Pioniers enthousiast over wonen boven winkelcentrum De Hamershof is ook een woonwijk SEPTEMBER 1980 DE HAMERSHOF 7 ENTHOUSIAST "Ik wil de buren er wel bij halen, je zult horen dat die even en thousiast zijn als wij over het wo nen in de Hamershof", zegt Ber- nadette Bruyn, als ik haar en haar man Joost vraag hoe de ervarin gen tot nu toe zijn Omdat ik niet bezig ben met een huis-aan-huis BOODSCHAPPEN DOEN Joost en Bernadette hebben al lebei een full-time baan. ..Het is heerlijk om als je thuis komt. nog snel even ..beneden" boodschap pen te kunnen doen en alles vers in huis kunt halen. Je rot sjouwen met zware boodschappentassen is er voor mij niet bij." Ook één van de voordelen die Bernadette naar voren brengt. Precies anders dan ik gedacht had. blijkt het echtpaar Bruyn zich in de Hamershofwoning ,.erg vrij" te voelen. Inderdaad, vanuit de kamer kijken we uit over een erg groot balkon, (nu nog kaal. volgend jaar een dakterras) en veel verderop, aan de overkant van de Hamersveldseweg woont de overbuurman Als ik vraag of er dan helemaal geen nadelen zijn verbonden aan de woning, weet Joost er na diep nadenken wel één. Zijn auto parkeren is tot nog toe een probleem geweest Mede doordat nog niet alle parkeerplaat sen gereed waren, was het elke keer weer zoeken naar een plekje voor de auto In de tijd dat hij nu in. of moeten we zeggen ..op' de Hamershof woont, heeft hij al drie keer parkeerschade opgelopen Zoals meestal bij dit soort schade gevallen. hebben de veroorzakers van de schades zich niet gemeld. EERSTE BEWONERS De allereerste bewoners van de Hamershof waren Roland en Marly Hessels. Met wat feestelijk vertoon kregen ze de sleutel van hun huis op 17 maart. Drie dagen later trok het tweetal daadwerkelijk in de woning, ook gelegen aan de Im- kershilt, de ..straat" die evenwijdig aan de Hamersveldseweg loopt. Roland is niet thuis. Marly wil ech ter best iets vertellen over haar er varingen tot nog toe. Ook zij noemt als eerste het grote gemak van het bij de hand hebben van allerlei winkels. Belangrijkste reden om een huis in de Hamershof te kopen was voor het jonge echtpaar het feit dat het huis snel betrokken kon worden op het moment dat men op zoek was naar een woning. De re latief gunstige prijs van de Hamershofwoningen gaf de door slag. Ook Marly zegt dat het rustig wonen is in de Hamershof. Inder daad. als ik naar buiten kijk. zie ik zelfs geen huis in de onmiddellijke omgeving staan. Marly heeft er dan ook beslist geen spijt van dat ze de woning gekocht hebben. Het fijne van de woning vindt ze dat het huis een indeling heeft, zoals een .huis in een straat' Inder daad lijken de Hamershofwonin gen in niets op een flat. het zijn gewoon huizen ,,die de hoogte in zijn getild", aldus de woorden van de makelaar die de Hamers hofwoningen moet verkopen Het enige wat echter aan een dergelijk huis mankeert is een tuin. ..Al hoewel ik van huis uit een grote tuin gewend ben. mis ik hem toch niet" zegt Marly, die er direct aan toevoegt toch geen tijd te hebben om een tuin te onderhouden, om dat zij en haar man allebei werken. ONDERNEMERS Een aantal woningen in de Ha mershof zijn verkocht aan de on dernemers die in de winkelwijk hun bedrijf hebben Niet zoveel als de realisator van de Hamershof mis schien wel gehoopt had. maar toch zijn er nog een vijftiental onderne mers of hun personeelsleden die het koopcontract voor een Ha mershofwoning inmiddels gete kend hebben Een enkeling woont er inmiddels ook al. Eén van hen is juwelier W Rosenboom Hij is er wat woning betreft op vooruit ge gaan. komende van de Biezen- kamp heeft hij nu, volgens zijn zeggen, de grootste woning in de Hamershof Ook zijn twee kinde ren van 12 en 13 jaar, hebben het in hun nieuwe woning best naar hun zin, ze gaan hun eigen gang en zijn geen handenbindertjes meer, zegt dhr. Rosenboom. Be langrijkste overweging voor hem om naar de Hamershof te verhui zen was wel het feit dat hij „lekker dicht bij zijn werk" ging wonen. Gevraagd naar zijn ervaringen tot nog toe. zeg hij, dat die beslist goed te