Ophaaldienst neemt geen metalen voorwerpen meer mee Ontwerp-vraagpuntennota structuurplan igt vanaf a.s. maandag ter inzage Zaterdag houdt nieuwe pony-manege open dag Oud-wethouder Wout van Zandbrink (61) overleden B. en W. overwegen preventieve akties op scholen Gemeente kocht grond leusalen krant Tijdelijke regeling huisvuilafvoer gaat maandag in Begrip „aandachtsgebied" uit tekst verdwenen JEUGD ROOKT EN DRINKT MEER Leusder Krant ver FOTO-KOPIE NODIG? DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1980 plaatselijk nieuws LEUSOEN - Zoals bekend vindt er tussen de gemeente Leusden en de provincie Utrecht als verantwoor delijke instantie reeds geruime tijd Intensief overleg plaats over de vraag waar Leusden na de sluiting van de stortplaats in Maarsbergen zijn huisvuil moet laten. Zolang een definitieve oplossing voor dit pro bleem nog niet is gevonden, moeten tijdelijke regelingen voorzien in de afvoer van het Leusdense huisvuil. Op 1 september gaat een nieuwe tij delijke regeling in, die in tegenstelling tot eerdere tijdelijke regelingen ook konsekwenties heeft voor het ophalen van het huisvuil. Vanaf 1 september wordt het Leusdense huisvuil namelijk via het overslagstation in Veenendaal afgevoerd naar de AVR, de vuilver brandingsinstallatie in Rotterdam. Deze installatie kan geen metalen verwerken, wat tot gevolg heeft dat vanaf 1 sep tember voorwerpen van staal, ijzer e d. niet meer aan de huisvuilophaaldienst kunnen worden meegegeven. Het ge meentebestuur, dat deze noodge dwongen vermindering in de dienstverlening uiteraard betreurt, doet een dringend beroep op de inwoners van Leusden om met ingang van aan staande maandag metalen voorwerpen bij het aanbieden van huisvuil achter wege te laten. Deze kunnen of afgele verd worden bij de oud-ijzer container op de gemeentewerf, te bereiken via de Berkenlaan (zijstraat van de Burg. de Beaufortweg nabij de kruising met de Hamersveldseweg) öf op afspraak worden opgehaald door de Dienst Ge meentewerken. waarbij de ophaalkos- ten in rekening worden gebracht Voor het laten ophalen van metalen voor werpen kan men zich in verbinding stellen met de afdeling Wegen en Ge bouw, telefonisch te bereiken onder nummer 033-941247, toestel248 Voor het afleveren van metalen voorwerpen bij de oud-ijzer container in de ge meentewerf op werkdagen geopend van 7 45 tot 12.15 uur en van 13 00 uur tot 16 00 uur. LEUSDEN - Vanaf maandag 1 september a.s. ligt bij het Bureau Voorlichting, Burg. de Beaufortweg 63 en in de gemeentelijke documen- atiehoek in de bibliotheek Nieuw- Langenbeek de ontwerp-vraagpun tennota m.b.t. het structuurplan Leusden ter inzage. De op het voor ontwerp geleverde inspraak heeft tot een aantal wijzigingen geleid, waar van de belangrijkste wel is dat het begrip aandachtsgebied" uit de tekst is verdwenen. In een afzonder lijk hoofdstuk van de ontwerpnota is een overzicht opgenomen van de ontvangen reacties en de verwerking daarvan. Het voor-ontwerp van de vraagpun tennota heeft in totaal 26 reacties op- LEUSDEN/CENTRUM - „Grasland huur gevraagd voor enkele lieve ony's.U zult er geen spijt van heb- en!" Dat was een maand of wat ge iden zo ongeveer de tekst van een dvertentie in onze krant. Er kwam •eliswaar maar één bruikbare reac- e op, doch dat bleek een bijzonder Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag Redaktie: Bert Vos. Marnix Kreijns en Peter van Meenen Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos. Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk ^^maandagmiddag 12 uur, voor het [donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur. Bedaktie en administratie: Kan oor Leusder Krant, Rozendaallaan Leusden-centrum. Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en Van 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: 40- per aar f 20.50 per half jaar. 10.50 per kwartaal Oachten bezorging: Ws abonnee dient u de krant voor Imsdag- of donderdagavond 18 00 iur te hebben ontvangen. Is dat niet 't geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (dins- ag en donderdag fussen 18.30 en 9.30 uur), tel 033-940691 geen gehoor kunt u kontakt op enten met onze inspekteur bezor- ing, overdag 03420-16141toestel bestellen foto's: 'e meeste in de Leusder Krant ge- bliceerde foto's kunt u nabestel- in (met uitzondering van archief- historische foto's), bij vooruitbe- iling van 5,- per exemplaar (for mat 13x18 cm) op giro: 871441 de BDU b v te Barneveld met 'idelijke vermelding van gewenste lo, aantal, nummer van krant, pa- na waarop de foto werd geplaatst kunt ook kontant betalen op ons mtoor, Rozendaallaan 9, Leus- >n/centrum. ïgeveer drie tot vier weken na staling ontvangt u de gewenste lo s thuis. LEUSDER KRANT is een uit- 've van de BDU-krantenkom- natie te Barneveld. goede. Het telefoontje van de voor de stelster van de advertentie nog on bekende Johan v.d. Slam heeft uit eindelijk geleid tot de opening van een pony-manege aan de As- schatterweg 201 in Leusden-Cen trum. Dat gebeurt a.s. zaterdag met een „open dag" van 11.00 tot 16.00 uur vol leuke attracties. Er kunnen ritjes op pony's worden gemaakt, drankjes staan klaar en een loterij en een goochelaar behoren verder tot de gratis leuke dingen voor de be zoekers. De manege is gemakkelijk te vinden bij de eerste boerderij, als u direct na de brug over het Valleika naal de Asschatterweg linksaf slaat. De manege wordt geleid door Sietske van der Schaar. Op zich in Leusden met een groot aantal „werkende vrouwen" niets bijzonders, maar het was wel een verrassing, dat Sietske's leeftijd niet hoger bleek te zijn dan 17 lentes. Ze weet echter drommels goed wat ze wil en dat is, ondanks haar prille leeftijd, al heel lang het geval Geboren in Rot terdam gaf zij in haar jongemeisjesjaren niets om poppen. Het liefst speelde Sietske met haar „onzichtbare pony Die bestond niet, maar zij deed alsof (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - In het St. Elisabeth- ziekenhuis in Amersfoort is woensdagmorgen om vijf uur de Leusdense oud-wethouder Wout van Zandbrink overleden. De heer Van Zandbrink, die 61 jaar werd, leed aan een ongeneeslijke ziekte. In verband met een plotselinge verslechtering van zijn toestand was hij twee dagen eerder in het ziekenhuis opgenomen Wouter Albertus van Zandbrink was in Leusden een bekende figuur Hij werd op 9 mei 1919 geboren in de toen malige gemeente Stoutenburg. In 1946 verhuisde hij naar de gemeente Leusden (Hamersveld) Hetzelfde jaar werd hij lid van het bestuur van de kiesvereniging van de KVP. Drie jaar later werd hij in de gemeenteraad geko zen. Hij maakte in die raad, die uit ne gen leden bestond, deel uit van de vier man sterke KVP-fractie In 1953 werd Wout van Zandbrink gekozen tot wethouder, een functie die hij 25 jaar lang zou blijven uitoefenen. In het college werd hij belast met de por tefeuilles van onderwijs, financiën en agrarische zaken Wout van Zandbrink, die woensdag op 61-jarige leeftijd overleed. geleverd, waarvan 16 afkomstig van verenigingen en organisaties en 10 van individuele burgers Zeven van 26 in zenders hebben de verlenging van de inspraaktermijn gebruik gemaakt; deze sloot oorspronkelijk op 4 juli, maar is later verlengd tot 20 augustus. De op 19 en 20 juni gehouden expositie over het voor-ontwerp van de vraagpuntennota is door circa 50 personen bezocht Van de mogelijkheid om ook tussen 21 juli en 20 augustus de expositie te bezoe ken is slechts een gering gebruik ge maakt naar schatting heeft het aantal bezoekers minder dan 10 bedragen. De Acht jaar geleden verhuisden de Van der Schaars naar Leusden en daarmee begon voor Sietske „het einde", maar het buitenleven met alleen maar het lidmaatschap van ponyclub bleek toch niet genoeg De dromen van een eigen pony-bedrijfje werden steeds sterker en resulteerden tenslotte in het contact met boer v.d. Salm, die alle begrip had (en heeft) voor de