y SB 'ensenpakket Sportstichting ost gemeente twaalf miljoen Schietproeven onder voorbehoud positief krant Is Commissie Financiën vergadert WHAM IK DE LEIISDER KRAKT iinnensportaccommodatie en Buiningpark grootste knelpunten Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusder FOTOKOPIE NODIG? DINSDAG 9 SEPTEMBER - 12e JAARGANG NO. 40 1980 i ffert) •fr'if'fr rKV Verantwoordelijk redakteur. BERT VOS Redektie en administratie: Rozendaallaan9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement t 10,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. jn één onzer medewerkers) EUSDEN Toekomstige behoef- aan nieuwe en verbetering van staande sportaccommodaties vergt n bedrag van ruim twaalf miljoen Iden aan investeringen. Genoemd drag is de financiële consequentie or de gemeente als zij alle wensen, genomen in de sportnota hono- ert Meeste geld gaat zitten in de plande overdekte sportaccommo- tie in Leusden-centrum (vier mil- »n gulden) en verbetering c.q. uit- iiding van het Burgemeester Bui- igpark (totaal ook zo'n slordige r miljoen gulden). Eind vorig jaar heeft het bestuur de Stichting voor Lichamelijke ivoeding en Sport Leusden. beter kend als de sportstichting, de ortnota 1979 aan het gemeentebe- ur gezonden. Deze sportnota was jfeite een actualisering van een in 5 geproduceerde nota. In de acu- nota is een inventarisatie opge- |men van de behoefte aan aanvul de sportaccommodaties in de ije toekomst. 'orige week woensdag was de no- met het commentaar van B en W irop, één van de agendapunten lens de vergadering van de com- isie welzijn Een afvaardiging van sportstichting was uitgenodigd toelichting te komen geven, ie Sportstichting, bij monde van ir voorzitter, de heer Peddemors, jnde zich verheugd dat de sportno- u kennelijk gebruikt gaat worden hulpmiddel om het gemeentelijk iid vast te stellen. Wel wees de ir Peddemors de raadscommissie- in er nadrukkelijk op dat de in de a genoemde zeer urgente geval- in feite al gerealiseerd hadden nen te zijn Ook is er in de nota in rekening gehouden met een f ntueel versnelde woningbouw doo isden, de cijfers komen dan uiter- d geheel anders te liggen, i grote lijnen blijken B en W. het is te zijn met de door de sport- Wethouder Van Woudenberg: „uitbreiding snel realiseren." stichting vastgestelde toekomstige behoeften aan sportvoorzieningen. Omdat het eenvoudigweg onmoge lijk is op korte termijn aan alle wen sen te voldoen, is er naar de mening van B en W. niet aan te ontkomen om een rangordening in prioriteit vast te stellen. B. en W. hebben de sport stichting dan ook gevraagd de mate van urgentie van de verschillende voorzieningen vast te stellen Zeer urgent Onder de rubriek „zeer urgent" noemt de sportstichting een aantal voorzieningen die naar haar mening al gerealiseerd hadden moeten zijn. Het gaat om uitbreiding van het Bur gemeester Buiningpark met een aan tal voetbalvelden, een verhard hand- balveld, twee korfbalvelden en drie (Van de redaktie) LEUSDEN - De zowel in opdracht van de provincie als van de ge meente uitgevoerde schietproeven in het sportpark Valleikanaal zijn in eerste instantie positief uitgevallen. Er zal geen sprake zijn van ge luidshinder tijdens het schieten, mits aan een aantal voorwaarden zal worden voldaan, zo is de konklusie, die uit beide rapporten zijn te trekken. Het provinciale rapport is wat dat betreft het duidelijkst. Het bureau „Geluid" van de provinciale afdeling „Geluid en lucht" stelt in haar konklusies, dat de schietbaan in het ontwerp-bestem- mingsplan Valleikanaal qua lokatie slecht is gekozen, omdat het hou den van schietoefeningen binnen een afstand van 300 meter tot de woonbebouwing in het algemeen leidt tot geluidoverlast. Maar, voegt zij er aan toe, proeven ter plaatse hebben aangetoond, dat beperkt gebruik van enkele wapens onder nader omschreven kondities niet tot geluidoverlast zal leiden. Dit gebruik zal dan ook in een Hinderwet vergunning vastgelegd moeten worden. Ook het rapport van de direk- teur Materieel KL van de officier ex artikel 8 van de Hinderwet, Bureau Hinderwetzaken/SV komt tot een positieve konklusie, mits aan be paalde voorwaarden wordt voldaan, zoals isolerende maatregelen. Wij zullen u niet vermoeien met de voor een leek vrijwel onleesbare, tech nische uitleg van het totaal. Voor