T ts- Blanco spandoek en achen met Van Dijk Drogisterij Kniep in Hamershof Antiekzaak aan Hamersveldseweg Galerie Leusden start het nieuwe seizoen Oud papier actie D.W.S. Provinciale bijdrage fietspad: f 450.000,- 35,- Waterloo ^ieuw reglement van orde: herfst-menu (oopliedenaktie op weekmarkt DINSDAG 2 SEPTEMBER 1980 plaatselijk nieuws Elke vrijdagavond in september van 18.00 - 21.00 uur serveren wij ons Voor reserveren: tel. 033-15177. Kwartel mousse Venkelsoep Paling en papillote Varkenshaas sauce calvados Vossebessen parfait Rötisserie Dooraseweg 18 - Leusde (Leusder Hei) p# (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het vaststellen van een nieuw reglement van orde voor de gemeenteraad heeft don derdagavond voor enkele komis che taferelen gezorgd in diezelfde gemeenteraad. Op de publieke tri bune kwam het tot een curieuze demonstratie En het VVD-raads- lid Jan Carel van Dijk werd onge wild het middelpunt van een fors partijtje schaterlachen. Aanleiding tot dat alles was dus de vaststelling van het nieuwe reglement van orde. Het oude da teert van december 1969 en vorig Iaar werd de tijd rijp geacht voor het vervaardigen van een nieuwe versie. Een drietal raadsleden werd gemaand daartoe een com missie ad hoe te vormen en hun werkstuk lag vorige week donder dag op tafel tijdens de raadsver gadering. Een aantal raadsleden bleek het stuk aan close-reading te hebben onderworpen. Met name Jan Ca rel van Dijk zette een heel best been voor. Maar voordat hij aan de beurt was. kreeg Marion Defares (Progressief Leusden) de gele genheid om haar kritiek te spuien. Die betrof vooral artikel 6. lid 2. Daarin wordt bepaald dat ..het toehoorders niet is geoorloofd zich in de discussie te mengen, uitingen van beïnvloeding te ge ven of op enigerlei wijze de orde te verstoren." Dat vond mevrouw Defares wat te veel van het goede en zij wilde de passage ..uitingen van beïnvloeding te geven" uit het artikel geschrapt zien. Terwijl zij sprak, ontrolden twee leden van de schaduwfractie van Marion De fares op de publieke tribune een geheel blanco spandoek en hiel den dat gedurende enige tijd om hoog. Beïnvloeding van de raads leden of niet. zou de kwestie kun nen luiden. Maar raadsvoorzitter Rademaker ging er nauwelijks op in. Hi/ mompelde iets over ..ken nelijk iemand die zich wil overge ven op de tribune" en liet zich door de progressieve actie niet tot verdere daden prikkelen. De rest van de raad bleek overi gens niets te voelen voor het schrappen van de genoemde pas sage. Een amandement in die zin van mevrouw Defares kreeg al leen de steun van haar fractiege noten. Nog slechter verging het Jan Carel van Dijk. Hii worstelde voor al met het derde lid van artikel 19. Daarin wordt bepaald dat ,.een motie of (sub-) amandement door de indiener benopt kan worden toegelicht, doch het kan geen on derwerp van beraadslaging en/of stemming uitmaken, indien dit niet door een ander lid wordt on dersteund. De bedoeling van het artikel is duidelijk: voorkomen moet worden dat een raadslid een vergadering* langdurig kan op houden met bespreking van een onderwerp, dat door de overige raadsleden niet de moeite van het bespreken waard wordt geacht. Maar Jan Carel van Dijk vond dat maar niks. Zijn gedachten gin gen vooral uit naar de eenmans fracties. die volgens hem door dit artikel ernstig gedupeerd worden. Het liberale raadslid vreesde dat eenmansfracties op bepaalde ogenblikken weieens helemaal niet aan bod zouden kunnen ko men. wanneer de rest van de raad hen daartoe de gelegenheid niet zou willen geven En hoewel die vrees niet gedeeld werd door de eenmansfractie van het SGP/GPV en burgemeester Rademaker schrappen van het bewuste artikel ten zeerste ontraadde, bleef Van Dijk ernstig volharden. Zodat er voor Rademaker niets anders op zat om dan maar over het amende ment van Van Dijk te laten stem men ..Wordt het voorstel van de heer Van Dijk in voldoende mate ondersteund?", vroeg Rademaker als gebruikelijk. Maar. helaas voor Van Dijk, stak niemand in de raad zijn vinger op. Zelf zijn