American Gigolo" - Richard Gere in oeiende film van Paul Schrader nt Eastwood als „Bronco Billy" - tussen huilen en lachen Kursussen bij Blijhof Nieuwe voorzitter bij BVL Open dag Latent Talent Loterij pony-manege DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1980 kijk op de film 15 IRSFOORT- Deze week in Amersfoort één filmpremière en één nieuwe première Nederland betreft de nieuwste film van acteur-regisseur astwood: Bronco Billy" ook dit keer weer met de onafscheidelijke Locke aan zijn zijde. Nieuw is „American Gigolo" met Richard Gere in ifdrol en geregisseerd door Paul Schrader. rolongeerd zijn ..Zombies" (Grand 2). ..Caligula" (Grand 3). ..Hardley Wor- "irand 4). De Losbol (Grand 5) ..Cruising" (Grand 2) en ,,Twee door het dolle [Euro). de deskundige liefhebbers is ..Deep throat" nog eens op het programma gezet, terwijl in Duo 2 in de nachtvoorstellingen een reprise wordt van Philip Kaufman's remake van ..The invasion of the Body-snatchers" RICAN GIGOLO iseur Paul Schrader is vooral geworden als scena- ijver van o.m. „Taxi Driver" rtin Scorcese. Sinds enkele mt hij zelf en het resultaat tot was „Blue Collar" en „Hard Twee films, die duidelijk het angeven, waarbinnen Schra- scenario's schreef en Ier ar jder schijnt ooit op het punt te hebben dominee te wor- is afkomstig uit een streng Tieerd gezin. Dat is ook nu te vinden in zijn scenario's Nu ben ik niet van plan om mst aan films als „American op te hangen, maar ergens er niet onderuit, dat Schra- komst nog steeds een duide- ipel drukt op de films die hij rican Gigolo" heeft - evenals Dllar" en „Hard Core" een mo- tintje, dat als een rode draad film heen blijft lopen, idanks is Schrader er in ge- alles in evenwicht te houden. waardoor ..American Gigolo" géén moralistische draak is geworden maar een redelijk uitgebalanceerde film rond het fenomeen van mannelijke hoer Julian Kay is zo n mooie jongen, die voor goed geld met iedere willekeurige dame het bed induikt om te zorgen, dat die aan haar gerief komt. Als ik zeg ..goed geld", dan is dat ook zo bedoeld, want Julian is duur. Het gevolg is. dat hij dan ook maar alleen in de duurste en sjiekste gelegenheden van Los An gelos is te vinden. Julian is een knaap, die uiterlijke perfektie nastreeft, gekop peld aan een lekker luxe leventie. Als toeschouwer krijg je sympathie voor de knaap, temeer daar zowaar de ze Julian (een uitstekende rol van Ri chard Gere) ook nog in staat blijkt ver liefd te worden Maar daarmee komen de moeilijkheden ook. want Julian Kay heeft jaren achtereen met het grootste gemak kunnen „geven", emotieloos en met vakmanschap. Als hij echter zelf de liefde plotseling ontvangt van de vrouw van een senator (uitstekend vertolkt door Lauren Hutton), mist hij de kunst om dat meteen te herkennen als iets anders dan de zakelijkheid, waarmee hij zijn cliëntele pleegt te benaderen. Verward als Julian is raakt hij echter 'NI STER S ers i1 •mt] orige week las ik een bericht, o. f ik lang over heb nagedacht, vond plaats in Belgié, het opese land, waar alles eerder iint te gebeuren dan el- Ministers zijn daar gegij- Niet op de harde konfronta- anier, maar gewoon: minister ïen. deur op slot en er niet uit voordat bepaalde belof- wart op wit staan Geen losse iaten in de handgeen 'gbrieven, geen maskers oei, gewoon als gentlemen er elkaar. dat bericht heeft mij iets aan en 'k hetD zoals gezegd nagedacht over tal van mo eheden, die deze vriendelijke tredings-taktiek voor ons ei- aardige vaderland heeft te len. '9 nou niet, dat onze ministers hevertjes zijn, dat ze geen üng verdienen, want