>2 „Jammer, dat er geen principe-besluit is genomen Twee halve dagen per week ieder half uur Geen vrouwen in hogere functies bij gemeente (V JAN WAGENAAR (VVD) OVER VERSNELLING: Busje tussen Zuid en Centrum: RO/CML vergadert Bijeenkomst PL: „Wat met Leusden na tweede fase?' VANDAAG UIIG miSIIEIt KRANT ABZ vergadert maandag NU 2 keer per week Leusder Krant Geen samenspel met Amersfoort D Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden 99 FOTO-KOPIE NODIG? Verantwoordelijk reda kleur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaaliaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Cent rum Telefoon (033-) 941495 DONDERDAG 4 SEPTEMBER 12e JAARGANG NO. 39 1980 83 (Van de redaktie) LEUSDEN - Voorzitter Wagenaar toonde zich tijdens de commis sievergadering van Openbare Wer ken en Ruimtelijke Ordening een teleurgesteld man. Nauwelijks te ruggekeerd van vakantie werd hij gekonfronteerd met het feit, dat de raadsleden nog steeds geen prin cipe-besluit hadden genomen ten aanzien van de gevraagde versnel ling van de tweede fase-woning- bouw. De wethouder: ,,Wat jammer dat er geen principe-besluit is ge nomen. En dat terwijl de zaak zo een voudig is. Het is allemaal niet over gekomen zoals ik het had gewild.'' Dat wilden de commissieleden best geloven, maar erg onder de indruk waren ze aanvankelijk niet van het verhaal van Jan Wagenaar. ORGELS Wethouder Wagenaar hield een gloedvol betoog Hij had er begrip voor, dat er natuurlijk veel vragen waren bij de raadsleden over de konsekwenties van de versnelling ..Maar,"' zei hij, ,,de procedure die we nu volgen, is beslist niet de juiste Het heeft geen enkele zin om nu alle orgels los te rukken ten aan zien van die versnelling zonder dat we weten of de raad er achter staat We draaien de zaak nu om. Eerst gaan we een hele hoop overhoop gooien om antwoorden op alle vragen te krijgen, terwijl we toch nog mooi de kans lopen, dat de raad nee zegt. Dat betekent dan. dat we veel geld uitgeven voor niets Het is veel beter om als raad te zeggen akkoord, in principe zijn we het er mee eens. dat er versneld wordt, maar dan moet wel aan die en die voorwaarden worden voldaan Op die manier kunnen we verder werken Dan weten we waar we aan toe zijn." WONINGNOOD ,En dan hebben we het natuurlijk nog niet eens gehad over het belangrijkste aspekt van deze zaak. Nederland gaat al tientallen jaren gebukt onder een ernstige woningnood. En nu hebben we de kans om maar liefst zeshonderd ge zinnen twee jaar eerder aan een woning te helpen, en dan moeten we dat met z'n allen zo snel mogelijk proberen te doen Ik neem tenminste niet aan, dat u daar tegen bent." De commissieleden zaten even met hun mond vol tanden, want niemand had de behoefte om tegen woningnood te zijn. Harm Offereins (GPV/SGP) ..Natuurlijk heb ik geen enkele moeite met die zeshonderd woningen. Maar ik heb het al eerder betoogd en ik wil dat nog wel eens weer herhalen Ik vraag me echt af of de provincie er nu pas achter is gekomen, dat er woningnood heerst in Nederland Zijn Gedeputeerde Staten nu echt zo bewogen of is het geen nu wordt voorgesteld een dekking van eigen onvermogen? Mijn verwijt aan het college is. dat wat nu voor ons ligt in feite toch een principe-besluit is Als wij daar mee akkoord zouden gaan, dan zouden we alsnog een dergelijk besluit nemen Dat is niet korrekt en ik voel me dan ook een beetje beduveld Hij doelde op de samenvatting van de gecombineerde commissies, waarin de uitspraken van de raad waren vast gelegd De zin ..Alhoewel de commissie niet afwijzend tegenover de provinciale plannen staat, ontbreekt de informatie om voldoende gefundeerd een prin cipe-uitspraak te kunnen doen", was volgens Harm Offereins niet korrekt. ..Wij hebben gezegd pas een uitspraak te willen doen als we goed geargu menteerde antwoorden hebben op de door ons gestelde vragen Er is nu geen sprake van dat we al dan niet afwijzend staan tegenover de versnelling Wagenaar: ..Ik zal zo meteen moeten gaan onderhandelen in Utrecht over de voorwaarden Zonder principe-uit spraak van de raad sturen ze me zo terug, dat is toch duidelijk? Ik zou liever wat sterker in het zadel