NBP start nieuw seizoen SI'OltT Programma KPO inmiddels gestart SHUT Jzeren balken (omenij worden baandag verwijderd Commissie Welzijn en Onderwijs vergadert Meer deel nemers zwem vierdaagse- Oud-raadslid Jac. Berg overleden KPO Achterveld gaat fietsen Leusder Krant Leusder Krant Toertocht FOTOKOPIE NODIG? „RODA '46" FOTO-KOPIE NODIG? DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1980 plaatselijk nieuws i (van een onzer verslaggevers) LEUSOEN - De afdeling Leusden van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen staat aan de voor avond van het nieuwe seizoen. Het bestuur van de NBP heeft voor de leden een aantrekkelijk programma opgesteld, dat op dinsdag 9 sep tember aanstaande van start gaat. Voorlopig ziet het programma er als volgt uit: 9 septenber 1980: Excursie naar de model tuinen van Rob Herwig, hofstede Nieuw Zeggelaar" te Lunteren Ver trek per auto vanaf de parkeerplaats van bejaardencentrum ,,Het Hamers- veld" om 9.45 uur. Wie fietsen wil wordt om 8.45 uur op de parkeerplaats ver wacht. De afstand is ±40 km en de toegangsprijs bedraagt 5 - p p Voor deelname opgeven voor 3 september bij Bep Nolten, tel. 944165. 15 september 20.00 uur: Zuster Emanuelle zal aan de hand van dia's het een en ander over het kloosterleven vertellen. Aanvang 20 00 uur in het Gereformeerd Dienstencentrum aan de Burg. de Beaufortweg 8 oktober 20.00 uur: Gezamenlijke avond met de N.C.V.B. en de K P.O. Deze avond zal worden gehouden in Groot Krakhorst De titel van de lezing luidt. ..Volwassen worden, maar hoe?" en wordt verzorgd door mevrouw M. Jansen, maatschappelijk werkster bij de kinderbescherming te Amersfoort. 15 oktober: Viering van het 50-ja- rig jubileum van de Bond in de Fle- vohof. Vanwege de enorme belang stelling wordt deze viering over 2 dagen 'verspreid en voor Leusden is dat de 15e i.p.v. de eerder vermelde 14e oktober geworden 6 november: Lezing over Saoedi- Arabië 19 november: Koffie-ochtend. 3 december: Sinterklaasviering. 11 december: Koffie-ochtend 8 januari 1981: Nieuwjaars-koffie ochtend. Januari: Jaarvergadering Februari: Lezing. „Hoe gaan wij om met energie?" Maart: Muziekavond April: Fietstocht. April: Discussie avond Mei: Lezing over wadlopen en de Waddenzee Juni: Avondwandeling. KURSUSSEN Zoals gebruikelijk organiseert de NBP dit seizoen ook weer een aantal kursussen. Dat programma ziet er op dit moment als volgt uit: „Vrij spreken" o l.v Aafje Top te Leersum op de maandagavonden 29 september, 6, 13. 20 en 27 oktober. Vervoer kan geregeld worden. Kosten 10 - p.p. exclusief vervoer Opgave tot deelname uiterlijk 15 september 1980. Volksschilderkinst. Wegens drukke werkzaamheden van mevrouw Van Leeuwen is zij pas in september 1981 in staat een kursus Hindelooper schilder werk te verzorgen. Het bestuur heeft nu mevrouw Fraiquin bereid gevonden een kursus volksschilderkunst te lei den Deze kursus duurt 10 weken en zal voor de 1e maal plaatsvinden op dins dagmiddag 30 september om 2 uur in de Varkensschuur van Groot Krakhorst. De duur van de lessen is 1V2 uur. Kos ten 75- inclusief basismateriaal Paté maken. Deze kursus wordt ge geven door en bij Els Enthoven, Bohe- men 77 te Leusden-C. Aanvang 13.30 uur en wel op 22 en 29 oktober Voor deelname aan bovengenoemde kursussen of voor het verkrijgen van meerdere inlichtingen kunt u zich wen den tot Bep Nolte, tel. 944165 De Leeskring gaat weer van