dan hebt kranten toch wel bar slecht zen. Zelfs het roemruchte van fietsend Nederland, van Agt, ontkomt er niet aan. wees nou eerlijk. Wat heeft - hooggeachte minister-pre nt méér gedaan dan alleen fietsen, eredoctoraatje halen merika en een ereburger- P krijgen van zijn bloedeigen rop waar ie na zijn geboorte meer een voet binnen de eentegrenzen heeft gezet hóóru mompelen. Inderdaad, leeft meerdere malen zijn deigen CDA voor schut gezet, dat is geen verdienste, om gijzeling te kunnen voorko- Nee, Dries van Agt mag best zwart op wit verklaren, dat hij the zijn fiets op de stal van lu eilige Landstichting zal zetten ,|2j ich nu eens daadwerkelijk, zij de valreep, aan ons aller n"e®<? te wijden iar goed, als u Dries een te f hart toedraagt, zullen we hem voorlopig maar laten fietsen, want er zijn andere kandidaten genoeg. Wat te denken van me neer Wiegel, die altijd zo zelf verzekerd de mening van de men sen in het land vertolkt? Denk nou eens eventjes na: was dat echt uw mening ook? Meneer Dutman met de pet heeft de beste reden om de heer Wiegel te gijzelen en hem te laten beloven al die hon derdduizenden ambtenaren met rust te laten, omdat ze het al moei lijk genoeg hebben. Deze week manneke Pais ge hoord over al die onderwijs be zuinigingen. Aan de ene kant zou je hem zo inschrijven voor die kur- sus.spreken m het openbaar" om hem hethelder formuleren" als nog bij te brengen, maar ik denk, dat al die onderwijzers en onder wijzeressen hem best eens een tijdje onder beheer willen hebben om hem op andere gedachten te brengen. En zo zou ik nog uren kunnen doorgaan. Maar ik denk, dat we de voornaamste bezuinigers wel hebben gehad. Tja, Alberda is er ook nog, maar die trekt altijd een gezicht van ,,ik kan er ook echt niks aan doen hoor, mijn collega's willen het nou eenmaal zo" Die man bezit zijn ziel m lijdzaamheid, die kun je niet ook nog eens gaan gijzelen om hem tot andere ge dachten te brengen. Woningbouw. Hoe heet die me neer ook al weerBlokhut van Nou ja, u weet wie ik bedoel Die man hoor je eigenlijk nooit. En toch maar steeds te weinig huizen bouwen. Soms heb ik wel eens de indruk, dat die man al jaren door de rest van het kabinet wordt ge gijzeld Gijzelen op een vriendelijke manier. Op z'n Belgisch. Het lijkt me een aardig idee toe. Maar dan bedenk ik opeens, datje eigenlijk niet al die moeite hoeft te doen. N ig even de tanden op mekaar en di broekriem aantrekken Vol gt nd jaar komt een frisse ploeg aa igetreden om puin te ruimen. W\' hebben nog tijd genoeg om onze gijzelmgs-slachtoffers uit te kiezen, nietwaarDe jongens van dit kabinet hebben het eigenlijk al moeilijk genoeg om ons voor de totale ondergang te behoeden. Ze doen zó hun best1 Dat is mis schien het verschil met België. V. ook nog verwikkeld in een onderwereld misdaad, waarvan hij de schuld krijgt Het is dat thriller-gegeven, dat de film vooral in het tweede gedeelte een nieuwe dimensie geeft, maar aan de andere kant is het slot weer wat te rom melig Paul Schrader heeft van „American Gigolo" een vrij gave film weten te ma ken, perfekt van aankleding en stijl. On derhoudend van toon. ondanks het moralistische kader, waaraan hij ook nu weer niet ontkomt. Belangrijk is ook dat hij niet klakkeloos een bestseller ter hand neemt, maar op kreatieve wijze zelf zijn filmverhaal schrijft en daar ook in slaagt Er zijn tal van regisseurs ge weest. die dat niet na kunnen zeggen. (Grand 1, 121 minuten, 16 jaar). BRONCO BILLY Eigenlijk weet ik niet goed wat ik moet denken van de nieuwste film van regisseur/acteur Clint Eastwood. „Bronco