Amateurwielrenner Dick Willigenburg tiaar voor start 0 VOORSPEL Veldsport Roda zat. opgepast hting fergadert op 5 september „RODA46 DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1980 1e klasse A: Laren-DWSM Barneveld-Naarden Sporting '70-ASV Veensche Boys-Lelystad de Zebra's-Actif Achterveld-Zeist Hier wordt geknokt tussen twee ex- hoofdklassers (ASV en Actif), acht 1e klassers en twee teams, die uit de 2e klasse promoveerden (Barneveld en de Zebra's). Deze hutspot geeft wel enig licht in de duisternis, maar veel meer ook niet Nog even afwachten dus. Ook over Achterveld-Zeist is geen zinnig woord te vertellen. Beide ploegen haal den in de vorige wedstrijdenreeks 22 punten uit 22 wedstrijden en het doelsaldo was vrijwel gelijk. De Achter- veldse Kerkhofjes en hun maats moe ten maar eens laten zien, wat ze van plan zijn 1e klasse B. Domstad-Maluku Muda Soesterberg-Odijk Amsvorde-KVVA KDS-Roda '46 Schalkwijk-RUC Bunnik-DVSU Hier is de strijd helemaal open. De twaalf rivalen waren ook in de vorige wedstrijdenreeks 1e klasser en meer dan waar ook is hier de eerste klap een daalder (of meer) waard Roda (11e in 1979-1980) zal een hele goede beurt maken als KDS (4e) in bedwang kan worden gehouden. Zondagmiddag weten we meer de Acht van Barneveld was Dick even weg, maar hij werd terugge- door het peloton. HANDBAL Beide standaardteams van Impala liepen dit weekeinde een nederlaag op Thuisspelend verlo ren de dames (na een 5-2 voor sprong bij rust) met 5-7 van BSV 2 De heren verloren de uitwedstrijd tegen Celeritas met 3-13. Hal verwege was de score nog maar 3-4 TENNIS In het weekend van 20 en 21 september heeft de LTV de Eemelaar een uitwisselingstoernooi met Leusderpark (Amersfoort). Ter verhoging van de stemming wordt op zaterdagavond van 20.00 tot 22 00 uur een Indonesische maaltijd gereserveerd, met gezellig dansen na tot in de kleine uurtjes Zowel deelnemers als niet-deelnemers zijn welkom. De kosten van de maaltijd bedragen 12,50 en die kunt u betalen tegelijk met uw aan melding, die vóór 7 september dient te geschieden bij Tiny Witsenburg. Pater Stormstraat 10. Achterveld. SCHIETEN. Naast een toernooi voor KNSA-sportschutters organi seert de schietvereniging Prins Hendrik een alternatief toernooi voor niet-schutters. Sport- en per soneelsverenigingen in Amersfoort en directe omgeving kunnen met een viermanskorps gratis deelne men Schriftelijk aanmelden tot ui terlijk zaterdag 11 oktober bij de heer A. Weijel. Utrechtseweg 75, Amersfoort Er wordt in de knielende houdina over 12 meter geschoten met petit carabine. De minimum leef tijd is 20 jaar en de wedstrijden vin den plaats op woensdag 15 oktober vanaf 18.30 uur en zaterdag 18 ok tober vanaf 10.00 uur (bij voldoende belangstelling ook op woensdag avond 22 oktober) op de banen van Prins Hendrik aan de Stoovestraat AUTOSPORT De RAC-Amersfoort organiseert a s zondag (eerste start 13 00 uur) een puzzeltoertocht voor het hele gezin vanaf rest de Hak- horst Bij goed weer per fiets dn an ders per auto Leuke prijzen zijn be schikbaar en de deelnamekosten ad 2,50 kunt u betalen bij de start. LEUSDEN/CENTRUM - Langzaam maar zeker komt het veldsportseizoen weer op gang en met ingang van het aanstaande weekend zijn voet-, kort en handbal en hockey weer een vaste prik op de kalender. De afgelopen zo mer is goed in het water gevallen en zelfs van tennis - zomersport bij uitstek - kwam lang niet alles op zijn pootjes terecht Alleen de lang beloofde ten- nishal had echt uitkomst kunnen bie den. Optimisten, die beweren, dat er in de zomer maar één bui is gevallen, hebben in beginsel gelijk, maar dat buitje heeft wel van half juni tot begin augustus geduurd. De propagandisten vooractiviteiten in eigen land" had den daar toch wel wat aan mogen doen. Maar goed. de veldsporters