start op 2 okt., vervolgens 20 nov.. 22 jan., 12 mrt. en 9 april, aanvangstijd 9.30 uur. Evenals vorige jaren is de plaats van samenkomst de Openbare Bibliotheek aan de Hamersveldseweg. De Handwerksters beginnen weer op 17 september. Inlichtingen hierover bij mevrouw De Jong. tel 942653 De gymnastieklessen gaan in het komende seizoen wegens gebrek aan belangstelling helaas niet door Voor het voorjaar 1981 staan een kursus bloemschikken en een kursus koken met tuinkruiden op het pro gramma. Nadere inlichtingen bij het sekreta- riaat: Marjory Bos, Zilverreiger 17,3831 GA Leusden. Tel. 03^-942974 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Aanstaande woensdag (3 september) vergadert de raadscommissie „Welzijn en Onder wijs". De raadsleden komen bijeen in de raadszaal van het gemeentehuis om 20.00 uur. Op de agenda staat: 1 Opening 2. Notulen 3. Instandhouding openbare kleuter school „Het Startblok" (voorheen ,,'t Drempeltje") 4. Aanvraag ex artikel 72 der La- ger-onderwijswet 1920 t.b.v. „De Val lei" (ladegeleiders en laden). 5 Aanvraag ex artikel 72 der La- ger-onderwijswet 1920 t.b.v ,,De Val lei" (hekwerk). 6. Aanvraag ex artikel 50 der Kleuter onderwijswet t.b.v. „Klein Groenhorst" (rubbertegels). 7. Huisvesting Soekwa-groep 8. Aanbieding sportnota. 9. Bespreking verslag van de voor lichtingsbijeenkomst omwonenden van de „Woelige Hoek" d.d 30 juni 1980 m.b.t. sociaal-culturele accommodatie te Leusden-zuid. 10 Rondvraag 11. Sluiting. Rozendaailaan 9 Leusden-C Niet voor niets Nederlands snelst groeiende automerk de meest perfekte japanse auto Autoservice J. HAARMANS Off MAZDADEALER Ni|kerk H J 03494--51666 10 jaar geleden rtozendaallaan9 Leusden-C. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De afdeling Leusden van de Katholieke Plattelandsvrou wen Organisatie (KPO) heeft er in middels de eerste activiteit in het nieuwe seizoen op zitten. Afgelopen dinsdag werd het seizoen geopend met een boottocht op de Loosdrechtse plassen, terwijl er ook nog een bezoek werd gebracht aan het kasteel Sypesteyn. Maar er staat uiteraard meer op het programma van de KPO-dames. Voorlopig ziet het programma er als volgt uit: Maandag 8 september wordt s avonds om 7 uur een H. Mis opgedragen voor de leden van de KPO Hierna wordt men in de Blijhof verwacht om wat bij te praten en tevens in de gelegenheid gesteld zich voor cursus of evenement op te geven, door middel van bijgaande stroken. Voor hen, die de cursus Samenleven willen volgen, zul len enkele cursusleidsters zijn om de onderwerpen van deze cursus te be spreken Op vrijdag 12 september zal op veler verzoek een barbecue worden gehou den op het vertrouwde adres; Fam. Herder, Langesteeg. Deze happening zal 's avonds om 8 uur beginnen, en uw echtgenoot zal hierbij van harte welkom zijn Maandag 29 september. Levende Joodse Traditie, een dokumentaire van dia's, muziek en gesproken woord over de Joodse Godsdienst met bijbehoren de tentoonstelling van Joodse Reli gieuze voorwerpen. Om 20.00 uur in de Blijhof. Woensdag 8 oktober. „Volwassen worden, maar hoe?" De Ned. Bond v. Plattel. Vrouwen nodigt ons uit in Groot Krakhorst om 20.00 uur. Lezing door mevr. Jansen (Maatschappelijk Werk ster Kinderbescherming). Maandag 13 oktober. Jos van Ma- nen-Pieters. schrijfster, komt vertellen over de achtergronden van haar lite raire werk 20.00 uur in Blijhof Maandag 10 november. De Arn hemse acupuncturist Jac. v d. Heuvel komt naar Leusden om een licht te wer pen op deze zoveel besproken ge neeswijze. 