Billy" is de titel en het draait allemaal rond een cir- cusdirekteur (Bronco Billy, gespeeld door Eastwood zelf), die van dorp naar dorp trekt om een schamele kost met zijn circusgenoten te ver dienen. Op een gegeven moment komt een rijke, van huis weggelopen jonge vrouw in het spel (een rol van Sondra Locke), die onderweg door het circus wordt op gepikt en noodgedwongen meetrekt als assistent van Bronco Billy, die in het circus onder meer optreedt als pijlsnelle messenwerper en all round cowboy. Er lopen in deze film, die Eastwood zelf regisseerde en waarvoor hij ook het scenario schreef, twee verhalen door elkaar heen Aan de ene kant is dat het verhaal van de circus-avonturen, het doorsnee wel en wee, aan de andere kant de intrige rond het rijke meisje, op wiens erfenis door stiefmoeder en diens minnaar wordt geaasd, bijgestaan door de qekke echtgenote van het meisje De plotselinge verdwijning van het meisje worat nogeiijk op prijs gesteia, vooral als de gekke echtgenoot in zijn dwaasheid bekend haar te hebben vermoord en tenslotte in een gekke nhuis belandt Daarmee is het verhaal nog niet ten einde, want natuurlijk blijft tegenspoed het circus achtervolgen na de komst van het meisje, dat een soort haat-lief de verhouding heeft opgebouwd met Bronco Billy, de ijzervreter met het gou den hart. Natuurlijk komt het allemaal best voor elkaar, zelfs nadat het circus in brand is gevlogen, want ook déar is hetzelfde gekkenhuis goed voor En tenslotte is het ook duidelijk, dat stiefmoeder en co achter het net vissen. Clint Eastwood heeft zich als regis seur de laatste jaren aardig kunnen handhaven. Een recent voorbeeld was „De prijsvechter", waarin hij een aap als compagnon introduceerde Die film kwam plezierig over, had soms flitsen de dialogen en de nodige knokpartijen om alles in een redelijk Eastwood- evenwicht te houden. MetBronco Billy" zit het een tikkeltje anders. Hoewel het verhaal op zich best aardig is en de vertolkingen in de meeste gevallen pittig en geloofwaardig genoeg, mist.Bronco Billy" de flair, die zijn andere films wel had. De flair van overmoed, zorgeloosheid, vermengd met onmiskenbaar plezier In „Bronco Billy" komt dat allemaal wat moeizamer over. ook al is het duo Eastwood en Locke ook nu weer erg aardia om bezig te zien. Ik denk dat Eastwood de fout maakte eens een serieuze film te willen maken en daarbij ook het vleugje humor niet weg wilde laten Het gevolg van deze opvatting is een tweeslachtigheid die op sommige momenten bepaald storend genoemd kan worden. De dramatische aspekten worden niet echt uitgediept, zodat de karakters beter uit de verf komen, herkenbaar worden De fikse vleug dramatische romantiek tussen de gezellige humor door maakt van „Bronco Billy naar mijn smaak een film. die aan een keukenmeidenroman doet denken. Daarbij komt. dat het echte Eastwood- publiek terecht teleurgesteld zal zijn door het gebrek aan echte aktie, hét kenmerk van de meeste Eastwood- films „Broco Billy" zou je kunnen type ren als een lieve film, waarin Eastwood probeert zich een ander ker had gezien, te blijven boeien, mede door voorreffelijk kamerawerk en knap pe trucages Kaufman maakte later een film, die eveneens imponeerde „The Wanderers" (1978( (Nachtvoorstellingen Duo 2. 