aan bod schoolraad heeft problemen met raagpuntennota structuurplan L ij Blijhof komt iedere Echtpaar Spaans in het zonnetje Latent Talent verspreidde programma leusden krant ■evolgde procedure grootste geschilpunt voor kinderen vanaf vier jaar Raad vergadert donderdag Puzzelrit Gouden Klomp Verkeers- cursus in Leusden Leusder Krant plaatselijk nieuws Naast de informatie over inhoud, plaats en wijze van opgeven voor iedere cursus welke men in de bro chure aantreft kunnen nadere inlich tingen verkregen worden op een zo genaamde ..open dag" Deze zal plaatsvinden in de boerderij ..Groot Krakhorst op maandagmiddag 7 september as van 14 00 tot 17 00 uur Ook is er op de ..open dag" gelegenheid tot inschrijving voor de gewenste kursus(sen) an één onzer medewerkers) LEUSDEN De eerste grote klus Bn de speel- en rekreatievereniging ilijhof" zit er in het nieuwe seizoen I weer op. In de week van 11 tot 15 jjgustus, voor de meeste schoolkin- iren de laatste vakantieweek, orga- seerden Blijhof met veel succes gn hele week met dagelijks tal van |tiviteiten. Van 's morgens tien tot niddags half vier konden kinderen 4 tot en met 12 jaar bij Blijhof [recht om te bouwen, toneel te spe- te dansen, te knutselen en film te ken. Ook voor de rest van het fizoen heeft het bestuur van Blijhof hele aktiviteitenkalender opge ld. Voor elke leeftijdsgroep is er el wat in het programma te vinden. j)s van dit alles houdt „Blijhof" dan nog twee peuterspeelzalen aaiende, één in het clubgebouw de Ansfriduslaan, de ander in een ïodlokaal aan de Smoussesteeg. J Onafhankelijk nieuwsblad f |oor de gemeente Leusden .Herschijnt elke dinsdag ^jen donderdag 'daktie: ert Vos. Marnix Kreijns en Peter in Meenen. erantwoordelijk redakteur: ert Vos. llevering kopij en advertenties: )or het dinsdagnummer tot uiterlijk aandagmiddag 12 uur. voor het )nderdagnummer tot uiterlijk oensdagmiddag 12 uur. edaktie en administratie: Kan- or Leusder Krant. Rozendaallaan Leusden-centrum. Op werkdagen ïopend van 09.00 tot 12 00 uur en in 13.30 tot 17.00 uur bonnementsgeld: f 40.- per ar, 20.50 per half jaar. 10,50 ir kwartaal. achten bezorging: Js abonnee dient u de krant voor nsdag- of donderdagavond 18 00 jjr te hebben ontvangen. Is dat niet |t geval neem dan kontakt op met hze hoofdagent bezorging, (dins- pg en donderdag tussen 18 30 en 30 uur), tel. 033-940691 geen gehoor kunt u kontakt op- imen met onze inspekteur bezor- ig. overdag 03420-16141toestel Bbestellen foto's: meeste in de Leusder Krant ge- übliceerde foto's kunt u nabestel- r i (met uitzondering van archief- l\ n historische foto's), bij vooruitbe taling van 5 - per exemplaar (for- iat 13 x 18 cm) op giro 871441 ■v. de BDU b.v. te Barneveld met idelijke vermelding van gewenste o, aantal, nummer van krant, pa- a waarop de foto werd geplaatst. 00k k°ntant betalen op ons Jpntoor, Rozendaallaan 9. Leus- 'Bn/centrum. geveer drie tot vier weken na staling ontvangt u de gewenste [o s thuis. LEUSDER KRANT is een ult- ive van de BDU-krantenkom- I Inatle te Barneveld. Evenals vorige jaren is het ook dit seizoen weer mogelijk bij speeltuin vereniging Blijhof" een aantal cur sussen te volgen. De nadruk ligt hier bij op cursussen voor de jeugd, daar naast zijn er echter ook een drietal cursussen voor volwassenen in het programma opgenomen Kinderen van 6 en 7 jaar kunnen vanaf 4 september iedere donder dagmiddag, kinderen van 8-10 jaar kunnen elke dinsdagmiddag na schooltijd bij Blijhof terécht voor een zogenaamde kreatieve kinderkursus Elke kursus bestaat uit 15 lessen en omvat talrijke technieken, van kleien tot batikken. Ook zal het deelnemen de kind kennis kunnen maken met of zijn kennis kunnen