Leos brengt vijfjarenplan Volwassenen-catechese wordt voortgezet Hinterfelder Musikanten I RECORDDEELNAME ZWEMVIERDAAGSE Gouden Klomp weer aktief lEiisdEr krant Slot Eemelaar titelstrijd verregend Uitslagen Leusden Troef Oud wieier- nieuws Wielerwedstrijden in Amel stoort Leusder Krant Singelruiters in Houten DINSDAG 2 SEPTEMBER 1980 gevarieerd allerlei LEUSDEN/CENTRUM - In tegen stelling tot elders In Amersfoort bijvoorbeeld trok dit evenement min der deelnemers dan In 1979 is de avondzwemvierdaagse In Leusden bijzonder goed geslaagd. Zelfs de regen op de slotdag kon de p(r)et niet drukken. Een optimist vond slecht weer op de laatste dag wel vervelend maar economisch veel minder be zwaarlijk dan In het begin van de onderneming. De deelnamekosten zijn Immers betaald en dan blijf je niet weg als de medaille voor je gereed ligt. De man kreeg gelijk: het was vrijdag niet minder druk in en rond het zwembad Bavoort dan op de voorgaande dagen. Het succes van het massale zwemfestival moet ge zocht worden in de uitstekende geza menlijk organisatie door de LZ&PC de Haaien en het zwembadperso neel. Exact 900 zwemliefhebbers (vorig jaar net nog geen 750) hebben vier avonden hun 10 baantjes van 50 me ter getrokken. 357 deelnemers voor de eerste keer gingen met een bron zen medaille naar huis. 239 (tweede keer) met een zilveren en 314 (drie of meer keer deelnemer) met een gou den. Van die laatsten kregen er 64 als extra een eentje, 37 een tweetje, 17 een drietje en 10 een viertje bij, als erkentelijkheid voor het feit, dat zij van 4 t/m 7 maal de avondvierdaagse hebben volbracht. Het randgebeuren, met centraal het enorme luchtgevulde springkus sen uit Leersum, stimuleerde het be zoek aan het zwembad. Het touw trekken kwam weliswaar niet geheel uit de verf. doordat de titelhouders van 1979 door omstandigheden wa ren verhinderd, maar dat de Leus- dense brandweer verdiend heeft ge wonnen, staat vast. Omdat iedereen door de regen toch nat genoeg was geworden, werd niet over het water getrokken maar op een van de ga zons Het sluitstuk van dezwemweek was ook nu het voor diverse deelne mers rendabele stuivertjesduiken Msof er geen gebrek aan bestond verden vele honderden stuivers in iet zwembad geworpen en wie ze >pdook mocht ze behouden. Twee LEUSDEN/CENTRUM Weet goed, wat u wilt, als u mee doet aan een puzzelrit, want u wordt door gaans aan de heidenen overgeleverd. U participeert in een sportonderne ming vol voetangels en klemmen. „Grappen en grollen", zegt de orga nisatie, terwijl in feite niet anders bedoeld wordt dan kommer en kwel met een glimlach, als die van de bekende landbouwer met kiespijn. Pas dubbel op uw tellen als het een ritje van een carnavalsclub betreft. Afgelopen zaterdag kwam de Gou den Klomp met zo'n grapje op de proppen in de vorm van een avondrit in de omgeving van Leusden. Overi gens al weer de tweede editie van dit volksvermaak voor automobilisten met nog een restje benzine in de tank. Twee dozijn auto's met een zestigtal inzittenden kwamen aan de start. Zoals gebruikelijk kondigde ook hier iedere aanduiding als „bij einde weg dit" of „na klomp dat" een nade rend onheil aan Zelfs het allereerste foutje bleek goed voor 10 strafpunten en met de altijd te laag gewaardeerde goed uitgevoerde opdrachten kon dat lekker oplopen. Het echtpaar Roos, met 550 strafpunten (meer was nauwelijks mogelijk) winnaar van de poedelprijs, heeft dat ondervonden. Voor de organisatoren Harrie van Schaick