ie Ridder/Janssen wonnen leu de Boulestoernooi laiko Bloemendal en Marieke Vos ilubkampioenen bij LTV Lookhorst LTV Leusden hield clubkampioenschappen ■eusdep krunt; vierdaagse Plusminus Zwem- Schaakclub start winter seizoen Kom trimmen Kunstgras I DINSDAG 26 AUGUSTUS 1980 7 LEUSDEN/CENTRUM Dat jeu boules erg „In" is in Leusden, bleek zaterdag op de vijf keurig in gemaakte banen van de boulod- Jpom bij de Hakhorst. De Jeu de foulesclub Leusden hield daar haar erste tournooi voor doubletten jduo's). Liefst 28 boulers van zeer liteenlopende leeftijd hebben van J morgens tien tot 's avonds zeven lur heel wat ballen gegooid voordat lekend werd, dat het duo Henk de |idder/Paul Janssen de favorietenrol jan kon. In de voormiddag werden in ler poules de voorronden gespeeld, beste acht duo's gingen door naar finales en de overige zes bleven jctief in een verliezersronde. I Er werd van goed tot zeer goed speeld en duidelijk was te zien. dat 'met terug waren van hun vakan- B naar het land, waar de boulesbal- j tot de dagelijkse geneugten be- joort Daar moet flink zijn geoefend, jezien het grote aantal lange en poral spannende partijen. Met name LEUSDEN/CENTRUM —Gister avond is in Leusden de Zwemvier- daagse van start gegaan. Het zwem bad Bavoort Is open van 18.30 tot 20.30 uur en de toegangsprijs be draagt f 5,— p.p. Op vier van de vijf avonden - u kunt dus nog meedoen -moet 500 meter worden gezwom men. Kinderen tot 10 jaar en 65-plus- sers mogen volstaan met 250 meter. Het bijprogramma voor de komen de dagen luidt 26/8 disco (rustiger dan vorig jaar'), springmatras. zeephelling en diverse andere attracties Als extra: windsurf-demonstraties (ook doe- het-zelvers zijn welkom). 27/8: naast de vaste attracties sportduiken en voorronden touw trekken voor Leusdense bedrijven en verenigingen. 28/8 naast de vaste attracties brandweerdemonstraties 29/8 naast de vaste attracties life music, finales touwtrekken en het bekende stuivertjesduiken (gemerk te stuivers geven recht op 10-badenkaarten) Jan Elsackers toont de kampioensbeker van het dames-enkel Prijsuitreiking LTV Lookhorst - de kampioensbeker wordt uitgereikt aan de win naars van het heren-dubbel duidelijk bewijs voor het geringe onder linge krachtsverschil Uiteindelijk ging Roland Dijkgraaf met twee titels en een 2e prijs naar huis en kwamen Grè Mar- kerin en Haiko Bloemendal in het bezit van een titel en een 2e prijs. LEUSDEN/CENTRUM Of een kunstgrasveld een noodzaak dan wel een modegril is. laat ik hier buiten I beschouwing Een feit is echter. Jat J in het Nederlandse hockeywereldje het kunstgras welig ..groeit" Verle- j den week werden bij MOP (Vught) en HDM (Den Haag) sportvelden in deze uitvoering in gebruik genomen en op 11 oktober volgt Venlo als 13e club het (goede) voorbeeld In Zoeter- i meer. Utrecht. Rottrdam (2 stuks). Amstelveen. Laren. Wageningen, Voorschoten. Wassenaar en Den Haag (bij Klein Zwitserland) beschik- ken hockeyclubs reeds langer over zo'n kunstmatig gazon en besprekin- gen daaromtrent zijn momenteel gaande in o.m. Tilburg. Breda, Eind- j hoven, Nijmegen, Enschede en Bus- sum (in Bussum zelfs voor drie vel- den!) Leusden komt nog niet voor in dit rijtje, maar hier beschikken de I hockey(st)ers over een grasvliesveld. Uniek in Nederland, maar zou het dan toch niet zo goed zijn als kunstgras? PETER WIELRENNEN. Dick Willigenburg blijft haantje-de-voorste bij de ama teurwielrenners. Zo wist hij verleden week ook te Oostzaan de plaatselijke wielerronde te winnen Hij legde de 100 km in 2.12.11 af BADMINTON. De Leusdenaar Cliff Edwards is jeugdtrainer van de bad mintonclub Leusden geworden. Deze vereniging heeft een juniorenafdeling van circa 50 jongens en meisjes. VOETBAL. In de zomeravondcompeti tie werd Pon Voorwaarts kampioen. Ter gelegenheid daarvan werd een kam pioenswedstrijd" gespeeld op 20 augustus tegen het zaterdagstan- daardteam van overbuurman Roda '46 De ontmoeting eindigde met een bril (0-0) HANDBAL. Henk Rijnders heeft