Expositie Annette Fraai Anzoni bij „Betty's Interieur-en kado- idees" Meeste films geprolongeerd Vandaag opening nieuwe zaak I BtKfcRtN! kijk op de film DOOR ANCO MALI ,.En\vaarhadje het geld vandaan om te gaan gokken?" )0N DERDAG 21 AUGUSTUS 1980 kram Ook uit Frankrijk komen de zwarte lampjes met bijbehorende laktafeltjes in origineel Japans lakwerk. Lekker strak van vormgeving, en in allerlei pas teltinten te verkrijgen. Uit Engeland heeft Betty behalve de grenen meubels, nieuwe ..oude" Chesterfield banken, in modern mate riaal uitgevoerd En een aardige nieuwe versie van de bekende pubklokken. In het echte Hollandse mandwerk - het komt uit de richting Staphorst - heeft ze rollen Marimekko kastpapier staan waar ze bijbehorende papieren servetjes bij verkoopt Uit Denemarken komen veel mooie keuken-spullen en zeer fraai glaswerk. Eenvoudiger glasserviezen zijn er ook. En slakkentanqetjes En zeer fraai be stek, zo waar afkomstig uit Japan. En beschilderde kralen uit Ierland. Shan tung kussentjes in goeie kleuren, uit Duitsland. Gevuld met echte veren. Een hoop frutseltjes. waarvan vrouwen houden, en die de woonruimte iets heel gezelligs geven. Gastendoekjes, badlakens, was- hemdjes, badjassen in beeldige zachte kleuren. Met in tinten bijpassende toilet spullen van Deschamps en zeepjes uit Canada Ter gelegenheid van de opening eks- poseert de Maastrichtse kunstenares Annette Fraai Arzoni zeer mooie pop pen met fijne gezichtjes en gelaats uitdrukkingen. gekleed in antieke stofjes en oude kantjes. Ze heeft ook tekeningen van de poppen gemaakt in kleurenstippeltechniek. in potlood en met pen en Oost Indische inkt Ver schillende poppen hangen aan ragfijne draden bevestigd aan kruishout, zodat ze in schommelende houding vrij kun nen hangen. Het zijn poppen van een artistiek hoog nivo Betty de Groot gaat haar winkel run nen, geassisteerd door een aantal mensen, waarvan drie parttime krach ten Donderdag 21 augustus is er van 17.00 tot 19.00 uur open huis voor vrienden, kennissen en relaties. Die graag ook het konsekwent in zwart wit gehouden interieur zullen komen bewonderen. versiteit en sadisme en dat twee- en een half uur lang. Ondanks het feit, dat de film in Amersfoort volle zalen trekt, geen film voor mensen met smaak. (Grand 3. strikt 18 jaar, 150 minuten). De linkshandige uitzendkracht. De ouderwetse humor van de Ameri kaanse komiek Jerry Lewis in een gloednieuwe film. ..Hardley Working" is niet de beste van Lewis, maar voor wie dat een zorg zal zijn: best amusant (Grand 4, alle leeftijden). Cruising. Volgens de berichten een film vol gewelddadige scènes en prono met Al Pacino in de hoofdrol en gere gisseerd door Bill Friedkin Al Pacino is in deze film een detective, die. om een psychopatische moordenaar te betrap pen zich in de leder-homo-kroegen wereld begeeft. Homosexuele groepe ringen in de VS en elders hebben al verklaard dat de film een verkeerd beeld geeft van het homosexuele leven, maar ik ben bang, naar wat ik lees, dat het niet alleen dóórom een verkeerde zal zijn. In Nederland voor 16 jaar en ouder gekeurd. U hoort nog van mij. (Cinema 1,16 jaar). The electric Horseman. Robert Redford en Jane Fonda in een film van Sydney Pollack over rodeo-kampioen die in een reclame-campagne voor een bepaald merk graanontbijt wordt inge zet. maar afnokt op de keiharde wereld van de reclame. Met paard rijdt hij de eindeloze landschappen van de VS in, achtervolgt door Jane Fonda als fana tieke TV-verslaggeefster, die er een prima .human story" inziet Het loopt een tikkeltje anders. Pollack heeft met ..The electric Horseman" een onder houdende film gemaakt-; met de nodig akties, waarin hij zachtjes tegen de misstanden in de commercie aantrapt. (Cinema 2, twaalf jaar) Twee door het dolle heen (Crime busters) Bud Spencer en Terence Hill als twee politie-agenten volop in aktie. Een van de betere films van dit edele