Bepalingen bestemmingsplan ruim uitgelegd ten behoeve van Dierenhoeve Ruim een kilo aardappel Bouwvergunning niet geheel terecht verleend lestemmingsplan Rozendaal ledeeltelijk goedgekeurd KPO-dames dagje uit Twee PvdA- vergaderingen 2 september jaarlijkse bloedafname Oud papier DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1980 plaatselijk nieuws 5 MEDISCHE WEEKEINDDIENSTEN De achterzijde van de deel van de Dierenhoeve. bitrair noemen", aldus de gemeentelij ke woordvoerder. BOUWVERGUNNING Op 12 mei jongstleden kwam er vervol gens een door ..Phantorex B V i.o in gediende bouwaanvraag bij de ge meente binnen De aanvraag betrof concreet de eerste fase van de verbou wing van het complex tot Dierenhoeve Gelijktijdig vroeg de indiener om prin cipiële medewerking voor de fasen twee en drie De eerste fase van de verbouwing betrof voornamelijk het woongedeelte en de deel van de voor malige boerderij Ook gaf de ingedien de tekening aan dat fase één zich ge deeltelijk buiten de muren van het pand afspeelt. Het gaat daarbij om de uitloop van de op de deel aangebrachte hok ken en een afdak daarboven Voor dat gedeelte van de verbouwing kon eigen lijk geen toestemming gegeven wor den Maar opnieuw wilde het college kennelijk niet al te moeilijk doen De gemeentelijke woordvoerder .Het ging om een verbouwing, die zich voor het grootste gedeelte binnen afspeelt. Het zou een beetje onzinnig zijn geweest om tegen dat kleine gedeelte aan de buitenkant dan bezwaar te gaan zitten maken Temeer daar het college toch al had uitgesproken medewerking te wil len verlenen aan de vestiging van de Dierenhoeve op die plaats Bij het verlenen van de bouwvergun ning voor fase eén. wat al op acht dagen na het indienen van de aanvraag ge beurde. sprak het college ook uit dat men in principe bereid was ook toe stemming te verlenen voor het tweede en derde gedeelte van het bouwplan Dat omvat onder meer nog de bouw van nog eens negentig hondehokken. een dierencrematorium, de aanleg van een aantal parkeerplaatsen en het opwer pen van een geluidswal langs de Hor sterweg Die plannen worden nu verder uitgewerkt, waarbij volgens de ge meentelijke woordvoerder kan worden aangetekend dat ook de eerder ge noemde raadscommissie OWRO zich inmiddels, in de vergadering van 5 augustus jongstleden, in principe voor de verbouwingsfasen twee en drie heeft uitgesproken. Vervolgens moet de raad nu volgende week donderdag in de maandelijkse raadsvergadering het eerder genoemde principe-besluit ne men Onmiddellijk daarna zal voor de bouwfasen twee en drie een artikel 19- procedure van start gaan, waarbij onder meer het ter inzage leggen van de bouwaanvraag voor wat betreft dit ge deelte hoort. SBL De boerderij Horsterweg 23 werd op 13 maart jongstleden gekocht door de fa milie Hamers. Dat gebeurde tijdens een veiling in 't Ros Beyaart De boerderij kwam daar onder de hamer in opdracht van de Stichting Beheer Landbouw gronden (SBL). die de boerderij aan kocht in het kader van een sanerings regeling. De boer. die tot vorig jaar een agrarisch bedrijf aan de Horsterweg 23 uitoefende, verdween naar de polder en zijn land werd gebruikt voor een ruilver kaveling. terwijl ook de gemeente Leusden een gedeelte van de grond aankocht. Tot de voorwaarden waar onder de SBL de boerderij verkocht, behoorde de bepaling dat er voortaan geen agrarisch bedrijf meer in mag worden uitgeoefend. gesteld om het bestemmingsplan ..Buitengebied-Oost" op die plaats aan te passen, om de vestiging van de Dierenhoeve mogelijk te maken. Voor uitlopend daarop moest een voorbe- reidingsbesluit worden genomen en dat alles dan om het bestaan van de Dierenhoeve op die plaats mogelijk te maken, wanneer straks het bestem mingsplan Buitengebied-Oost" wel van kracht is GEBRUIKSREGELS Rijst echter de vraag, hoe het komt dat vestiging van de Dierenhoeve op grond van ..Buitengebied-Oost" niet mogelijk is en kennelijk wel op grond van ..Uitbreiding in hoofdzaken. 