de echte liefhebbers en geïnteresseerden onder u liggen de rapporten, zoals we eerder schreven, ter inzage op de gemeente-se cretarie. Onafhankeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusdertieitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. tennisbanen. Verder worden in deze opsomming nog genoemd de aanleg van de ijsbaan, verbetering van be staande voetbalvelden en uitbreiding van de kleedaccommodaties van Ro- da '46. de Antilopen en Lockhorst Voor wat betreft het Valleisport- park had volgens de sportstichting de schietaccommodatie er al moeten zijn. Hetzelfde geldt voor de aanleg van nog een hockeyveld en twee tennisbanen Een apart hoofdstuk vormt de bin nensportaccommodatie. In Leusden blijkt er dringend behoefte tezijn aan een grote sporthal, ook wel evene menten-centrum genoemd Hetzelf de is ook het geval met betrekking tot een tennishal De sportstichting gaat er vanuit dat bovenbedoeldevoorzienignen ineen bepaald jaar (bijv 1981) gerealiseerd kunnen worden In de drie daarop volgende jaren zouden dan een aan tal andere voorzieningen tot stand kunnen komen Vrijwel al deze voor zieningen hebben betrekking op ver dere uitbreiding van de drie bestaan de sportparken ten behoeve van be staande sportverenigingen Buiningpark In grote lijnen blijkt B en W het met de visie van de sportstichting voor wat betreft de toekomstige be hoefden eens te zijn Grote probleem, waaraan niet voorbij gegaan kan worden is echter het feit dat het tot op heden nog niet gelukt is langs minne lijke weg de gronden, benodigd voor uitbreiding van het Burgemeester Buiningpark. te verkrijgen Als dat op korte termijn niet lukt, zal er een geheel ander beeld ontstaan, waar door er geschoven zal moeten wor den in de volgorde van uit te voeren projecten Ook als er vanuit gegaan wordt dat het B B. park wel uitge breid wordt, zal men. gezien het wen senpakket van de sportstichting, ruimte tekort komen Ook het Vallei- sportpark zal te klein blijken te zijn Naar de mening van B. en W zijn er in deze situatie drie mogelijke oplossin gen. In de eerste plaats zou bij de genoemde sportparken alsnog naar uitbreidingsmogelijkheden gezocht kunnen worden. In de tweede plaats zou gedacht kunnen worden aan de aanleg van een vierde sportpark in Leusden. de kans zit er naar de me ning van B en W dan wel in dat er dan een nieuwe hockey- en een nieu we voetbalvereniging ontstaat, die op bedoeld sportpark haar sportvelden hebben. Een derde mogelijkheid zou zijn dat met name de hockeyvereni- ging en de voetbalvereniging een zodanig ledenbeleid voeren dat de sportaccommodaties op de bestaan de sportparken voldoende zijn In feite zou dit dus neerkomen op het invoeren van een ledenstoo De laatstgenoemde oplossing ver dient naar de mening van B en W. de voorkeur, een standpunt dat de sportstichting overigens beslist niet deelt. Noodvoorziening Reeds met ingang van dit seizoen zijn er al grote problemen met betrek king tot hockey- en voetbalvelden De veldennood bij beide verenigin gen is erg groot Eris gedacht aan het aanleggen van nood-voetbalvelden aan de Middenweg. Ook deze nood voorziening komt echter mogelijk in de knel. omdat op die plaats ('t Ruige Velt) overwogen wordt woningbouw te realiseren B en W komen echter wel met de verrassende uitspraak dat naar haar mening dat geplande woningbouw op de plaats waar nu nog noodvelden liggen aan de Bavoortseweg moet wachten totdat uitbreiding van het Burgemeester Buiningpark gereali seerd is Met de uitbreiding van kleed- en wasaccommodaties ten behoeve van Roda '46 op het park wil degemeente wachten tot vaststaat dat het park ook daadwerkelijk wordt uitgebreid Met deze laatste coiiciusie is Roda en ook de sportstichting het echter vol strekt niet eens. Ook in de huidige situatie is de kleed- en wasaccommodatie van Ro da onvoldoende, zodat naar de me ning van de sportstichting overwo gen zou moeten worden om de voor ziening dan maar vast gedeeltelijk te realiseren Vierde sportpark Met name het raadslid H Offereins (GPV/SGP) liet duidelijk blijken dat hij grote waardering had voor het advies waarmee B. en W 'in de raad komen Op éen punt deelt het raads lid de visie van B en W. echter niet Er wordt nog steeds vanuit gegaan dat het Burgemeester Buiningpark wordt uitgebreid Aankoop van de