I Tien dagen feest j „We wonen gewoon in 'n straat" „Tegen Sinterklaas is alles hier bewoond" SEPTEMBER 1980 DE HAMERSHOF 17 Zaterdag, 27 september 10.00 - 17.00 helicopter-vluchten boven Leusden en omgeving vanaf terrein bij Hamershof kinder-carrousel poffertjeskraam - viswagen - suikerspin - enz 10.00 - 17.00 Hamershof-festival activiteiten - attracties - acties ondernemers demonstraties oude ambachten 10.00 - 11.45 draaiorgel-romantiek en humor uit de 20-er jaren van 13.45 - 14.30 mr Boembas and Company 12.00 - 13.30 mr Hardi - de onzichtbare humoristische sneltekenaar 10.30 11.30 12.30 - 14.00 15.00 11.00 12.00 13.00 14.30 15.30 5 voorstellingen met wisselende programma s van poppentheater Hildebrand 12.00 - 12.30 op het podium in het centrum muziek, zang en show 13.15 14.30 15.45 13.45 15.00 16.15 de Glanerbrugger Muzikanten Van donderdag, 18 t/m dinsdag 23 september worden aan jongens en meisjes Hamershof-petten uitgedeeld en bestaat de kans dat ze met zon pet op onverwachts of ongemerkt door onze fotograaf ergens in Leusden gefotogra feerd worden Circa 50 fotos komen vanaf donderdag 25 september in de etalages in het winkelcentrum Zij hebben een vlucht met de helicopter op zaterdag 27 september gewonnen Vraag in de zaak het vliegbiljet, of geef. indien men niet durft te vliegen, naam en adres op voor een andere prijs Voor de modeshow op maandagmiddag 23 september zijn op vrijdag 19 en zaterdag 20 september de kaarten (gratis en zonder enige verplichting) ver krijgbaar bij alle mode-zaken in het centrum Een nummer-bewijs bij de kaart geeft kans op een aardige attentie Voor de kinderen zijn de attracties minitrein, moonwalk. carrousel, enz - gratis. Wel moeten zij een kaart daarvoor hebben Die zijn verkrijgbaar bij de zaken in het centrum Tijdens de programma's op maandag en dinsdag zijn er in de grote tent diverse daarbij passende presentaties van ondernemers uit het centrum Die stands zijn een bezoek - ook dinsdags tussen 16.30 en 18 30 uur - ten volle waard Dinsdagavond 23 september is er in de tent een speciale bijeenkomst, die alleen op uitnodiging toegankelijk is. De ondernemers hebben daarvoor de bewoners van het Hamershof-complex uitgenodigd, alsmede andere gasten, die met de totstandkoming van het centrum te maken hadden Bij onverhoopt slecht weer gaan de meeste, anders op het podium of elders in het centrum te bieden programma s door in de tent Ook de barbecue-party In die tent (met houten vloer en wanden) zijn buffetten, alsmede tafels en zitplaat sen voor ca. 600 personen De olifanten-parade wordt financieel mede mogelijk gemaakt door een bijdrage van de Algemene Bank Nederland Ook enkele andere sponsors, waarvan men reclame ziet. droegen het nodige bij in dit feest Jongens en meisjes kijk of je met de Hamershof-pet op een foto in een der etalages staat en een helicopter-vlucht (of desgewenst) een andere prijs hebt gewonnen - De Glanerbrugger Muzikanten sluiten zaterdag 27 september de festiviteiten af. De helicopter stijgt op vanaf een terrein vlak achter het winkel centrum Hamershof en kan 2 pasagiers meenemen Nog voorradige biljetten voor een vlucht (boven Leusden en Amersfoort) zijn zaterdagochtend bij de administratie in de tent verkrijgbaar en kosten 35,- per persoon vervolg van pagina 7 willen zijn. Het is de heer T Voor molen. die de toekomst zeker niet somber tegemoet ziet. ..De belangstelling voor de wonin gen is op dit moment beslist goed. Als er geen rampen gebeuren is de hele Hamershof nog voor St Ni- colaas geheel bewoond", zegt de optimistisch klinkende heer Voor molen. Vooral de laatste tijd blijkt er schot in de verkoop te zitten. Er komen zoveel mensen informeren naar de Hamershofwoningen dat het nodig werd versterking naar het Leusdense makelaarskantoor te sturen in de vorm van admini stratieve krachten Dat de hele verkoop aanvanke lijk stagneerde was duidelijk Hoge rentestand en slechte berichten over de economische toestand in ons land waren zaken die de ver koop van woningen beslist niet stimuleerden. De paniekreactie bij potentiële huizenkopers en -ver kopers is volgens de heer Voor molen echter de belangrijste reden voor het stagneren van de woning verkoop. Hij wijst hierbij op het feit dat er, mede door uitspraken van kamerleden, onduidelijkheid be stond over de aftrekbaarheid van hypotheekrente. ,Nu is wel duide lijk. dat die aftrekbaarheid mis schien dan wel aan een maximum wordt gebonden, dit zal echter niet van invloed zijn op de hypotheken eventueel benodigd voor de Ha mershofwoningen aldus de ma kelaar. Alle 103 Hamershofwoningen zijn premiekoopwoningen. hetgeen betekent dat kopers van wonin gen. die in prijs variëren van 131 000.- tot 143 000,-, van het rijk nog een premie terugkrij gen Toch was de belangstelling bij Leusdenaren voor de woningen niet zo groot, dat alle woningen aan inwoners verkocht konden worden De gemeente Leusden heeft er op 16 augustus in toege stemd dat de woningen in de Ha mershof ook aan belangstellenden van buiten de gemeente aangebo den kunnen worden. Voorwaarde is echter dat het gaat om inwoners uit de regio Eemland, terwijl de gemeente Leusden dan toch nog haar fiat moet geven aan de ver koop. Op dit ogenblik is tweederde deel van alle woningen verkocht, terwijl de verkoop nog „lekker loopt" JONGEREN Vooral jongeren blijken aange trokken te worden tot de woningen in de Hamershof. Inderdaad bleek ook uit onze mini-enquète dat juist de jonge gezinnen het plezierig wonen vinden in de woon-wm- kelwijk. Toch wordt de Hamershof beslist geen wijk met uitsluitend zeer jonge gezinnen. Naast de on dernemers die er wonen of gaan wonen en in veel gevallen niet meer zo piepjong zijn. zijn er in middels ook al woningen verkocht aan ..ouderen" Het gaat dan vaak om mensen die af willen van een groot huis met een tuin en wat rus tiger en kleiner willen gaan wonen. Voor hen die slecht ter been zijn is er in de Hamershof een centraal gesitueerde lift. De woonwijk Ha mershof zal, als alle woningen be woond zijn, bestaan uit een bevol king van alle leeftijdsgroepen. Hoe de wijk er in zijn definitieve vorm gaat uitzien is op papier wel be kend. Voordat we de hele woon- winkelwijk Hamershof helemaal „af" kunnen aanschouwen, zal het echter nog wel even duren. Echtpaar Rosenboom

Leusder Krant | 1980 | | pagina 29