uitbreiden over diverse materialen en hun specifieke mogelijkheden en eigenschappen Los van deze kursus kunnen kinde ren al vanaf vier jaar op een aantal zaterdagochtenden in het clubge bouw terecht om tijdens een Hob by-instuif" lekker aan de gang te gaan met klei. verf. hout en wat ver der voorhanden is. TIMMEREN Op de zaterdagochtenden dat er geen hobby-instuif is, wordt er door twee vrijwilligers een ..timmerkur- sus" gegeven. Deze kursus is overigens geheel nieuw in het programma van de Blij hof. Kinderen vanaf tien jaar zijn van harte welkom. Voor dezelfde leeftijdsgroep is er een andere nieuwe kursus. Het gaat hier om een kursus ..poppen maken" Vereiste is wel dat degene die zich voor de kursus opgeeft een beetje met naald en draad kan omgaan Bedoeling is om op 15 maandagmid dagen poppen te gaan maken van allerhande lappen en van jute. Laat ste pop die gefabriceerd gaat worden zal er één zijn uit ..grootmoeders tijd" Op twee zaterdagochtenden, te we ten op 4 oktober en 1 november kunnen kinderen vanaf 8 jaar bij Blij hof terecht om zich bezig te houden met kreatief spel Woensdagmiddag blijft filmmiddag bij de Blijhof. Op 1 oktober draait men een spannende film voor kinderen vanaf 8 jaar Op 29 oktober draait men een film. welke ook door de kleuters bekeken kan worden, waarna men op 26 november weer een film voor de groteren vertoont VOLWASSENEN Antieke poppen, lappenpoppen, jute poppen staan op het programma van de kursus .poppen maken voor vol wassenen" Men heeft inmiddels de ervaring dat met een beetje goede wil en wat technische aanwijzingen ie dereen met goede prestaties naar huis toe ging De kursus begint op 1 september en zal 10 ochtenden in beslag nemen Onder leiding van Marion van der Kamp zijn er in het vorige seizoen bij Blijhof voor het eerst bloemschikkur- sussen gegeven De eerste serie van 6 lessen begon heel voorzichtig met vijf deelnemers, die echter de smaak zo goed te pakken kregen dat men er nog twee lessen aan vast knoopte. Een tweede groep van 14 dames, die in het voorjaar begon toonden zich zo enthousiast dat ze zich spontaan opgaven voor de kursus die in het najaar zou starten Omdat hiermee het maximum aantal deelnemers voor eén kursus al bereikt is. start Marion van der Kamp nog een tweede kursus. waarvoor men zich nog kan opgeven De eerste kursus- ochtend is op 2 september a s VOLKSDANSEN Een belangrijke plaats in het pro gramma van Blijhof neemt het volks dansen in Onder leiding van llona v. d. Burg starten de volksdanskursus- sen op woensdag 3 september. Van 10 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds wordt er in de Blijhof gevolksdanst. Voor kinderen vanaf 6 jaar is er al een kursus Voor kinderen vanaf 9 jaar is er een apart uur gereserveerd, het zelfde geldt voor kinderen vanaf 10 jaar Volwassenen kunnen 's mor- vervolg van de voorpagina richting van het stichten van een dependance in vrijkomende lokalen van elders gelegen scholen wijst men echter bij voorbaat van de hand ELFDE LEERKRACHT Op dit ogenblik is ,,de Heerd" ge vestigd in een permanente school met 6 klassen voor het lager- en twee klassen voor het kleuteronderwijs één speel-werklokaal voor de kleu ters Daarnaast heeft de school nog twee, nabij de school staande nood- lokalen in gebruik Voor de zeven klassen lagere- en drie klasse kleuterschool heeft men dus juist genoeg lokalen beschik baar Aan de school zijn in totaal ook 10 leerkrachten verbonden. Hoe kri tiek de situatie is op de school vertel de dhr R. G. J. Bosveld, schoolraads lid namens de Heerd, in de vergade ring van de schoolraad. Dé heer Bos veld wees de aanwezigen er op. dat als zich in de komende dagen nog één leerling voor de