Badmintonclub verwacht verdubbeling ledental |Plnsmiiiiis 10DA AAN VOORAVOND VAN NIEUWE SEIZOEN Pony- nnanege jeopend sselvallia s.v. Achterveld R0DA-V00RZITTER IN „VUIST" Zaterdag derde rijwieltoer tocht Midden-Nederland Is de sporthal gereed is... Kanaal - zwemmen Rietveld schaak kampioen LEUSDEN/CENTRUM Het te laat beginnen van verenigingsactivi teiten is ook in Leusden schering en nslag en het bestuur van de Bad- mintonlub Leusden meende het Ei van Columbus te hebben gevonden aan deze nare gewoonte een einde te maken. Op de uitnodiging van de donderdag in de Hakhorst gehouden jaarvergadering was 19.45 uur gesteld als aanvangstijdstip, met de bedoeling precies om 20.00 uur te jeginnen. Het trucje ging echter de mist in. Pas om kwart over acht kon voorzitter John ter Weijden van start gaan. De diverse jaarverslagen we ten allemaal in dezelfde richting: het jaat van goed tot uitstekend met .eusdens oudste badmintonclub anno 1973). Het ledental is, ondanks proble- nen inzake de speeltijd, uitgegroeid tot circa 100 senioren en bijna 50 jongens en meisjes van 13 t/m 17 jaar in de jeugdgroep Haast even talrijk is echter nog altijd de wachtlijst. Aan de komende bondscompetitie wordt deelgenomen met 5 teams (1 meer dan vorig jaar) en daarnaast worden voor de senioren drie tournooien ge organiseerd: een enkelspelwedstrijd in de loop van september, de club kampioenschappen door gebrek aan voldoende zaalruimte moet uit geweken worden naar de Amers- foortse sporthal Schuilenburg op zaterdag 25 april 1981 en onderlinge teamwedstrijden als sluitstuk van het seizoen. Activiteiten voor de jeugd zijn nog in planning. Ook de be stuursverkiezing als agendapunt 11 verliep vlot. Met mooie dankwoor den. een badmintontas en een boeket bloemen als bewiizen van erkente lijkheid werd afscheid genomen van Els van Leest, die 5 jaar een voorbeel dige secretaresse is geweest Het huidige BCL-bestuur bestaat uit voorzitter John ter Weijden, vic^- voorzitter Rob de Haan, Penning meester (always smiling) Tjeerd van Bekkum en secretaresse Pauline Bardok (Waarden 15, Leusden-Cen trum. Telf. 944111), alsmede Mieke Trentelman (activiteitencommissie)- en Jaap Langbroek (jeugd) BELEIDSNOTA Op de jongste ledenvergadering stond de bespreking van de ..Beleids nota 1980-1983" centraal Met dit om vangrijke structuurplan wil het BCL- bestuur alle verrassingen uitsluiten, die t.z.t. zouden kunnen ontstaan als de Leusdense sporthal realiteit is ge worden De hamvraag blijft voorals nog Wanneer? Het badmintonbe- stuur wil B&W van Leusden echt niet overhaasten zo dat mogelijk zou zijn maar moest toch ergens be ginnen en heeft de openingsdatum geprikt op eind augustus 1982 Begin séptember is evenwel ook nog mooi aan de vooravond van het nieuwe winterseizoen Zodra dat het geval is. zal de ingebruikneming van de sport hal natuurlijk de nodige konsekwen- ties hebben m b.t. het ledental en de structuur van de vereniging. Met het oog op de nu reeds zeer lange wacht lijst is te verwachten, dat het ledenbe stand van de BCL wellicht zal verdub belen Tot circa 300 derhalve Uitgangspunt van de beleidsnota was een onder de toen 122 leden gehouden enquête (meteen respons van bijna 80%). Voorts is contact gezocht met diverse andere grote verenigingen en met de badminton- bond. De BCL is een mixture van wedstrijdspelers en recreanten Bei de groeperingen moeten voldoende aan hun trekken kunnen komen Ter versteviging van de onderlinge band dient bij voorkeur in een gezamelijke accommodatie te worden gesport. De training van de wedstrijdspelers geschiedt uiteraard separaat Thans wordt gespeeld in sportzaal de Meent en in de gymzaal van de Heerd, waar bij de ..Noordwijckers" gedurende de periode van 15 maart tot 15 oktober (als de korfbalclub buitenshuis actief is) meer kansen in Groenhouten krij gen Zodra