20.00 uur in Blijhof Eén in troducé toegestaan. Maandag 1 december. De vereni ging Huish Voorlichting ten Plattelande verzorgt dit keer een quiz over kleding en textiel. 20.00 uur in Blijhof Maandag 22 december. Kerst avond, dit jaar te vieren in Groot Krak horst. Organisatie ééndagsbestuur Dinsdag 6 januari '81 zal 's morgens om half tien de jaarvergadering worden gehouden in de Til Dit geheel wordt omlijst door een brooddeegexpositie verzorgd door mevr Peursen. Maandag 12 januari geeft Spar Al- densee informatie over het gebruik van exotische vruchten, zoals kiwi. cour gette, avocado etc 20.00 uur in Blijhof Maandag 26 januari. Bingo. Introdu- cé's zijn van harte welkom op deze avond. Aanvang 20 00 uur in Blijhof. Donderdag 5 februari nodigt de ABTB ons uit in het Ros Beyaart. De heer de Graaf toont ons daar „Portret van een Boerderij". Aanvang 20.00 uur. Maandag 16 februari. Energie en zijn gebruik. De heer Piet Schipper komt dit interessante onderwerp toe lichten. 20.00 uur in Blijhof. Maandag 9 maart. Zr Angelique Mekenkamp, Pastoraal werkster in Amersfoort, komt spreken over haar ei gen werk „De vrouw in de Kerk". 20.00 uur in Blijhof. Woensdag 8 april. Volksdansen met Nona van de Burg 20 00 uur in Blijhof. Dinsdag 5 mei. Sluitingsavond. Ke gelen in Lunteren. - Een door de KPO in samenwerking met de ABTB georganiseerde avond over paragnostica trok vorig seizoen een volle zaal in 't Ros Beyaart. LEUSDEN/CENTRUM - De be langstelling voor de Avondzwem- vierdaagse (ook buiten het water) is dit jaar groter dan voorheen. Wij hebben nog geen volledige cijfers ter beschikking, maar het deelnemers aantal ligt tussen de 850 en 900 vol wassenen en kinderen. Het omvangrijke randgebeuren en het goede weer hebben ontegenzegge lijk bijgedragen aan de gezellige drukte. Jammer was. dat de windsurf- demonstraties dinsdagavond niet tot hun recht zijn gekomen door gebrek aan wind De windsurfclub Valom (Amersfoort/Nijkerk) was met drie pa- radepaardjes - Rob Tiddens uit Am sterdam (landskampioen in de „Wind surfer "-klasse), de Leusdenaar Rob Nobels (Nederlands kampioen lange afstand) en Ton Meijer (nationaal kam pioen „pompen") - naar Leusden ge komen. Voorzitter Jaap Romijn en speaker Gerald Jacobsen (windsurf- instructeur op Crosica) hebben tot nog iets van deze nieuwe tak van sport op de vele belangstellenden over kunnen brengen, maar een herhaling van dit probeersel is zeker op zijn plaats Geen last van te weinig wind heeft u van avond bij de brandweerdemonstraties en morgen op de slotavond bij de fina les touwtrekken over het diepe bad en bij het stuivertjeduiken. Dat mag u niet missen. LEUSDEN/CENTRUM - Een mens etst wat af in zijn leven. Als spurter [nQs de kantlijn wil ik overal bijzijn, erst was ik elke avond van 4 t/m 9 ugustus op een goede plaats aan de rush van de mini-Tour de France in Achterveld te vinden. Vervolgens heb woensdag 13 augustus tussen Oua- e Bras en Woudenberg de passage tan de Ronde van Nederland (meer auto's dan fietsen!) van zeer nabij ge volgden tenslotte nam ik deze week een dag vrij om de rijwieltocht Midden-Ne derland te verkennen. De derde editie van dit massale trapwerk vindt wel iswaar pas op 6 september plaats, maar een gewaarschuwd mens telt voor twee. Een Heerenveense