school meldt, de school recht heeft op het aanstellen van een elfde leerkracht. Waar die dan gehuisvest moet worden is nu nog de vraag Omdat ook bij de openbare basis school ,,de Hobbit" sprake is van een situatie, vergelijkbaar met die van ,,de Bongerd", vragen leden van de schoolraad zich af of het wel zo verstandig is om vast te blijven hou den aan éénmaal ingestelde regels. Overigens wordt ook wel ingezien dat klassen met veel meer dan 30 leerlingen ook weer specifieke on derwijsproblemen met zich mee brengt. LOKALEN Navraag bij de chef van de afd onderwijs en maatschappelijk wel zijn in onze gemeente, de heer S. La- keman. leert ons. dat de problema tiek rond de huisvesting van alle schoolklassen, niet alleen van het openbaar, maar ook van het bijzon der onderwijs dit jaar wel wat proble men oplevert De door de schoollei der van ,,de Bongerd" bedoelde leeg staande lokaliteit naast zijn school is volgens de dienst gemeentewerken niet geschikt om er nog een klas in te huisvesten De 5e P.C school bestaat uit 4 noodlokalen op het ..scholenei land" aan de Smoussesteeg. De school heeft echter 5 leerkrachten, op korte termijn zal er voor deze school nog een lokaal bijkomen Waar de nieuwe leerkracht van ,,de Heerd" naar toe moet weet ook dhr. Lakeman nog niet. Hij hoopt dat er in overleg met de school, een voor alle partijen aanvaardbare oplossing ge vonden kan worden. Een belangrijk deel van de huisves tingsproblemen zal aan het begin van het schoolseizoen 1981/1982 verhol pen kunnen worden Naar verwach ting is dan de permanente school voor het protestants christelijk on derwijs in de tweede fase (5e P.C. school) gereed, zodat er een vijftal noodlokalen weer ter beschikking van de gemeente komen, waarmee de ergste nood gelenigd kan worden IDINSDAG 26 AUGUSTUS 1980 [van één onzer medewerkers) LEUSDEN Ook de gemeen- [chappelijke schoolraad voor het penbaar onderwijs in de gemeente ;eusden is om reacties gevraagd op in het voorjaar veschenen vraag- Lnten structuurnota. De laatste ver- jadering van de schoolraad voor de akantie vond plaats op 19 juni, vlak voor had men de nota in bezit [èkregen. De tijd om te reageren was i dat moment onvoldoende, reden [aarom de schoolraad dan ook een yvaaie brief naar de gemeente |hreef waarin bezwaar gemaakt Terd tegen het feit dat met betrek king tot een dergelijke, belangrijke nota nauwelijks tijd werd gegeven om een behoorlijk commentaar op te stellen. In de op 19 juni gehouden school raad werd een commissie ad-hoc benoemd die op eigen gezag het commentaar van de schoolraad op de vraagpuntennota naar de ge meente moest zenden. Omdat de ge meente de termijn van inzending lan ger heeft gemaakt, kon het door de commissie opgestelde commentaar alsnog in de schoolraad behandeld worden. SUMIER Het commentaar op de vraagpunten nota was vrij sumier, omdat aldus één van de samenstellers schoolraads voorzitter J Brandligt ,,de school raad haar kruit al had veschoten in haar commentaar op de onderwijs nota". In laatstgenoemd uitvoerig commentaar heeft de schoolraad al alle mogelijke knelpunten met be trekking tot het onderwijs aangegeven. Met name onderwijswethouder G. van Woudenberg liet vorige week donderdag, tijdens de maandelijkse vergadering van de schoolraad blij ken het opgestelde commentaar op de vraagpuntennota maar erg ma gertjes te vinden. ,,Als de schoolraad vindt dat alles wat gezegd moet wor den al in het commentaar op de onderwijsnota staat, dan moet dat als commentaar op de vraagpunten nota naar voren brengen", meende de chef van de afdonderwijs, de heer S Lakeman ,,Te gek", reageerde schoolraadslid H Bakker,Als we nu weer moeten zeggen dat ons com mentaar op