1966". terwijl beide toch als bestemming.agra risch" aangeven Dat zit hem. aldus een woordvoerder van de gemeente Leusden. in het feit dat ..Buitengebied-Oost' van veel re center datum is dan het uitbreidings plan. In oudere bestemmingsplannen werden, in tegenstelling tot in de nieuwere, geen zogeheten ..gebruiks regels" opgenomen Die gebruiksre gels verfijnen een bestemmingsplan en geven veel nauwkeuriger dan vroeger aan. wat er allemaal wel en niet mag In „Uitbreiding in hoofdzaken, 1966" ko- 'men die gebruiksregels nog niet voor Dat heeft tot gevolg dat de gemeente, aldus de gemeentelijke woordvoerder, niet zo gemakkelijk zou hebben kunnen voorkomen dat er in plaats van koeien honden op de deel van de boerderij rond lopen. Bovendien had het college al besloten om in principe medewerking te verlenen aan de vestiging van de Dierenhoeve en had men zich zelfs bereid getoond daarvoor het bestem mingsplan dat tezijnertijd van kracht gaat worden, te wijzigen Met andere woorden burgemeester en wethouders wilden niet te moeilijk doen en gaven hun fiat om op grond van de in „Uit breidingsplan in hoofdzaken" genoem de „agrarische bestemming de Dierenhoeve in de boerderij te vestigen „Die beslissing kun je inderdaad ar- (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Het college van burgemeester en wethouders hebben op discutabele gronden besloten dat het mogelijk was medewerking te verlenen aan de vestiging van „De Leusder Dierenhoeve" in de boerderij Horsterweg 27. Bovendien heeft het college ook een oogje toege knepen bij het verlenen van een eerste bouwvergunning voor het pand. Aldus blijkt uit nader onder zoek naar de gang van zaken rond de dierenhoeve aan de Hor sterweg, die nogal wat vragen oproept. Zo lijkt het nogal onbe grijpelijk dat de dierenhoeve al functioneert, terwijl een wijziging van het bestemmingsplan „Buitengebied—Oost" de vesti ging er van nog mogelijk moet maken. En hoe is het te verklaren dat er, in strijd met dat bestem mingsplan, op het terrein van de boerderij gebouwd wordt? De situatie ligt echter iets gecom pliceerder dan op het eerste oog schijnt. De boerderij ligt weliswaar in het gebied van het bestemmingsplan „Buiten gebied-Oost", maar dat bestemmings plan heeft nog geen rechtskracht Het is vastgesteld door de gemeenteraad, maar nog niet goedgekeurd door de provincie Zolang dat niet gebeurd is. blijft het vorige bestemmingsplan van kracht en dat is het „Uitbreidingsplan Leusden in hoofdzaken, 1966" Nu vertoont dat uitbreidingsplan in tenminste eén opzicht opvallende gelij kenis met „Buitengebied-Oost" het geeft aan het gebied waarin de boerde rij Horsterweg 23 ligt een agrarische bestemming De Dierenhoeve kan niet worden aangemerkt als een agrarisch bedrijf en daarom werd in de vergade ring van de raadscommissie „Openbare Werken en Ruimtelijke Or dening" van dinsdag 5 augustus jongstleden door het college vast- I Aan do buitenzijde van de boerderij mag eigenlijk niet verbouwd worden. LEUSDEN/UTRECHT - Van üeoe- 'teerde Staten is bericht ontvan- "i dat zij goedkeuring hebben ver end aan het bestemmingsplan Ro- ndaal, met uitzondering van de in voorschriften opgenomen rïjstellingsbevoegdheid van b. en ten behoeve van de aanleg van parkeerplaatsen in de be aming „openbaar groen", ^deputeerde Staten zijn van me- •9. dat het gelet op de parkeer- Memen in de wijk Rozendaal vol strekt gerechtvaardigd is om in het plan een regeling op te nemen voor het inci denteel aanleggen van parkeer plaatsen. Ook naar de mening van GS is de bestemming openbaar groen daarvoor de meest aangewezen plaats De pleintjes lenen zich minder voor de aanleg van extra parkeerplaatsen, aangezien deze een belangrijke functie vervullen voor spelende kinderen. De reden om de vrijstellingsbepaling toch niet goed te keuren is gelegen in het feit. dat geen objectieve criteria aan het verlenen van vrijstelling zijn ver bonden Naar de mening van GS zou vrijstelling slechts mogen worden toe gepast op nader op de plankaart aan te geven plaatsen en gebonden moeten zijn aan een verklaring van geen be zwaar (art. 19-procedure) In de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening van 2 september a s zal de beslissing van GS aan de orde worden gesteld. Vanaf maandag 8 september a s zal het bestemmings plan en het besluit van GS bij de afde ling Algemene Zaken en Stadsont wikkeling, Zwarteweg 14, gedurende een maand ter inzage liggen De of ficiële publikatie van het besluit van GS zal op 4 september in de pers verschij- LEUSDEN - „Een speling der natuur", noemt fotograaf Janus Visser deze aardappel. En dat slaat dan niet alleen op de vorm van de knol, maar ook op het gewicht. Deze patat weegt namelijk niet minder dan 1150 gram. Ruim een kilo aardappel dus, en ongeveer achttien centimeters lang. Het schoons werd gekweekt door de heer Wout Schreuder, die dat deed in zijn volkstuintje aan de Driftakkerweg. LEUSDEN - Na een fijne voor ieder een hopelijk zonnige vakantietijd, gaat de Katholieke Plattelandsvrouwen Or ganisatie weer van start met een „dagje uit" naar de Loosdrechtse plassen. Daar zal op dinsdag 26 augustus om 10 uur 's morgens een rondvaartboot klaar liggen om belangstellenden te laten ge nieten van dit unieke natuurgebied Later op de dag zullen de dames ook nog in de gelegenheid worden gesteld Kasteel-Museum Sypesteyn te bezich tigen, waar een uitgebreide collectie schilderijen, oude meubelen en por selein te zien is. Verzamelen op de parkeerplaats te genover 't Ros Beyaart. Hamers- veldseweg. 's morgens om 8 30 uur. vanwaar men, met eigen vervoer, ver trekken zal richting Loosdrecht. Thuiskomst ongeveer 16 00 uur (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De afdeling Leusden van de Partij van de Arbeid besteedt op korte termijn twee openbare le denvergaderingen aan het thema „werkgelegenheid", dat centraal staat in het PvdA-verkiezingspro- gramma. Zoals bekend wil de PvdA er naar streven om in de komende jaren 300.000 banen te scheppen Een deel van die banen zouden moeten ontstaan via het verder invoeren van deeltijdar beid. De Rooie Vrouwen van de Partij van de Arbeid hebben in juni tijdens een landelijk congres in Amersfoort aange- noemen, dat de PvdA moet streven naar een vijf-urige werkdag voor alle betaalde arbeid. Dat alles om te komen tot een betere verdeling van betaald en niet-betaald werk, onder het laatste dan te verstaan huishoudelijk werk. opvoe ding van kinderen en dergelijke In een informatiestencil