en Harry v d. Beek hadden het heel wat confortabeler dan hun wederhelften Paula en Nel op de koude en vooral natte controlepos ten was de puzzelrit een tegenval ler In dit zin, dat niet één maar drie hoofdprijzen aan de clubkas van de Gouden Klomp moesten worden ont trokken Alle foefjes ten spijt finishten de heer en mevrouw v d Belt, het echt paar Termaate en de Haaien-combi- natie Burger/Klok als een hechte drieëenheid en wat meer zegt: met slechts 40 strafpuntjes. Harrie van Schaick liet de nodige flessen drank van eigenaar wisselen en Prinsheer lijk principieel wielrijder en derhal* ve zonder startbewijs kuste felici terend de winnende dames, die toch liever een bloemetje hadden ontvan gen en dat duidelijk lieten blijken De in zijn nadagen van carnavalsprins verkerende opperzot beloofde het „foutje" te zullen herstellen zodra weer legaal aan bloemen is te komen. De verdere avond en een deel van de nacht werden doorgebracht met een barbecue. Als aperitief blijkteen puz zelrit een uitstekend alternatief. De Leusdense carnavalsclub dit jaar ook buiten het seizoen uitermate actief heeft vóór de elfde van de elfde nog twee feestjes in petto Daar is dan het voor iedere Gouden Klom- per toegankelijke wijnfeest op zater dag 27 september in het zwembad restaurant en een week eerder (maar vertelt u dat voorlopig niet verder, want zijn gemalin weet blijkbaar nog van niets) wordt het 45-jarig bestaan van de prins gevierd In besloten kring, maar die lijkt nog altijd groot genoeg voor een extra krantje gerste nat LEUSDEN/CENTRUM Afgelo pen woensdag hield de Leusdense volleybalclub Leos haar jaarvergade ring. De belangstelling daarvoor was enorm en de vergaderruimte van sportzaal de Meent derhalve te klein. Het middelpunt van de praatavond was het bestuursbeleid, dat in de vorm van een vijfjarenplan aan de leden werd voorgelegd. Het was di rect bedoeld voor de dames maar evenzeer geldend (hoewel nog niet concreet uitgewerkt) voor de heren selectie. Voorzitter Jan Zeeman opende de vergadering keurig op tijd en begon met het bekendmaken van de wens van Joke Verhoeven om —na 5 jaar te stoppen met de algemene (öege)leldlng van de vol leybalrecreanten. Dankwoorden van de voorzitter en een plant eigenlijk meer een boom! van de club on derstreepten de erkentelijkheid voor de aan Leos bewezen diensten. Op de gebruikelijke vaste agenda punten (o m. geen contributieverho ging) gaan wij niet verder in Dat deel van de avond verliep vlotjes. Meer tijd en overredingskracht had het be stuur nodig voor de verdediging van haar beleidsplan i.z de uitgroei van Leos naar omhoog De groei in de breedte heeft vrijwel het Maximum bereikt. Nu is het streven gericht op prestatieverhoging en vooral bij de dames zijn daartoe de mogelijkheden aanwezig Leos speelt gewoon te laag in de competitie en daarin wil men terecht verbetering brengen. Uiteraard wordt daarbij de nodige flexabiliteit betracht, want volleybal in Leusden blijft voor een zeer groot deel ontspanning Het een behoeft evenwel het ander niet uit te sluiten. Een belangrijk pluspunt is het feit, dat alle thuiswedstrijden in Leusden worden gespeeld, ook al is de Groen- houtense sporthal door de geringe afmetingen geen ideale accommoda tie. maar wij hebben in Leusden nog altijd een sporthal tegoed Daarop wordt ook bij Leos met smart op gewacht. Met de acceptatie van het vijfjarenplan stond de bestuurs (her) verkiezing nauw in verband. Voorzitter Jan Zeeman en