vrienden van de VVD lieten hem volledig in de steek en daar zat Van Dijk als het wat ongelukkige middelpunt van een homerisch gelach LEUSDEN - Vorige week vrijdag Dpende drogisterij Kniep aan 't Erf, een van de straatjes van winkelcentrum De Hamershof. Ómdat de nieuwe drogis- erij op een hoek gelegen is kon de eta- age deels om de zaak heen worden jebouwd. waardoor een groot deel van iet assortiment al buiten aan de klant kan worden getoond. Binnen heeft de in overwegend bruine kleuren uitgevoer de zaak een oppervlakte van 200 vierkante meter. Daarvan is 160 meter beschikbaar voor de verkoop, 40 meter wordt in beslag genomen voor opslag van goederen. Het interieur van de zaak is volgens een voor drogisterijen geheel nieuwe opzet samengesteld. Zo is er een mid den in de zaak geplaatste ronde toon bank met kassa's, waar de klanten hun zelf uitgezochte artikelen kunnen afre kenen. Dit betekent overigens niet dat die klant bij het bepalen van zijn keus aan zich zelf overgeleverd is. In de zaak zijn vier full time medewerkers aanwe zig die aankoopadviezen kunnen ge ven. De artikelen zijn voor het grootste deel in houten schappen langs de wan den opgeborgen Een aantal van deze schappen werd door de leveranciers zelf ingericht en gevuld. Veel aandacht werd er ook besteed aan de zoge naamde ..routing": op welke plaats in de winkel een bepaald artikel moet staan, onder andere in samenhang met andere artikelen iet interieur van drogisterij Kniep in De Hamershof. LEUSDEN Door de kooplieden die wekelijks te vinden zijn op de Onze redaktionele mede- werk(st)ers: Frits van Breda, Asschatterweg 63, Leusden-centrum, tel. 033-941757 (alg.) Dick en Allne Bijl, Oldenbarneveft- straat 18, Achterveld, tel. 03425- 2090 (Achtervelds nieuws) Peter Op den Camp, Finnmark 32. Leusden-centrum, tel. 033-941380 (sport). Alex Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden-centrum, tel. 033-942553 (alg). Anco de Knijff-Mall, v. Har- denbroek v. Lockhorstlaan 30 Leusden-zuid, tel. 033:940273 (kunst, algemeen). Tea Middelkoop, Waarden 20 Leusden-centrum, tel. 033-943724 (alg.) Verder werken regelmatig Ajee: C Ph Spaans en W. Boelhouwer. markt aan de Zwarteweg wordt er op de dinsdagen 9 en 16 septembér een aktie gehouden waarbij door de be zoekers van de markt verschillende mooie prijzen te winnen zijn. De kooplieden geven die twee dinsdagen bij ieder besteed bedrag van vijf gulden een envelop met als inhoud een lettergreep van de te vormen slagzin Leusden feest- markt". Zodra iemand deze slagzin van vier lettergrepen compleet heeft kan hij of zij een nummer trekken dat dan overeenkomt met de gewonnen prijs. Die prijs kan ter plaatse in ontvangst worden genomen Tot de prijzen behoren een draagbare zwart wit televisie, mixers, tassen, radio's en flessen drank. Ook zijn er enkele reischeques te winnen. ACHTERVELD In verband met de oud papieractie van muziekver eniging D.W.S. zal zaterdag de con tainer weer aanwezig zijn op hel ter rein van de heer J. Rutte ter hoogte van de coöperatie, ledereen die zijn oud papier en oud karton kwijt wit kan dit hier zaterdag tot ongeveer 14.00 uur brengen. Is men niet in de gelegenheid om het oud papier zelf te komen brengen dan kan dit worden medegedeeld bij de navolgende telefoonnummers 033-941197 en 03425-1688. maardan wel voor vrijdagavond 19 00 uur Het oud papier zal dan zeker worden afgehaald Hel interieur van De Weegschaal, de eerste antiekzaak In Leusden. LEUSDEN - Sinds vrijdag 22 augustus heeft Leusden een eigen antiekzaak. De zaak, te vinden aan de Hamersveldseweg achter het pand Hamersveldseweg 71wordt gerund door de uit Weesp afkomstige Toos de Grave. In die plaats had zij enige tijd een antiekzaak, maar op zoek naar een centralere plaats voor haar zaak belandde zij in Leusden. De zaak, toepasselijk onderge bracht in een oude boerenschuur, heeft een verkoopoppervlakte van ongeveer 200 vierkante meter waar de klant zich rustig kan oriënteren of kan laten voorlichten. in De Weegschaal, zoals de zaak heet, vindt men voornamelijk kleingoed en meubels