gaan weer de wei m en hebben in de komende winter in ieder geval geen last meer van de reeds gevallen regen. Wat voetbal betreft lijkt Roda-zaterdag enigszins versterkt weer in actie te komen. Bij de zondag-collega's veranderde (vrijwel) niets en van dezelfde coupon een rokje geldt voor de S.V. Achterveld. Het korfbal-standaarddozijn, dat in het vo rige seizoen de promotie op het nip pertje miste, begint met frisse moed en Bert Brandsel als nieuwe trainer. Handbal-Impala (de dames promo veerden) won inmiddels de hoofdprijs: een spiksplinternieuw verhard speel veld en wie weet mettertijd een eigen kantineOok de hockey-heren promo veerden. Zonder een echte trainer en derhalve geheel als doe-het-zelver gaat het team in de landelijke 1 e klasse Leusden als sportstad promoten. Zo hoog speelde nooit eérder een lokale formatie! Verre reizen staan daar te genover tweemaal naar Groningen, een trip naar Herenveen en een uit stapje naar Assen - om de uitschieters te noemen - vragen bijna om een eigen reisbureau. Dames 1 lijkt eindelijk van plan om uit de 4e klasse hogerop te komen. Met twee nieuwe trainers moet dat mogelijk zijn, maar afwachten blijft voorlopig de boodschap. succes een gokje te wagen naar de uit slagen zijn er nog niet. Het betreft een strijd tussen tien ,,oude" 1e klassers en twee uit de 2e klasse gepromoveerde clubs (FC Horst en SEC) en derhalve koffiedik kijken' Neem bijvoorbeeld Ro- da-Veensche Boys De Leusdenaren eindigden in het vorige seizoen als 6e in de westelijke afdeling en de Nijkerker- veenders werden 3e in de oostelijke groep Wie pakt de eerste puntjes7 Misschien geeft het thuisspelen Roda een klein beetje voordeel ZONDAG Uit de begroting voor 1981 lichtten wij de navolgende raming van de ge- bruiksvergoedmg met betrekking tot de velden/banen/gebouwen: VV Roda'46 18 419,- Mixed Hockeyclub Leusden 15.359,- SV Achterveld 8.447.- LTV Lockhorst 7 242,- LTV de Eemelaar 4,828.- LTV Leusden 3.621,- KC Antilopen 3.014,- Tafeltennisclub Leusden 2.282,- Schaakvereniging Leusden 1.419.- Handbalclub Impala 547,- IJsclub Zwanenburg p.m. Hoe ingewikkeld de berekening is, leert het puzzeltje inzake de hockey club Vooralsnog vragen wij ons af. waar het halve veld op het Valleipark ligt Nog even gedacht aan het bij on derhoudswerkzaamheden goeddeels vernielde grasvliesveld, doch dat wordt afzonderlijk opgevoerd De geraamde gebruiksvergoeding bedraagt 2 541,20 voor een gewoon veld op het Valleipark, resp. 2.541,50 voor een noodveld aan de Centrumweg (twee dubbeltjes méér) en 3 923,- voor wat nog over is van het grasvlies- terrein De overige sportclubs hebben geen eigen" accommodatie, doch huren speelruimte in diverse voorzie ningen In de huurprijs is uiteraard de gebruiksvergoeding inbegrepen. Afd. Pupillen Roda F1 - Jonathan F1 0-0 Roda F2 - Jonathan F2 6-0 Roda E5 - Jonathan E7 0-0 Roda E4 - Jonathan E6 2-0 Roda E3 - Jonathan E5 1-1 Roda E2 - Jonathan E4 1-0 Roda D8 - Jonathan D8 2-0 Roda D7 - Jonathan D7 0-0 Roda D6 - Jonathan D6 0-4 Roda D5 - Jonathan D5 1-1 Roda D4 - Jonathan D4 1-4 Roda D3 - Jonathan D3 2-5 Roda D2 - Jonathan D2 3-1 Roda D1 - Jonathan D1 1-2 Patria E1 - Roda E1 0-6 SDVB F3 - Roda F3 8-1 PROGRAMMA PUPILLEN 6 september: Quick D1 - Roda D1 v. 12 15 Roda D2 - VVZ'49 D1 13 00 Roda D3 - Cobu Boys D1 12.00 VVZ 49 D2 - Roda D4 v. 12.00 VVZA D6 - Roda D5 v. 12.15 Roda D6 - Hoevelaken D6 13.00 Spakenburg D5 - Roda D7 v. 11 00 Roda D8-SEC D3 12 00 VVZA E1 - Roda E1 v. 11.15 TOV E1 - Roda E2 v. 10 00 Cobu Boys E1 - Roda E3 v. 10 15 Roda E4 - Soest E4 11 00 Hoogland E5 - Roda E5 v 10.15 Roda F1 - IJsselm vogels F1 10.00 Roda F2 - KVVA F3 10.00 Spakenburg F3 - Roda F3 v 10.00 Uitslagen 30 augustus: Junioren IJsselmeervogels A1 - Roda A1 2-2 Roda A2 - Jonathan A3 0-7 Roda B1 - Jonathan B1 1-1 