knokduo. (Euro, alle leeftijden). OR BERT VOS HERSFOORT - Deze week draait Amersfoort mee In de première de film „Cruising", waar we helaas op dit moment geen zinnig ird over kunnen zeggen bij gebrek aan gegevens. Wellicht de vol- de week, wanneer we de film voor u hebben kunnen bekijken. „De k", van Louis de Funès heeft het veld geruimd. Veel kijkers (en iwsgierlgen) drommen naar het Grand Theater voor „Caligula" (en r„Zombles", die ook niet misselijk is op het terrein van bloederig- j). Grand 3 is nu de meeste gevallen dan ook uitverkocht. Mensen méér smaak kunnen deze week nog terecht voor „The electric «man" met Jane Fonda en Robert Redford (in Cinema 2), terwijl de lers een bezoekje zouden kunnen brengen aan „De Losbol" (in nd 1„De linkshandige uitzendkracht" (Grand 4) of „Twee door het e heen" (Euro). Liefhebbers voor een fiks portie ruimte-fantasie nen terecht in Grand 5, waar Robert Wise's „Star Trek" over het k gaat. de weekvoorstelling van Duo 2: Silver dream Racer", een middel- Ige film met zanger David Essex in de hoofdrol als autorcoureur. 2 Nacht: „De prijsvechter" met Clint Eastwoord en de aap Clyde, amusante film met de nodige aktie rond de man, die voor een fikse kpartij zijn hand nog steeds niet omdraait. De jeugd kan haar hart alen aan „Plm Pandoer in het nauw", een spannede Nederlandse (adviesleeftijd 8 jaar en ouder) in de matineevoorstellingen van MS IN HET KORT t losbol. Jean-Paul Belmondo in Franse aktie-komedie van regis- George Lautner. Lautner, die in het den uitstekende policiers met een sch ondertoon heeft gemaakt. slaat echter met ,,Le guignolo" de plank enigszins mis. Belmando is typisch een Franse komiek, die wel heel hard schreeuwt, bluft en stunts uithaalt, maar zodra je hem in een wat harder verhaal plaatst (met de nodige bloedspetters) klikt het niet. Bovendien hebben de scenarioschrijvers niet bepaald de LAND VAN HOOP EN GLORIE Het is me maar zelden overko men, dat ik m'n dagblad met on- derdeeld genoegen heb gelezen. Deze week overkwam me dat toch dankzij de werkelijk schitterende operette, die duizenden Engelsen onverwachte eendracht met duizenden Fransen in zo'n vijftien Franse havensteden voor het ademloos toekijkende EEG-pu- bliek opvoeren. Het zal u mis schien evenmin zijn ontgaan, dat de genoemde Franse vissers zéér zéér boos zijn op hun geliefde re gering en president en boter bij de vis willen hebben. Omdat de Europese boterberg niet voor dit soort charitatieve doeleinden be stemd èn omdat de Franse presi dent en de zijnen te weinig boter op hun hoofd hebben om zóveel landgenoten tegelijk te bedienen, zijn alle Franse havens van Cher bourg tot Duinkerken geblok keerd. Even leek het er op, dat de slag bij Duinkerken plechtig zou worden herdacht, maar zondag kreeg een andere al even roemruchte havenplaats die grootse eer. De Britten zijn sinds woensdag uitermate boos, dat spreekt. Want ook al hebben de Engelsen de naam een flegmatiek volkje te zijn, langer dan een dag houden ze oen dergelijke met zorg in stand gehouden traditie ook niet vol. Bo vendien waren ze beslist niet meer gewend aan stakingen, sinds een vrouw de Engelse vakbonds weerbaarheid stevig onder de duim houdt. Kortom: de Britten bebben binnen enkele dagen een nog grotere pest gekregen aan dat stelletje ongeregeld van wat zij boel traditiegetrouw het continent noemen. Elke oorlog kreëert haar eigen belden, zo ook deze. Afgelopen zondag kraaide de Engelse haan victorie, ook al was het met een tikkeltje schorre keel. Een Britse veerboot met de trotse naam iFree Enterprise II" verbrak met geweld de Franse blokkade in de haven van Cherbourg. De dap pere kapitein herinnerde zich blijkbaar ineens de roemruchte daden van Engeland's grootste beid, Sir Francis Drake, en bom bardeerde zijn voordien zo vredig volgepropte toeristenschuit tot oorlogsschip, de Engelse marine waardig. Terwijl de voornamelijk Engelse