X De Vor krijgt minder geld, maar wel medewerking bij huizenbouw Woningstichting informatie-avond houdt woensdag voor gegadigden t BDU n r CC. Leusden telt 20.568 inwoners „Bruinhorst" Ad Wisman ergeren INIIG LEilSIIEIt KRANT Morgen braderie Biezenkamp I I CO Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden legentig woningwetwoningen in Langenbeek FOTOKOPIE NODIG? Leusder Krant VAxmAr. De Leusder Krant: Leusder Kra CO SB Verantwoordelijk reda kleun BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon <033-1 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.O.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 10,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DINSDAG 19 AUGUSTUS 12e JAARGANG NO. 34 -1980 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN/ACHTERVELD - De gemeente Leusden is voor de twee de maal tot overeenstemming ge komen met de firma De Vor in Ach terveld over de aankoop van grond. Voor de grond, die de gemeente Leusden nodig heeft voor de wo ningbouw in Achterveld, ontvangt De Vor nu 500.000,-, wat 75.000,- minder is dan De Vor aanvankelijk bedongen had bij de gemeente. Maar dat bedrag vonden Gedeputeerde Staten te hoog en het college gaf geen goedkeuring voor het desbe treffende raadsbesluit. Tegenover het feit dat hij minder geld voor de grond ontvangt, staat voor De Vor echter dat de gemeente Leusden zich verplicht heeft om medewerking te verlenen aan de bouw van vier rijstaande woningen door De Vor. Aldus blijkt uit de op dit onderwerp {trekking hebbende stukken, die vori ge week woensdag aan de orde waren in de vergadering van de raadscom- lissie „Financiële en Economische Zaken". Deze commissie kon zich overigens verenigen met het voorstel en was het met zijn voorzitter Jan Man- demaker (wethouder, Progressief Leusden) eens, dat het van groot be lang, met name voor Achterveld, is dat deze zaak nu afgehandeld kan worden. Het stuk grond dat de gemeente nu van De Vor koopt is zeven en halve hectare groot en de gemeente betaalt er 6,50 per vierkante meter voor, wat afgerond resulteert in een bedrag van een half miljoen. Verder bedong De Vor dus mede werking bij het bouwen van wonin gen op een stuk grond aan de Kon. Julianaweg, gedeeltelijk op de plaats waar nu nog de boerderij Kerkdijk 26 staat, die zal moeten wijken voor de door De Vor te bouwen huizen. Het feit dat de gemeente heeft toegezegd „zich sterk te zullen maken" voor de bouw van de vier woningen, op het moment dat De Vor daar om vraagt, behelst on der meer dat de gemeente zich bereid heeft verklaard een artikel 19-proce- dure te starten om een en ander moge lijk te maken. De boerderij Kerkdijk 46, die zal verdwijnen. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De Woningstichting Leusden houdt aanstaande woens dag (21 augustus) een informatie avond voor gegadigden voor een van de negentig woningwetwoningen in Langenbeek. De bijeenkomst, die wordt gehouden in het gemeentelijk voorlichtingscentrum aan de Zwarte- weg in Leusden, begint om 19 uur. Het programma voor de bijeenkomst ziet er als volgt uit: 1. Opening 2. Inleiding van het plan door de architect 3. Micro-milieu gemeente 4. Algemene toelichting, onder meer over de hoogte van de huren 5. Bekendmaking van de volgorde, waarin de adspirant huurders een kavel mogen kiezen 6. Pauze, waarin gelegenheid tot het bekijken van de tekeningen 7. Gelegenheid tot het stellen van vragen 8 Sluiting. Voor punt vijf van de agenda is het nodig dat er een loting wordt gehou den Ook die wordt morgenavond verricht en wel door notaris Buters, ten overstaan van een aantal be stuursleden van de Woningstichting. Een schriftelijke uitslag daarvan ont vangen de gegadigden bij de uitnodi ging voor de kavelkeuzedag, die aan het eind van de maand gehouden zal worden. Overigens heeft de woningstich ting de adspirant-huurders bij de uit nodiging voor morgenavond al in zicht gegeven in de huurprijzen. Het kleinste type woning, met 2,5 ver- blijfseenheid, moet een huur gaan opbrengen tussen f 396,— en f 419,— per maand. Van dat kleine type (A) worden er dertig gebouwd. Er wor den twintig woningen gebouwd met 4,5 verblijfseenheid, in twee verschil lende typen. De huurprijzen daarvan liggen tussen f549.