rij wielfabrikant verschafte mij wat voor informatie, compleet met controle- en inschrijfkaarten voor de ritjes van 40, 75 en 150 km. Alsof één daarvan niet ge noeg was voor een oprechte amateur zoals ik. Bij ,,wie van de drie" had ik pech: ik trok de rode kaart en die cor respondeerde met de langste afstand. Als troost mag dan gelden, dat wie de 150 km rijdt, de andere afstanden au tomatisch en vrijwel volledig mooi heeft meegenomen Wel, ik haalde mijn fiets uit het vet. poetste het karretje mooi op. zette het stuur recht en het zadel op hoogte. Tot mijn grote geluk bleek evenwel de achterband lek, zodat ik een geldig ex cuus had - ik stond immers klaar voor i vertrek - om mijn auto te pakken Het was erg rustig tijdens de rit over de mooie Veluwe en de dito Utrechtse Heuvelrug. Uitstekend was de vondst om een aantal Horeca-bedrijven on derweg tot vaste controlepunten te verheffen. Het bier was er beter dan best. Voor hen, die wat meer vertier en drukte om zich heen willen hebben, kan ik namens de directie van de toer tocht vertellen, dat op 6 september rond de 5000 deelnemers worden ver wacht en het ziet er echt wel naar uit, dat de organisatoren, de EHBO, de echte- en de gelegenheidspolitie, de bandjesplakkers en andere techneu ten van werkloosheid geen last zullen hebben Daar moet u beslist niet te zwaar aan tillen, want die jongens doen het vrijwillig. Bovendien valt het fiets- feest toevallig op een vrije zaterdag en dan hebben ze wellicht toch niets be ters om handen PC. AFD. JUNIOREN ZATERDAG 30 AUG. IJsselm v A1 - Roda A1 v 12.30 Roda A2 - Jonathan A2 14 10 Roda B1 - Jonathan B1 14 10 Roda B2 - Jonathan B2 14.10 Roda B3 - Jonathan B5 13.05 Roda C1 - Jonathan C1 13.05 Roda C2 - Jonathan C3 13.05 Roda C3 - Jonathan C4 12.00 Roda C4 - Jonathan C5 12 00 Roda C5 - Jonathan C6 12.00 Afmeldm. junioren op vrijdagavond Tussen 7 en 8 uur op tel. 942463. AFD. PUPILLEN 23/8-1980 Stroe D1 - Roda D1 0-11 Stroe E1 - Roda E1 1-8 !De ijzeren balken, die maandag verwijderd worden. |van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Aanstaande maandag wordt het ijzeren balkenstelsel, dat is aangebracht tussen de gevels van De Komenij in het winkelcentrum ,De Hamershof" verwijderd. De bal- een. die door de architecten ter ver- raaiing van het straatbeeld waren >edoeld, blijken in de praktijk niet als rodanig te functioneren. Menigeen 'indt de ijzeren gevaartes erg lelijk. Bovendien blijkt het een gewild, naar gevaarlijk, speelobject voor (inderen te zijn. Daarom heeft men besloten de jzeren balken weg te halen. Maan- lagmorgen vroeg wordt er een aan hang mee gemaakt. Dat betekent dat in ieder geval maandagmorgen de Komenij voor het publiek afgesloten zal zijn. Dat is geen bezwaar, omdat dan die win kels gesloten zijn. Omdat waar schijnlijk ook een deel van de maan dagmiddag gebruikt zal moeten worden voor het opruimen van de constructies, zal tijdens de werk zaamheden ook 's middags geen publiek worden toegelaten. Eén en ander vindt plaats in overleg met de belanghebbenden van de Hamers hof. De politie zal aanwezig zijn om toezicht te houden in verband met de veiligheid van het publiek. Maan dagmiddag is de rest van de Ha mershof uiteraard gewoon toegan kelijk. (van de redaktie) LEUSDEN - Vlak voor het ter perse gaan van deze krant ver nemen wij, dat het oud-raadslid Jac Berg op 76-jarige leeftijd is overleden. Jacobus