noemen zijn. ..Ik heb het idee dat ik hierboven gewoon in een straat woon, het bevalt mij hier dan ook best." zegt de altijd la chende juwelier. BEDENKINGEN Toch bleek niet iedere bewoner van de Hamershof even en- usiast over het wonen in de wijk. Al gebiedt de eerlijkheid te zeggen dat ik er slechts één ge troffen heb die toch wel wat be denkingen had ,,Zet mijn naam maar niet in de krant, dat is ner gens voor nodig", reageerde één van de bewoners, gevraagd naar de ervaringen tot nog toe in de nieuwe woonwijk Het blijkt dat de wat negatieve opstelling vooral te maken heeft met het feit dat veel last wordt ondervonden van de bouwactiviteiten die nog steeds gaande zijn en van het gebrek aan privacy Vooral de zondag blijkt voor veel jeugdige en ook oudere Leusdenaren gebruikt te worden om vaak op hinderlijke wijze te gaan,,sightseeèn" in de wijk Eén ding mag je wel groot in de krant zetten zegt de betreffende bewo ner. „In iedere woonwijk in Leus den zijn er voorzieningen voor kin deren. zoals klimrekken. zandbak ken etc Hier is echter helemaal niets Inmiddels is juist over dit laatste al contact met de gemeente opgenomen, die gaat bekijken of er nog iets aan deze situatie te doen is. VERKOOP Van de 103 woningen die dus half oktober allemaal zijn opgeleverd waren er in de laatste week van augustus 34 bewoond. De wijk maakt derhalve nog een erg ver laten indruk, temeer daar er nog overal druk gebouwd wordt. Toch zal deze toestand snel verande ren, als we tenminste de verkopers van de Hamershofwoningen mo gen geloven. De woningen worden verkocht via makelaarskantoor Schoeman. In het Leusdense kantoor zwaait de heer A G Terp stra de scepter. Omdat hij als beste weet hoe het staat met de belangstelling voor de huizen en de vorderingen voor wat betreft de verkoop maak ik een afspraak met hem Op het moment dat we gaan praten blijkt ook de „baas" van de heer Terpstra bij het qesprek te vervolg op pagina 17 van één onzer medewerkers LEUSDEN - De meeste men sen die in Leusdens nieuwste winkelcentrum, de Hamershof, hun boodschappen doen, zullen meer aandacht hebben voor de etalages van de grote verschei denheid aan winkels dan voor wat zich een paar meter boven hun hoofd afspeelt. De meeste bezoekers van de Hamershof zullen de nieuwe wijk dan ook uitsluitend zien als een win kelwijk, waar het gezellig win kelen is. Toch is gelijk met het tot stand komen van de win kelwijk ook een hele woonwijk op dezelfde plaats verrezen, al leen een paar meter boven het wandelniveau. Als de woonwijk klaar is, zijn er 103 woningen opgeleverd. We vroegen ons af. hoe dat zou zijn, wonen boven een winkelcen trum. Een paar mensen hebben we om een reactie gevraagd. Al hoewel de woonwijk beslist nog niet klaar is (over een paar weken worden de laatste woningen op geleverd) blijken de ervaringen van bewoners over het algemeen erg positief te zijn. enquete, laten we de buren maar daar waar ze zijn. Joost en Berna dette Bruyn jehoren tot de pioniers in de Hamershof. Op 4 april van dit jaar kregen ze de sleutel, toen ze op 14 mei trouwden betrokken ze hun huis aan de Imkershilt Het huis van het echtpaar Bruyn be vindt zich juist boven de BONI-su- permarkt. het ligt dus voor de hand om te vragen of dat nu geen la waaioverlast geeft. We houden even onze monden en luisteren. Ik hoor alleen de radio, die de gelui den van Hilversum 3 voortbrengt. Om nog beter de veronderstelde geluidsoverlast te horen, wordt de radio afgezet. Er is niets te horen, ook geluiden vanaf de straat drin gen niet naar binnen door. Joost nodigt me uit om mijn oor op de grond te leggen om zodoende nog beter te kunnen horen. Ik ben echter al overtuigd, de Hamers hofwoningen zijn uitstekend geïsoleerd. De verwarming is sinds de ople vering van het huis nog niet aan geweest. „Ik denk echter dat de BONI wel voor ons mee stookt' zegt Joost, die duidelijk laat mer ken hiermee erg ingenomen te zijn. „Het is gewoon een hartstikke fijn huis" vult zijn vrouw aan. Roland en Marly Hessels Echtpaar de Bruin

Leusder Krant | 1980 | | pagina 19