van de PvdA- afdeling Leusden laten de Rooie Vrou wen weten hiertegen gekant te zijn. De Leusdense Rooie Vrouwen streven ook naar herverdeling van arbeid, maar zij willen daarbij niet opleggen dat dat moet met de invoering van een ver plichte vijfurige werkdag. Veel belang rijker vinden zij het, dat partners geza menlijk tot verdeling van de te verrich ten arbeid komen Het ontwerp-ver- kiezingsprogramma „ademt echter sterk de geur van de vijfurige werkdag". Daarom wil het bestuur van de afdeling samen met de Rooie Vrouwengroep een aparte vergadering aan dit onder werp wijden. Deze vindt plaats op dins dag 26 augustus aanstaande in de schuur van boerderij „De Hakhorst", Waarden 25a. De vergadering begint om 20.15 uur. Op dinsdag 23 september vergadert vervolgens de afdeling van de PvdA over het ontwerpverkiezingsprogram- ma van de partij. Ook deze bijeen komst wordt gehouden in de schuur van de Hakhorst, aanvang eveneens 20.15 uur. ACHTERVELD - Even als voor gaande jaren zal er ook dit jaar weer een bloedafname worden georgani seerd. De organisatie van deze I bloedafname avond wordt georgani seerd door de plaatselijke E.H.B.O. Iedereen van 18 tot 65 jaar kan deze Iavond bloed afstaan waarmede een medemens kan worden gered. Vorig jaar hebben 250 personen bloed af gestaan. De organisatoren hopen dat er ook dit jaar weer een groot aantal personen zullen verschijnen. De bloedafname zal plaats vinden op dinsdag 2 september in Ons Gebouw van 19.00-21.00 uur. Zoveel mogelijk zullen alle inwoners huis aan huis worden bezocht waarbij dan gelegenheid is om zich op te geven. Indien men niet thuis is tijdens deze bezoeken of door omstandigheden geen bezoek ontvangt dan is men op dinsdag avond 2 september toch van harte welkom. Tijdens deze huisbezoeken zullen de leden van de EHBO. tevens de donatiegelden en giften innen Dit geld wordt besteed aan verbandmateriaal, oefenmateriaal, onderhoud en inrich ting van verbandposten, het organise ren van cursussen enz. enz. Door de E H B O. afdeling Achterveld zal er dit jaar ook weer een nieuwe cur sus worden georganiseerd Degenen die aan deze cursus willen deelnemen kunnen zich hiervoor opgeven bij de secretaris van de vereniging de heer A. L. Jansen. Verjaegde Ruyterweg 4 te Achterveld, tel 03425-2139 De cursus vangt aan begin oktober van dit jaar. Er kunnen niet meer dan 25 personen aan deze cursus deelnemen, daarom wordt wel aangeraden niet te lang te wachten om zich op te geven, dit om teleur- stelling te voorkomen Weekeinde: HUISARTSEN Voor de huisartsen in de gemeente Leusden voor de praktijken van de artsen Van den Berg/Binkhorst/du Boeuff. Boersema/Koch. Lantink/Verhagen, Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekeinde waar: W van den Berg, Manerhoeve 1. Leusden-C. tel. 945735 Voor spoedgevallen: spreekuur zaterdag en zondagmiddag om 14 uur. Visites graag voor 10 uur 's morgens aanvragen. APOTHEEK Apotheek Leusden. winkelcentrum De Biezenkamp. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 18.00 uur en uit sluitend voor spoedeisende gevallen van 19.30 tot 20 00 uur Op zaterdag en zondag geopend van 14 00 tot 14.30 uur en van 17.30 tot 18 00 uur WIJKVERPLEGING Dit weekeinde heeft zr. M G. J. van Bremen. Gorzen 10, Leusden. tel 941049 dienst Bo vendien heeft deze zuster avonddienst van donderdagavond 21-8 t/m woensdagavond 27-8. VERLOSKUNDIGE Mej. R Dijkhuizen. H. van Viandenstraat 2, Amersfoort, tel 19200 b.g.g 722000 TANDARTS Voor noodgevallen in het weekeinde Dok terscentrale Amersfoort tel. 033-722000. MAATSCHAPPELIJK WERK EN GEZINS VERZORGING De spreekuren van de gezamenlijke dienst- verleningsinstellingen in Leusden en Ach terveld zijn als volgt' LEUSDEN CENTRUM: In de boerderij Groot Krakhorst, Bolderikhof 18, tel. 945618 Maatschappelijk werk: woensdag 10.00- 11.00 uur Gemeente Leusden, donderdag 14 00-15 00 uur Protestants Sociaal Cen trum (PSC) MDE gezins- en bejaardenverzorging en maatschappelijk werk. maandag van 14.00- 15.00 uur, dinsdag van 14.00-15.00 uur Ge zamenlijke Kruisverenigingen (AIMD); don derdag van 14 00-15 00 uur PSC LEUSDEN ZUID: In Kruisgebouw, Roo van Aldewereltlaan 13. tel. 940818 Maatschappelijk werk: maandag 10 00- 11.00 uur Gemeente Leusden, vrijdag 14 00-15 00 uur PSC Gezinsverzorging en Bejaardenhulp maan dag 13.30-14.30 uur AIMD; vrijdag 14.00- 15 00 uur PSC ACHTERVELD: Kruisgebouw. Walter van Amersfoortstraat 30, tel. 0342S-1333 Maatschappelijk werk vrijdag 9.00-10.00 uur Gemeente Leusden. Gezinsverzorging en Bejaardenhulp: vrijdag 9 00-10 00 uur MDE Maatschappelijk werk MDE: maandag van 11 00-12.00 uur Tijdens het weekeinde kan men zich in drin gende gevallen dag en nacht wenden tot de telefonische hulpdienst voor Vechtstreek, Gooi en Eemland, tel 035-45555 MOEDERS VOOR MOEDERS: Mevrouw M L Rozendaal-Doucet. Jan van Arkelweg47, Achterveld, tel 03425-1853 WERKGROEP „LAAT LEVEN" te Leus den, hulp voor moeder en kind bij niet ge wenste zwangerschap, tel 033-944151 en 033-942291 (Leusden) en tel 033-620244 (bureau „laat leven" in Amersfoort). DIERENARTSEN Gelieve uw eigen dierenarts of dierenkliniek te bellen Een telefonisch antwoordapparaat geeft op welke dierenarts voor spoedgeval len te bereiken is. TEL. HULPDIENST Werkgroep Homosexualiteit Amersfoort (WHAM) Iedere vrijdagavond van 20.00- 24 00 uur tel 03495-5672 PASTORALE HULP: van 22 tot 29 augustus is bereikbaar: Pastor F Overbeek. tel pas torie 941261 of privé 942155 RUTGERSHUIS AMERSFOORT (bureaus voor geboorteregeling en seksualiteits- vragen). Zonnehof 10 (in het GG en GD ge bouw), tel 033-18931 Spreekuren volgens afspraak KERKDIENSTEN/ Ned. Herv. kerk: zondag 24 aug aan vang 9.00 uur: ds. Harkema uit Brakel. R.K. kerk: zaterdag 23 aug aanvang 19 00 uur H. Mis;zondag24 aug.: aan vang 8.30 uur: H Mis; 10.30 uur: Hoog Mis. DEZE WEEK IN DE GEMEENTE Dinsdag 26 augustus: 9.00 uur: Welfareclub Zonnebloem Woensdag 27 augustus: 9.00 uur Handwerkhobbyclub De Moespot Donderdag 28 augustus: 13.30 uur- bejaardensoos Ons Gebouw ZOEKGERAAKT Op 16 juli is er op de Zonnedauwhof (wijk De Wetering) een rood-wit- blauwe skelter zoekgeraakt. De eer lijke vinder zou de eigenaar van het skeltertje zeer gelukkig maken door even te bellen naar nr. 944769. OPEN DEURDIENST (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - Zondag a.s. 24 augustus wordt in de Dorpskerk van Leusden-Zuid weer een Open Deurdienst gehouden. Voorganger is ds. J. P. van Steenbergen uit Leusden, organist de heer T. van Oostrom. Het thema is: „Je hoeft niet alleen te zijn". De dienst begint om 18.30 uur en u bent natuurlijk van harte welkom. LEUSDEN - Dit weekend staat er op het parkeerterrein van het Burg. Buining-sportpark aan de Ba- voortseweg een container, waarin men oud papier kan deponeren. De opbrengst van het oud papier komt ten goede aan de Leusdense zwem en poloclub „De Haaien". De contai ner staat er het hele weekend.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 5