passagiers zich benedendeks verschansten voorde onvermijde lijk naderende strijd (de inmiddels leeggedronken drankflessen comfortabel bij de hand), gaf de kapitein het bekende sein: volle kracht vooruit en laat de Fransoos maar komen! Uit de luidsprekers liet hij het al even onvermijdelijke „Land of hope and glory" schallen en ja hoor, de truc werkte De Fransen lieten zich overbluffen, waarschijnlijk omdat ze sinds heugelijke tijden niet meer ge wend waren aan zoveel Engelse overmoed, ondanks de piraten- streken en het resultaat laat zich raden. Een flessengevecht vol gens de oeroudste tradities brak uit op de kade van Cherbourg, waar de straatstenen eigenlijk sinds de tweede wereldoorlog niet zoveel agressie boven zich hadden gehad. „Free Enterprise" of niet, de Franse vissers behoren niet tot de domsten van de Franse natie en nu moeten stevige stalen kettin gen voorkomen, dat er voorlopig ook maar één Vrije Britse Onder neming terug kan keren naar het veilige Albion. En dat werkt, zoals een andere, door zijn dappere collega aangestoken kapitein van een Britse veerboot tot zijn schade en schande moest ondervinden. Natuurlijk, de ketting kan niet al tijd gespannen zijn. Hoewel de Franse vissers nog best bereid zullen zijn tot een lekker robbertje vechten totdat Britten in zee zijn teruggejaagd (ook zij hebben wat dat betreft een zeer rijke traditie), ik denk dat de Franse regering binnenkort zal ingrijpen. Want de Franse politici hebben nog niet zo lang geleden, samen met hun EEG-collega's moeten ervaren, dat de Britse ijzeren maagd voor de duvel niet bang is. Britse Maggie is in staat om straks op de stoep te staan met opgehouden hand en een schadevergoeding te eisen voor het door haar reislustige land genoten ondervonden leed in den vreemde. En de Britten zullen zich verder wel tweemaal bedenken voordat ze volgend jaar de zo ge vaarvolle overtocht naar dat on betrouwbaar gebleken continent weer zullen aanvaarden. Zodat voor de Britse economie het mes aan twee kanten snijdt. Onder het motto: „Stay in Britain, you know why!" (Blijf in Engeland, u weet wel waarom!). „Land of hope and glory. Hoop hadden de Britten al bijna niet mee, maar dit jaar zal in de Engelse geschiedenisboekjes bekend worden als het jaar, waarin tenminste nog een héél klein beetje glorie werd behaald, ook al was het maar door een een voudige veerbootkapitein inplaats van Francis Drake. En misschien maken de Engel sen van deze roemruchte tocht wel een jaarlijks terugkerende tra ditie! Scène uit Star Trek. Star Trek. Uitgesponnen aflevering van TV-serie door regisseur Robert Wi se weliswaar knap in beeld gebracht, technisch perfekt met schitterende de cors, maar grotendeels met te weinig spanning om zo lang echt te blijven boeien. Met name het fascinerende slot maakt een heleboel goed aan deze niet helemaal geslaagde science fictionfilm (Grand 5. 12 jaar) meest orgineie stuns en gimmicks be dacht. zodat het totaal niet boven de middelmaat uitkomt We hebben betere van Belmondo gezien, maar dat neemt niet weg dat de liefhebbers van dit ge nre zich toch best zullen kunnen amu seren. (Grand 1, alle leeftijden). Zombies. Een nogal onfrisse imita tie van de Italiaanse regisseur Lucio Fulci van de nog niet in Nederland uit gebrachte ..Dawn of the dead" van George A. Romero (Het vervolg op ..Night of the living dead"). Wie deze laatste film trouwens heeft gezien, zal in ..Zombies" de nodige bekende scènes ontdekken, want er is nogal wat door de Italianen gejat. Te bloederige horror, zoals men in Italië blijkbaar het liefst ziet. Niet voor jeugdige kijkers. (Grand 2, zestien jaar) Caligula. Onsmakelijke spektakel film rond de wrede keizer Caligula van Rome met Malcolm McDowell, Peter O'Toole en Sir John Gielgud in de hoofdrollen Eerbiedwaardige namen, die de film echter onverdiend een aureool van eerbiedwaardigheid ver schaffen. Anti-erotische