alsmaar duidelijker wordende plannen Bij de boerderij staat nu de buitenbak van 40x20 meter. „Super de luxe en met een goede drainage", aldus de zeer enthousiuasteponyliefhebster „Ik heb nu drie erg makke pony's, die in de stal van de Salm onderdak hebben en daarmee ga ik kinderen vanaf 8 jaar rijles geven. Ook aan (niet te zware) ouderen, die daar belangstelling voor hebben. Een onlangs persoonlijk deur aan deur bezorgd foldertje leverde reeds een 15-tal leerlingen op en alles loopt hardstikke leuk". Dat kan allemaal wel waar zijn. maar wij willen zaterdag de zaak eerst zelf eens nader bekijken en eigenlijk moet u dat ook maar gaan doen Dat zal Sietske zeker waarderen Tijdens zijn 29-jarig raadslidmaat schap maakte de heer Van Zandbnnk zes burgemeesters mee Negen jaar lang was hij loco-burgemeester Die functie was vooral van belang na het vertrek in 1970 van burgemeester Schneiders naar Almelo en in 1977, na het plotseling overlijden van bur gemeester Van der Post. In 1978 verliet Wout van Zandbrink de raad. Bij die gelegenheid werd hij benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. In het maatschappelijk leven van Leusden vervulde de heer Van Zand brink tot aan zijn dood verschillende functies Zo was hij voorzitter van de Rabobank, voorzitter van het r.k. zang koor en voorzitter van de Zwem badstichting. De heer Van Zandbrink was ge trouwd en vader van vijf kinderen De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het St. Elisabeth- ziekenhuis aan de Ringweg Ran denbroek in Amersfoort. Tot zijn intentie wordt er morgenavond (vrijdag 29 augustus) om 19 00 uur een avondmis opgedragen in de parochiekerk van de H. Jozef aan de Hamersveldseweg. Wout van Zandbrink wordt aan staande zaterdag (30 augustus) begra ven. Om 11.00 uur is er een gezongen uitvaartmis in de Jozefkerk, waarna de begrafenis volgt op het r.k kerkhof. Na de begrafenis is er gelegenheid tot con doleren in het Ros Beyaart Rozendaallaan 9 Leusden-C extra-openstelling op de zaterdagoch tenden 9 en 16 augustus trok, ondanks herhaalde aankondigingen in de pers, evenmin veel publiek Op zaterdag 9 was er één bezoeker, op zaterdag 16 augustus drie. De op 1 september a.s. te verschijnen ontwerp-vraagpunten nota zal in een extra vergadering van de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening op donderdag 11 september Deze vergadering wordt gehouden in de gemeentelijke exposi tieruimte en beging om 20,00 uur Op dinsdag 9 september zal de werkgroep Ruimtelijke Ordening van het CML de ontwerp-vraagpuntennota bespreken. Ook deze bijeenkomst wordt in de ge meentelijke expositieruimte gehouden, aanvang eveneens om 20.00 uur. De gemeenteraad zal de ontwerp-vraag puntennota op donderdag 25 sep tember gaan behandelen De inzenders van reacties op het voor-ontwerp krijgen de ontwerp-nota de komende week automatisch toege zonden. Dit is ook het geval met vereni gingen en organisaties die niet ge reageerd hebben, maar wel opgeno men zijn in de verzendlijst zoals ver meld in bijlage 1 van het voor-ontwerp. LEUSDEN - Het college van Bur gemeester en wethouders van Leusden overwegen om al gedurende het schooljaar 1980-1981 op de Leusden se scholen iets te gaan doen aan het toenemend gebruik van alcohol en ta bak door de jeugd. Er wordt gedacht aan het doen plaatsvinden van preven tieve acties in de hoogste klassen van de lagere scholen. De schoolraad voor het openbaar onderwijs in de gemeente Leusden, waarin vertegenwoordigers van ouders, leerkrachten en gemeente zitting hebben, ondersteunen het ini tiatief van het college van harte. Wel waarschuwt de schoolraad dat voor lichting zonder meer geen of onvol doende effecht zal hebben De school raad adviseert de schoolteams en de oudercommissies dan ook om voorlich ting op de één of andere manier in het onderwijsgebeuren in te passen. Ge dacht wordt aan het opnemen van voor lichting over drankgebruik en roken in één of meer projecten. Twee