zijn keepersbaantje bij Impala opgegeven. Eigenlijk jammer nu de handbalclub eindelijk over het lang nagestreefde verharde veld kan beschikken. Een An- tilopenbestuurslid wist de vermoedelij ke reden van Rijnders's besluit: op het oude modderveldje was een duik naar een van de doelhoeken minder riskant voor zijn knieën en ellebogen dan op het asfalt! WIELRENNEN. Ook in het afgelopen weekeinde liet de Leusdense amateur- wielrenner Dick Willigenburg weer van zich spreken. Met name in Scherpen- zeel, waar hij in het plaatselijke crite rium over 100 km 2e werd achter de Schalkwijker Winkel (2.33.18). tegen het duo Bisschops wankelden de latere tournooiwinnaars De Rid der en Janssen Zij verloren de eerste partij met 8-13, kwamen in de tweede met 13-11 maar net met de hakken over de sloot om daarna met 13-9 een finaleplaats zeker te stellen. In de kruisfinale wonnen zij vrij gemakke lijk van het duo Jacobs (14-4 en 13-7) en in de eindstrijd kreeg het duo Buys met 13-4en 13-10 ook weinig kansen. Een beker, een wisselbeker en een grote fles wijn (beschikbaar gesteld door de Hakhorst) was de beloning voor Paul Janssen en Henk de Ridder (daags van te voren nog een dochter rijker geworden, maar toch uiterst geconcentreerd op het spel) De ver liezersronde is gewonnen door het duo Bouwer/Petersen, dat door werkzaamheden de kansen in de voorronden niet volledig kon verde digen. Wedstrijdleider Rob van der Werve speelde bepaald niet met de Franse slag, maar moest tijdens het spel ook nog de administratie verzorgen Zijn 11e positie in het eindklasse ment was echter wel weer typerend voor een carnavalsprins. Het eindklassement werd als volgt 1. De Ridder/Janssen 2. duo Buys 3 Ekenazi/Jonkman 4 duo Jacobs 5. duo Stienen 6. Teunissen./Joosten 7. duo Snoek 8. duo Bisschops 9 Bouwer/Petersen 10. Van Dorp/Hofs 11. Manule/Van der Werve 12. Van der Bremer/Van der Gee 13 duo Kerseboom 14. Van der Laaken/Boermans De Jeu de Bouleclub Leusden orga niseert in de maanden september en oktober nog een tournooi op de club avonden (dinsdag en vrijdag) en op zondagen Inzet daarvoor is een door de Leusder Krant beschikbaar ge stelde beker LEUSDEN/CENTRUM Van 16 t/m 24 augustus werden op het ten nispark aan het Valleikanaal de club kampioenschappen - dubbelspel 1980 van de LTV Leusden gehouden. De organisatoren kunnen terugzien op alleszins geslaagde wedstrijden met een grote deelname (94 heren-, dames- en gemengde dubbels, naar speelsterkte ingedeeld in de catego rieën A, B en C), zeer veel belangstel lende supporters en een voortreffelij ke verzorging. Na afloop van de kam pioenschappen vond in het clubhuis de prijsuitreiking plaats. LTV Leus den-voorzitter Jos van Marissing en Roland Mot namens de wedstrijdlei ding besloten de tennisweek met woorden van dank tot de deelnemers, de kantine- en de wedstrijdcommissie. De resultaten van de finales waren GDA: M Slijpen/A. van Loo - M. van Loo/P, Slijpen 7-5 en 6-2. HDA A van Loo/G Karelse - P Slijpen/R Otten 6-4 en 6-3 DDA B Klave/L van Wijngaarden - H. van Miltenburg/M. van Loo 6-4 en 6-0 GDB. Door ziekte van een van de finalisten wordt de eindstrijd tussen T Verèl/H. Verél en N. Bosma/E. Bosma zo mogelijk a s woensdag gespeeld HDB H van Valkenhoef/J. van Wijngaarden - R. van Veen/H. Meeu- wesen 6-2, 4-6 en 6-2. DDB E van Doorn/C. van Loenen - M Karelse/M. van Veen 6-2 en 6-4 GDC: A Ezendam/F. van Uffelen - T van Doom. H. van Doorn 3-6, 7-6 en HDC: R van Veenendaal/A. Gerrit sen - B van Dop/H. van Doorn 6-3en 6-2 DDC B Roest/J Oostenbroek - C. Wolfert/M v d Horst 6-3, 4-6 en 7-5 f-'d van de Jeu de Boules-wedstrijden LEUSDEN/CENTRUM - Voor ieder een bestaat gelegenheid om wat meer aan beweging te doen. Al enige jaren gaat de trimgroep Leusden iedere week een uurtje de prachtige bossen van het landgoed Den Treek in om daar met een aantal dames gezellig te trimmen. Wil Woudstra heeft er slag van om ie dereen vlot op te vangen Het (hardlo pen wordt afgewisseld met wandelen, oefeningen, het