Spaanse ontboezemingen kapsalon in Leusden-Zuid iige z onden Bibob vrijetijdsmode opende Kantlijn ir lEÜSdEP hWHi llPLOMATIEK JL ONBE- DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1980 gevarieerd allerlei 13 ♦areclub Zonnebloem. Uns Gebouw LEUSDEN/CENTRUM EN -ZUID Zondag 7 september, 14.00 uur: Open dag Latent Talent in Groot Krak- horst. Maandag 8 september, 19.30-22.00 uur: Schrijfavond Amnesty Internatio nal in Basisschool HamersvekJ, Lijs terbeslaan 54 Maandag 8 september, 20.00 en 24.00 uur: vrouwencafé. Maandag 8 september, 20.00 uur: vergadering commissie A.B.Z. in het gemeentehuis. Dinsdag 9 september, 20.00 uur: Vergadering werkgroep Ruimtelijke Ordening van het C.M.L. in het ge meentelijk voorlichtingscentrum, Zwarteweg 16a. Wilhelmina. wed. van J. W. de Beus. l oud 82 jaar. 26 augustus 1980 Berg. Jacobus, geh. met M T. van Daatselaar oud 76 jaar. GEHUWD: 20 augustus 1980 C van Leeuwen en A Valk 21 augustus 1980 R. A. ten Kate en A. C M van de Wetering 22 augustus 1980 F J Niezen en A H J. Plokkaar 28 augustus 1980 N. A W. Tijmensen en M. H Wittenberg derkoor t Spul. Herv/Geref. Marcuskerk: 9.00 uur: geref./herv woorddienst ds. J. Weer- nemers; 10.30 uur: geref./herv. woorddienst ds. W B van Halsems; 19.00 uur: geref./herv woorddienst ds. H. W. Engelkes, Amersfoort. Geref Kerk Vrijgem 9.30 uur: ds. R. Koolstra; 16.45 uur ds. R. Koolstra. LEUSDEN/ZUID Don Bosco-Kapel: voorganger en pre dikant A. Goes Zat. 19.15 uur: H Mis. zo 10.00 uur: H. Mis m.m.v. dameskoor Vivace. Deze week bereikbaar pastor A Goes. Dorpskerk: 9 00 uur: geref. woorddienst dr. F. L. Bos. Vlaardingen; 10.30 uur: herv. woorddienst ds J Weernekers; 18 30 uur (G.B.) herv. woorddienst dr. W. Balke te Den Ham. DIERENARTSEN: Gelieve uw eigen dierenarts of dierenkliniek te bellen. Een telefonisch antwoordapparaat geeft op welke dierenarts voor spoedgeval len te bereiken is TEL. HULPDIENST: Werkgroep Homosexualiteit Amersoort (WHAM) Iedere vrijdagavond van 20.00- 24 00 uur. tel 03495-5672. PASTORALE HULK Van 5 tot 12 september is bereikbaar Pas toor A Goes, tel pastorie 941261 of privé 944903 RUTGERSHUIS AMERSFOORT (bureaus voor geboorteregeling en seksualiteitsvra- gen), Zonnehof 10 (in het GG en GD ge bouw). tel. 033-18931 Spreekuren volgens afspraak Er schijnt weer een sportnota te zijn verschenen. Leusdense sporter ..Alweereen herdruk?" Je zou bijna zeggen, dat Leus den een noodlijdende ge meente is. Het barst van de noodvelden en de noodlokalen en van raadsleden in nood Leusden maakt dus duidelijk van de nood een deugd De gebalde vuist van Progres sief Leusden Zeg maar dag met je slappe handje. Onze burgervader zegt een in ventarisatie toe van de in spraakprocedures. Die is om streeks Sinterklaas te ver wachten. Dat zal dan wel een enorme surprise worden Konijntje in de Wetering: ,.Ze kunnen natuurlijk dat ..aan dachtsgebied" in de vraag- puntennote wel schrappen, maar betekent dat nou ook dat ze mij links laten liggen?" De raadsleden en het college roken en drinken meer De schooljeugd overweegt een preventieve aktie tijdens de vergaderingen Mopperende Leusdenaar: ..Kom ik vanmiddag thuis en wat ligt er op straat? Een busje roestige spijkers Die vuilnis- dienst zoekt wel spijkers op laag water, maar laat die van mij liggen Andere mopperende Leusde naar: ..Het wachten is op het moment, dat wij zelf ons vuil moeten brengen en per kilo moeten betalen" Busje tussen centrum en zuid. Is Mandemaker er toch in ge slaagd om die handtekeningen op papier te krijgen'' In de praktijk blijken er fietsers te zijn, die halsbrekende toeren verrichten" lees ik in een artikel over automatische verkeers lichten. Ik ken massa s auto mobilisten die