afkomstig uit Engeland, Frankrijk, Duitsland en België. Alle te koop aangeboden za ken worden door de eigenares van de zaak zelf ingekocht. (Van de redaktie) LEUSDEN Een bedrag van I 1450.000,— (dat is vijftig procent van 1 de aanlegkosten) is door de provin cie toegezegd ten behoeve van de aanleg van het fietspad langs de Hor- I sterweg/Zwarteweg, zo lezen wij in het ontwerp-verslag van de provinci ale commissie Wegen, verkeer en vervoer over 1980. De vraag is gerechtigd, of dit be drag straks voldoende zal zijn, want hoewel er vorderingen worden ge maakt in de grondaankoop door de gemeente, zullen er toch nog gron- den via onteigening moeten worden i aangekocht. Zoals bekend is de ont- eigeningsprocedure inmiddels inge zet. Tegelijk met de verdere aanleg van I de Noorderrandweg tussen Midden- I weg en Zwarteweg bestaat de moge- lijkheid om alvast een deel van het fietspad aan te leggen op gemeente lijke gronden. Bij de dienst Gemeen tewerken bestudeerd men op dit mo ment een dergelijk plan Dat deel zal dan slechts voor één richting kunnen gelden tot het moment'dat het kom- plete fietspad gereed is, omdat an ders overgestoken zal moeten wor den op het punt waar het fietspad ophoudt. Met alle gevaren vandien Belangrijker is een snelle uitspraak in de onteigeningsprocedure. Zoals bekend duurt zo procedure in het algemeen echter ^p z'n minst een jaar. bool van de waakzaamheid. De zwaan voor de trouw. De tulp, het symbool van welstand. De knipprenten zijn veelvuldig ver sierd met vrolijke bloemguirlandes en ragfijne dekoratieve randjes Kinderfi guurtjes behoren ook tot de opgewekte en blije elementen in deze ongekom- pliceerde kunstvorm. Een prachtige dekoratie in warme tinten vormen de glasvazen uit Merano, en de zeer fraaie glaskopieèn van oude Romeinse bekers en andere ge bruiksvoorwerpen. ANCO MALI LEUSDEN - Galerie Leusden start het nieuwe seizoen met een plezieri ge ekspositie van rietpentekeningen van Otto Dicke, en kunst in papier van Gré van der Maas van Beijeren. De tentoonstelling is te zien tot en met zondag 28 september, Ardennen 11van woensdag tot en met zondag van 13.00 tot 18.00 uur. De tentoonstelling is er éen van zeer verschillend geaard werk. Maakt des ondanks, door de zeer rustige wijze van eksposeren, een homogene indruk. Beide kunstenaars zijn vaklieden in hun zeer verschillende technieken. Otto Dicke is erelid van het Teken genootschap Pictura in Dordrecht. Heeft al 25 jaar op de vierde verdieping van het gebouw van Pictura zijn atelier. Hij illustreert boeken, tijdschriften, pu- blikaties va'n bedrijven, gaf les op de Akademie voor beeldende kunsten in Rotterdam. Zijn rietpentekeningen zijn vlotte schetsen van landschappen Soms in- gewassen, in bruin en sepia. Het zijn typisch Hollandse landschappen uit de omgeving van het polder- en rivieren landschap van Dordrecht. Met rietpen en penseel raak, en met veel liefde, ge troffen Boerenbehuizinkjes, kerktoren tjes, knotwilgen, molens, boompartijen. Al die kleinschalige elementen, die zo typerend zijn voor het Hollandse land schap De tekeningen hebben ook iets intiems. Iets gezelligs wat je alleen kunt weergeven als je in zo n klein land als Holland de penseel hanteert. Stille plekjes met landelijke weggetjes Daarnaast toont Otto Dicke fraaie vrouwelijke naaktfiguren, met contékrijt vervaardigd, en zo nu en dan even heel licht ingekleurd met waterverf Ook zijn er vlot gedane schetsen van kinderen van zijn hand Gré van der Maas van Beijeren ek- sposeert knipselkunst. In wit en zwart papier wat een scherpe kontrastwer- king oplevert. Het is technisch zeer be kwaam knipwerk, dat het met grote be hendigheid hanteren van de fijnste schaartjes bijzonder tot zijn recht doet komen. Haar komposities van veelal folkloristische motieven zijn samen gesteld uit een reeks van uiterst minu tieus uitgeknipte figuurtjes en motieven. Gre van der Maas van Beijeren be dient zich voor het uitbeelden van ab- strakte begrippen van oude symbolen. Zo zie je in haar werk de haan. het sym-

Leusder Krant | 1980 | | pagina 5