de sporthal gereed is (wat een heerlijke toekomstmuziek!) lijkt het voor de BCL noodzakelijk om twee soe^'awoncfen van bijvoorbeeld 19 00 tot 23.00 uur te reserveren voor pak weg 200 senioren en zo mogelijk de zaterdagochtend (van 10 00 tot 14 00 uur) voor de ongeveer 100 jeugdle den Daarnaast blijft in de Meent nog speeltijd noodzakelijk voor competi tie- en andere wedstrijden Tot nu toe werden uit ruimtegebrek vrijwel uit- 4 sluitend .dubbels" gespeeld, maar de belangstelling voor enkelspelen is uitzonderlijk groot Vooralsnog kan het aantal competitieteams maxi maal 6 (senioren) zijn Na augustus 1982 (of wat later als het BCL-be stuur toch te optimistisch is geweest) wordt verwacht, dat zeker 10 seni oren- en 2 a 3 jeugdteams in competi tieverband regelmatig aan bod willen komen. Ook hieruit blijkt, dat bad minton in Leusden een grote toe- komst-fegemoet gaat LEUSDEN/CENTRUM Merk waardig. wat ..sportmensen" alle maal verzinnen om in het Guinness- recordboek te komen! Moet u nou weer eens horen Alan Jones, een 33-jarige Amerikaanse stuntman wil de van Engeland naar Frankrijk het Kanaal over zwemmen, maar dan wel met geboeide handen en voeten De eerste 6 km ging het. ondanks het vrij ruwe water, nog redelijk goed Maar toen. na viereneenhalf uur. was het gebeurd met de koopman en hij klom in de volgboot De officieuze ..Bond van Kanaalzwemmers" heeft inmid dels laten weten, dat zij niets met de poging van Jones te maken wil heb ben PETER LEUSDEN/CENTRUM De vrij dag gehouden Roda-jaarvergadering werd druk bezocht. Verrassing num mer 1 was de geheel vernieuwde vloerbedekking in het clubhuis en met voetbalschoenen aan naar bin nen lijkt definitief voltooid verleden lijd. Daar zal „veldwachter" O. van Delen wel voor zorgen. Verrassing nummer 2 kwam uit een andere hoek. Nog net voor het vergaderingsbegin werden de vele tafels in het clubhuis voorzien van nieuwe en beter bij de vloerbedekking passende kleedjes. Er is een massa huisvlijt verricht door de Roda-dames. Wat het clubhuis betreft kan voor de voetbalvereniging het seizoen 1980-1981 niet meer ka pot. Slechts weinig over tijd verrichtte voorzitter Co Bosman de aftrap van de praatavond en met zeer vlot aan- valsspel werd na agendapunt 6 de rust bereikt Voor ons was vanaf de perstribune het gebeurde niet altijd helemaal te volgen bij gebrek aan voldoende voorinformatie (alsof die ..geheime" stukken niet via-via op de kop te tikken zijn. maar daaraan had den wij zo aan het begin van het v'oetbaljaar weinig behoefte) Wij kunnen wel de samenstelling voor het komende seizoen van de hoofd- ploeg vérmeiden. Co Bosman speelt op de voorzittersplaats met links en rechts vanuit het veld qezien —Piet Wendel (vice-voorzitter) en Cees Leyenaar (secretaris). Centenverde diger is penningmeester Andriesv d Last Jan Verhoeve (algemene za ken). Jaap de Haan (zaterdag). Hans Elshof (zondag). Ton Swarte (junio ren) en Ben de Haan (pupillen) com bineren de formatie, die de bestuurs zaken zal regelen Ook de lagere teams werden weer op sterkte ge bracht. GROTE PROBLEMEN Het zal voor Roda geen gemakke lijk jaar worden Het accommodatie tekort is nog altijd een gebed zonder einde Gelukkig mag het (gereno veerde) tweede veld uitsluitend door pupillen weer vier uur per weekend worden gebruikt. Volgend jaar wordt het hoofdveld vernieuwd en tevens gaan de noodvelden aan de Centrumweg dan ten onder aan de woningbouw. In 1983 volgen ook de noodvelden aan de overkant van de Bavoortseweq Roda lijkt evenwel niet van plan de verdediging daarvan op te geven zolang het Buiningpark niet meer soelaas biedt of zolang er geen ander alternatief wordt gevon den Het ledenbestand van de Leus der voetbalclub is gestegen tot 660 (211 senioren, 157 junioren. 