daarvoor benodigde grond is tot op heden echter niet gelukt „We kunnen niet blijven wachten", meende de heer Offereins, die B en W. dan ook wilde voorstellen om vast serieus te gaan kijken naar de mogelijkheid om een vierde sportpark in Leusden aan te leggen omdat dat misschien vlotter te realiseren is. Het risico dat Roda dan uiteenvalt of op twee parken moet gaan spelen zit er in, aldus het raad slid, dat verder van mening is dat de verenigingen mee zullen moeten denken in de hele problematiek Mevrouw Van Ameron (VVD) vroeg zich af of het zinvol zou zijn om met een kleine raadscommissie te gaan praten met de eigenaar van de grond. Het Burgemeester Buiningpark. welke nodig is om het Buiningpark uit te breiden Wethouder Van Woudenberg ver klaarde hiermee te willen wachten totdat het gesprek wat nu gaande is, is afgerond ,,We zijn nog steeds bezig." verzuchtte de wethouder, die duidelijk ook liever zag dat de uitbrei ding van het park snel gerealiseerd kan worden. Ook de aanleg van de ijsbaan zal nu (weer) op zich moeten laten wach ten. Wel beloofde de wethouder dat als er onverhoopt weer op de be staande voorziening geschaatst zal moeten worden, de ijsbaan ..wat vriendelijker" gemaakt zal worden Sporthal Met de bouw van een evenemen tencentrum of sporthal en een ten nishal kan de grootste nood gelenigd worden met betrekking tot de bin nensportaccommodatie. Voorzitter wethouder Van Woudenberg kon de aanwezigen meedelen, dat nog zeer recentelijk een gesprek had plaats gehad met een mogelijke realisator van de sporthal B. en W is nog steeds druk doende om een sporthal of evenementenhal van de grond te krijgen, omdat ze ook wel inziet dat er dringend behoefte is aan een derge lijke voorziening Voor de sporthal is een bedrag van vier miljoen gulden uitgetrokken Volgens mevrouw Verduin (progres sief Leusden) rijkelijk aan de hoge kant. Een telefoontje met de vereni- qinq Nederlandse Gemeenten had haar geleerd dat het best goedkoper zou kunnen Zii wilde dan ook de garantie van en W. dat, met betrek king tot de bouw van een sporthal, in ieder geval het VNG om advies ge vraagd zal worden. Alle raadscommissieleden waren het er over eens dat de sportstichting een goed stuk werk hadden geleverd met het formuleren van de sportnota. Alle behoeften zijn duidelijk op een rijtje gezet, waardoor het voor de raadsleden eenvoudiger zal zijn be langen af te wegen. Waarschijnlijk wordt de sportnota in haar geheel in de eerstkomende raadsvergadering behandeld. LEUSDEN De commissie Finan ciële en Economische Zaken verga dert woensdag 10 september aan staande in de raadszaal van het ge meentehuis, Hamersveldseweg 2. Aanvande vergadering is om 20.00 uur en op de agenda staat een 21-tal zaken. Deze zijn: 1. opening en inventarisatie vra genstellers/woordvoerders; 2 mededelingen; Soekwagroep welkom in Leusdenpag. 3 Opendag Latent Talent pag. 3 Achtervelds nieuws pag. 3 Sportpag. 7 en 9 Loep op Leusdenpag. 11 Uit In Amersfoortpag. 11 DE LEUSDER KRANT: .zonder voorbehoud positief... 3. verslag vergadering van 13 au gustus 1980; 4 aankoop perceel Zwarteweg 29 Mw C v.d. Berg-Horst; 5 grondaankoop D C Los; 6. ontwerp-raadsvoorstel versnel ling 2e fase; 7. beschikbaarsteling krediet par- keeronderzoek, 8. voorbereiding verkeersplan; 9 nota verkenning van vraagpun ten (1e fase) en krediet onder zoek (2e fase); 10. bestemmingsplannen Centraal Buitengebied en Schoolsteeg bosjes; 11garantie geldlening L T V Leus den ad f 350 000.—; 12 aanschaf apparatuur en vervan ging vervoermiddelen/ zout- strooier; 13 verbetering Dorresteinseweg; 14. verbetering deel Hamersveldse weg Hekkesteeg, 15 huisvesting Soekwa-groep; 16 meerjaren-analyse; 17 sportnota. 18. voorstel tot goedkeuring van de rekening 1977 van a) Zwembadstichting b) Stichting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport 19 voorstel tot voorlopige vaststel ling van de a) bedrijfsrekeningen en b) gemeenterekening 1977; 20. rondvraag; 21. sluiting Rozendaallaan 9 Leusden-C baars woningen by. Bemiddeling bij aankoop an verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C telefoon 033-943880. i Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur) Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. .03420-16141

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1