SB penbaar onderwijs wil nder beleid van gemeente Definitieve reconstructie kruispunt Hogeweg niet vóór najaar 1981 NU BDU Yoblemen rond huisvesting en leerlingenschaal HAM IIN LEIISIIEIt KRAST IVKG start nieuwe seizoen Leusder Krant EHBO- cursus Reimus&Snel Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden j LEUSDEN De gemeente bewijst iet openbaar onderwijs in Leusden- geen goede dienst door vast te ouden aan haar enkele jaren gele ien ingenomen standpunten. Overi- jens met instemming van de school- Jaad voor het openbaar onderwijs, Waarin vertegenwoordigers zitting lebben van alle geledingen van het Ipenbaar onderwijs is destijds besto len scholen niet groter te laten groei- In dan 2 klassen kleuter- en 6 klas- Ken lagere school. Voor wat betreft Ie klassengrootte zou men zich hou- lenaan het door het ministerie vast gestelde aantal leerlingen, genoemd de leerlingenschaal. In de gemeen- i Leusden wordt alleen een uitzon- lering gemaakt voor „de Heerd". leze in de tweede fase gelegen Jchool is aangewezen als Igroelschoor. DE LEUSDER KRANT: kwekerij «g.stuivenberg: FOTO-KOPIE NODIG? 2 keer per week Verantwoordelijk reda kleur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Ceatrum Telefoon (033-) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 110,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DINSDAG 26 AUGUSTUS 12e JAARGANG NO. 36 1980 (van één onzer medewerkers) J Het vasthouden aan bovenge- (oemde uitgangspunten betekent in praktijk dat openbare scholen lieuwe leerlingen moeten weigeren jls ze „vol" zijn. Deze situatie is voor den van de schoolraad en enkele ludercommissies onacceptabel. De Jemeente wordt dan ook gevraagd |ch nog eens te willen buigen over gehele problematiek van klasse- Irootte en huisvesting. 1 De oudercommissie van „de Bon- jerd" trok in juni van dit jaar al aan de lel bij de gemeente Deze school lerd geconfronteerd met het feit dat De vierde openbare lagere school „De Heerd" komt in de problemen, wanneer geen ruimte wordt gevonden voor de elfde leerkracht een leerkracht welke sinds januari aan de school was verbonden met ingang van het nieuwe schooljaar weer moest verdwijnen. Deze „ze vende" leerkracht was vooral belast met het geven van orthodidactische hulp aan kinderen. Het wegvallen van deze leerkracht kan. aldus de ouder commissie onherstelbare schade toebrengen aan het ontwikkelings proces van de leerlingen die hulp kregen. In een schrijven aan het college van Burgemeester en Wethouders zegt de oudercommissie het te be treuren dat het ontslag van de leer kracht een tamelijk direct gevolg is van de onderwijspolitiek van de ge meente. Het vasthouden aan een school met twee kleuter- en 6 lagere schoolklassen en de daarmee ge paard gaande leerlingenstop maken het aldus „de Bongerd" nagenoeg onmogelijk op verantwoorde wijze tot een efficiente taakverdeling te komen De oudercommissie van „De Bongerd" dringt er bij het college dan ook met klem op aan om de 6/2 formule los te laten en te komen tot een zogenaamde glijdende leerlingenschaal WACHTLIJST Tijdens de vorige week donderdag gehouden vergadering van de schoolraad voor het openbaar onder wijs. bij uitzondering deze maal in Achterveld gehouden, lichtte de schoolleider van „de Bongerd", de heer H. Boon één en ander nog nader toe. Bij hem op school is er op dit moment sprake van een wachtlijst van kinderen die onderwijs willen volgen Omdat het „de Bongerd" niet is toegestaan grotere klassen te vor men dan diede leerlingenschaal aan geeft. namelijk 30 en er geen sprake kan zijn van uitbreiding van de school moeten er op dit moment leerlingen afgewezen worden. De hoop van de gemeentebestuur ders dat afgewezen leerlingen zich dan op de paar honderd meter ver derop gelegen „Wegwijzer" zullen melden, blijkt slechts inenkelegeval- len op te gaan. Het merendeel van de ouders blijkt in dat geval de voorkeur te geven aan de naast de „Bongerd" gelegen school voor Protestants Christelijk onderwijs „de Vallei", of zelfs aan de wat verder gelegen R K basisschool „Klim-Op". Voor de schoolleider van de aan de Asschat- terweg, hoek Middenweg gelegen „Bongerd" is de hele zaak moeilijk te verteren, vooral omdat er naast zijn school nu al voor het derde jaar een noodlokaal leeg staat, een lokaal wat niet in gebruik genomen mag worden door zijn school vanwege het vast houden aan de 6/2 regel. DE HEERD Ook de oudercommissie van de Heerd. de openbare basisschool die leerlingen in de tweede fase moet opvangen is aan het briefschrijven geslagen In een brief aan de school raad vraagt de oudercommissie aan dacht voor de problematiek welke dreigt te ontstaan met de huisvesting van leerlingen van de kleuter- en lagere school. De oudercommissie wijst de leden van de schoolraad er op dat er al bij het ontstaan van de school, nu reeds vier jaar geleden, sprake was van gedwongen over plaatsing van leerlingen, om een evenwichtiger verdeling van het aan tal leerlingen over de diverse open bare scholen te krijgen Een situatie waarbij leerlingen gedwongen wor den naar elders te verhuizen wil de