultaten op en rond de velden. Jammer maar uniek in het bijna 35-jarige bestaan van de Leus dense voetbalclub is het feit, dat na het seizoen 1979-1980 niet één kam- pioensploeg kon worden gehuldigd Zelfs de traditionele titelkandidaten Zaterdaq 5 en Zondaq 6 de vetera BARNEVELD- Achtervelder Paul Ossendrijver blijkt niet alleen nog in hetdrie jaar oude tricot van de Tour de Junior te passen, hij fietst er ook knap hard in. Zaterdag deed hij mee aan de trimmerskoers bij de eerste Acht van Barneveld. Paul Ossendrijver kwam daar als eerste over de streep en ziet die prestatie met bloemen en een beker beloond. nen lieten het ditmaal afweten. Toch ziet Leijenaar beide standaard teams in de nieuwe competitie goed meedraaien in de top en dat zou best wel eens kunnen uitkomen Minder optimistisch en niet ten onrechte is de roodzwarte voetbal- secretaris over de opnieuw groter geworden accommodatieproble men. Leijenaar „Vast staat, dat ons bestuur uit een ander vaatje gaat t(r)appen en zich niet verder met een kluitje in het riet laat sturen door de gemeentebestuurders. Wethouder Wagenaar deelde twee jaar geleden mede, dat ten aanzien van de be zwaarschriften tegen de uitbreiding van het Buiningpark bijna alles in kannen en kruiken was. Een boswan deling met de voornaamste bezwaar de zou voldoende zijn om de zaak af te handelen". Kennelijk heeft de wet houder die boswandeling nog niet gemaakt Inmiddels zit ook de uit breiding van de kleed- en wasgele genheid in de traag malende ambte lijke molens Het voetbalbestuurstelt zich voor om via „Roda Sport" de leden op de hoogte te houden van de verdere ontwikkelingen. Het club blad bestaat dus nog steeds, al heb ben wij daar dit jaar niets van ge merkt. Dat is echtereen geheel ande re en niet direct terzake dienende kwestie LEUSDEN/CENTRUM - De hoc keyclub Leusden begint het nieuwe seizoen op 25 augustus met de jaar vergadering in het clubhuis op de uiterwaarden van het Valleikanaal (aanvang 20.00 uur). De agenda ver meldt geen schokkende zaken. Se cretaris Aukelien Schutrups verlaat het bestuur en Ineke Greve gaat in haar voetstappen verder. Aan de per 6/7 september beginnende bonds- competities wordt deelgenomen door bijna 50 teams, die inclusief het voorlopig opgelapte grasvliesterrein, de beschikking hebben over vijf vel den, waarvan drie ongedraineerd en dus feitelijk noodveiden. De hoc keyers klagen evenwel niet: bij niet al te ongunstig weer en met een beetje inventiviteit zijn de zaken gaande te houden. Heren 1, het visitiekaartje van de club. komt nagenoeg in dezelfde op stelling als in het voorgaande seizoen in actie Nog steeds op eigen kracht, als u voelt wat wij daarmee bedoelen. Ondanks de zeer royale promotiemo gelijkheden gaan de heren met „handhavmgsbedoelingen" van start in de 1e klasse. Uiteraard zonder eventuele kansen op een stekkie in de overqanqsklasse te laten lopen Trouwens, tot nu toe vond het stapje hogerop alleen in de even jaren plaats en 1981 komt daarom al niet in aanmerking. Dames 1 richt de blikken wel wat omhoog en de 3e klasse lijkt bepaald niet onbereikbaar. Inmiddels werkt de mhc Leusden stug verder aan de kaderopleiding. Zo begint op 29 september in het clubhuis een door de KNHB te hou den hockey-jeugdleiderscursus. Die duurt 16 wekelijkse avonden, maar dat is dan wel inclusief