werken met een touw. enz. Van tijd tot tijd wordt ook een bal spel ingelast De leeftijden van de deel neemsters variëren van 25 tot 60 jaar. Wie het wat rustiger wil doen. kan dat zelf helemaal regelen en zij, die er wat harder aan willen trekken, krijgen ook volop de kans Die lopen gewoon een rondje extra. Trimmen heeft ook duide lijk een sociale taak. Men kan er op den duur hele leuke contacten aan over houden Wanneer is de trimgroep Leusden actief? Dinsdagmorgen van half tien tot half elf (verzamelen op de parkeerplaats aan I de Dodeweg onderaan de loopbrug over de snelweg Amersfoort-Zwolle) of donderdagmiddag van kwart voor twee tot kwart voor drie, eveneens in Den Treek, maar iets zuidelijker Dan wordt verzameld op het erf van de boerderij ..De Ooievaarshorst" (kruising Tree- kerweg-Ooievaarshorsterweg) Ge schikte kleding is een trainingspak of lange broek met trui. en trim- of gemak kelijke wandelschoenen. Voor meer informatie kunt u terecht bij Tina Hartog. Leusden (tel. 941907) LEUSDEN/CENTRUM - Op dinsdag 2 september begint het nieuwe win terseizoen voor de leden van de schaakvereniging Leusden Tot de be langrijkste bezigheden behoort de huiscompetitie, die bij de SVL gespeeld wordt volgens het aloude Keiser- systeem (zonder Eylo-systeemwaar- de). Deze onderlinge competitie in één groep duurt vrijwel het gehele win terseizoen en de winnaar mag zich t.z.t. clubkampioen noemen. V.oor de inde ling varf de partijen zorgt'm.i.v. 2 sep tember de heer A. G. M Rietveld Hij begint daarmee om kwart voor acht en om precies 20.00 uur worden de klok ken voor de eerste keer ingedrukt, zo dat vrijwel alle partijen op dezelfde avond uitgespeeld kunnen worden Nieuwe leden kunnen in principe ook tussentijds aan de huiscompetitie deel nemen. maar het plezierigste verloop heeft die wedstrijdenreeks als aange vangen wordt bij het begin. Candidaat- leden kunnen zich verder laten infor meren door de heer J. van Santen, die telefonisch bereikbaar is onder nummer 941332 LEUSDEN/CENTRUM - De ten- fcistiendaagse, die de clubkampioenen an de LTV Lockhorst voor 1980 moest pleveren, is jongstleden zondag eëindigd De wedstrijdleiding, be- [taande uit Jan Elsackers, Roland Dijk- f en Ton Vissers, heeft alleen in het katste weekend enige moeite gehad net het volgen van het zorgvuldig op- estelde speelschema. Daartegenover nd evenwel, dat vooral de allerlaat- partij een overvloed aan spanning pleverde. De wedstrijden gingen over ?"vijf onderdelen (HE. DE, HD. ÖD en &D) in drie naar speelsterkte gevormde klassen De prijzen werden uitgereikt door tournooi-voorzitter Jan Elsackers. Hij maakte daarbij eer dankbaar ge bruik van het annexe kusprivilege, dat destijds na zijn aftreden als vereni gingsvoorzitter erg in het gedrang was gekomen. Wij zetten npg even de vijf belangrijkste finales (in het hoogste groep) op een rijtje en zien dan. dat Haiko Bloemendal in het bezit kwam in de wisselbeker, die Gijs Willem van Keulen door omstan digheden niet kon verdedigen Haiko versloeg Roland Dijkgraaf met 6-15-7 en'6-3 in het herenenkelspel. Marieke Vos prolongeerde haar titel in het da mesenkelspel en bleef derhalve voor De finalisten van de clubkampioenschappen LTV Lockhorst minstens een jaar in het bezit van de wisselbeker. Gré Markerin kreeg van haar in de finale maar weinig echte kan sen (6-0, 5-7 en 6-0) De slotpartij van het tournooi betrof het herendubbel en dat werd ook al een spannende driesetter. Roland Dijkgraaf en Maarten Dirkzwager verdreven gaandeweg de illusies van vader Wim en zoon Haiko Bloemendal (2-6. 7-5 en 6-3). In het damesdubbel bleek de jongere jeugd sterker dan de wat oudere. Grè Mar kerink en Denise de Bondt versloegen Anneloes Hoving en Hans Bolk met 6-7, 6-1 en 7-5. Ook voor de vijfde finale waren drie sets nodig voordat Roland Dijkgraaf en Odette Snijders tegen Ur sula Stulemeyer en Gerard v d Brink met 4-6, 6-4 en 6-3 zegevierden. Een

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7