willen zitten als ik naar de provincie ga De nu gekozen procedure blijft voor mij een verkeerde. Nu moeten we veel moeite doen om onderzoeken te plegen om antwoorden op uw vragen te krijgen met het risico dat u alsnog nee zegt Marion Defares (PPL) Dat is na tuurlijk een loos argument Ook al zou de raad een principe-uitspraak hebben gedaan, ook indien niet aan de voor waarden kan worden voldaan kan de raad alsnog ,.nee zeggen en dan is Jan Wagenaar (VVD) óók alle moeite voor niets Wagenaars liberale fraktiegenoot Gerrit van Tiel ,,We zouden die zin in het voorstel kunnen wijziqen Als we nu zetten, dat we akkoord kunnen gaan met de versnelling onder voorwaarde, dat een bevredigend antwoord wordt gegeven op de gestelde vragen? Daar voelden de andere commis sieleden echter niets voor en voorzitter Wagenaar sloot de diskussie af ..Ik zal zo snel mogelijk proberen antwoorden te krijgen op uw vragen en dan komen we daarmee bij u terug Want er moet wel snel worden gewerkt Het heeft geen zin om hier maanden mee bezig te zijn Het verslag van de gecombineerde vergadering met de door Harm Of fereins gewraakte zinsnede werd verder zonder diskussie geaccep teerd. LEUSDEN - Wanneer de raad .daarmee akkoord gaat, dan gaat het eerder aangekondigde busje tussen Leusden Zuid en Centrum vanaf 1 ïïoktober aanstaande iedere dins dagmorgen en vrijdagmiddag een lalfuursdienst onderhouden. Het ^>usje van de Achterveldse firma Kleinveld, dat op aanroep stopt, gaat voorlopig voor een proefperiode van drie maanden rijden. In de raadsvergadering aan het eind van deze maand zal de raad gevraagd worden garant te staan voor het te ver wachten exploitatietekort Er is becij ferd dat het maximaal f 4000,- kan zijn Het bedrag wordt verminderd met het bedrag dat binnenkomt aan verkochte buskaartjes De tarieven zijn inmiddels vastgesteld Een enkele rit voor vol wassenen gaat/ 1.-kosten Een retour voor volwassenen kost 1.50 Voor een vierrittenkaart moet 3,- betaald worden Bezitters van een bejaarden pas en kinderen tussen vier en negen jaar mogen voor de halve prijs mee Kinderen onder de vier iaar gratis Het busje kan negen personen ver voeren Het rijdt dinsdagochtend tus sen kwart over negen en kwart over éen en vrijdagmiddag tussen half twee en half zes Deze dagen zijn gekozen om dat er op dinsdag markt is in Leusden- centrum en men op vrijdagmiddag ver wacht dat veel mensen inkopen voor het weekend zullen willen doen Het busje rijdt de navolgende route, ver trekpunt N H. Kerk aan de Arnhemse- weg - Prinses Irenelaan - Van Boetze- laar van uosterhoutlaan - van Uiepen- fet busje van Kleinveld. Onafhankeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes t 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaaliaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - De werkgroep Ruimte lijke Ordening van het C.M L vergadert volgende week dinsdagavond vanaf 20.00 uur in het gemeentelijk voorlich tingscentrum aan de Zwarteweg 16a Op de agenda staan de volgende acht onderwerpen 1 Opening 2. Verslag vergadering 12 augustus 1980 3 Mededelingen 4. Informatie betreffende: a 2e fase LEUSDEN - Progressief Leusden houdt aanstaande dinsdag (9 sep tember) een bijeenkomst over de vraag ,,wat met Leusden na de tweede tase?" Vanaf 20 uur kan iedere belangstellen de in de Hakhorst (Waarden 25a) deel nemen aan een bredediscussie over dit onderwerp, waaraan de fractie van Progressief Leusden behoefte zegt te hebben ,,Met het terugtrekken van de rigo- reuze uitbreidingsplannen in 1973 is de diskussie over eventuele uitbreidings plannen na 1985 opgeschort Met de publikatie van de ontwerpnota verreke ning van vraagpmten, als aanzet voor het structuurplan, is dit echter actueel geworden", aldus de fractie van Pro gressief Leusden in een persbericht, dat vervolgt ,,ln het geval Leusden een po sitief antwoord zou geven op de vraag van de provincie ten aanzien van de versnelling van de woningbouw, wordt b. resultaten schietproeven Vallei kanaal; c nieuwbouw gemeentehuis; d enquete Achterveld, e best. plan Rozendaa! f Bruinhorst 5 structuurplan-bespreking aange paste ontwerp-nota ..verkenning van vraagpunten" 6. Brief coördinatie-team d.d 2 sep tember 1980 inzake 2 inspraak-mo dellen 7 Rondvraag 8 Sluiting. Rozendaaliaan 9 Leusden-C. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr. .03420-16141 heim Scheltuslaan - Bavoortseweg - Centrumweg - Hamersveldseweg - Burg de Beaufortweg-Groene Zoom- Bavoortseweg - Maanweg - Prins Fre- deriklaan - Van Hardenbroeklaan - Prinses Margrietlaan - N H Kerk Arn- hemseweg Het busje gaat drie maanden op proef rijden, zo stelt het college zich voor Aan de hand van de resultaten zal bekeken worden of het de moeite loont om er vervolgens mee door te gaan de vraagstelling nog aktueler omdat daarmee de tweede fase in feite twee jaar eerder wordt afgerond Over deze onderwerpen wil de fraktie van PL graag met leden van partijen uit de combinatie, maar ook met andere geïnteresseerde Leusdenaren, van ge dachten wisselen Op de bijeenkomst van 9 september zal het PvdA/PPR-statenlid Jaap Roodenburg aanwezig zijn Rooden- burg is lid van de commissie ..Ruimtelij ke ordening in de Staten Daarom mag hij in staat geacht worden een aantal vragen over het provinciale beleid te beantwoorden En omgekeerd kan hij wat van de Leusdense gevoelen over brengen naar Utrecht Van één onzer verslaggevers LEUSDEN - In de hogere func ties van het ambtelijk apparaat in Leusden is geen enkele vrouw werkzaam. Vrouwelijk personeel bij de gemeente is voor het over grote deel werkzaam op het la gere niveau, .vat betreft de func tie-indeling. Dat valt af te leiden uit een staatje, dat aanstaande maandagavond op tafel ligt in de vergadering van de raadscommissie Algemene Be stuurszaken. Ten behoeve van de raadsleden is een overzichtje ge maakt van de functiegroepen waarin de Leusdense ambtenaren werken De groepen zijn genummerd van 1 tot en met 13, waarbij nummer 1 de laagste functiegroep is en nummer 13 de hoogste Alle vrouwelijke ambtenaren van de gemeente zijn werkzaam in de functiegroepen 1 tot en met 8 Van de 34 vrouwelijke ambtenaren werken er niet minder dan 25 in de laagste vier functie groepen In totaal werken er bij de ge meente Leusden 141 mannen en vrouwen De 107 mannelijke amb tenaren zijn verdeeld over de func tiegroepen 2 tot en met 13. De meeste van hen zijn werkzaam in de groepen 2 tot en met 9 In hogere functiegroepen (10 tot en met 13) zijn uitsluiten :i rtannen werkzaam Het zijn er 19 (van de redaktie) LEUSDEN - Tijdens de dinsdag avond gehouden diskussie rond de versnelling van de tweede fase. vroeg Marion Defares (PPL) zich af. hoe het overleg verloopt tussen de gemeentebesturen van Leusden en Amersfoort. Zij wilde graag weten of er sprake van samenwerking zou zijn. Voorzitter Wagenaar was daar nogal vaag over. „We hebben na tuurlijk overleg gehad met het ge meentebestuur van Amersfoort, maar er is besloten, dat we eikaars plannen niet zullen gaan begelei den". Geen samenspel dus. Structuurplan Leusden pag.3 Bloedafname Achterveld pag.5 Meester Hendriksen 80 jaar pag.7 Sport pag.9 Wetswinkel Amersfoort pag.11 Kantlijnpag.13 Spaanspag.13 Weekenddiensten pag.13 Kerkdienstenpag.13 Toneel in Amersfoort pag.14 Film in Amersfoortpag.15 DOKTERSDIENST: 033-943300 DE LEUSDER KRANT: twee dagen per week in Zuid, Centrum én Achterveld... LEUSDEN - Aanstaande maandag (8 september) komt de raadscommissie ..Algemene Bestuurszaken" voor de maandelijkse vergadering bijeen. De bijeenkomst begint om 20 uur en wordt gehouden in de raadszaal van het ge meentehuis. Hamersveldseweg 2 Op de agenda staat 1 Opening en inventarisatie vragen publiek.. 2 Mededelingen 3 Vaststellen verslag vergadering 11-8-1980 4 Informatie betreffende gemeente lijke herindeling provincie Utrecht, overzicht functies personeel waarin o.m verwerkt verhouding aantal mannen/vrouwen naar functieniveau 5 Versnelling woningbouw Leusden 6 Meerjarenanalyse 1981-1984. 7 Wijziging statuten Groenstichting Rozendaal 8 Wijziging diverse rechtspositiere gelingen 9. Busdienst Leusden-zuid/Leus- den-centrum 10 Wet Openbaarheid van Bestuur. 11 Rondvraag 12. Sluiting. D« leusdcr Krant bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdaa

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1