Roda B2 - Jonathan B2 2-2 Roda B3 - Jonathan B5 2-2 Roda C1 - Jonathan C1 4-0 Roda C2 - Jonathan C3 10-0 Roda C3 - Jonathan C4 0-2 Roda C4 - Jonathan C5 7-4 Roda C5 - Jonathan C6 4-2 Programma 6 september: Desto A1 - Roda A1 v. 12 30 KWA A2 - Roda A2 v. 15 30 't Gooi B1 - Roda B1 v. 13.45 Roda B2 - Spakenburg B3 16.15 Roda B3 - HVC B2 15 00 Roda C1 - CDN C1 13.45 APWC - Roda C2 v 13 00 Roda C3 vrij Roda C4 - Amf. Boys C4 13.45 Roda C5 - VVZ 43 C3 15 00 Afmelden vrijdagavond tussen 19 00- 20.00 uur bij Albert Blankenstijn, tel. 944100. Programma afdeling zaterdag 6 sept. 1980 Roda 1 - Veensche Boys 1 16 15 Roda 2 - Bloemenkwartier 2 14 15 VVOG 6 - Roda 3 12 30 Roda 4 - SDCP 6 12.00 Tersch. Boys 5 - Roda 5 11.00 Roda 6 - WOP 8 10 00 SDVB 8-Roda 7 10.00 Roda 8 - Unicum 8 10 00 LEUSDEN - Bij het begin van de voetbalcompetitie worden allerlei voor spellingen gedaan omtrent het verloop van de wedstrijdenreeks In .Aftrap", een voetbalbijlage van de Barneveldse Krant, vonden wij een paar van die uit spraken. waarmee wij de zaterdagfor matie van Roda'46 wellicht van dienst kunnen zijn Wedstrijdsecretaris J v d Brink van Barneveld-zaterdag geeft Stroe en Veensche Boys de beste kan sen. met zijn eigen ploeg als gevaarlijke outsider Stroe-voorzitter J. F Rat- terman hield ook geen blad voor zijn mond en aanvoerder v d Kuilen knikte slechts instemmend bij de voorzitterlij- ke verklaring, dat Stroe en niemand an ders kampioen zal worden. Nu weet de Leusdense trainer Ruud Maas duidelijk, wat van hem verwacht wordt in Stroe. Wat voorzichtiger is de heer Van Beek van Veensche Boys, maar daar is hij dan ook (zaterdag)trainer voor Zijn team ziet hij hoog in de kopgroep eindi gen en hij verwacht de meeste con currentie van Barneveld en Stroe. Als deze koffiedikkijkers gelijk krijgen, rest voor Roda dus niet meer dan hoogstens een vierde positie. LEUSDEN/CENTRUM - De be langstelling voor wielrennen ligt in Leusden nog altijd beneden het lan delijk gemiddelde. Reeds bijna een kwarteeuw beheerst in Achterveld de Tour de Junior een week lang het dagelijks leven en al enige jaren zorgt onze „plaatselijke" radio verslaggever Heinze Bakker met zijn enthousiaste reportages over de Ronde van Frankrijk voor een kleine maand „tourkoorts", maar dat is dan ook alles en jammer voor de mi lieu-vriendelijke wielersport. Het probeersel van de wielerronde van Leusden lijkt mislukt. Het is althans op zijn minst twijfelachtig of de der de editie dit jaar nog plaats vindt. De Leusdense renners, toch al aange wezen op Amersfoortse clubs, ver liezen daarmee hun enige wedstrijd voor eigen publiek. Tot deze coureurs behoort Dick Wil ligenburg, in de kaartenbak van de plaatselijke Burgerlijke Stand te vinden met de voornamen Barend, Dirk, Pieter. Deze op 3 oktober jarige boerezoon (bouwjaar 1956) heeft min of meer ,,door omstandigheden" de wielrennerij als zijn favoriete sport gekozen. Door dat wat afgelegen ligging van de boerderij van zijn ouders - achter de Zandbrinkermolen tussen Leusden en Achterveld - moest hij al op zeer jeugdige leeftijd fietsend naar school Eerst hier en later in Barneveld en toen is het allemaal begonnen 's Morgens heen en in de namiddag terug. Altijd via Achterveld, welke weg hij ook nam Dat oostelijke deel van onze gemeente stond in de laatste volle week van juli volledig in de ban van de Tour de Junior en het kon bijna niet missen, dat Dick - met zijn dagelijkse „training" - zich op een gegeven moment ging aanmelden als deelnemer aan de wielerweek voor de jeugd. Op een gewone fiets, zoals toen gebruikelijk was. Het werd geen daverend succes, maar voor de 86e plaats in het eindklassement van de tiende Tour was een acceptabel ex cuus er werd nog niet in leeftijds groepen gefietst en 12-jarige Dick had veel concurrentie van 