dagelijks hals brekende toeren verrichten om groen nog net te halen en daar niet in slagen. Rateltikker Die dingen zouden ze ook in de auto moeten monteren, want de meeste chauffeurs zijn zo doof als een kwartel en ziende blind Verraste Leusdenaar ..Zette een klomp goud langs de kant van de weg. Mooi. dat die wel is meegenomen Verschrikte Achtervelder .Toen ik Jan Schouten opeens met die plakboeken zag hup pelen dacht ik: zouden die knallen dan toch van de vijand zijn geweest?' De nieuwe Wagenaar doctrine .Alle belangrijke Leusdenaren worden geholpen Omdat alle Leusdenaren belangrijk zijn, worden ze allemaal geholpen Maar de belangrijkste wat vlugger... Toch origineel om bij gebrek aan champagneflessen wat staatjes dynamiet te laten ont ploffen Eén ding hebben die raadsle den toch vóór op gewone men sen Ze kunnen niet in de rug worden aangevallen, want die muur waar ze steeds tegen aan staan houdt iedere aanval pri ma tegen Dat is nou typisch Leusden's Met z'n allen per auto naar de opening van een fietsbrug gaan Het is dat er een lint was gespannen, want anders Achterveldse boer bij de opening van de Ossendrijver- brug: ,,Erg mooie woorden, erreg mooi Maar een dórst dat je er van krijgt V. SCOUTING Tijdens de viering van een privé- jubileum kregen we van een. ik mag wel zeggen zeer bevnende relatie, naast vele andere fijne dingen, een prachtige gedichten bundel, ver lucht met landschapschetsen. We konden het niet nalaten om in de heel vroege morgen na het feest, die bundel even door te kijken Onmid dellijk trof me een gedichtje van Koos Schuur waarvan ik dacht, als ik het kon had ik het zelf kunnen ma ken. Het begint zo ,,lk neem mijn fiets en rijd de wegen over, de smalle wegen van dit brede land. de bomen huiv'ren in hun laatste lo ver. en kale takken krijgen overhand. Diep in mijn hart voel ik een hechte band. die mij verbindt met deze nucht're streken" Wie het verder horen wil moet be slist iets van deze fijnzinnige dichter kopen, t Gevolg was. dat ik ook maar op de fiets stapte, zij het niet direct in die vroege morgen Het ging zo langs het nieuwe Scouting- house in de Prinsenhof, waarom eigenlijk Scouting? Is het goed Ne derlandse Padvinderij niet best ge noeg. Zo zachtjes aan verliezen we heel onze eigen taai-identiteit, om maar eens een modewoord te ge bruiken. Ik had vroeger veel met de pad vinderij te maken, onze kinderen waren er allen bij en zo verdaagden we in de ouderraad De groepen waren meestal straatarm, met oud papier en allerlei acties, o.a het be kende ..heitje voor een Karweitje' moesten zij zich staande zien te houden. Maar een goede ouderraad kon veel doen. we hebben toen on der meer boten gebietst voor de Zeeverkenners, bij de Rotterdamse rederijen We kregen een keer een reddingsboot voor 45 personen met nemen van meer dan twee meter lang Er schoten me honderd verhalen te binnen toen ik daar voor dat Pad vindershuis stond, verhalen over kampen en tochten waar nauwelijks geld voor was 't Schijnt nu veel be ter te gaan. Ik ben heel blij dat de padvinderij weer floreert, meisjes en jongens die daar bij geweest zijn, zijn vaak veel zelfstandiger dan zij die dat gemist hebben Denkend aan vroeger zie ik ook weer de jongelui van de A.J.C de Arbeiders Jeugd Centrale. In de weekeinden trokken ze er op uit. de natuur in. deden aan cultuur en poli tiek. Ik was een beetje jaloers als ik zo n groep bezig zag met volksdan sen. vrolijk en vervuld van idealen, krachtens mijn confessionele op voeding mocht ik er eigenlijk niet naar kijken want het waren..rooien" maar ik had graag meegedaan. Ik voelde me gegrepen door hun enthousiasme en geloof in een nieuwe wereld, met als grote voor trekker, Koos