porno, per- Jean-Paul Belmondo in „De Losbol". allerlei kleuren en spulletjes zijn altijd Betty's hobby geweest. Toen ze dan ook het pand van honderd vierkante meter aan de Kooikersgracht kreeg aangeboden schrok ze eerst wel even van de grootte (zelf had ze iets in het hoofd van zo'n zestig vierkantemeter), maar aarzelde toch niet lang. Een jaar lang was ze bezig om alle zaakjes bij een te krijgen, die passen bij het grenen meubel Zelf gaat ze de grenen meu bels uit Engeland halen. En haar twee counters, zijn origineel antieke toon- bankjes uit Engeland. Uit Frankrijk bracht ze het porselein uit Limoges mee. In effen wit, met een blauw randje, en binnekort zal ze het ook met een steenrood randje hebben. Met bijbehorende pannen, als je een volkomen witte keuken wilt hebben. Leuke puddingvormpjes, eierdopjes. Betty heeft ook oude Franse prenten goed ingelijst En wat bijzonder leuk is Frans porseleinen hang- en sluitwerk naar oude vormen: erg geinig voor de badkamer, en zó op een nieuwe deur te zetten LEUSDEN - Vrijdag 22 augustus zal Betty de Groot in het nieuwe win kelcentrum ,,De Hamershof" een winkel openen vol interieur en ka- doideeën. De winkel is te vinden aan (de nog in aanbouw zijnde) Kooi- kersqracht 4, tel. 941746). Betty de Groot heeft gedurende twee jaar 's zaterdags op de Antiekbeurs in Utrecht ..gestaan". Ze heeft een jaar lesgegeven in het maken van poppen 'aan de Kreatieve Kursussen Ap pelmarkt. Antiek, goede vormen van gebruiks- en siervoorwerpen, het kombineren van - Het interieur van Betty's shop en enkele van de tentoongestelde werken Pim Pandoer in het nauw. Span nende Nederlandse speelfilm voor de jeugd Aanbevolen voor kinderen ouder dan acht jaar. ook al is de film voor alle leeftijden gekeurd. (Matineevoorstellingen Euro) Duo-films. In Duo 1 de gebruikelijke porno met deze keer ..Modellen op het pornopad" in de nachtvoorstellingen (18 jaar). Duo 2 brengt in het weekprogramma David Essex in ..Sil ver Dream Racer", een niet geheel ge slaagde film over de auto-cacerij. On voldoende aktie en middelmatige sce nario. (16 jaar). In de nachtvoorstellin- gen van Duo 2 een reprise van de amu sante aktie-komedie ,,De prijsvechter met Clint Eastwoord en de aap Clyde in de hoofdrollen. (16 jaar). filmagenda Filmprogramma voor Amersfoort van donderdag 21 augustus t/m woensdag 27 augustus 1980. Grand 1, tel 033-14632 ..De Losbol" Dagelijks: 13.45-18.45-21.30 uur. Zondag: 13.45-16 15-18.45-21.30 uur. (a l Grand 2, tel 033-14632 „Zombies" Dagelijks: 13.30-18.30-21.15 uur Zondag: 13.30-16.00-18 30-21.15 uur. (16 jaar). Grand 3, tel 033-14632 ..Caligula". Dagelijks: 13.30 en 20.00 uur. (Strikt 18 jaar). Grand 4, tel 033-14632 „De linkshandige uitzendkracht" Dagelijks 13.30-18 30-21.15 uur Zondag 13 30- 16 00-18.30-21 15 uur. (a l.) Grand 5, tel 033-14632 „Star Trek' Dagelijks 13 45-18.45- 21 30uur Zondag 13.45-16.15-18 45- 21.30 uur Cinema 1, tel 033-18900 ..Cruising". Dagelijks: 13 45-18 45-21.30 uur Zondag 13.45-16 15-18 45-21 30 uur. (16 jaar) Cinema 2, tel 033-18900 „The electric Horseman" Dagelijks: 13.30- 18 30-21 15 uur Zondag 12 30-16 00- 18.30-2115 uur. (12 jaar) Euro, tel 033-33655 .Twee door het dolle heen" Zaterdag en woensdag 18.30-21 15 uur Zondag: 13.30-16 00-18.30-21 15 uur. Overige da gen 13.45-18.30-21.15 uur. (a.l.) Euro, tel 033-33655 „Pim Pandoer in het nauw". Zaterdag- en woendagmiddag: 13.45 uur. (Adv Ift. 8 jaar) Duo 1, tel 033-16572 „Modellen op het pornopad". Dagelijks: 14.15-19.15-21.30 uur. Zondag: 14.15- 16 30-19.15-21.30 uur (18 jaar) Duo 2, tel 033-16572. ..Silver Dream Racer". Dagelijks: 14.00- 19 00-21.15 uur Zondag: 14.00-16 15- 19.00-21 15 uur. (16 jaar) Duo nachtvoorstellingen vrij- en zater dagavond 23.45-24.00 Duo 1, tel. 033-16572 Emily; heet en pervers". 24.00. (18 jaar) Duo 2. tel. 033-16572. „De prijsvechter" 23.45. (16 jaar)

Leusder Krant | 1980 | | pagina 13