de onderwijsnota nog steeds van kracht is" Los van de vraag of het commentaar op de vraagpuntennota nu wel of niet uitvoerig was. bleek de schoolraad na enige discussie toch lijnrecht te genover de gemeente te staan met betrekking tot de gevolgde strategie PROBLEMEN In haar commentaar zegt de school raad zowel politiek als onderzoek- technisch problemen te hebben met de door de gemeente gevolgde pro cedure. welke zodanig lijkt te zijn dat er eerst een onderzoek gedaan zal worden, waarna beleidsuitspraken komen Liever ziet de schoolraad dat de gemeente eerst zegt wat haar beleidsvoornemens zijn, waarna on derzoek gedaan moet worden om na te gaan hoe de voornemens gereali seerd kunen worden. Dit onderzoek zou dan beleidsalternatieven opleve ren waaruit een politieke keuze ge daan kan worden Wethouder G van Woudenberg, hierin bijgestaan door onderwij- sambtenaarS Lakeman liet duidelijk merken het met deze gedachtengang niet eens te zijn De gedachtengang in de gemeente is precies andersom, zo stelde de wethouder Enige bijval kregen de schoolraadsleden vanaf de publieke tribune Corri Verduin, raadslid voor Progressief Leusden. merkte op dat haar fractie, hierin bijgestaan door dhr. Offereins (GPV/SGP) precies op dezelfde lijn zat als de schoolraad gens terecht of 's avonds vanaf half negen een tijdstip waarop ook jonge ren terecht kunnen Voor informatieen aanmeldingen be treffende de peuterspeelzalen van de Blijhof kan terecht bij Marga Kool, tel 943622. Voor aanmeldingen kan men ook terecht op vrijdagmiddagen van 14.00-15.00 uur in het clubgebouw aan de Ansfriduslaan 49 Volksdansen met llona van de Burg, ook nu weer op het programma van Blijhof (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De gemeenteraad komt aanstaande donderdag (28 au gustus) voor de maandelijkse verga dering bijeen De vergadering wordt als altijd gehouden in de raadszaal van het gemeentehuis aan de Ha- mersveldseweg 2 en begint om 19.30 uur Op de agenda staat. 1 Openning 2 Mededelingen 3. Notulen 4. Ingekomen stukken 5 Wijziging samenstelling centra le antenne commissie 6 Vaststellen nieuw Reglement van Orde van de vergaderingen van de gemeenteraad 7 Verordening geldelijke voorzie ningen raads- en commissieleden 8 Vaststellen kapverordening 9 Wijziging van de verordening op de keuring van waren 10 Verordening ex artikel 9. lid 1 der Winkelsluitingswet ten behoeve van de opening van het winkel centrum Hamershof 11 Voorbereidingsbesluit Horster- weg 23 12. Vestiging recht van opstal t b v. clubhuis L.T.V Leusden 13 Aankoop grond met opstallen Hamersveldseweg 124 14. Aankoop pand Wevershilt 15 t b.v. huisvesting politie 15 Aankoop grond ten behoeve van de uitbreiding van Achterveld 16 Herziening vaststelling exploita tievergoeding ingevolge artikel 75, lid 3 der Kleuteronderwijswet over de jaren 1976 t/m 1979 (Van de redaktie) LEUSDEN Vorige week donderdagavond was voor Ontboezemingen schrijver Spaans en zijn echtgenote een feestelijke dag Veertig jaar getrouwd zijn is niet niks en vandaar dat de voorzitter van de winkeliersvereniging Leusden-centrum een receptie hield. Dat heeft het echtpaar Spaans geweten, want de belangstelling was groot. Naast uiteraard tal van collega's uit de Leusdense middenstandswereld kwamen ook tal van vertegenwoordigers van verenigingen een hand drukken. Burgemeester Rademaker ontbrak evenmin Hierbij een foto van de receptie met links de heer en mevrouw Spaans. LEUSDEN/CENTRUM De Leus dense carnavalsclub de Gouden Klomp organiseert a.s. zaterdag haar tweede gezelligheidspuzzelrit voor automobilisten. De niet al te moeilij ke rit van circa 60 km in de omgeving van Leusden is ook ditmaal uitgezet