115 minu ten, 16 jaar) FILMS IN HET KORT American Gigolo. Nieuwste film van regisseur Paul Schrader (Blue Collar. Hard Core), die zelf ook het scenario schreef, Qua stijl en aankleding een perfekt gemaakte film over de mannelij ke hoer Julian Kay, die de liefde ont moet in de gedaante van een sena torsvrouw en niet weet hoe hij dat moet behandelen Kay (uitstekende rol van Richard Gere) raakt in een misdaad- komplot verzeild, maar de vrouw van de Scène uit American Gigolo, van regisseur Paul Schrader. hoofdrollen. Eerbiedwaardige namen, die de film echter onverdiend een aureool van eerbiedwaardirheid ver schaffen Anti-erotische porno, per versiteit en sadisme en dat twee- en een half uur lang. Ondanks het feit. dat de film in Amersfoort volle zaken trekt, geen film voor mensen met smaak (Grand 3. strikt 18 jaar, 150 minuten). De linkshandige uitzendkracht. De ouderwetse humor van de Ameri kaanse komiek Jerry Lewis in een gloednieuwe film. „Hardley Wordking" is niet de beste van Lewis, maar voor wie Donald Sutherland (rechts) in Invasion of the body snatchers". imago aan te meten, maar daarin nauwelijks slaagt. Hij heeft gewoon zijn gezicht niet mee. Wat óver blijft is een soort filmsalamander onder het motto: „Jantje lacht en Jantje huilt". (Cinema 1, alle leeftijden). INVASION OF THE BODY SNATCHERS Regisseur Philip Kaufman maakte in 1978 een redelijk geslaagde remake van Don Siegel's ..Invasion of the body snatchers' Met Donald Sutherland in de hoofdrol als Matthew Bennell. in- spekteur van Volksgezondheid, die wordt gekonfronteerd met een invasie van merkwaardige zaden, afkomstig van een stervende planeet, die ten slotte volkomen geïsoleerd overblijft als alle andere mensen inmiddels door die zaden zijn gebruikt om te kunnen over leven. Kaufman slaagde er in om de toeschouwer, die ook Siegel's klassie- senator blijft hem trouw (Lauren Hut ton). Een wat onduidelijk slot misstaat deze overigens boeiende film. waarin Schrader het niet kan nalaten het ge heel met een ietwat moralistische saus te overgieten (Grand 1. 121 minuten. 16 jaar). Zombies. Een noaal onfrisse imita tie van de Italiaanse regisseur Lucio Fulci van de nog niet in Nederland uitgrachte „Uawn of the dead" van George A. Romero (Het vervolg op „Night of the living dead"). Wie deze laatste film trouwens heeft gezien, zal in „Zombies" de nodige bekende scènes ontdekken, want er is nogal wat door de Italianen gejat Te bloederiqe horror, zoals men in Italië blijkbaar het liefst ziet Niet voor leugdige kijkers (Grand 2, 91 minuten, zestien jaar) Caligula. Onsmakelijke spektakel film rond de wrede keizer Caligula van Rome met Malcolm McDowell, Peter O'Toole en Sir John Gielgud in de LEUSDEN - Aanstaande zaterdag 6 sept, van 10 tot 12 uur start een nieuwe kursus timmeren bij Blijhof aan de Ansfriduslaan 49. Ton Kool en Rob v, d. Burg. die deze kursus gaan leiden, willen jongens en meisjes vanaf 10 jaar, die iéts meer willen dan alleen een paar spijkers in een plankje slaan, leren op een verant woordde manier met gereedschap op te gaan Het ligt natuurlijk ook in de be doeling dat er leuke werkstukjes ge maakt worden. De kursus wordt eens in de veertien dagen gegeven. Aangezien nog niet bekend is hoelang de kursusduur is. wordt per keer betaald. Voor leden van Blijhof kost het 1.50 per keer, niet le den 2 ,50 Deze week zijn de kreatieve kin- derdubs weer begonnen, te weten op dinsdag van 4 tot 5 30 uur voor de8 en 9 jarigen en op donderdag van 4 tot 5 uur voor 6 en 7 jariqe kinderen. Oo beide dagen is nog volop plaats De kinderen kunnen opgegeven worden bij Karin Oskamp, tel. 942015 (8 en 9 jaar) en bij Marianne Kleuters, tel. 943516 (6 en 7 jaar). Op de kursus worden velerlei han- denarbeidsaktiviteiten gedaan, terwijl ze ook geleerd wordt op de juiste wijze met gereedschap om te gaan De kos ten zijn beslist niet hoog Voor slechts 25 - kunnen de kinderen