secretaris Ank Küh (wie had anders verwacht?) waren herkiesbaar en kregen een nieuw mandaat. Om verschillende redenen waren de diverse bestuur sleden niet (in dezelfde functie) her kiesbaar. Penningmeester R. Esko (het enige bestuurslid, dat tegen de structuurwijziging was) trad af en kreeq de heer Th. Voeten als opvol ger. Technisch commissaris A. H. F. Anema ruilde zijn portefeuille in te gen die van algemeen commissaris (vacant door het aftreden van de heer W C. K Eynthoven) en Hans Kluit —tot woensdag „ombudsman" werd het nieuwe opperhoofd van de T.C Leos gaat met vertrouwen de gewijzigde toekomst tegemoet. van die muntjes waren gemerkt en goed voor een 10-dagenkaart voor het bad. De 11-jarige Irene Westera en de 10-jarige Carolien v d Wal waren de gelukkige duiksters. Caro lien dook trouwens met 21 stuivers een klein fortuin bij elkaar. De Leus dense vijfmanspopgroep Frantic zorgde op de slotavond life voor de bijpassende geluidjes. ACHTERVELD Tineke Duits, El- la Kelder, Wijnand Brink, Gerrlt van Bekkum en Herman Timmer of In twee woorden: de tournooi-commis- sie, die de oorspronkelijk tien dagen durende clubkampioenschappen 1980 voor senioren en een selectie van jeugdspelers van de LTV de Eemelaar probleemloos tot de eind fase kon brengen, moest wijken voor hogerhand. De uiteraard niet bestel de regen heeft aan het einde van de wedstriidenreeks helaas voor enige rimpeltjes in het speelschema ge zorgd. Flexibiliteit is geen onbeken de grootheid In het Achterveldse ten- niswereldje en de zaterdag opgelo pen achterstand kon nog goeddeels worden weggewerkt. Een nieuwe uit barsting van Pluvius op zondagmor gen gooide definitief roet in het eten. Om een zo sportief mogelijk verloop van de finales te garanderen, werden de eindwedstrijden uitgesteld tot a.s. zondag, waarop rond 16.30 uur de prijsuitreiking wordt verwacht. Wat op het Kerstenssportpark ge beurde. was geen kleinigheidje De 120 deelnemers aan de clubkampi oenschappen een groot aantal op meerdere onderdelen moesten 186 wedstrijden spelen en verbruiken daarbij circa 100 ballen Het tournooi bestond uit heren- en damesenkel spelen in twee naar sterkte ingedeel de groepen en uit heren-, dames- en gemengde dubbels in één categorie. Wie in het enkelspel de eerste ronde niet overleefde, kon in de verliezers poule verder De overige deelnemers speelden uiteindelijk om de heren- wisselbeker, die nu in het bezit is van Arthur Scherpenzeel en om de da mesdito. die door Muis Groenewe- gen met bravoure werd verdedigd. Naast het tennisgebeuren werd de gezelligheid royaal bevorderd op het terras of aan de bar en dat maakte van de titelstrijd ook dit jaar weer een succes Totdat het sluitstuk een week moest worden verschoven LEUSDEN Op 28 augustus j.l. werd door klaverjasclub „Leusden Troef" weer gespeeld voor de interne competitie. Tijdens deze speelavond, die zoals altijd in een bijzondergezel- llge sfeer verliep, slaagde hr Arns erin zijn positie in de competitiestand te versterken, door met 5482 punten als AMERSFOORT De ARTC de Pedaalridders organiseert op zondag 7 september een viertal wielerwed strijden over 40 km voor liefhebbers en veteranen op het parcours Noordewiérweg-Berkelweg-Spaar- nestraat-Gouwestraat De eerste groep liefhebbers start om 13 00 uur en de tweede om 14.15 uur De 45- plus veteranen vetrekken om 15.30 uur en hun jongere collega's om 16.30 uur. In totaal hebben 262 cou reurs ingeschreven, waaronder uiter aard vrijwel