16-jarige jon gens De Leusdenaar bleek ook op de fiets een goede leerling, want zijn vierde (achtereenvolgende) Tour de Junior sloot hij af met een keurige 3e plaats RTC AMERSFOORT Willigenburg was inmiddels zo door de wielersport gegrepen, dat hij als 13- jarig jochie lid werd van de jeugd afdeling van de Ren- en Toerclub Amersfoort. Een jaar later, bij de as piranten, werd hij al driemaal winnaar en direct na zijn overgang naar de nieuwelingencategorie sloeg hij zijn eerste grote slag: Dick won het provin ciaal kampioenschap van Utrecht en drie jaar later zou hij dat grapje nog eens herhalen. Twee jaar bij de junioren leverden vier overwinningen op in open koersen en de overstap naar de ama teurs volgde in 1976. Opnieuw werd de Leusdenaar direct maar kampioen van de provincie Utrecht. Dick is een „voorzichtige coureur (an ders was hij misschien wel voetballer geworden, met alle risico's vandien) en hij mengt zich bij voorkeur niet in het i enorme gedrag bij een massale eindspurt. Hij is geen echte sprinter, maar rap genoeg voor de winst - dat is wel gebleken - als hij met een klein groepje vluchters voorop komt. De koers mag voor hem ook best zwaar zijn en voor een paar flinke stukken „vals plat" (lange geleidelijke stijging) gaat hij vast niet opzij. Lekker sleuren op kop is dan zijn lust en zijn leven, vooral als de concurrentie moet lossen. Vorig jaar kwam voor de Leusdense amateur reeds het begin van de door braak met 1e prijzen in Balkbrug, Och- ten en Scherpenzeel In het lopende seizoen zijn de resultaten nog veel be ter geworden. Viermaal (in het Gronin ger Haren, opnieuw te Ochten. in de Amersfoortse Ronde van Klein Zwit serland en onlangs nog te Oostzaan) fietste Dick zich naar de hoofdprijs en van de circa 55 koersen, waaraan hij tot nu toe deelnam, finishte hij 37 maal bij de eerste 10 Het open wegseizoen eindigt voor hem eind september en de kans op nog meer successen is zeker aanwezig Dick Willigenburg doet (en laat) veel voor zijn sport. Hij leidt een vrij rustig leventje, eet en slaapt goed en traint bijna dagelijks een uur of wat De nodi ge kilometers fietst hij bijeen in zijn on geveer 60 koersen per seizoen Daar naast helpt hij thuis op de boerderij, in de wintermaanden (naast een skiva kantie) wat meer. Of Dick getrouwd is9 Nee, daar heeft hij (nog) geen tijd voor gehad en waar zou hij het beter kunnen hebben dan bij moeder thuis aan de Asschatterweg 260? Dick Willigenburg (3e van rechts) in 1972 als deelnemer aan de Tour de Junior. LEUSDEN/CENTRUM - De Raad in Advies van de stichting voor II- lamelijke opvoeding en sport .eusden" komt op maandag 15 jptember in vergadering bijeen. Dat ebeurt vanaf 20.00 uur in de ge- eentelijke kantine aan de Zwar- weg 14. Die Raad van Advies be aat uit afgevaardigden van de 23 aatselijke sportclubs, die bij de lortstichting zijn aangesloten. De irgadering is openbaar, zodat dere geïnteresseerde welkom is. oda'46 gaf in haar laatste jaarver- idering een goed voorbeeld door iar leden op te roepen tot het bij- onen van de praatavond en niet al en vanwege agendapunt 3: infor- atie over het sport-medische ad- escentrum. Er komen veel meer >or de plaatselijke sportvereniging elangrijke punten op tafel. -EUSDEN/ACHTERVELD - Het is 'er bijna zover. Nog 2 nachtjes sla- n voor de zaterdagvoetballers en 3 hun zondagcollega's. Dan be de nieuwe competitie: de weke- strijd om 2 simpele puntjes met of tegenslag. Het enige vast- feit is dat alle ploegen met schone lei beginnen. Voor de zaterdagse 1e klasse A staan op het programma VOP-DVSA Eemnes-FC Horst Unicum-Hees Roda-Veensche Boys SEC-Hulshorst Stroe-Barneveld Veel aanknopingspunten om met enig De op zondag spelende 1e klassers krijgen het navolgende openings programma voorgeschoteld:

Leusder Krant | 1980 | | pagina 9