tot half de cember aan de slag (15x). Ze moeten wel lid van Blijhof zijn. het lidmaatschap kost 15 - per jaar en geldt voor het hele gezin. LEUSDEN/CENTRUM - Mogelijk voorlopig als laatste in de lange rij van jaarvergaderingen is die van de Bin nensport Vereniging Leusden (biljar ten). die op vrijdag 12 september om 20 00 uur begint in het clubgebouw aan de Zwarteweg 16a De BVL groeide tot 73 leden uit in het afgelopen verenigingsjaar. dat overwegend gun stig is verlopen. Onder punt 7 van de verqaderaaenda (bestuursverkiezing) wordt voorgesteld het bestuur van 7 op 5 personen terug te brengen Deze „bezuiniging" wordt mogelijk door het aftreden van de heren Van Grol en Bunnik Voorzitter Beiier is eveneens aftredend en hij stelt zich niet opnieuw beschikbaar Het bestuur draagt als oo- volger voor de heer L Punt. die als wedstrijdleider van de huiscompetitie opgevolgd zal worden door de heer J W te Roller Het bestuur van de sectie wedstrijdbiljarten (de heren W. Schepers. W. B. J. Morsink en A G. Verrijp) is bereid aan te blijven LEUSDEN - Zondagmiddag 7 september a.s. zal het voor de ne gende maal zijn dat de Werkgroep Latent Talent in Leusden een Open daa oraaniseert als start van een cursusprogramma voor het najaar 1980 dat ca. 93 mogelijkheden bevat voor deelname. De Open Dag wordt dit jaar gehou den in de Boerderij „Groot Krakhorst, van 14 00 tot 17.00 uur. Tijdens deze manifestatie zullen docenten en kur- sisten demonstraties en toelichtingen geven op hun kursusprogramma. Door kursisten van Jazz-Gymnastiek o.l.v mevrouw Doornekamp zal een uitvoe ring worden gegeven. dat een zorg zal zijn best amusant (Grand 4. alle leeftijden). De losbol. Jean-Paul Belmondo in een Franse aktie-komedie van regis seur George Lautner Lautner. die in het verleden uitstekende policiers met een komische ondertoon heeft gemaakt, slaat echter met „Le guignolo" de plank enigszins mis. Belmondo is typisch een Franse komiek, die wel heel hard schreeuwt, bluft en stunts uithaalt, maar zodra je hem in een wat harder verhaal plaatst (met de nodige bloedspetters) klikt het niet Bovendien hebben de scenarioschrijvers niet bepaald de meest originele stunts en gimmicks be dacht, zodat het totaal niet boven de middelmaat uitkomt. We hebben betere van Belmondo gezien, maar dat neemt niet weg dat de liefhebbers van dit ge nre zich toch best zullen kunnen amu seren (Grand 5. alle leeftijden). Bronco Billy. Clint Eastwood's nieuwste film, door hemzelf geschreven en geregisseerd Het verhaal van een nogal stoere, maar eigenzinnige cir cusdirecteur (Clint Eastwood), die met z'n circus verwikkeld raakt in een er fenis-intrige via een rijke jonge vrouw (Sondra Locke) zonder het zelf te we ten Aan de ene kant het redelijk humo ristische wel en wee van het circus, met aan de andere kant een keukenmei- den-romantiek. die van „Bronco Billy een nogal tweeslachtige film maakt zonder de welbekende Eastwood-ak- tie En dat laatste is spijtig, want het had de film net de vaart kunnen geven, die het nodig heeft om steeds te kunnen blijven amuseren Clint Eastwood in LEUSDEN/CENTRUM - Onder de kinderen, die de open dag van de pony manege bezochten, werden lotjes uit gedeeld. Wie lot nummer 314 bezit, is winnaar geworden van de 1 e prijs. Drie 2e prijzen vielen op de nummers 214.196 en 288 en wie nummer 275.313.210,299 297.269.202.201. 