alle plaatselijke- en streekrenners. De wielermiddag is gratis toegankelijk voor het publiek. eerste te eindigen. De eerste 5 van de avond waren: 1. Hr Arns 5482 punten 2. Mevr Bolt 5464 punten 3. Mevr Dekker 5124 punten 4 Hr v d Heide 4876 punten 5. Hr. Veerbeek 4854 punten De kop vanhet klassement ziet er als volgt uit 1. Hr Arns 98596 punten 2 Hr Plattel 95055 punten 3 Hr. v d Berg 95026 punten 4. Hr. Veerbeek 94804 punten 5. Mevr. Pouli 94528 punten 6 Mevr v. Waterschoot 94400 punten De oudste (nog bestaande) grote wegwedstrijd is Parijs-Rouen (destijds 125 km) In 1869 werd aan de eerste editie meegedaan door 198 deelnemers, waaronder 5 vrouwen(!). James Moore uit Engeland werd winnaar in 10 uur en 45 minuten Nog een oude en vooral lange wielerwedstrijd is Bordeaux-Pa rijs. In 1891 werd daarmee begon nen. Een zekere Mills, eveneens een Brit, werd winnaar. Hij reed de 570 km in 26 uur, 34 minuten. Parijs-Best-Parijs (tot 1951 een maal per 10 jaar verreden) werd in 1891 voor de eerste maal gereden Winnaar werd toen de Fransman Charles Ferront in 71 uur en 22 minuten. Nog twee ouwetjes uit de vorige eeuw zijn Luik-Basten aken-Luik (anno 1892) en Parijs- Roubaix (1896) De eerste Tour de France 6 etappes met een totale lengte van 2429 km werd in 1903 gewon nen door de Franse renner Mauri- Wie ook de kapitein van de huwelijksboot zal zi/n, de trouwkaarten bestelt u natuurlijk bij de Leusder Krant j Met de J komt u niet tussen de J wal en het schip terecht. ce Garin met een gemiddelde snelheid van 25,3 km/uur. PETER LEUSDEN - Een jaar geleden is in eusden een boeiend experiment an start gegaan: een vorm van vol- assencatechese rondom het boek Christen zijn" van dr. H. Küng. uim 40 deelnemers kwamen in het 'interseizoen zestien maal bijeen m een gedeelte van dit boek te be- ituderen. Steeds duidelijker werd it een dergelijke leerkring voor ve in aantrekkelijk is. Je komt er eestal niet toe op je eentje een min •f meer moeilijk studieboek hele- laal te lezen, hoewel de inhoud je wel zou aanspreken. Met een groep gaat het dan gemakkelijker, zeker als ten paar leden beurtelings de inlei ding tot een hoofdstuk voor hun re ening nemen. De deelnemers vroe- en de organisatoren dan ook met ladruk om te zoeken naar mogelijk- leden om deze leerkring in de ko mende kursus voort te zetten. VOORTZETTING Na rijp beraad is besloten de leer ling voort te zetten aan de hand van boek „Wegen en voetsporen van iet Oude Testament" van prof. dr. M.A 3eek Dit boek sluit aan bïj de behoefte 'an de leerkring, namelijk om ditmaal le nadruk op het Oude Testament te eggen. Hoewel er weer inleiders zullen zijn - ditmaal vier - zullen de deelne mers zelf gemakkelijk kennis kunnen nemen van het boek het is verkrijgbaar bij het Nederlands Bijbelgenootschap in Haarlem, of bij de organisatie van deze leerkring De kosten bedragen 10.50 INITIATIEF Hoewel het initiatief tot deze leerkring uitgaat van de kringwerkcommissie van de Hervormde en Gereformeerde ker ken zijn ook mensen uit andere kringen hartelijk welkom De kring is bedoeld voor allen die er zich, om welke reden dan ook van op de hoogte willen stellen hoe het Oude Testament gelezen moet worden. Ook voor mensen die vorig jaar niet deelgenomen hebben is er plaats, leder, katholiek of protestant, christen of atheïst, oud of jong, is van harte wel kom! OPZET De opzet wordt gekenmerkt door het principe „kort en bondig". In totaal zul len 17 avonden gehouden worden Er zijn alvast 9 avonden gepland 10 en 24 september. 