232 pu pillen en 60 met-voetballende leden) en met 46 teams gaan de Buiningpar- kers de wei in (8 zondag- en 8 zater dag-seniorenteams, 10juniorenploe- gen en maar liefst 20 pupillenforma- ties) Wie de jeugd heeft bezit de toe komst en in dat opzicht staat Roda er uitstekend voor onder de bezielende leiding van jeugdtrainer Martin Rui tenberg. Evert van Ginkel traint de zondag-selectie en Richard Beumer doet dat bij de zaterdagspelers De vergadering verliep vlot en vrij geruis loos. Pas tegen het einde in de rondvraag kreeg het bestuur wat meer tegenspel, maar ook dat bestond uit niet meer dan goed bedoelde doch weinig doeltreffende pogingen en nog voor de klok van tien kwam het einde LEUSDEN/CENTRUM Ook voor ietske v. d. Schaar had het zaterdag best beter weer mogen zijn bij de opening van haar pony-manege. De vooral in de namiddag neerplenzen- de regen behoorde niet bij het pro gramma van de open dag. Deson danks was het gezellig druk van circa 11.00 tot 16.00 uur. Een groot aantal kinderen en enkele ouders kwamen een kijkje nemen. Vooral voor de jongens en meisjes was het feest. Het gebeurt ook niet elke dag, dat je gratis een ritje mag maken op een pony in een royale open manege van 40 bij 20 meter. Jammer van de regen in de middag. De paarden moesten voortijdig op stal, maar vindingrijke Sietske had meer pijlen op haar Siets keek vanuit de achtergrond boog. zorgzaam glimlachend toe Dan was In een ..v.an,-d? schuren van boer er ook nog ome_ Herman, die als Johan v. d Salm was een soort speel- goochelaar Hermanus II eerst een tuin ingericht rpet allerlei klimj en v ochtendvoorstellng nad gegeven $n sungé'rtuig, aan de hanebalken be- in de namiddag nog een tweedë'së- vestigd Voorts is altijd veel te zien en te beleven op een echte boerderij. Sietske had ook ..personeel" genoeg Een zusje verzorgde geduldig de ,.bar" (waar een keukentafel al niet toe kan dienen). Voor alle kinderen was limonade en chocomel stond gereed voor de groten. Pa v d Schaar liep bedrijvig als een ceremo niemeester rond en de moeder van namiddag nog ance Beide malen tot grote verba zing en plezier van de wel 50 tot 60 kinderen Nog was de koek niet op. want alle jongens en meisjes kregen een lotje, waarop een of meer pony lesuren mee konden worden gewon nen. jy. meerderheid van SVA (Gijs Hak, Adrie en Klaas v. d. Heuvel tegenover ee Barnevelders) bleek niet doorslaggevend. A doelman Bertus Tolboom: „Blijf van mijn lijf! v.;"'V- ACHTERVELD Donderdag speelde de selectie van de S.V. Ach terveld met een door blessures zeer gehavende formatie een van de laat ste oefenwedstrijden voor het a.s. zondag beginnende seizoen. Trainer Pierre Kisters kon zijn hoofd schudden, zoveel hij wilde, maar zijn ploeg werd volledig over klast door de veel en veel snellere zaterdagploeg van Barneveld (dat zal voor Roda-zaterdag t.z.t. ook kwaad eieren eten worden') die met 0-7 aan het langste einde trok Dat zegt op zich natuurlijk niet alles, want een paar dagen eerder klopte SVA de in de laatste minuten voor het einde door scheidsrechter Peel v d Hengel gestaakte wedstrijd de Voorthuizen- se Kieviten met 6-1 Voor de Leus dense arbiter was dat treffen het einde van zijn fluitersperiode Peel heeft er schoon genoeg van' Bosman: „Ik weet het zo langzamerhand niet meer". LEUSDEN/CENTRUM Foto's kunnen niet liegen en bijgaand plaatje moet voor u het bewijs zijn, dat Roda-voorzitter Co Bosman on langs bij Willem Duys op bezoek is geweest. Een bevriende Gooise rela tie gewoonlijk uiterst betrouwbaar —wist het niet zeker, maar veronder stelde, dat het kiekje gemaakt is tij- 55 dens opnamen voor de eerstvolgen de „vuist" van televisie-Willem. Zeer aannemelijk is (waarom zou hij èn- ders naar Hilversum gaan?) dat de heer Bosman deaccommodatienood van Roda nog eens haarfijn uit de doeken heeft gedaan. Voor de zoveelste keer en dat is hem goed aan te zien De aanleiding tot dit gesprek