—f563,— De grootste woningen, met zes verblijfs- eenheden, worden eveneens in twee typen gebouwd. Er komen er veertig met huurprijzen variërend van f582 - tot f605,- Rozendaallaan 9 Leusden-C LEUSDEN De gemeente Leus den telde op 1 juli jongstleden 20.568 inwoners. Ten opzichte van 1 juni jongstleden betekende dat een toe name met 64 inwoners. Deze kwam totstand dankzij een geboorte-over schot van 14 en een vestigingsover schot van 50. Er werden in juni 22 kinderen geboren in Leusden, waar acht overledenen tegenoverstaan. Er vestigden zich 169 mensen in juni in Leusden, terwijl er 119 vertrokken. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het feit dat het ge biedje langs de Hamersveldse- weg, waar de gemeente een werkgelegenheidsterrein wil aanleggen, nog steeds wordt aangeduid met de naam „Bruinhorst" blijft voor het CDA- raadslid Ad Wisman een bron van ergenis. Hij laat geen gelegenheid voorbijgaan om dat duidelijk te maken en vorige week woensdag was het weer eens zo ver. Tijdens de vergadering van de kommissie „Financiële en Econo mische Zaken" was het voorstel aan de orde om de boerderij van de fa milie Apeldoorn aan de Hamers- veldseweg aan te kopen, omdat de gemeente een gedeelte van de grond nodig heeft voor de realise ring van „Bruinhorst". En dus kwam Ad Wisman met „even een klein vraagje". Of er nu niet eens wat ge daan kan worden aan de naam „Bruinhorst" want dat is toch zo verwarrend. Voorzitter Jan Mandemaker (wet houder. Progressief Leusden) kon daar weinig op antwoorden, want het is zijn bakkie niet. Wat Wisman er niet van weerhield om opnieuw te betogen dat die naam verwarring geeft. Want we hebben al een „Bruinhorst" in Leusden, namelijk een pleintje in de wijk Rossenberg. Alwaar op rumtrfer 25 de heer A. Wisman woont, zodat deze Bruinhorst-aktie van het CDA- raadslid niet geheel altruïstisch ge noemd kan worden. -Tiendaagse feest bij opening HamershofPag. 3 - Pastoor Van Wee: „Soberheid richtsnoer" Pag. 7 - Achtervelds nieuws Pag. 9 -SportPag. 10 voor sommigen 'n bron van ergernis... Wie ook de kapitein van de huwelijksboo zal ziin, de trouwkaarten beste natuurlijk bi/ de Leusder Krant Met de komt u niet tussen de wal en het schip terecht LEUSDEN - Zoals wij vorige week reeds aankondigden, wordt er morgen (woensdag) een groot se braderie gehouden op het win kelcentrum „De Biezenkamp". Tussen twee uur 's middags en en uur 's avonds is er op het winkelcentrum van alles en nog wat te doen, waarbij natuurlijk vooral de winkeliers een belang rijke plaats innemen. Zij zijn voor hun winkels met stands aanwe zig, waarin tal van bijzondere aanbiedingen. Maar daarnaast hebben de or ganisatoren ook nog voor een aantal andere attracties gezorgd. Zo staat er een echte race-auto. terwijl ook politie en brandweer met enig mate rieel aanwezig zijn. Verder zijn er standwerkers, is er natuurlijk muziek en is er een heleboel lekkers te koop. Er doen ook nog wat mensen mee van buiten „De Biezenkamp", zoals de firma's Van Galen en Coen van de Berg, café en cafetaria „De Swartesteegh" en scouting Neder land. ♦★★★★★★★★★★★★★■a****** WJ: KWEKERIJ G. STUIVENBERG Nleuwstraal 62, Scherpenzeel Volop tuinplanten uit eigen kwekerij. 's Avonds na zes uur gesloten. Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusdertieitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur ge opend. Zaterdags gesloten. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691Wanneer hij om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 103420-16141 naars woningen txv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C. telefoon 033-943880. i Dansstudio „Dan Bearda" U zult zich in onze vernieuwde dansstudio thuis voelen Op 23 augustus van 19.00 tot 22 00 uur willen wij aan oud-leerlingen, leerlingen en belangstellenden onze verbouwde en vergrote dansstudio presenteren. bij u In de brievenbus, op dinsdag en donderdag. Inschrijving dagelijks tot 21.00 uur. Utrechtseweg 89, 3818 EB Amersfoort Tel.: 033-14456. Ltd N.B.O.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1