praktijk en met inbegrip van het verwerven van het ABO-bewijs. LEUSDEN/CENTRUM Na wedstrijden van hedenavond hebbe de niet uitgespeelde deelnemers de zomercompetitie van de schaal vereniging Leusden nog 1 partij va de boeg Desondanks heerst er spai ning genoeg. Van Santen en Rietve! (elk 5 punten uit 6 partijen) en d junior Vossebelt (4 uit 5) kunnen op punten uitkomen en zullen dan or derling uitmaken, wie kampioe wordt. Onfeitbaar is geen van de drii zodat er ook nog andere mogelijkhê den resteren bij een misstap(je). 0 stand aan de kop van de ranglijst punte Van Santen en Rietveld Valkenburg (uitgespeeld) Vossebelt en Boemaars (uitg.) Zijlstra, v Dokkum, en Uneken Loning, Rijken, Boogaard en van Kuipers Wisman en Kroes LEUSDEN Uitslag 14-8-80 1 Mevr. Pouli 2. Hr. Plattel 3. Hr. Dijker 4 Hr v Egdom 5. Hr. Bolt Stand per 14-8-'80. 1 Hr Arns 2. Mevr. Pouli 3. Hr v d Berg 4 Hr Plattel 5. Hr. Veerbeek 6. Hr Bolt r 523 50i 493 483 48: 876* 862' 8595 8595 8543 LEUSDEN Voor de Leusdense carnavalsvereniging De Gouden Klomp breken drukke maanden aan. Voor de elfde keer zal er komend carnavalsseizoen feest gevierd wor den. Voor het echter zover is, heeft De Gouden Klomp nog een zomers intermezzo in petto. Op zaterdag 30 augustus is er namelijk een puzzelrit, gevolgd door een barbecue. De puzzelrit is. net als enkele maanden geleden, weer in elkaar ge zet door Harrie'van Schaick en zijn staf. Zaterdagavond om zeven uur zal de eerste equipe van start qaan voor een tocht over ongeveer zestig kilo meter Als het donker gaat worden, worden de equipes weer terugverwacht bij start- en finishpunt, namelijk het res taurant van het zwembad. Daarna is er op het terras van het zwembad een gezellige barbecue. De deelnemers aan deze puzzelrit, die open staat voor leden en aspirant leden. bedraagt twee gulden per per soon. Deelname aan de barbecue bedraagt tien gulden per persoon Voor de puzzelrit en de barbecue kan men zich van te voren telefonisch opgeven bij Harrie van Schaick. die op een van de volgende telefoon nummers 942132. 941752 of 940270 meestal wel te bereiken is. Vooral voor deelname aan de barbecue is het voor de organisatoren belangrijk om te weten hoeveel personen er komen Eventueel is er nog mogelijk heid om vanaf zaterdagavond half zeven bij het startpunt in te schrijven LEUSDEN/CENTRUM In tegen stelling tot elders vermeld, kunt u zich nog t/m zaterdag 23 augustus tegen de voorinschrijvingsprijs 2,- korting) aanmelden voor deelname aan de Toertocht Midden-Nederland op 6 september. Dat dient dan te geschieden op het adres Roggeland 1 (Groenhouten) te Leusden-C. LEUSDEN/CENTRUM In de Jo- hanneskerk aan de Westsingel te Amersfoort organiseert het schaak genootschap Amersfoort op zater dag 6 september het Keistad-snel- schaaktournooi Aanvang 13.00 uur Gespeeld wordt in vier klassen me! de kans op een van de vijf prijzen pe< klasse De winnaar van de A-groep krijgt tevens de wisselbeker (thans ir handen van J. Marcus. Nijmegen! voor een jaar in zijn bezit. Ook het beste clubteam van vijf spelers kom', in aanmerking voor een wisselbeke' (thans in het bezit van de SC Utrecht) Tot 4 september 22 00 uu' kan ingeschreven worden a ƒ7,- (jeugd tot 17 jaar 4.-) bij de heerC van Buren. Esdoórnhof 9. Leusdem C. (telf. 033-941666 na 17 30 uur).

Leusder Krant | 1980 | | pagina 10