moet worden gezocht in de jongste carnavalsoptocht van de Gouden Klomp, waaraan de Leus dense voetbalclub met een protest wagen heeft deelgenomen om het enorme veldentekort te onderstre pen Als de opname wordt uitgezon den hoort u van ons nog wanneer en hoe laat. WIELRENNEN. Afgelopen woens dag won Frits Schur (Didam) in 1.31.53 de 80 km lange derde Ronde van Woudenberg Jan Klomp (Gie- senbeek) werd 2e. Wim Pater (Barne veld) 3e en Dick Willigenburg (Leus den) 4e Dit viertal had een kleine voorsprong op het peloton amateurs De Leusdenaren Henk van 't Klooster en Johan Ossendrijver werden 7e en 8e bij de liefhebbers. VOETBAL. In aansluiting op een be richt in de krant van verledenweek dinsdag is thans te bevestigen, dat de ex-Achtervelder A. C. J M Kerstens (thans wonend in Nijkerk) per 26 augustus inderdaad is benoemd in het bestuur van de KNVB-afdeling Utrecht VOETBAL. Roda vroeg de gemeente om vier goals tb v. de veldjes voorde F-pupillen. Dat kon niet en daarom liet de voetbalclub ze zelf maar ma ken (ad f 800.—Die werden onlangs bij het clubhuis bezorgd en vrijwel daags naderhand volgden toch nog de niet meer verwachte gemeentelij ke doelen. Wat nu? Wel, netjes bewa ren tot de uitbreiding van het BB- park een feit is. VOETBAL. Evert Schafthuizen, de forse midvoor van Roda-zondag. is gewogen en toch nog te licht bevon den voor het standaardelftal Geen problemen voor de spits, die inmid dels aanvalsleider van de zondagve teranen is geworden. Krijgen we ko mend seizoen weer eens een kampi- oensploeg. want ook Ruud Maas. ex-prof bij HVC en thans Stroe-trai- ner. gaat oud-Roda versterken LEUSDEN/CENTRUM De zo mercompetitie van de schaakvereni ging Leusden heeft een spannend einde gekregen De heer A G. N Rietveld werd winnaar met 5'/2 punt uit 7 partijen en hij ontving daarvoor de speciaal aangeschafte echte be ker (niet zo'n blikken gevalletje), gra tis met een viltstift door de voorzitter gesigneerd. Met slechts een half pun tje minder werden Harrie Vossebeld 2e en de heer S van Dokkum 3e LEUSDEN/CENTRUM - Het rij- wieltoerisme is erg in trek. Een maand voor de start op a.s. zaterdag van de 3e rijwieltoertocht Midden- Nederland met start en finish bij de Hakhorst in Leusden beschikten de organisatoren reeds over ruim 1400 inschrijvingen uit alle delen van ons land. In 1978, toen de afdeling Leusden van Toerclub Batavus voor de eerste keer de tocht organiseerde, gingen circa 2300 toerfietsers van start. Vorig jaar was dat aantal reeds tot 4031 gestegen en voor de derde editie van dit evenement gaan de verwachtingen uit naar pakweg 5000 deelnemers Er zijn drie zeer aantrekkelijke rou tes (40. 75 en 150 km) uitgezet over de Veluwe en de Utrechtse Heuvel rug. De start van de kortste rit (de meest geschikte voor gezinnen) via Scherpenzeel. de Amerongense Berg, Leersum en Woudenberg, is tussen 09 30 en 12 00 uur. De deelne mers aan de tocht over 75 km (het voorgaande traject tot Woudenberg en verder via Soesterberg. Baarn. Soestdijk en Amersfoort naar Leus den) kunnen tussen 08.30 en 09.30 vertrekken en de ..semi-profs" begin nen tussen 07.30 en 08.30 uur aan hun 150 km lange karwei, waarvan het eerste deel indentiek is aan het vorige parcours tot Baarn en vervol gens via Bunschoten. Nijkerk. Put ten. Garderen. Lunteren en Achter veld naar Leusden gaat De organisatie stelt uiteraard alles in het werk om de ritten zo goed moge lijk te laten verlopen De routes zijn met pijlen aangegeven, terwijl alle min of meer gevaarlijke verkeerspun ten beveiligd zijn. Ruim honderd me dewerkers zijn daarbij betrokken. Het inschrijfgeld bedraagt f 5.— (kin deren f3,50) voor de 40 km resp f 18.voor de overige afstanden. Een fraaie herinneringsmedalje isde beloning voor hen. die de fietstoch ten volbrengen

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7