Vorrink. Het is erg jammer, maar deze jeugd schijnt er niet meer te zijn. Voortgaand kwam ik langs de goed in het landschap liggende Bankgiro Centrale, sinds dat kan toor er staat heb ik de overtuiging dat de bankhandelingen een paar dagen langer duren dan vroeger, een dag of vijf voor een simpele overschrijving is tegenwoordig ge woon. Zou het toch niet zo goed zit ten met de chips en al die andee re technische grapjes? Als het niet zo goed meer gaat met dat kantoor is het prima als huis van bewaring, die ruimte komen we volop tekort En toen ging het weer regenen. Thuis gekomen snuffelde ik wat in m'n boekenrijtje. ik sloeg ongewild het boek Prediker op en wat lees ik? Naast allerlei zwaar moedige uitspraken trof mij er een in kapitel zeven: ..Een goede naam is beter dan goede olie", dat zal ik naar de regering sturen of zouden die C D A.-ers dat ook weieens lezen? Je zou denken van niet Overigens weer ervaren hoe vreugde en verdriet zo dicht bij el kaar liggen. In dezelfde week waarin wij ons familiefeest vierden moesten we afscheid nemen van oud be stuurder Van Zandbrink. Buiten al zijn maatschappelijk werk. zijn eer lijk meeleven met alles wat Leusden aanging, heeft hij ook in de persoon lijke sfeer, veel voor velen in ons dorp gedaan. En het mag nu. dacht ik. wel verklapt worden, jaren is hij als de reïncarnatie van Sint Nicolaas ingehaald Een betere Goed Heilig- man had het dorp zich niet kunnen wensen. Het is voorbij en dat is het ook voor een andere markante fi guur- Jac. Berg. van de Langesteeg, toen ik pas in Leusden woonde ging ik wel eens naar de raadsvergade ringen, en daar zat als raadslid ook Jac. Berg, hij deed niet zoveel zijn mond open. een keer voor koffie of voor een nieuwe sigaar, maar ook voor directe en terzake doende op merkingen, hij hield niet van lange uitweidingen, maar gaf zijn mening duidelijk op de juiste plaats En dat zijn zaken die je niet van veel andere politici kan zeggen, ik hoor ze wel die me bijna van m'n stoel praten Er gebeurt zo wat in het dorp. telkens weer voel ik me om onverklaarbare reden bij veel zaken nauw betrokken, en kom ik weer te recht bij Koos Schuur voornoemd Diep in mijn hart voel ik een hechte band, die mij verbindt met deze nucht're streken psalon passé partout iLEUSDEN - Niet alleen winkel- leningen In Leusden-Centrum, ook bid wordt deze week een zaak rijker Iwel een uiterst modern ingerichte imeskapsalon. De zaak is te vinden .'winkelcentrum de Bieshaar aan de &nses Irenelaan 19. Het interieur van de zaak is zoals dat van een moderne dameskapsalon ver wacht mag worden, uiterst functioneel maar toch ook wel wat apart met een tweetal houten secretaires, geen stoe len voor de wachtenden maar een ge zellige bank. Speciale aandacht is er besteed aan de kleintjes die met moeder mee komen en voor wie het wachten bij een kapper al snel te lang duurt. Voor hen is er een echte speel hoek, compleet met bouwstenen en een heus schoolbord om op te tekenen wat het wachten tot een spel maakt Binnen een etmaal na het verschij- n van het bericht omtrent werkzaam- Hen aan een autowrak, hadden be- ikenen met elkaar opnieuw een al- Jriinst onprettig gesprek, hetwelk re- Éeerde in de mededeling dat dergelij- larbeid zal worden gestaakt. Na de napbeurt van het betreffende voer- j „zal de troep (letterlijk weergege- I) worden schoongespoeld'terwijl |bloemenbak niet langer als werk- k of stootblok voor te repareren au- I zal behoeven te fungeren. et getuigt van realiteitszin van de pkken persoon, dat hij deze beslis- heeft genomen De onderlinge Standhouding heeft hieronder dan Jgeheel niet geleden en het onder begrip verkeert in dezelfde aange- e sfeer als reeds vele jaren het