18 en 15 oktober, 5,12,19 en 26 november De bijeenkomsten duren van 8 uur tot 10 uur precies, en vinden plaats in een van de zalen van de Marcuskerk. De bijeenkomsten van de 10e september wordt echter gehou den in het Geref. Dienstencentrum aan de Burg. de Beaufortweg en draagt het karakter van kennismaking met het on derwerp. Ds J.S Ridderbos zal dan wat nader ingaan op enkele vragen, die samenhangen met de te kiezen bena dering. Deze avond is ook toegankelijk voor belangstellenden die verder niet aan de leerkring willen deelnemen. INHOUD Jezus was zelf voluit Jood. Ook zijn volgelingen, die het Nieuwe Testament schreven, waren Joden. Zij allen leef den, werkten en schreven vanuit de Joodse ervaringswereld, en vanuit de geschriften die wij het Oude Testament noemen Naast het juist verstaan van die geschriften zullen we ons daarom ook bezig houden met de Joodse er varingswereld. Hoe denken de Joden en hoe lezen zij het Oude Testament? Ds. J.G.K Littooy. één der leden van de „Deputaten voor Kerk en Israël" zal ons daar op gezette tijden behulpzaam bij zijn. LEERKRING V/ N LEKEN Een leerkring is geen gesprekskring of diskussiegroep. De leerkringvorm is met opzet gekozen, omdat soms een zekere diskussiemoeheid te bespeuren valt: „Altijd maar praten en praten, wat kom je er verder mee De bedoe ling van een leerkring is, zoals het woord al zegt, iets te leren. Daarom valt de nadruk op de inleiding, hoewel er ook iedere avond gelegenheid is om met elkaar over het behandelde deel te praten. Ook dit jaar zal de leerkring weer grotendeels in handen zijn van niet-theologen Nadere inlichtingen fam v.d. Burg. Willem de Zwijgerlaan 28. Leusden-Zuid. tel. 033-940470 ACHTERVELD Door een aantal ruiters van rijvereniging De Singels werd deelgenomen aan de dressuur- en springwedstrijden te Houten. Ge zien de successen welke op vorige wedstrijden werden behaald was het ditmaal niet zo geweldig. Er werd door slechts een amazone een prijs behaald. Anja Schimmel wist bij het springen slechts een zesde prijs te behalen. Ook werd door een aantal ruiters deelgenomen aan de spring-en dres- suurwedstrijden welke werden geor ganiseerd door de Landelijke Ruiter en Pony club de Lunaruiters te Rens- woude Jammer was wel dat twee deelnemers door onvoorziene om standigheden op het laatste moment verstek moesten laten gaan. Bij deze wedstrijden werden ertwee prijzen in de wacht gesleept. Bij het B-springen was het Jolande Rutte die een 2e prijs en Anja Schimmel die een vijfde prijs wisten te behalen. (Van de redaktie) LEUSDEN/AMERSFOORT - In Amersfoort wordt op dit moment volop het tienjarige bestaan van de Keistadfeesten gevierd. Verschillende groepen uit het buitenland gaven en geven acte de presence tijdens de verschillende evenemen ten. Een belangrijke groep is wel de.Hinterfelder Musikanten" uit Nichtvoranfeld. Tiroler folklore van de bovenste plank, dat spreekt! Deze vertegenwoordigers uiten van Oostenrijk (dit land leverde in de tien jaar dat de feesten bestaan ook een kei) komen - bij nader inzien - uit ons bloedeigen Achterveld Maar wie zal dat écht hebben gemerkt? De vrolijke Hinterfeldse muzikanten traden zaterdagavond op in eeii goedgevulde stadshal in de Flint en ook tijdens een buurtfeest van de Schimmelpenninckbuurt in Amersfoort. En met succes! Hierbij als huldebetoon aan ditbuitenlandsmuziekge- weld de hele groep in aktie

Leusder Krant | 1980 | | pagina 9