brieven welke gericht waren aan de gemeenteraad van Leusden zijn de aanleiding geweest tot het initiatief van B en W ANTI-ROOKPLAN De eerste brief welke de raad be reikte was die van de stichting Anti- Rookplan voor de jeugd. Deze stichting heeft zich tot doel gesteld het roken on der de jeugd te verminderen door t'e trachten te voorkomen dat kinderen met roken beginnen. De stichting denkt haar doel onder meer te bereiken door het via gemeenten verspreiden van zoge naamde „met-roken overeenkomsten". Gemikt wordt daarbij op gezinnen met kinderen in de leeftijd van 10 t/m 14 jaar. Een onderzoek van het NIPO, in 1979 uitgevoerd, toonde overduidelijk aan dat het roken door de jeugd toe neemt. Toename werd vooral gecon stateerd in de leeftijdsgroep van 13 en 14-jarigen, terwijl vastgesteld werd dat er op steeds jongere leeftijd met roken wordt gegonnen. Hetzelfde onderzoek, in opdracht van de Stichting Volks gezondheid en Roken uitgevoerd, toonde aan dat het preventieve karakter van de „niet-roken overeenkomsten", zowel door de ouders als door de kin deren positief wordt ervaren Deze ma nier van preventieve gezondheidszorg is bewust gekozen, omdat de hulp die de kinderen hierbij van de ouders krij gen van essentieel belang is om NIET met het roken te beginnen. Aldus de brief van de anti-rookplan-stichting waarin het verzoek aan de gemeente raad vervat is om aan de doelstelling van de stichting medewerking te verle nen. DRANKBESTRIJDING Een soortgelijk verzoek bereikte de gemeenteraad van Leusden van de Al gemene Nederlandse Drankbestrijders Organisatie uit Utrecht. In haar schrij ven aan de raad zegt de organisatie dat haar activiteiten in 1979 zich voor een zeer belangrijk deel hebben bepaald tot het geven van voorlichting met betrek king tot de riskante gevolgen, verbon den aan het gebruik van alcoholhou dende dranken. Deze voorlichting werd mede mogelijk gemaakt door subsidies van meerdere gemeenten. In de ge meente Leusden kon deze voorlichting tot op heden niet plaatsvinden vanwege het gebrek aan de hiervoor benodigde geldmiddelen. De ervaring die de drankbestrijders- organisatie heeft met het geven van voorlichting in de hoogste klassen van de basisscholen sterkt de organisatie in de mening, dat het van groot belang is om jongeren in die leeftijdsgroep over het alcoholgebruik te informeren. Evenals dat het geval is met het ro ken op jeugdige leeftijd, kan gecon stateerd worden dat ook alcoholisme op steeds jeugdiger leeftijd voorkomt. De provinciale Aktie-commissie van de drankbestrijdersorganisatie zou graag, met financiële steun van gemeentezij de, de gelgenheid krijgen om voorlich tingslessen op de Leusdense scholen te verzorgen Burgemeester en wethouders van Leusden overwegen naar aanleiding van beide, aan de raad toegezonden brieven, nog dit schooljaar iets te gaan doen aan zowel de anti-rookactie als de voorlichitng met betrekking tot het alco holgebruik. Als alle betrokkenen gun stig adviseren zal de raad gevraagd worden de financiële middelen ter be schikking te stellen LEUSDEN - Met de betrokken eige naar is overeenstemming bereikt over de aankoop van een strook grond in het 2e fase-gebied Deze grond heeft in het globaal bestemmingsplan 2e fase de bestemming „Sportvoorzieningen" en „Kinderboerderij", terwijl tevens een strook is bedoeld voor de aanleg van een waterpartij langs de woonbebou wing van de toekomstige wijk Mun- nikhove-Bosveld. Deze aankoop zal aan de orde worden gesteld in de raad van september ZWARTEWEG 29 B. en-W zullen de gemeenteraad in zijn vergadering van september voor stellen om tot aankoop over te gaan van het perceel Zwarteweg 29. Met de be trokken eigenaars is hierover onlangs overeenstemming bereikt Het ligt in de bedoeling om dit pand tijdelijk ter be schikking te stellen van een nog op te richten stichting ten behoeve van het neutrale jeugd- en jongerenwerk.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3