ge- f op dit plein. Te betreuren valt het ok. dat twee diplomaten in de dop Jnden tussenbeide te moeten ko- Imet stellingen, die ronduit als naïef men worden bestempeld. Dit komt Jschijlijk doordat hun zicht op het el mede wordt beperkt door be- frmend groen wekken de indruk alsof het op de jen gonst en zoemt van bewoners, |ls nijvere bijen sleutelen aan boten, /ans, kampeerbussen, motorfiet- e.d., terwijl gediscrimineerde Jers zich tandenknarsend bin- |huis moeten ophouden Het wrak een Volvo Amazone, waarbij m van lichtvoetige paarden- iten worden opgeroepen. Van al nonsens blijkt het slot van hun jiding welhaast het einde te zijn van ïatiek inzicht. Ischrijven dat de moeilijke situatie woningmarkt niet wordt veroor- Idoor makelaars, want eigenaren/ ïers accepteren maar al te graag jedingen van kopers/speculanten, vergist men zich opnieuw deer- jlatuurlijk is het bekend, dat onze ters reeds 35 jaren lang alle gele- 2id hadden tot bouw van voldoen de woningen. Deze toestand wordt kunstmatig in stand gehouden Make laars kunnen derhalve niet daarvoor verantwoordelijk gesteld worden. Reimus en Snel b.v ook niet Dezen hebben reeds op bezorgde toon laten weten in dit opzicht een onbezoedeld vaandel te bezitten en naar dergelijke vaandeldragers wordt dan ook niet verwezen. Bedoeld worden gevallen, waarbij bijvoorbeeld de makelaar een eigenaar een jaar lang laat spartelen aan een uiterst dun aa^je. Bij gebrek aan enig ander aas bijt de laatste uiteindelijk maar door. Dit echter met verlies aan geld en goed vertrouwen. Wanneer al dus de betreffende woning wordt over gedaan aan een speculant, die daarbij expliciet de wens te kennen geeft de garage als werkterrein te willen houden, dan. ..Wel dan is er nog niets aan de hand", zult U zeggen. Lees echter even rustig verder. Waar was ik ook weer? O ja Wanneer diezelfde makelaar als koper intrek neemt in de woning van de speculant, dan ontstaat verstrengeling van belangen onder makelaar/koper/ verkoper. De zaak ligt dus niet zo sim pel als wordt voorgesteld Gelukkig compenseren vele posi tieve reakties ruimschoots deze kwes tie en voor ondergetekende is derhalve deze zaak via de schriftelijke weg afge gaan. Mocht er nog iemand willen op staan voor mondelinge toelichting wend u dan - zo mogeljk met opgave van een nieuwe abonnee - tot de redaktie van de Leusder Krant en u verkrijgt de naam van de buurman, die zich om hem mo verende redenen blijft noemen OBSERVATOR (naam en adres bij de redaktie bekend) MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Weekeinde: HUISARTSEN Voor de huisartsen in de gemeente Leus den. voor de praktijken van de artsen Van den Berg Binkhorst/du Boeuff. Boersema/ Koch. LantmkA/erhagen, Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekeinde waar dr. J. den Toom. Van Dlepenhelm Schettuslaan 7. Leusden-Z, tel. 943300 Voor spoedgevallen: spreekuur zaterdag en zondagmiddag om 14 00 uur Visites graag voor 10 uur s morgens aanvragen. APOTHEEK Apotheek Leusden, winkelcentrum De Biezenkamp Geopend van maandag tot en met vrijdag van 8 30 tot 18 00 uur en uit sluitend voor spoedeisende gevallen van i 19 30 tot 20.00 uur Op zaterdag en zondag I geopend van 14 00 tot 14 30 uur en van 17,30 tot 18 00 uur WIJKVERPLEGING j Dit weekeinde heeft zr. M. A. Bos, Burg. de Beaufortweg 4. Leusden. tel. 942081 dienst. Bovendien heeft deze zuster avond- dienst van donderdag 4-9 I'm woensdag- j avond 10-9 VERLOSKUNDIGE Mej. R. Dijkhuizen. H. van Viandenstraat 2, Amersfoort, tel. 19200 b.g.g. 722000. TANDARTS Voor noodgevallen in het weekeinde Dok terscentrale Amersfoort tel. 033-722000 MAATSCHAPPELIJK WERK EN GEZINS VERZORGING De spreekuren van de gezamenlijke