door Harrie van Schaick c.s. De eer ste start is op 30 augustus om 19.00 uur, vanaf het zwembad Bavoort, waar ook gefinished wordt. Na afloop volgt op het zwembadterras een bar becue. Deelname aan de puzzelrit kost de leden en aspirant-leden f 2,— en voor de barbecue wordt een bij drage gevraagd van een tientje de man. Aanmelding gaarne zo spoedig mogelijk (i.v.m. de voorbereidende maatregelen) via een van de volgen de telefoonnummers: 942132,941752 of 940270. Betalingen kunnen ge schieden bij de start. LEUSDEN In de afgelopen da- I gen is het najaarsprogramma 1980 van Latent Talent huis-aan-huis in de gemeente Leusden bezorgd Mocht iemand het programma niet in de bus gekregen hebben dan kan men nog terecht bij de bibliotheek of de Rabo-bank om een exemplaar af te halen. Anders dan in voorgaande jaren is j het programma veschenen in een boekje" in plaats van het inmiddels welbekende grote vel papier De wij ziging in presentatie werd door de I werkgroep Latent Talent" noodza kelijk geacht door het grote aantal kursussen (92) waarvoor men zich dit najaar kan laten inschrijven. Verder is het boekje makkelijker hanteerbaar dan de programmapresentatie in de oude vorm. Wie ook de kapitein van de huweh/ksboot zalziin.de trouwkaarten bestelt u natuurlijk bii de Leusder Krant Met de J komt u niet tussen de J wal en het schip terecht. Voor nadee inlichtingen omtrent de andere aktiviteiten van de speeltuin vereniging kan contact opgenomen worden met llona van de Burg. Krak- hortig. tel 942252. 17 18 19 20 21. 22. 23. 24 25 26 27 28. Uitbreiding kleuter- en lagere Montessorischool 't Ronde te Leusden-centrum Aanvrage ex. artikel 72 der La- ger-onderwijswet 1920 ten be hoeve van de Gereformeerde la gere school. Rozengaarde 4 te Leusden-centrum Huur twee mobiele lokalen Startsubisdie vereniging i o. voor Welzijn van ouderen Eenmalig subsidie t b v. speel- goedinventaris peuterspeelza len Subsidiering Stichting Jeug draad Leusden Krediet verbeteringen sportge bouw Burg. Buiningpark Geldlening aan de Woningstich ting Leusden t b.v. de bouw van 55 woningen in het deelplan W7 Aanleg CAI t.b.v. 55 wooneen heden in het deelplan W7 Eindwijziging begroting dienst gemeentewerken 1979 Rondvraag Sluiting LEUSDEN Door de afdeling Leusden van Veilig Verkeer Neder- land zal er ook dit jaar weer een verkeercode-cursus worden georga niseerd. Het bestuur van de afdeling hoopt dat het dit jaar in Leusden weer eens zal lukken om een dergelijke cursus te geven. Reeds enkele jaren j heeft men een dergelijke cursus wil- i len organiseren, doch deze kon dan wegens de zeer geringe belangstel- j ling, soms 2 of 3 deelnemers, niet door gaan. Het is te hopen dat het dit jaar wel weer eens zal lukken Soms denkt men wel, ach ik ben met zoveel punten voor mijn rijbewijs geslaagd, dus heb ik dit niet meer nodig Doch men vergeet dan wel dat in de tijd dat men in het bezit van een rijbewijs is. er inmiddels in de wegen verkeers- wetgeving, heel wat veranderd is. Ook is deze cursus beslist niet I alleen voor mensen die een rijbewijs bezitten Deze cursus is voor een I voetganger en een fietser of brom- fietser net zo belangrijk De cursus wordt gegeven door middel van het verkeerscode boek dat tot de laatste wijzigingen is bij gewerkt. De onkos ten bedragen f 30. Het verkeers- codeboek is hierbij inbegrepen De- genen die aan deze cursus willen j deelnemen kunnen zich tot uiterlijk 10 september opgeven bij desecreta- resse van de afdeling M Jansen. Trekerweg 17 tel 03498-1415. De cursus zal beginnen in de derde week van de maand september Er worden acht lessen gegeven plus een z.g examen avond

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3