286 of 240 in handen heeft gekregen, heeft aanspraak op een 3e prijs. Op Calabrie 33 kunt u voor de prijzen te recht (tel 942596). een verkeerde rol. Lief en soms leuk gemaakt, maar that's all (Cinema 1alle leeftijden) Cruising. Al Pacino in een goede rol als hetero-politieman, die door z'n chef de homo-wereld van New Yorks West JVillage wordt ingestuurd om een psy- chopatische homo-moordenaar op te sporen. De agent komt in konflikt met zichzelf, maar weet de moordenaar te vinden Regisseur William Friedkin (The French Connection. The Scor- cerers) is nooit vies geweest van keiharde filmtaal en ook in „Cruising" laat hij die voorkeur blijken Toch is „Cruising" eerder een wat te hard op geblazen ballon, die al snel uit elkaar klapt. Gewoon een glad gemaakte poli- cier met het wat ongewone homo-we reldje in leer als bizar en kleurrijk decor, ook al begint dat op den duur behoorlijk te vervelen (Cinema 2. 100 minuten 16 jaar) Twee door het dolle heen. (Crime busters). Bud Spencer en Terence Hill als twee politieagenten volop in aktie. Eén van de betere films van dit edele knokduo (Euro. alle leeftijden). Invasion of the body snatchers. Philip Kaufman's boeiende remake van Don Siegel's klassieker Donald Sut herland in de bij vooroaat verioren strijo tegen indringers uit de ruimte. Knappe vermengeling van horror en science fic tion. (Duo 2. 115 minuten. 16 jaar. nacht voorstellingen). Overige films. Duo 1 brengt deze week weer eens een reprise van „Deep Troat", de film waarmee Linda Lovela ce befaamd werd Niet. zoals de vorige keer. in speciale lunchvoorstellingen, maar voor de liefhebbers desondanks wellicht toch een smakelijk toetje. (18 jaar). „Fighter Pilots" is de titel van een mij onbekend werkje van de mij onbekende regisseur Franz Markx met Will Roberts en John Hardy in de hoofdrollen, twee namen, die al evenmin op mijn lijstje bekende acteurs staan Het is een oor logsfilm en wellicht gaan de harten der specifieke liefhebbers daarom wat sneller kloppen. Het geheel speelt zich af in Noord-Afrika in 1942. Na de nodige gevechten raken een Duitse en een Engelse piloot in de barre woestijn op elkaar aangewezen en moeten ze sa men de bewoonde wereld proberen te vinden. Maar het blijft natuurlijk oor log (26 jaar. Duo 2). Voor wie „Deep troat" te diep gaat is er nog altijd in de nachtvoorstellingen van Duo 2 de film „Erotische capriolen van een deurwaarder een doorsnee Duits werkje van ene Günther Otto (18 jaar) filmagenda Filmagenda voor Amersfoort van don derdag 4 september t/m woensdag 10 september 1980 GRAND 1 Grand 033 - 14632 AMERICAN GIGOLO. 16 jr Dagelijks 13.45-18 45-21 30 uur. Zondag: 13 45- 16 15-18 45-21.30 uur GRAND 2 ZOMBIES. 16 |r Dagelijks 13 45-18 30- 21 15 uur. Zondag 13.30-16 00-18.30- 21.15 uur GRAND 3 CALIGULA. Strikt 18 jr Dagelijks 13.30- 20.00 GRAND 4 DE LINKSHANDIGE UITZENDKRACHT al Dagelijks 13 45-18.45-21.30 uur Zon dag 13 45-16 15-18 45-21 30 uur CINEMA 1 Cinema 033-18900 BRONCO BILLY al Dagelijks 13 45- 18.45-21.30 uur Zondag: 1345-16.15- 18 45-21 30 uur CINEMA 2 CRUISING 16 jr Dagelijks 13 30-18 30- 21 15 uur Zondag 13 30-16 00-18 30- 21 15 uur EURO Euro 033 33655 TWEE DOOR HET DOLLE HEEN. a I Za terdag en woensdag 18.30-21 15 uur. Zon dag 13.30-16.00-18.30-21 .5 uur. Overige dagen 13.45-18 30-21 15 uur MIJN VRIEND DE WALVIS, a I Zaterdagen woensdagmiddag 13 45 uur. DUO 1 Duo 033 - 16572 DEEP THROAT 18 jr Dagelijks 14.15- 19 15-21.30 uur Zondag 1415-j &.ij*- 19 15-21 30 uur DUO 2 FIGHTER PILOTS 16 jr Dagelijks 14 00- 1900-21 15 uur Zondag: 1400-16 15- 19 00-21 15 uur DUO NACHTVOORSTELLINGEN vrijdag en zaterdagavond 23.45-24.00 uur. DUO 1 DE EROTISCHE CAPRIOLEN VAN EEN DEURWAARDER 18 jr 24.00 uur DUO 2 INVASION OF THE BODY-SNATCHERS 16 jr. 23 45 uur

Leusder Krant | 1980 | | pagina 15