dienstverleningsinstellingen in Leusden en I Achterveld zijn als volgt: LEUSDEN-CENTRUM In de boerderij Groot Krakhorst. Bolderikhof 18, tel. 945618 Maatschappelijk werk. woensdag 10.00-11.00 uur gemeente Leusden; donderdag 14 00-15 00 uur Pro- j testants Sociaal Centrum (PSC) MDE gezins- en bejaardenverzorging en DEZE WEEK IN DE GEMEENTE ACHTERVELD Donderdag 4 september, 20.00 uur: openingsavond K.P.J. De Moespot. Vrijdag 5 september, 19.30 uur: Klont film, alle leeftijden. De Moespot Zaterdag 6 september, 20.00 uur: Klont Soos. De Moespot, leeftijd vanaf 14 jaar Zaterdag 6 september, 20.00 uur: dansen café Buitenlust. Zondag 7 september, 15.00 uur: Klont soos. De Moespot, leeftijd vanaf 14 insdag 9 september, 9.00 uur: Wel- BURGERLIJKE STAND GEBOREN: 12 augustus 1980 Wessel Henricus Johannes, z v. W. H Kerkhof en S. C Trompert. 20 augustus 1980 Eveline, d.v G. P J. Jansen en H Botter 21 augustus 1980 Wilhelmina Petrus Johannes, z.v A J W. van Veldhui zen en J. M van den Hoven. OVERLEDEN: 22 augustus 1980 Duwell, Gertrud Kerkdiensten ACHTERVELD Ned. Herv. Kerk: zo. 7 sept 9 00 uur: ds Maasland, Barneveld. R K Kerk: za 6 sept 19.00 uur H. Mis; zo 7 sept. 8 30 uur: H Mis. 10.30 uur: Hoogmis LEUSDEN/CENTRUM R K. Kerk: voorganger B ter Bekke. predikant F Overbeek Zat. 19.00 uur. dameskoor; zo 9.00 uur herenkoor; 11.00 uur: gezinsviering m.m v. kin- maatschappelijk werk' maandag van 14 üü- 15 00 uur, dinsdag van 14 00-15.00 uur Ge zamenlijke Kruisverenigingen (AIMD) don derdag van 14 00-15.00 uur PSC LEUSDEN-ZUID In Kruisgebouw, Roo van Alderwereltlaan 13. tel 940818 Maatschappelijk werk maandag 10.00- 11 00 uur Gemeente Leusden; vrijdag 14 00-15 00 uur PSC Gezinsverzorging en Bejaardenhulp: van maandag 13 30-14 30 uur AIMD. vrijdag 14 00-15 00 uur PSC ACHTERVELD Kruisgebouw. Walter van Amerstoortstraat 30. tel 03425-13233 Maatschappelijk werk. vrijdag 9.00-10.00 uur Gemeente Leusden; Gezinsverzorging en Bejaardenhulp, vrijdag 9 00-10 00 uur MDE Maatschappelijk werk MDE: maandag van 11 00-12 00 uur Tijdens het weekeinde kan men zich in drin gende gevallen dag en nacht wenden tot de telefonische hulpdienst voor Vechtstreek, Gooi en Eemland. tel 035-45555. MOEDERS VOOR MOEDERS: Mevrouw M L. Rozendaal-Doucet. Jan van Arkelweg 47. Achterveld. 03425-1853. WERKGROEP „LAAT LEVEN" te Leus den, hulp voor moeder en kind bij niet ge wenste zwangerschap, tel. 033-944151 en 033-942291 (Leusden) en tel 033-620244 (bureau „laat leven'' Amersfoort) LEUSDEN - Sinds vorige week donderdag heeft Leusden er een nieuwe zaak voor vrijetijdsmode bij. Op die dag opende aan de Kooikers gracht 2 in winkelcentrum De Ha mershof Bibob mode zijn deuren. Bibob is het eerste filiaal van het ge lijknamige in Amersfoort gevestigde bedrijf. Het interieur van de nieuwe zaak is in vrolijke, vooral blauwe, tinten ge schilderd, op de vloer liggen gezellig aandoende plavuizen. De kleding is te vinden in een aantal langs de wanden en in het midden van de zaak ge plaatste rekken. Voorlopig wordt de zaak bemand door twee afwisselend werkende part-timers. redaktionele mede- ((st)ers: van Breda, Asschatterweg 63, iden-centrum. tel 033-941757 en Aline Bijl, Oldenbarnevelt- 18. Achterveld, tel. 03425- (Achtervelds nieuws) r Op den Camp, Finnmark 32 •den-centrum, tel. 033-941380 Fieseler, Lindenlaan 34 den-centrum, tel 033-942553 de Knljff-Mali, v. Har- koek v Lockhorstlaan 30. iden-zuid. tel 033940273 >t. algemeen). Middelkoop, Waarden 20. den-centrum, tel. 033-943724 erwerken regelmatig rtiee: C >paans en W. Boelhouwer Het interieur van Bibob mode, de nieuwe zaak voor vrijetijdskleding in winkelcentrum Hamershof.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 13