oudercommissie in de toekomst be slist voorkomen Toch dreigt een der gelijke situatie te ontstaan omdat ook „de Heerd", ondanks het feit dat ze aangewezen is als „groeischool" niet verder kan uitbreiden Dat de school zelfs geen noodlokalen mag neerzet ten is een direct gevolg van de maat regelen getroffen in het kader van bestek '81Zolang er binnen redelijke afstand van de school nog leegstaan de lokalen zijn wordt er door het ministerie geen toestemming gege ven nieuwe lokalen te bouwen. Om dat er bijvoorbeeld op de Wegwijzer, de school aan de Asschatterweg, leegstaande lokalen zijn. zouden leerlingen van „de Heerd" gedwon gen kunnen worden daarheen te ver huizen De oudercommissie van „de Heerd" is bereid mee te werken aan constructieve oplossingen met be trekking tot de huisvestingsproble matiek. een oplev ing die gaat in de vervolg op pagina 3 Programma BlijhofPag. 3 Raad vergadert Pag. 3 Provinciale begroting sluit Pag. 5 Bovamo ook voor Leusden Pag. 5 sportPag. 7 Antilopen-toernooiPag. 10 Achtervelds nieuws Pag. 11 ...wil ook wel 's wat... (van één onzer verslaggevers) ACHTERVELD/AMERSFOORT - De definitieve reconstructie van het kruispunt Hogeweg/Barneveld- seweg zal niet kunnen worden uitge voerd vóór het najaar van 1981. De gemeente Amersfoort beschikt nog niet over alle voor de reconstructie benodigde gronden en ook moet er op het ministerie van Verkeer en Waterstaat nog een beslissing wor den genomen over het verlenen van subsidie voor de uitvoering van de reconstructie. Aldus is de inwoners van Achterveld dezer dagen door het gemeentebestuur van Amersfoort en door genoemd ministerie meege deeld. Zoals bekend voerde zo ongeveer heel Achterveld begin dit jaar aktie voor be veiliging van het kruispunt, waar dage lijks tientallen Achterveldse kinderen passeren op weg naar school in Amersfoort. Aanleiding voor die aktie was een ongeval op het kruispunt, waarbij een Achterveldse jongen om het leven kwam. De aktie. waarbij onder meer de hal van het Amersfoortse stad huis enige tijd werd bezet, resulteerde in een besluit van de Amersfoortse ge meenteraad om over te gaan tot recon structie van het kruispunt Daartoe vo teerde de raad in zijn vergadering van maart een krediet. Maar voorlopig zal de reconstructie niet uitgevoerd kunnen worden, omdat de gemeente nog niet alle benodigde grond in bezit heeft Vooruitlopend op de reconstructie werd er in maart wel een verkeerslicht- installatie op het kruispunt gezet. De tijdelijke oplossing wil het gemeentebe stuur van Amersfoort nu laten duren tot het moment van reconstructie werkelijk daar is. LEUSDEN De dames van de IV.K G willen het seizoen beginnen op woensdag 27 augustus a s. met een midget golf avond Bij goed weer is het vertrek naar het Berghotel in Amersfoort om 18.45 uur vanaf de Marcuskerk (met eigen auto's). Bij slecht weer is er een alternatief programma in de Marcuskerk Voor deze start hopen zij op een goede opkomst van de leden, terwijl ook gasten hartelijk welkom zijn Na dere inlichtingen bij Ineke van Berkel Herikhof 10 tel 942522 i verkeerslichtinstallatie op het kruispunt moet blijven staan totdat de definitieve reconstructie wordt uitgevoerd. bij: Nieuwstraat 62, Scherpenzeel Volop tuinplanten uit eigen j kwekerij en aardbeien- planten. J's Avonds na zes uur gesloten. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes I 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: 'Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 pur en van 13.30 tot 17.00 uur ge opend. Zaterdags gesloten. baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoopen verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C. telefoon 033-943880. i Rozendaallaan 9 Leusden-C Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. (03420-16141 LEUSDEN De E.H.B.O. vereni ging „Hamersveld" te Leusden start in oktober a.s. met een nieuwe E.H.B.O. cursus. Welke wordt gegeven op donderdagavond en be staat uit 20 lessen. Het examen zal plaats vinden me dio maart '8T. Het cursus geld inclu sief boekje, examengeld en een pak ketje oefenverband bedraagt f85,—. Het geld dient bij de inschrijving te worden voldaan. Min leeftijd op 1-3-'81 16 jaar Inlichtingen en inschrijvingen op donderdag 4 september a.s. van 19.30-20.30 uur. in de openbare lage- reschool „De Heerd" Berkelwijk 33 Leusden-C. Taxaties tvmakelaardiiog hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-944569 De leu bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag. Ik Mil graag abonnee worden op de •n ontvang de krant 1 maand gratis. (Hel abonnementsgeld voor een heel jaar bedraagt I 40 Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees mei het Leusder Krant Zwanenbordspel Naam: Adres: Plaats: U kunt deze bon In een open envelop (zonder postzegel) zenden naar Administratie Leusder Krant, Antwoordnummer 211, 3800 XA Leusden. Of afgeven bil de Leusder Krant, kantoor Rozendaallaan 9, Leusden-C Tel. 033-941495 (Dit aanbod geldt alleen voor hen, die gedurende de laatste 4 maanden geen abonnee waren.)

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1