Berg drager van de zilveren eremedaille in de orde van Oranje Nassau, is in Leusden geen onbekende. Ja renlang was de heer Berg raadslid voor de KVP in de ge meenteraad van Leusden. Zijn beeld blijft in de herinnering als de man, die in de meeste geval len weinig zei, driftig zijn sigaar rookte, maar soms zeer zinnige opmerkingen kon maken. Een rustig figuur in een periode, waarin Leusden (toen nog Ha- mersveld) nauwelijks groeide. Jac. Berg is vanaf de oprich ting nauw betrokken geweest bij de Oranje Vereniging Leusden, bijna 45 jaar lang, waarvan de laatste vijftien jaar als pen ningmeester, wat hij nauwgezet deed. Uit de „Leusder Courant" van 27 augustus 1970: Ter gelegenheid van het eerste lu strum van de korfbalclub Antilopen werd een zeer geslaagd tournooi georganiseerd OVVO (door een beter doelsaldo) werd winnaar vóór Antilopen De Leusdense voorzitter J Wever was zeer tevreden De LTV Lookhorst hield een B/C- tournooi Ook dat verliep bijzonder plezierig en voorzitter Elsackers kon digde bij de afsluiting meteen het vol gende tournooi aan. Haaien 1 en 2 (waterpolo) deden mee aan tournooien in de omgeving. Het standaardteam werd winnaar bij Tri ton in Putten en de reserves bij het Barneveldse DWK. ACHTERVELD - De dames van de K P O. Achterveld gaan dinsdag 2 september aanstaande een fietsdag houden en wel naar de Hollandia Hallen in Veenendaal. Daar wordt van 1 tot en met 6 september de handels-, voorlich- tings- en consumentenbeurs „Niveau '80" gehouden. De beurs biedt een grote hoeveelheid aan informatie en voorlichting, talrijke interessante demonstraties 's Middags om 15.00 uur kunt u kennis maken met de mode via een professionele mode show. Tussen de bedrijven door kunt u een gezellig zitje zoeken in de bar-bi- stro of het sfeervolle beursrestaurant. Men vertrekt 's morgens om 9 30 uur van het Coóperatieplein en is 's avonds om 17.00 uur weer terug Nadere inlichtingen bij de secreta resse J. Boersen-v. Rooijen, Postweg 2, Leusden AFD. PUPILLEN Roda F1 - Jonathan F1 Roda F2 - Jonathan F2 Roda E5 - Jonathan E7 Roda E4 - Jonathan E6 Roda E3 - Jonathan E5 Roda E2 - Jonathan E4 Roda D8 - Jonathan D8 Roda D7 - Jonathan D7 Roda D6 - Jonathan D6 Roda D5 - Jonathan D5 Roda D4 - Jonathan D4 Roda D3 - Jonathan D3 Roda D2 - Jonathan D2 Roda D1 - Jonathan D1 Patria E1 - Roda E1 SDVB F3 - Roda F3 VOETBALPROGRAMMA (Voor standaardteams agenda) Roda 2-EMM 2 Roda 6-NSC3 Achterveld 2-Bilthoven 2 Bilthoven 3-Achterveld 3 Roda 3-NSC 2 Bilthoven 4-Achterveld 4 9.00 9.00 10.00 10.00 10.00 10 25 10.25 10 25 10.50 10 50 10 50 11 15 1115 11 15 9 00 9.00 Sport- 11.30 11.30 12.00 12.00 14.30 14 30 Donderdag 28 augustus: 19.00 uur oefenvoetbal Achterveld- Barneveld (zat.) op het Kerstenssport- park 19 30 uur: idem DOSC-Roda (zat.) te Den Dolder 19.45 uur jaarvergadering badminton club Leusden in de Hakhorst 18.30 uur: voorlaatste dag zwem- avondvierdaagse. (Bavoort) Vrijdag 29 augustus: 18 30 uur: Slotdag zwem-avond- vierdaagse (Bavoort) 20.15 uur: jaarvergadering Roda '46 in het clubhuis Zaterdag 30 augusuts: 9.30 uur Antilopen-recreantentoernooi op het Buiningpark 11.00-16.00 uur: open dag pony-ma nege. Assachtterweg 201 19.00 uur puzzelrit Gouden Klomp v a zwembad Bavoort. Zondag 31 augustus: 14 30 uur. oefenvoetbal Roda-EMM op het Buiningpark 14.30 uur: idem Achterveld-Bilthoven, Kersten6sportpark

Leusder Krant | 1980 | | pagina 5